Skocz do zawartości

Lutoweczki 2013 | Forum o ciąży


innicone

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
w kwestii 2 dziecka ostatnio rozmawialiśmy z mężem ... oboje chcemy, żeby nasz Maluszek miał rodzeństwo i jeszcze jakieś oparcie w dorosłym życiu - jak nas zabraknie. I jak to faceci mój mąż już z magicznym pytaniem ... to kiedy następnego Maluszka działamy 😉 hihihihi
co do wagi ... to od początku ciąży weszło mi 2 - 4 kg kwestia czy mam zaparcia a to ostatnio jest pozycją stałą w planie dnia 🤢 także za mocno nie przywiązuję uwagi do wagi 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madzia, zmeczenie w naszych obecnych tygodniach to juz taka nasza przypadlosc teraz, ale te mdlosci to troche nie w pore, juz powinno byc po nich, podpytaj lekarza co On o tym sadzi. Mi w pierwszej ciazy powrocily mdlosci w 5 msc, ale przyczyna bylo jak sie okazala zmiana witamin, ktore zawieraly żelazo, którego nie toleruję akurat w takim wydaniu.

Moje pierwsze dziecko to totalny wypadek przy pracy, kolejne z czystym sumieniem i mocnym zaangazowaniem byly planowane 🙂 Decyzja bylo krotka, po pierwszym dziecku, ktore dlugo bylo jedynakiem, bo studia, po praca, bo warunki mieszkaniowe, bo co najwazniejsze Pan Tata sie nie sprawdzil - a potem znalazlam w koncu tego odpowiedniego, prawdziwego, porzadnego, razem chcielismy od dluzszego czasu juz potomstwo, ale byly z tym ogromne problemy, trwalo to kilka lat, poronilam, potem dalej nic nie wychodzilo i chyba te przejscia tez umocnily nasze pragnienia o potomstwie, a jak sie w koncu udalo, to zanim jeszcze urodzilam to juz chcialam kolejne i teraz je wlasnie wyczekuje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bry 🙂

Iwona a jaki Ty masz już ładny brzusio avatarze !!! no nic tylko ustępować Ci z radością miejsca autobusie 😉)) i nie ważne jak było, ważne jak będzie prawda? 🙂 a być musi już tylko dobrze.

Mój Pan 😉 zabrał potomstwo ( bo ma jeszcze 10 letniego syna z pierwszego małżeństwa ) na spacer więc z "radością" zamierzam oddać się domowym czynnościom 😁 wicie: góra prasowania, góra prania i wołanie o szarlotkę trzeba by było zaspokoić 😮
jesooo a takiego mam lenia..

a o do brzucha: od tygodnia jestem na ZL i to nie jest dobre ☺️ żrę co dwie godziny i tak jak do tej pory jakoś nie było go specjalnie widać tak teraz mam wrażenie że z dnia na dzień wyłazi coraz bardziej 😁 😁 😁 czyli witajcie spodnie ciążówki 🤢 i zgaga niemiłosierna mnie męczy..
a..mi na zaparcia genialnie pomaga picie szklanki wody mineralnej na czczo..


dooobra.. czas przestać się szwendać i wziąć się do roboty 🙂
miłej soboty !!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczeta, mam pytanie czy wy tez nie sypiacie nocami? rozciaga mi sie brzuch caly czas mam wrazenie ze cos mi sie tam kreci i nie moge spac 😞( juz zaczelo mnie to martwic...zmieniam lekarza prowadzacego moja ciaze, i we wtorek ide pierwszy raz do nowego mam nadzieje ze mnie uspokoi i cos poradzi bo w dzien chodze jak zombie:/ wymeczona jestem bardzo 😞( no i boje sie o maluszka ze cos jest nie tak 😞(

Straszna ze mnie panikara;(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja raz na jakiś czas mam tak,że nie mogę spać w nocy-ale raczej odreagowuje stresy i dlatego...
co do rozciągania to czuję ale nie jest to dokuczliwe. Dobrze,że wkońcu zmieniasz lekarza 🙂 Mam nadzieję,że tym razem będzie dobry 🙂

