Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
u mnie w szpitalu nie robią lewatywy ani nie golą przed porodem. Perspektywa nawalenia im podczas porodu mnie przeraża ( jak im się tyle nie chce to niech sprzatają po mnie ) . Nie wspomne o depilacji, którą trzeba robic na lusterko bo w 9 miesiacu ciązy to już wyższa szkoła jazdy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madalena dałam ci oklaska ;] bo tak mało ich masz 🙂

ja wiem że u mnie w szpitalu golą jak sie ma cesarke planowaną albo nie... jak planowaną to jesli tego sama nie zrobisz to położna za ciebie to zrobi i lewatywe to przy planowanej robią... ale co do porodu SN to nie mam pojęcia :P a szkoda 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki Zuziek. Trochę późno się do Was dołączyłam więc nie miałam okazji się wykazać tak ja Wy.
Tak szczerze mówiąc nigdy nie byłam za pisaniem na forum ale BRZUSZEK mnie wciągnął. Jestem w szoku jak to może wciągać, człowiek rano wstaje i się zastanawia co dziewczyny napisały. I najważniejsze, to że wszystkie mamy te same problemy i nikt nas nie wyśmieje jak palniemy jakaś głupotą. Tak właściwie to dobrze to forum na mnie działa bo od śmierci mamy o niczym innym nie myślałam a teraz przynajmniej popisze sobie trochę z Wami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aleście se temat znalazły 🙂 !!
(a swoją drogą to od lewatywy to ja jestem spec - znaczy od jej robienia ... bo raczej inna opcja mi się nie uśmiecha , ałłłłaaaaaa !!!!!! )
Ja jak rodziłam Zuzkę to położna mi nie pozwoliła zrobić lewatywy , mimo że se kupiłam i miałm - powiedziała że nie będę miała czasu na latanie do kibelka przy porodzie , hmmm , no i cóż : przy partych sama sobie winna była ☺️ ,niestety ( a tak szczerze , to powiem Wam że nie ma się czego krępować , i dla położnej to że tak powiem , codzienność takie wypadki ... nie ma siły )

Co do golenia , to przy samym porodzie , położna ogoliła tylko miejsce nacięcia , a w zasadzie dogoliła to co mi tam w ciągu trzech dni wykiełkowało ... 😉

Spokojnej nocy , Brzucholki 🙂 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jakas zywa jestem, po tym lezakowaniu dzis do prawie 11.
Co do golenia, to ja gladka biegam, radze sobie elegansio bez lusterka, jade na pamiec 😉
Leawatywke w pierwszej fazie porodu trza machnac i bedzie gites 😉 spia juz dwupaki przerzuce sie na facebooka pogram w jakas gierke 😉 Do jutra, pewnie znowu bede spac dluuugo 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ello brzuchatki 🙂

Ja dzisiaj otwieram wątek bo od 4 cosik spać nie mogę. Nadrobiłam za to cały wczorajszy dzień 🙂 Dzisiaj też wybieram się do swoich rodziców na cały weekend 🤪 🙃 yupiiiiii (odpoczne i odreaguje po ostatnich przeżyciach).

Zuziek gratuluje, ale poprostu musiało być dobrze 🙂!!

Narobiłyście mi takiego smaka na gołąbki, że dzisiaj poproszę moją mamę żeby je zrobiła.

Co do lewatywy to u nas trzeba mieć chociaż na SR położna nam podpowiedziała, że w przed dzień wyznaczonego dnia do porodu lepiej (po dobrej kolacji, seksiku) wypić 2 łyżeczki rycyny. Oczyści co trzeba i może uniknie się lewatywki 😉
A z goleniem lepiej poprosić mężulka bo zrobi to dokładniej 😉

Życze wszystkim miłego dzionka (teraz w sumie jest dopiero 6, zapowiada się ładny poranek i oby z taką pogodą cały dzień)...:*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejak babolki 🙂

nie dosc ze zle spalam to te posrane golebie szamocza sie na parapecie to jeszcze jakis matol od 7 rana napiperza mlotkiem...obiecalam sobie ze dzisiaj napisze karteke (oczywiscie anonimowa) ze jak jeszcze raz ktos bedzie w sobotni poranek z walil mlotkiem osobiscie przyjde i mu puknę 🥴

