Skocz do zawartości

czerwcowe Maleństwa 2013:) | Forum o ciąży


MartaMartaMarta

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
natalia no i wszystko mi się właśnie zgadza sama się po prostu zdiagnozowałam tylko czekam aż trafię na normalnego lekarza który to potwierdzi. też jak zacznę drapać to mogę drapać aż do krwi a ta wysypka się wtedy jeszcze bardziej rozprzestrzenia i nasila sie swędzenie pod wpływem ciepła.
Nie wiesz czy lekarz dermatolog stwierdzić to może na normalnej wizycie czy musi mnie wysłać do szpitala na obserwację?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
fijolek napisał(a):
magda kasa z zusu to raczej w tym dniu co wynagrodzenie z pracy.. przynajmniej ja tak mialam.


Ja pieniążki z ZUSu dostaje zawsze kilka dni po tym jak kończy się kolejne L4.Zazwyczaj mam wystawiane na 3 tygodnie i po jakiś 4 dniach od dnia do którego trwało mam pieniądze za czas chorobowego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agapit napisał(a):
Wiecie co uwielbiam kupować bodziaki dla dzidzi ale zastanawiam się co powinnam od czerwca zakładać dziecku oprócz bodziaków. Czy bodziak i pajacyk wystarczy albo bodziak, kaftanik i spiochy czy powinnam pomyśleć też o jakiejś cienkiej kurteczce czy sweterku czy bluzie? Bo tak sobie myślałam, że na bodziaka i pajacyka pójdzie rożek w chłodniejsze dni. I jak myślicie, czy to wystarczy?


Hmmm...ja mam wrażenie,że my rodząc w czerwcu to załapiemy się na upały,więc chyba nie będzie sensu ubierać dzieciaki w pajacyki tylko bodziaki 🙂 Nie ma sensu przegrzewać dzieci,bo potem od potówek począwszy po choroby z przegrzania organizmu.pewnie chłodniejsze dni tez się zdarzą no ale to prawie lato będzie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
paulinka27523 napisał(a):
Witam was serdecznie 🙂
Byłam dziś na izbie przyjęć w szpitalu mysląc o tym że zrobią mi wyniki badań konkretna konsultacja z lekarzem dermatologiem i słuchajcie jakich my mamy lekarzy.... opisuje lekarzowi jak ta wysypka wygląda wieczorem kiedy zaczyna swędzieć i drapię to do krwi ona to ogląda i mówi "no nie wiem co to może być może to być świerzb" a mnie szlak jasny tarfia bo wiem że to nie to a ona bez wyników badań już mi gada że mam świerzba i poradziła mi kupić puderek w płynie i sobie smarować ciało. Wyszłam od niej zaraz się popłakałam że nikt nie potrafi mi pomóc.
Przyjechałam do domu poradziłam się mamy żeby jechać na pogotowie tam gdzie mają oddział w szpitalu dermatologiczny no więc tak zrobiłam pojechałam tam przedstawiłam pani doktor dermatolog co się dzzieje a ona nie dała mi nawet dojść do słowa żebym skończyła opowiadać jak ta wysypka wygląda bo to co teraz widać to już są krostki ze strupkami a ona na nie patrzy i mówi że to świerzb no szlak po raz drugi mnie strzelił wypisała następna recepte na puder w płynie i mówi że powinnam jej dziękować że mnie przyjęła bo jestem w ciąży w innym przypadku tego by nie zrobiła bo jeśli to trwa już parę dni to ja powinnam pójść do siebie do przychodni do dermatologa
To po cholere są te dyżury w szpitalach na izbach skoro łaske zrobią że przyjmą.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Lekarka wyszła z gabinetu zostałam z pielęgniarkami i mówią mi że tak się ten cały świerzb nie objawia że to musi być coś innego żebym juz nie płakała, bo oczywiście już się poryczałam z tej bezsilności i zdenerwowania żebym przyszła w poniedziałek zrobią mi wyniki badań i się rozwiąże że one rozumieją co to znaczy taka swędząca wysypka.
I widzicie lepiej się zna pielegniarka bynajmniej do człowieka normalnie się odezwie porozmawia trochę otuchy doda a nie wielce pani doktor z zadartym nosem chodzi, także takie miałąm przygody dziś......


Paulinka ja pamiętam z pierwszej ciąży straszne swędzenie i to nie tylko brzucha ale całego ciała.dziewczyny na forum nastraszyły mnie cholestazą ciążową i się nakręciłam.o niczym innym nie mogłam myśleć i wciąż się drapałam.Lekarz fakt zrobił mi badania ale twierdził,że to raczej nie to.Potem miłam wrażenie,że sama sobie wmówiłam głupotę.Fakt smarowałam tym pudrem w płynie(on wysusza)i taką emulsją cetaphil.Ustąpiło po ok tygodniu.Oby tobie szybciutko przeszło-nie wierz i nie wmawiaj sobie niczego złego,bo w dużym stopniu to nasza psychika działa ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ekoladka napisał(a):
Dawno mnie tu nie było, sporo postów do przeczytania miałam..
W piątek miałam glukozę po obciązeniu 50g po 60 min miałam 147 a norma jest chyba do 140, takze nie dobrze w środe mam wizytę, zobaczymy czy będę miałą zlecone badanie przy większym obciążeniu.
Od paru dni mam takie nabrzmiałe dłonie i swędzą mnie co prawda nie mam żadnej wysypki, zastanawiam się co to może być...

