Skocz do zawartości

Witajcie | Forum o ciąży


dorcia1989

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
pidi - zgadza sie, jestescie udane a poczucie humoru to macie serio the best! Boki idzie czasem zrywac 😜

Karola - zapuszczac paznokcie, zeby do szyjki dostac 😁 Ja pod koniec to w ogole w tamte rejony ledwo dosiegalam ,a co dopiero do szyjki 😁 Jak mi znajoma o tym samo-masazu szyjki powiedziala, to naprawde nie moglam tego dlugo ogarnac...'ale jak???' 😁
p.s. ale to juz Wam pisalam, ze na czwoaraka nie? 😁 i palcami dookola tej szyjki jazda 😁
I tak dalej sobie tego nie moge wyobrazic 🤔

pidi - a co do tego, co wyczytalas, to ja tez tak czytalam i tak mi polozne mowili itd...Dzidzia - szef 🙂 Jesli dzidzia nie jest gotowa jeszcze ,zeby wyjsc, to tego typu wywolywania nic nie dadza 🙂
A ! Wiem gdzie to czytalam!!! To jest prawda, bo! (wlasnie sobie przpomnialam! 😜), bo ponoc jak dziecko jest gotowe, to wysyla jakis tam sygnal wewnatrz macicy, cos sie produkuje czy wytwarza tam... i sygnal zostaje wyslany do mozgu - do przysadki mozgowej odpowidzialnej wlasnie za produkcje oxytocyny - czuli hormonu powodujacego obkurczanie macicy (porod) i produkcje mleka!!! Tak, tak! Pamietam, jak to czytalam i nawet mojemu mowilam jaka ta natura (jesli 'dziala' poprawnie) jest madra i wszstko ma sens, tak madrze i sprytnie zostalismy zaprogramowani!! 🙂 Wiec pidi - to nie mit 😜 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
no właśnie wiem. babeczka w szkole rodzenia to nam też mówiła. Ale czy nie można pomóc jakoś temu swojemu Maluchowi? 😜 chociaż jak to powiedział mój mąż przed chwila - pewnie synek widzi, że stary cały zasmarkany to nie będzie się narażał na widoki tak żałośnie wyglądającego łojca... także spokojnie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja nie wiem co to jest 😜 dlatego mowilam zagladac w cipki i patrzec czy tez to macie 😜
Ale nic zlego na pewno bo przeciez wczoraj gin. mi grzebala w cipolcu 😜 ale ciekawa jestem czy tylko ja to mam 🙂 to wyglada jakbym miała tampona i jego koncowka wystawała 😜
Dzieki,dzieki moge isc nastepna 🙂 dzisiaj mam lekkie skurcze w podbrzuszu 🙂 ale nie regularne 🙂
zreszta nie mowie bo sie nie znam 🙂 poczekam az mnie przycisnie konkretnie 🙂
Kuba juz zmowil bande na pępkowe i fajne nawet miejsce na nie 🙂 wiec teraz tylko wymyslam co moga kupic 🙂 wpadlam na mate edukacyjna i lozeczko turystyczne 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No Madzia Ty miałaś problem z grzebaniem tam a Ja tak samo 🙂 jak się wysikam to musze sie mocno zamachnąć, żeby sięgnąć ręką do cipolca i się podetrzeć hehe 🙂

A to jest to miejsce - http://www.starymlyn.pl/ mi sie podoba pomysl 🙂 ze nie żadna burdelówa tylko ładne miejsce 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
klk1509 napisał(a):
No Madzia Ty miałaś problem z grzebaniem tam a Ja tak samo 🙂 jak się wysikam to musze sie mocno zamachnąć, żeby sięgnąć ręką do cipolca i się podetrzeć hehe 🙂


😁 😁 😁 😁 😁 😁 No ja sie tak 'zamachiwalam' pod prysznicem jak sie szykowalam do szpitala na masaz, zeby sie nieco 'oporzadzic' w tamtych rejonach, a przez to, ze tak kiepsko moglam siegnac, to myslalam sobie, ze takiej fryzurki to oni jeszcze pewnie tam nie widzieli 😁 🙂

Ty, a moze to co tam widzisz, to moze akurat szyjka?? Kurde gdzies byly na stronce zdjecia szyjek babek w ciazy - powaznie 😜 Poszukam, moze akurat znajde, to se porownasz z innymi od srodka 😁

A co do lokalu , to rany, jak tam slicznie!!!! I jak fajnie ptaszki spiewaja na stronce 🙂 Fajnie 🙂 Mata edukacyjna Ci sie przyda i lozeczko turystyczne tak samo, yes! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
klk - jesli sie nie myle, to Ty szyjke widzisz 😁 Powaznie!! Luknij sobie na ta stronke (tylko sie trzymaj krzesla, zebys nie spadla, bo widoki po prostu rewelacyjne 🤔 😉 ):

http://www.beautifulcervix.com/cervix-photo-galleries/

obstawiam, ze na bank widzisz swoja szyjke 🙂 Zreszta , tak na logike (i chyba nie odkryjemy tu Ameryki) - no co innego tam moze byc w tym momencie? 🙂

No wiec klk jak tam? Rozwiera sie?? 🙂 Bo chyba zdecydowanie sie obniza, co? 😜
Mowie Ci laska, juz niedlugo 🙂 (tez Ameryke wlasnie odkrylam, co? 😜)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hm... jak Agata to widzi to nie wiem 😉 ale jakoś ktoś zrobił zdjęcia tej szyjki 😉 ja sama nie jestem w stanie zobaczyć nic... i szukac nie będę 😉
tymczasem Synek szaleje w brzuchu ostro. widać dobrze mu tam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no teoretycznie to raczej nie ;p, ale cholera wie jak to tam wyglada kiedy szyjka sie obniza gotowa do porodu 🤔 nigdy nie widzialam ;p ale calkiem na zewnatrz...? Hmm...moze zalezy od fizjonomii kobiety? Nie wiem... 🤨
No, ale u klk to chyba musi byc to, no bo co innego? 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
O temat szyjki dzisiaj obracacie? 🙂 Uśmiałam się aż macica boli 😁

Moja szyja była tym razem tak twarda że główka małej nie mogła sama zejść. Czopki, zastrzyki - nic na nią nie działało. Miałam co 0,5godziny robiony masaż - 5 razy 🤪 Ten etap porodu wspominam tragicznie, najgorszy był moment jak mi szyjkę rozwierali nakładając ją dookoła glowy małej. Myślałam że umrę, dzieki Bogu po tym zabiegu moja mała kruszynka wyskoczyła dosłownie w całości i było po wszystkim.
Pierwszy poród miałam zdecydowanie lżejszy.
Plusy teraz są takie że mała była dużo mniejsza i nie mam żadnego szycia 😜

Reasumując wszystko da się przeżyć, a Wam życzę jak najszybszych i bezbolesnych porodów.
No i jazda następna na porodowkę, po zastój robicie, a majówki już portami trzęsą 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam witam cały dzień miałam jakiś dziwny. Nerwa na wszystko i wszystkich...
Madzia nie wiem jak rozwarcie ale dzisiaj pol dnia brzuch mnie boli tak jakbym miała dostać takiego mega okresu.. Piotrka mama mnie juz chciała do szpitala zawieźć ale powiedziałam, ze pojadę dopiero jak mnie zacznie tak napieprzac ze nie dam rady z bólu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...