Skocz do zawartości

Witajcie | Forum o ciąży


dorcia1989

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ania da rade na pewno bo to silna babka jest !!!
Mnie juz nie kopie tak czesto jak kiedys teraz tylko wierci sie i wypina . 🙂
Mi tez nic nie leci ... kol. sie dziwi bo mowi,ze jej juz dawno w ciazy leciała ... a ja tylko czasami czuje jakby sutek sie posikal ale nic nie ma 🤢
Ja to sie zastanawiam jak to jest ... urodzisz dziecko i kiedy idziesz sie kąpać ? od razu po tym jak wypuszcza Cie z sali porodowej ? 🤨
Ilonka ale mnie rozbawiłaś 😜 nakładek nie nosisz ciągle 🙂 one sa po to aby dawac pokarm malenstwu jak bola cie sutki i brodawki badx jak maluch nie moze zassac piersi 🙂 wtedy nakłdasz jedna nakładke na piers ktora masz zamiar karmic, maluch chwyta i ssie 🙂 a Ciebie nic nie boli i sie oboje nie denerwujecie 🙂 oczywiscie czasami zdarza sie inaczej 😜
JEJ ! Jaki ten hartman jest "tani" 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agata skąd wiesz że ja taka silna co? 🙂
Żyję i żyć będę, czeka mnie tylko konfrontacja na obchodzie z lekarzem którego wolałabym w swoim życiu więcej nie widzieć ale cóż niestety mus to mus. Planuje się wypisać bo dłużej to ja tutaj nie wytrzymam.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aniu silna jesteś, bo inaczej po pierwszym dziecku dałabyś sobie spokój a tu już drugi bobas.

Zawsze podziwiałam babki, które decydują się na drugie dziecko zaraz po pierwszym.

W Lidlu jest bielizna modelująca jak któraś zainteresowana 🙂 Kupiłam sobie- będę zakładać po porodzie, aby brzusio ścisnąć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agatko ja mam te nakładki, ale zobaczymy...
Nie nastawiam się.
W ogóle będę się cieszyć jak będę miała pokarm, bo ani siary, ani piersi mi jakoś spektakularnie nie urosły 😁.

Mój mąż wstał rano i co? Strzała do mamusi dał, bo się bidak stęsknił przez cały tydzień :P.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień doberek,

Aj Ci mężowie, mój od 7.00 meble skręca, bo chce do obiadu skończyć, żebym mogła sprzątnąć pokój i zagospodarować szafki 🙂

Gawinka na temat hartmana się nie wypowiem, tyle że jest drogi 🙂 Używałam Absorgyn - nie byłam zadowolona, teraz mam bellę.
Aspirator do noska - najlepsza jest frida.
Maść na brodawki - juz pisałam ja obstaję przy bephanten.
Kremik z filtrem - na początek nivea na każdą pogodę, potem ziajka z filtrem.
Termometr - mam i taki i taki. Najczęściej korzystałam ze zwykłego tyle że z mięciutką końcówką. Maluszkowi najlepiej mierzyć temp. w pupci. Na tym do ucha (zarówno z funkcą dotykową do czoła) się zawiodłam, nie jest wiarygodny, za każdym mierzeniem wskazuje inną temp. 😠
A te pudełka do chusteczek strasznie drogie, lepiej kupić w promocji chusteczki z dołączonym pudełkiem - w końcu coś takiego rzucą do marketu.

Ilonka ja mam majtki korygujące z pierwszej ciąży i założyłam je zaledwie kilka razy, nie były potrzebne 🙂 🙂 🙂

Wiecie że jeszcze nie mam walizki spakowanej? 🤪 Ciekawe czy dzisiaj się zbiorę 🙃

Aniu i co weekend spędzisz w domu?
Kurcze współczuję Ci takich cyrków na finishu, może dla Was byłoby lepiej, jak już dostałabyś skierowanie na CC? Ja chybabym tak wolała, mam słabą psychikę w takich sytuacjach ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gunia, gratki i nic tylko czekac juz na szczesliwe rozwiazanie 😜 pochwalisz sie szafkami jak juz beda poskladane???
Ania trzymaj sie tam 😘
Sobota- na szczescie w domu ogarniete od wczoraj.Poprasuje tylko troszke i juz.A pozniej jedziemy na grilla do moich rodzicow. 🤪


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ada a gdzie Twoi Rodzice mieszkają, bo chyba nie w Polsce ? 😁 temp. 0-3+ heheh nie sprzyja grillom 🙂
Aga a te kremy na każdą pogodę mają filtry UV bo na opakowaniu nie jest to wyszczególnione 😮 i jakie wysokie te filtry mają ?
Ania a co ten lekarz zrobił takiego ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gawinka napisał(a):
Ada a gdzie Twoi Rodzice mieszkają, bo chyba nie w Polsce ? 😁 temp. 0-3+ heheh nie sprzyja grillom 🙂
Aga a te kremy na każdą pogodę mają filtry UV bo na opakowaniu nie jest to wyszczególnione 😮 i jakie wysokie te filtry mają ?
Ania a co ten lekarz zrobił takiego ?


Heheh no pewnie ze w PL mieszkaja, ale plan jest taki ze grilla wystawi sie na zewnatrz i panowie beda go dogladac a my bedziemy siedziec w cieplym domku.Zreszta nie w takich warunkach juz sie grillowalo 😜
Tez chyba uzywalam Ziaji z filtrem ale nie pamietam ile on mial.teraz pewnie tez go zakupie, ale to jakos kwiecien-maj.Wczesniej nie widze potrzeby, bo i tak na wszystkim jest napisane ze stosowac po 1 miesciacu zycia.

