Skocz do zawartości

czerwcowe Maleństwa 2013:) | Forum o ciąży


MartaMartaMarta

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Paulinka, Twój dzidziuś miał jakieś problemy ze wzrostem, z wagą? Tak się dopytuje bo moja Mała miesiąc temu tez była drobniutka. Nogi i ręce długie a bpd główki trochę za niskie. Waga jej wychodziła na granicy normy. Lekarz mówił, ze jest ok ale i tak się martwię. Wizytę mamy w sobotę, mam nadzieję, że przytyła troszkę.
Magdad86, Napisałaś, że słychać serduszko? Ale jak? Po przyłożeniu ucha do brzucha czy jakimś sprzętem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witam czerwcóweczki. U nas dzisiaj piękna pogoda i korzystamy - pranie skończone jeszcze zostaną te rzeczy które dokupimy, ale to juz tylko drobiazgi.
My wczoraj kupiliśmy wózek 3w1 (gondola,spacerówka i fotelik) 🙂 jestem bardzo zadowolona że wkoncu sie dzecydowalam. Łóżeczko chcemy złożyć pod koniec maja. W piątek mam wizytę i planuje wcześniej podjechać i kupić brakujące rzeczy. Mam nadzieję że juz będę mogła w spokoju oczekiwać na maleństwo 🙃.
Pamiętajcie nasze maleństwa są ze szczęśliwego forum i wszystko będzie dobrze. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
magdad86 napisał(a):
aniutka102 jakie masz tabletki na zgagę?Bo mi każdy mówił manti, manti, a ja je kupiłam, a tam napisane, że ciężarne nie mogą ich brać... ;/ więc ich nie biorę, męczę się lub wypijam wodę z cytryną... też nie raz mi się śniło, że dziecko sie urodziło i od razu chodzilo 😁
Yvone1987 a w jaki sposób to zdiagnozowano? Martwi mnie to co tutaj piszecie, a to jakaś choroba, a to brzuszek nie rośnie, boję się 😞 Jak poprosiłam mojego lek. w 32 tyg. o skier. na USG, to pow. że jeszcze nie, że tak ok 37 :/ pewnie tylko po to,żeby zobaczyć czy mała się odwróciła... okropne, a kiedyś nie było USG 😞
A ostatni raz na USG byłam w 24 tygodniu chyba :/ chciałabym iść teraz na dniach na jakieś USG prywatnie, ale nie mam kasy... a tak to bym poszła i może bym była spokojniejsza... Martwię się, przytyłam 8kg, przez ostatni miesiąc nic nie przytyłam i jakoś wydaje mi się, że mój brzuch przestał rosnąć, serduszko na szczęście słychać i czuć ruchy też... ale może dzidzia już nie rośnie, bo coś jest nie tak czy co? Sama nie wiem... albo martwię się na zapas... ;/

A w ogóle to każdy do mnie mówi, że wypiękniałam, że pewnie będzie synek... hehehe no to ciekawe, ciekawa jestem ;p ale żebym jakieś syfy miała na buzi czy coś to nic... ale będzie zonk przy porodzie 😁 ale na 1 USG pow. że będzie dziewczynka, na tym w 12 tyg. i w 24 prywatnie dobry lekarz też tak powiedział, a więc to będzie ciekawe :p Pościel już wyprałam niebieską 😁 ale garderoby sporo różowej jest 😁


Na zgagę można spokojnie brać Rennie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
medli89 napisał(a):
Blue napisał(a):
Mamuska2706 napisał(a):
Cześć dziewczyny! u mnie dzis piekna pogoda od rana 😜 wstawilam pranie i bedzie dzis opalanko na lezaczku 😁 ostatnio zaowazylam ze mi brzuch opadł 🤔 nie mam juz tak jak mialam tylko wiele nizej i wszyscy to zaowazaja a wizytka dopiero 17 maja 🤨 teraz mi zrobil dluga przerwe bo az 5 tygodni 😮


Dno macicy pnie się do góry do 36tyg. a potem opada do mniej więcej poziomu 32tyg., czytałam, że u wieloródek brzuch opada na dzień lub kilka dni przed porodem. Może tylko tak się Wam wydaje, że opadł? ja czuję, że brzuch jest coraz wyżej, bo ciężko mi się oddycha, ledwo łapię oddech.