Ja się bronię przed zwolnieniem lekarskim rękami i nogami 🙂 Mam nadzieję,że uda mi się pracować jak najdłużej mimo że charakter mojej pracy nie sprzyja zwłaszcza zaawansowanej ciąży. Ale w domu zwariowałabym ....i utyłabym ze 100 kg 🤢 Tak to spotykam ludzi, ruszam się i nie zauważam wogóle upływu czasu 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
i ja się co nieco kręcę nim zasnę ;/ ale w ostateczności po jakiejś godz. zasypiam 🙂
co do brzuszka ... uczucie ciągnięcia i swędzenia jest bardziej niż wcześniej odczuwalne. Ja osobiście polecam wam smarowanie brzuszka, piersi, udek i dupci kremem 🙂 całkiem dobry i dozwolony od początku ciąży jest ten z rossmana - sama go używam emulsji z tej serii, bo oliwki nie znalazłam 🙂

http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=32226&recenzja=685194

albo zwykła oliwka dla dzieci .. najlepiej jakby zawierała witaminkę E 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczyny 🙂 sorki, ze sie wam wtryniam, ale widze, ze brzuszki was swedzą 🙂 ja cala ciaze smaruje brzuch wlasnie ta emulsja z rossmanna - pomimo, ze sie zle rozsmarowuje to jak dla mnie jest bardzo dobra 🙂 dzieki temu, ze wlasnie sie tak rozsmarowuje robimy masaz skory i moze dlatego tak dobrze dziala 🙂 ja jestem juz na finiszu, a nie mam ani jednego rozstepu 😁 (oby tak zostalo do konca 🙂 ) W miedzyczasie smarowalam sie cala oliwka Bambino, ale mnie denerwowala, bo wszystko bylo tluste, wiec wrocilam do tego Babydream 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
i ja miałam wcześniej oliwkę z rossmana, ale tą normalną dla dzieci 🙂 końcówka mi została i postanowiłam zużyć do końca ... szału nie było. Najbardziej denerwowało mnie jej aplikowanie i wiecznie ubrudzona butelka, długo się wchłaniała i trzeba było trochę odczekać, żeby się ubrać. Chociaż do masażu chińska bańka na cellulit na udkach nadawała się.
Rzeczywiście urok tej emulsji jest taki, że trochę czasu potrzeba na jej dokładnie wsmarowanie, ale chociaż masaż za jednym zamachem się też sprawi skórze. Czytałam kilka opinii, że nieładnie pachnie, że skóra się lepi itp. Jeśli o mnie chodzi nie zgadam się z tym.
Dostałam od znajomej krem na rozstępy z TOŁPA, który można stosować od 4 m-ca ciąży, ten to się dopiero lepi 😉
Poczytałam jeszcze dzisiaj i chyba dokupię sobie oliwkę z tej serii, przyda się na pewno, nawet jako nawilżenie po depilacji i pielęgnacji codziennej nie tylko pod kątem rozstępów 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też właśnie tej teraz używam 😉 Wcześniej miałam Ziaji ale ta też mi bardziej pasuje. Mam na zapas jeszcze 2 inne-mam nie po drodze do rosmana więc kupiłam odrazu zapas i różnych żeby nie ciągle tym samym. Jak byliśmy we lipcu nad jeziorem to właśnie widziałam taką dziewczynę z małą córeczką i miała takie aż czerwone rozstępy....biedna.... i od tamtej pory mimo,że nie lubię być "tłusta" od tych maści to smaruję się regularnie.
Martwię się też czy brzuch mi wróci do normalnych kształtów. Mojej mamie po drugiej ciąży już został... może jakieś rady macie na to? jak to z tymi brzuchami po porodzie jest?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no i ja z lekka się obawiam co mi po ciąży zostanie 🥴 mam tendencję do tycia, ale jakoś do tej pory nigdy nie miałam rozstępów 🙂 po porodzie nastawiam się na jakąś gimnastykę chociaż bardziej kusi mnie nauka pływania i to taka żeby i Maluszka ze sobą zabrać - tym bardziej, że 8 min. od domu mam basen z ozonowaną wodą i nauką pływania 🙂 przyjemne z pożytecznym 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam pamiątkę po okresie dojrzewania-na piersiach mam trochę rozstępów ale są jasne i tak ich nie widać.
Ja też mam tendencję do tycia.. normalnie jestem na wiecznej diecie i prawie nic nie jem a i tak nie jestem patyczakiem. Ale narazie nie jest źle 🙂 mimo,że jem dużo więcej niż wcześniej to oprócz brzucha nic się nie powiększa. Oby tak dalej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karolka84 napisał(a):
Bulek trzeba bedzie robic duzo brzuszkow 🙂 moj tez wystrzelil niesamowicie, bo juz mam 113 cm w obwodzie na wysokosci pepka 🤪 🤪 jestem bardzo ciekawa jak bedzie wygladal po 😮