Kurcze dlonie mi dretwieja, w nocy i w dzien.Z Maja jakos od 5-6 miesaca mi dretwialy tak ze spac w nocy nie moglam bo strasnzie bolalo.Myslalam ze w tej ciazy mnie juz to ominie, na szczescie przyezyje to jakos przy koncowce, duzo juz nie zostalo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ada przepraszam, że dopiero teraz Cie dodałam do znajomych, ale właśnie tutaj nie pojawia się info o nowej wiadomości a jakoś mam nie po drodze aby sprawdzić sobie skrzynkę 🙂.

Agnieszko i bez tej bielizny nie miałam problemu z wchłonięciem się brzucholka?

Na początku kwietnia mam imprezę u rodziny swego męża a już jakoś myślę że się rozpakuje do tej pory i chciałabym się dobrze zaprezentować, żeby teściowa nie zarzuciła hasłem jak raz jednej synowej, że wyglądam jakbym w ogóle nie urodziła :P.

Dziś dokupiłam cały komplet kosmetyków (pudry, balsamiki do ciała, płyn do kąpania, krem przeciw odparzeniom, mydełko itp itd).

Pokój dla Małej mam już prawie gotowy. Meble kupiliśmy w listopadzie i wtedy jeszcze ja skręciłam.
Jedynie co to jakoś surowo wygląda...nie kupiłam żadnych zabawek....

Aga pokazuj pokoik 🙂 🙂.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie ma co pokazywać, tylko meble stoją, jak wprowadzę kolory to wtedy pokażę 😜

A z tą bielizną to jest tak, że w czasie połogu nie jest wskazane jej nosić, żeby na siłę nie uciskać macicy, a po 3 tygodniach praktycznie brzuch sam mi się wciągnął 🙂

Kremik z Ziaji ma filtr SPF 6. Dla małego dziecko to jest w sam raz. Tyle że można go używać dopiero od 3 miesiąca życia, dlatego, na początek mówiłam o tym z nivea na każdą pogodę. Nie jest on z filtrem, ale na pewno swoją funkcję spełni, bo wiadomo że malucha nie będziesz wystawiać bezpośrednio w pełne słońce? 😉

Oglądałyście może już pojemniki na zabawki? Może któraś coś polecić? 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oglądałyście może już pojemniki na zabawki? Może któraś coś polecić?


Ja jakoś jeszcze o takich rzeczach nie myślę.
Chyba jedyne co to kupie jakieś bajeczki do czytania, aby czytać małej od początku.
A tak to poczekamy jak będzie więcej rozumiała, albo jak rodzice będą więcej czaić :P.

Czuje się jakby ktoś mnie wsadził do ust, żuł i wypluł. Mała mi tak żołądek ściska że pokarm mi się cofa, chciałabym zwymiotować ale nie mogę....Znowu jak nie zjem to mnie brzuch boli z głodu.

Kiedy ten poród?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aaaaa w domu jestem no może nie do końca bo u teściów gdyż ukochany teść robi imieninki 😉

Gawinko długa historia, tak w skrócie to prawie 5 lat temu odebrał komuś życie a potem uważał że trzymał się procedur. Dzisiaj przyglądał się mi ale nie skojarzył mnie, lecz i tak musiałam się wykłócić że chce do domu wychodzić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Alle pustki..
Ja dziś wyruszyłam z Mamą na zakupy - takie łażenie po galerio - outlecie, kupiłam dres i torebkę piękną habrową 🙂
Wyruszyłyśmy o 11:00 a wróciłam do domu 16:30 🙂 i mówię do Mojego M. to może jak coś zjem pojedziemy do Ikei 🤪 a On " CO BRAŁAŚ ????" 🤪 🤪
Jakoś w ogóle pomimo 4 h łażenia bez przerwy w sumie i przymierzania 5000 spodni dresowych nie czuję w ogóle zmęczenia 😁

Alle tu ciiichooo...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hallo dziewczyny, na porodówce jesteście czy co? 😎

Ja miałam zamiar też dzisiaj jechać do Ikei, bo podoba mi się tam jedna kanapa. Poza tym chciałam kupić jakieś fajne pudełka na pierdołki. Ale jak doszło co do czego to nie pojechaliśmy, bo raz że pogoda do kitu, a dwa - dostałam takich bolesnych skurczy macicy, że leżałam 3 godziny plackiem 😮
Nawet się przestraszyłam, a panikarą raczej nie jestem 🤔 Jutro wieczorem mam wizytę (juz ostanią przed porodem 🙂) więc zobaczę co tam się dzieje.

Kasiu ja tam miesiąc temu też jeszcze po galeri bym biegała 😉 ale zobaczysz za 3 tygodnie klapniesz na tyłeczek 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziewczynki.


Aguś a jak dziś się czujesz, skurcze przeszły?
Tylko nie rodź nam tu jeszcze.

Całą noc nie spałam bo Mała tak wierzgała nogami. Pierwszy raz była tak aktywna w nocy, zawsze przesypiałam.

Kasiu Ty to masz energii pod sam koniec, ja czuje po dłuższym spacerze ból rwy kulszowej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
O raju już nam bliżej niż dalej.
Dzisiaj składamy wieczorem łóżeczko i się śmieje że z końcem prania poczekam bo jak wszystko zrobie to nie będę miała potem co robić. A czuję że to już niedługo bo mnie napiera i to strasznie.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...