Nie martw się bo w taakim przypadku trzeba zrobić po 2h glukozę 75g żeby poszerzyć diagnostykę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiecie co?Zastanawiam się, bo mam coraz więcej upławów, tak jak mówiłyście, że nie ma się co tym przejmować-jeśli są białe i się nie przejmowałam.. ale one niezbyt fajnie pachną i nie wiem co w związku z tym... mówić o tym lekarzowi czy to normalne?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
magda86 pewnie, że powiedz. Ja też miałam upławy normalne mleczne tylko, że często... i też mi wszyscy mówili, że jak mleczne to ok.. a tu się okazało, że właśnie mam zapalenie jakieś tam i lekarz mi tabletki przepisał MACMIROR. Dalej mam upławy ale już nie takie częste... Aha i polecam płyn do hig intymnej dla kobiet w ciąży, które mają właśnie upławy PHARMACERIS z literką M 😆

cimyszka ja nie ćwicze, jesteśmy teraz w trakcie remontu i przeprowadzki to mam dość "ćwiczeń" w domu 🙂 ale myśle, że jak się wszystko unormuje to coś zaczne robić...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Idę w przyszłym tygodniu na glukozę i lekarz wpisał 75 g, a z tego co pamiętam to wy pisalyscie o 50 g. Zastanawiam się dlaczego odrazu takie duże obciążenie mi wypisał jak wyniki mam ok. Będę musiała tam siedzieć 2 godziny 😮

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam !

Znalazłam super okazje wyprawkę 50 szt za 100 zł. Rzeczy śliczne i dla dziewczynki, na zastanowienie się mam 7 dni tyle mi przetrzymają. Tylko w ciągu tego tygodnia nie uda mi się upewnić co noszę pod serduszkiem. Ginekolog nie potwierdził ani razu, że tam jest dziewczynka.

Co robić ? Ryzyk fizyk czy nie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zonanagazie napisał(a):
Witam !

Znalazłam super okazje wyprawkę 50 szt za 100 zł. Rzeczy śliczne i dla dziewczynki, na zastanowienie się mam 7 dni tyle mi przetrzymają. Tylko w ciągu tego tygodnia nie uda mi się upewnić co noszę pod serduszkiem. Ginekolog nie potwierdził ani razu, że tam jest dziewczynka.

Co robić ? Ryzyk fizyk czy nie ?


Ja bym ryzykowala 🙂, jak widziałaś co tam jest i podoba ci się to. Cena jest moim zdaniem bardzo atrakcyjna.
Zgadzam się z Magdad86, jak coś to sprzedaż.

Armiatka,dzięki za odpowiedź, też tak myślałam ale teraz jestem spokojniejsza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kochane słuchajcie byłam wczoraj u mojej gin przedstawiłam wyniki badań próby wątrobowej i to nie żadna cholestaza tylko w końcu potwierdziła moje przypuszczenie że to wysypka ciązowa i dała skierowanie do dermatologa żeby coś na to przepisał także idę w czwartek. dzisiejsza noc również była nie przespana z okładami zimnymi na nogach....masakra. A do tego jestem bardzo przeziębiona ale uporczywie leczę się zdrowymi domowymi sposobami.
ZONANAGAZIE- prześlij może link do tej wyprawki ja spodziewam się dziewczynki jakby mi się ta wyprawka spodobała a u Ciebie byłby chłopiec to może i bym odkupiła 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania13 napisał(a):
Idę w przyszłym tygodniu na glukozę i lekarz wpisał 75 g, a z tego co pamiętam to wy pisalyscie o 50 g. Zastanawiam się dlaczego odrazu takie duże obciążenie mi wypisał jak wyniki mam ok. Będę musiała tam siedzieć 2 godziny 😮



Ja także miałam od razu obciążenie 75g. A to dlatego żeby dwa razy tego nie przechodzić, gdyby wynik z 50g był zły i potem trzeba by było robić z 50g. Ale na szczęście wszystko było OK po 75g 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hania83 napisał(a):
Ania13 napisał(a):
Idę w przyszłym tygodniu na glukozę i lekarz wpisał 75 g, a z tego co pamiętam to wy pisalyscie o 50 g. Zastanawiam się dlaczego odrazu takie duże obciążenie mi wypisał jak wyniki mam ok. Będę musiała tam siedzieć 2 godziny 😮



Ja także miałam od razu obciążenie 75g. A to dlatego żeby dwa razy tego nie przechodzić, gdyby wynik z 50g był zły i potem trzeba by było robić z 50g. Ale na szczęście wszystko było OK po 75g 🙂


ja tez mialam w poprzedniej ciazy od razu 75g.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
paulinka27523 napisał(a):

ZONANAGAZIE- prześlij może link do tej wyprawki ja spodziewam się dziewczynki jakby mi się ta wyprawka spodobała a u Ciebie byłby chłopiec to może i bym odkupiła 🙂


Ta wyprawka jest u koleżanki dziewczyny u której bawiłam dziecko. Już do mnie wczoraj dzwoniła, że ma jeszcze jedną osobę chętną i żebym szybko się decydowała. I coś mi się wydaje że nic z tego nie będzie bo to chyba ktoś z jej rodziny.

Cieszę się że już wiesz co to jest i że za niedługo ci ulżą w cierpieniach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny mam do Was pytanie czy któraś z Was planuje kupić lub już posiada poduszkę do spania dla kobiety w ciąży, która służy potem także jako poduszka do karmienia dziecka? Jakiej firmy i o jakim kształcie są dobre? Planuję sobie kupić coś takiego, ale jest zbyt duży wybór 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...