Lewatywka bede chcciala a golonka jak dziewczynki pisza tylko przy samej malej. Nadal sama regularnie sie gole tak wiec moze unikne golenia przez polozna 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam mamuśki 🙂
I kolejny dzien walki z porzadkami 😉
Mam do was pytanko, czy Wam tez puchna stopy??
Moje stopy po calym dmniu chodzenia, na wieczor wygladaja jak stopy sloniatka...
Cala noc nie moglam spac, bolalo mnie podbrzusze, tak jak na okres, chodzailam wiercilam sie i zero spania ehhh.
CZasem to juz czuje sie jak takie sloniatko i chcialabym byc juz po wszystkim, ale mowie synusiowi ze jeszcze tydzien musi dac mamusi na ogarniecie wszystkiego a pozniej to niech sie juz dzieje co chce 😉
Pozdrawiam Was i milego dnia zycze 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kicia ja juz od kilku dni mam regularne skurcze z bolami najczesciej wieczorem i w nocy, poniewaz sa to skurcze co 20 min i przechodza po kilku godzinach to juz nie nawet o tym nie pisze bo sporo dziewczyn tak ma. Meczy mnie to ale marudzic nie chce. Wole jakos uwage innymi tematami odwracac 😉stopy mozesz miec spuchniete przez zmeczenie. Kicia wiem ze chcesz zdazyc ale jak bedziesz sie nadwyrezac to wlasnie mozesz niezdazyc...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzień dobry dwupaki ;*

ja dzisiaj taka sobie wyspana... troche spałam troche nie :P
śmiać mi się chce z męża bo co kilka godzin zadaje mi pytanie "czy dzisiaj rodzimy?" 😁 ja w śmiech i mu mówie przez weekend masz luz bo mama ma wolne i ona przejmuje twoje obowiązki na porodówce... :P ale dopiero teraz zauważyłam że się stresuje że zaczne mu rodzić w nocy albo w nieodpowiednim momencie... hihi troszke mnie to śmieszy ale stara się chłopak 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moj na luziku, zreszta ona zawsze jest bardzo opanowany w stresujacych sytuacjach.

I znow sie wcieklam. Miesiac temu zapowiedzieli ze bedzie problem z dostarczeniem wody: oslabione cisnienie lub wylaczenie co chwila. Ma to trwac prze 3 miesiace!!!! No ale sajgon zaczyna sie w sobote, na moim 4p wogole woda nie leci...XXI wiek w poniedzialek dzwonie do tego ich burdelu. Niech sobie wode wylaczja ale w nocy!!!!!!!!! albo w tyg. jak ludzie sa w pracy!!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie Mamuśki 🙂

A ja dobrze spałam , 2 razy wstałam do wc, ale potem bez problemu zasypiałam.

Kicia, mi też puchną stopy i kostki, lewa nawet częściej niż prawa, czasami jest to długim chodzeniu, a czasami po nocy, ale schodzi i jest ok, aż do następnego puchnięcia. Komicznie te stopy wyglądają.