Widać,że nie przytyłaś -brzuszek jak piłeczka 🙂 będzie dobrze! trzymam kciuki za krótki poród 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiem ale ja obawiałam się,że jak tylko zacznę jesc normalnie to zaraz dużo przytyję.... Moja przyjaciółka urodziła 20 sierpnia czyli 3 tyg temu i już ma 15 kg na minusie. Tak jak z nią rozmawiam to ważne jest to żeby od początku nie tyc bo wtedy i +30 może być. Nie obżerać sie-bo to co fizjologicznie się przybiera to spadnie. A największe problemy z powrotem do wagi "z przed" podobno mają właśnie te co tyją ponad fizjologię, Nie wiem -tak mi gin powiedział. Jak już urodzisz to odwiedź nas koniecznie i opowiedz nam jak to jest naprawdę 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Podobno po porodzie chudnie sie od razu od 6 do 10 kg - oby tak bylo 🙂 a reszte podobno sie spala przy dziecku i karmiac cycem 🙂 pocieszam sie tez, ze duzo w naszym organizmie zatrzymuje sie podczas ciazy wody i tez przez to sie puchnie...no mam nadzieje, ze to prawda, bo ja tez cale zycie musze sie pilnowac, tez mam tendencje do tycia i ciagle jakies diety stosowalam, zeby jakos wygladac...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bry 🙂
lubię ten czas kiedy chłopaki wypchnięte wręcz siłą na spacer dają mi ciszę i spokój w domku 😁 😁 ☺️ ☺️ ☺️

Magda,
ja też nie sypiam dobrze ale to tylko dlatego że mój pierworodny nadal nie przesypia całych nocek, a co za tym idzie: i ja nie chodzę specjalnie wyspana. Ale pamiętam, że z pierwszą ciążą miałam to samo: nie mogłam zasnąć bo mi się brzuch źle układał, potem sikać mi się chciało, a jak już wracałam z toalety to zawsze jakoś kuchnia była po drodze 😁 😁
zobaczysz: wszystko się unormuje 😉

Bulek, ja też nie bardzo chciałam iść na na zwolnienie ale niestety mój charakter pracy, stres i późne powroty do domu ( nawet o 2 w nocy ) wykańczały mnie no i pojawiły się bóle brzucha i skurcze. Dlatego lekarz prowadzący zasugerował mi odpoczynek i zwolnienie właśnie. Aczkolwiek obawiam się tego samego co Ty 😉

Co do rozstępów to dzięki Bogu w pierwszej ciąży na brzuchu udało mi się ich uniknąć, mimo 36 kg + w wadze. Stosowałam jakiś takiś krem, strasznie drogi bo prawie 100 zł kosztował ale był rewelacyjny. Gorzej z cyckami: te po nawale pokarmu w 7 dobie po urodzeniu nie dały sobie rady i tam rozstępy mam straszne 🤢 teraz stosuję Linoderm, zobaczymy z jakimi rezultatami. No i smaruję się tą nieszczęsną oliwką...tłuste to ale co tam 😉

A przytyć bym już tak nie chciała, choć jak Karolka zauważyła: raczej niewielki ma się na to wpływ.. ja odpokutowałam to straaaasznym opuchnięciem stóp po porodzie ( ze szpitala wyszłam boso bo ŻADEN but na mnie nie pasował ) i czasami sobie myślę, że kłopoty z układem trawiennym w pierwszym roku życia pierworodnego wywołane były właśnie tym, że tak przytyłam: co z tego, że właściwie tylko owoce, warzywa i nabiał człowiek żarł. Przytył i tyle..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny ja przed ciążą ważyłam 52-53 kg,a przed dzień porodu 73 kg.
Nie jadłam więcej i nie opychałam się ani za bardzo nie poddawałam zachciankom a jednak przytyłam sporo.
2 tygodnie po porodzie ważyłam 60 kg....
A teraz prawie 8 miesięcy po porodzie ważę 55 kg.
Mam mega dużo rozstępów na brzuchu,udach i piersiach....
Ale wzięłam się za siebie i robię brzuszki codziennie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...