A ja żadnych skurczy nie mam, nawet jak poboli mnie podbrzusze to jak przejdzie to już nie powtarza się. Ciekawa jestem czy to zwiastuje poterminowe chodzenie w ciaży czy poprostu któregoś dnia weźmie mnie nagle znienacka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej, dziewczyny 🙂
Zuziek, gratulacje 🙂 Nie było żadnych wątpliwości, że Ci się uda 🙂
A my mieliśmy wczoraj niezłe przejścia. Przy powrocie od kardiologa (nie ma przeciwskazań do porodu SN), wpadliśmy w poślizg i zaparkowaliśmy w bagażniku samochodu przed nami, który zaczął cofać żeby zrobić miejsce dla straży. Walnięcie było niezłe, do tego huk i dym. Na szczęście wszyscy mieliśmy pasy, ja do tego nie wiadomo skąd, jak już leciałam do przodu, odruchowo dolny pas przycisnęłam jeszcze bardziej do dołu, żeby nie ucisnął brzucha.
Na szczęście nic się nikomu nie stało poważnego, ale mieliśmy wczoraj dzień szpitalny, bo wszystkich trzeba było sprawdzić. Byłam w strasznej panice, bo Mały się tak przeraził, że w ogóle się nie ruszał i już mi najgorsze rzeczy do głowy przychodziły. Na szczęście zrobili mi na Izbie Przyjęć wszystkie możliwe badania i jest ok, a Mały już gdzieś w połowie dnia wznowił standardową działalność. Dowiedziałam się też, że po takim zdarzeniu dziecko może do 2 godzin się w ogóle nie ruszać tylko dlatego, że się przestraszy. Jesteśmy wszyscy nieco potłuczeni i obolali, ale na szczęście tylko tyle. Aż się boję myśleć, co by mogło być, gdybyśmy nie mieli zapiętych pasów albo gdybym tego swojego nie przycisnęła do dołu - on notorycznie mi wyjeżdża na brzuch - nawet ostatnio złamaliśmy się i kupiliśmy taki adapter, który go trzyma na dole, ale ponieważ nadaje się tylko do samodzielnych siedzeń, u rodziców nie mogę go używać, jak siedzę z tyłu.
Orientujecie się może, czy na coś powinnam zwracać szczególnie uwagę w najbliższych dniach? Lekarz mi powiedział, że nie ma takiej potrzeby, ale jednak się denerwuje, że coś może wyjść dopiero z opóźnieniem.
Dobre w tym jest tylko to, że przy okazji mi sprawdzili szyjkę, skurcze itp. Szyjka się nie zmieniła od ostatniego badania, skurczy brak. Kazali nadal brać no-spę i oszczędzać się mniej więcej tak jak dotychczas, skoro to wystarczy.
Ech, miał Młody pierwszy w swoim życiu wypadek...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej brzucholki 😉
Ja dłuzej chciałam pospac ale po 8 juz dzwonia koledzy męża i pytają o niego, bo pewnie tel nie odbierał,a co ja wróżka,że wiem gdzie jest w tym momencie jak on mówił,że ma trochę spraw tu i tam, to ja akurat wiem co robi 😜

Trochę małym się zajełam jak teściowa jadła śniadanie, bo szwagierka na 2 godz nam go zostawiła, ma już 5 miesięcy i tak to szybko zleciało, ząbek juz mu wychodzi i siada juz;D

Mnie w nocy w dole pleców bolało cała noc a do tego aż promieniowało na brzuch i dalej boli, ale brzuch juz lżej, masakra, muszę trochę postękać, ja ledwo co chodzę, brzuch mam jak duża piłka...


Mnie mąż goli na bierząco, a co do lewaatywy to nie robią raczej u mniew w szpitalu ale gola, pytałam babek co tam rodziły niedawno.

A laaf, pytałaś o mój ślub, my mamy już wszystko zaplanowane na 6 listopad już od zeszłego listopada jak byłąm już w 2 miesiącu ciąży, bo mój mąż chce żebym się wybawiła na własnym weselu, no i ma rację chociaż ja chciałam szybciej, ale dobrze,że postawił na swoim 😉


[URL=http://www.naobcasach.pl]









Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie dziewczyny!
Ale się fajnie spało tylko wstałam taka opuchnięta, że jak zobaczyłam się w lustrze to się przestraszyłam. Prysznic był teraz trzeba bryknąć jakieś śniadanko i trzeba się brac za sprzątanie

Kicia mi puchną nogi ale tylko wieczorem, po całym dniu chodzenia. Niestety mino wskazania lekarza, że mam dużo leżeć kiepsko mi to wychodzi i trudno mnie uraczyć w łóżeczko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ann no to ostro 🤢 dobrze że wszystko dobrze się skończyło...

a ja dzisiaj ide z mamą do Centrum Handlowego po prezent dla siostry bo ma w poniedziałek 🙂 większość rodzinki twierdziła że siostrze to ja dzidzie za prezent zrobie i urodze mniej więcej w tym czasie... ale ona się bedzie cieszyć jak się w maju urodzi hehe 😁 (chciała jeszcze żeby był chłopak i miał na imię Dominik bo ona ma Dominika na imię) hehe 😁 no ale tego raczej ja nie dam rady zmienić 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ann tos stracha miala....jesli lekarz powiedzial zeby sie nie martwic to sie nie martw. Obserwuj malego i tyle. Najwazniejsze ze w pore za ten pas chwycilas....

Angela a nie mysleliscie zeby wesele z chrzcianami polaczyc??? Dwie pieczeni na jednym ogniu (mam na mysli koszty) zebys mogla sie wybawic dla mlodego mozecie nianie na cala noc wynajac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...