Blue co do opadania brzucha nie ma reguły. Mojej siostrze zaczął brzuch opadać w 32 tc, a urodziła w 39 tc i to była jej druga ciąża. Ja również zauważyłam że brzuch mi zaczął opadać bo mam go niżej i nawet lżej mi się oddycha. A raczej jeszcze nie będę rodzić bo lekarz sprawdzał czy z moją szyjką wszystko ok. Także w różnym czasie brzuch może zacząć opadać. U niektórych to następuje kilka tygodni przed porodem, u innych kilka dni a jeszcze u innych może nawet przed samym porodem. Także nie ma czym się zamartwiać. 🙂

Masz rację, ale ja tak ogólnikowo napisałam tak jak w artykułach. Z tyciem też tak jest 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Blue napisał(a):
Też bym chciała mieć usg na następnej wizycie 🙂


Ja mam to szczęście że za każdym razem mam robione usg ale wiadomo za wizyte płacę. A kolejna wizyta 28 maja mam nadzieje że dotrwam do niej 🤔
Wczoraj zauważyłam że nie bardzo nadaję się już na dalekie trasy, brzuch zaczął mnie boleć. A jak wróciliśmy do domu to nie wiedziałam jak dobrze się położyć żeby było w miare dobrze. Dziś jest dobrze. Ale mały bardziej rozrabia 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
medli89 napisał(a):
Blue napisał(a):
Też bym chciała mieć usg na następnej wizycie 🙂


Ja mam to szczęście że za każdym razem mam robione usg ale wiadomo za wizyte płacę. A kolejna wizyta 28 maja mam nadzieje że dotrwam do niej 🤔
Wczoraj zauważyłam że nie bardzo nadaję się już na dalekie trasy, brzuch zaczął mnie boleć. A jak wróciliśmy do domu to nie wiedziałam jak dobrze się położyć żeby było w miare dobrze. Dziś jest dobrze. Ale mały bardziej rozrabia 😁

No widzisz, a ja mam to "szczęście" 🤨 😠 , że od początku ciąży chodzę prywatnie i nie mam usg co wizytę, ostatnie miałam w 28tyg. że tak powiem wyżebrane, bo wg niej było za wcześnie 🙃 bez usg płacę 90zł, a "z" 110zł i szczerze powiem, że wolałabym dopłacić te 20zł i mieć przyjemność zobaczenia malutkiej 🙂 teraz będę znowu musiała ją napastować na ostatnie usg, bo na więcej to się nie zgodzi 😁 moja koleżanka dla porównania miała usg co 2tyg. i to jeszcze na nfz pod koniec ciąży, więc co lekarz to inne podejście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Mamusie, moja koleżanka dowiedziała się o chorobie dziecka w połowie 6 miesiąca podczas usg, były widoczne zmiany u dzieciątka. Dokładnie nie wiem, nie poruszam tego tematu, ale po tym jak się dowiedziała to zamknęła się w sobie na ponad tydzień
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Blue napisał(a):
medli89 napisał(a):
Blue napisał(a):
Też bym chciała mieć usg na następnej wizycie 🙂


Ja mam to szczęście że za każdym razem mam robione usg ale wiadomo za wizyte płacę. A kolejna wizyta 28 maja mam nadzieje że dotrwam do niej 🤔
Wczoraj zauważyłam że nie bardzo nadaję się już na dalekie trasy, brzuch zaczął mnie boleć. A jak wróciliśmy do domu to nie wiedziałam jak dobrze się położyć żeby było w miare dobrze. Dziś jest dobrze. Ale mały bardziej rozrabia 😁

No widzisz, a ja mam to "szczęście" 🤨 😠 , że od początku ciąży chodzę prywatnie i nie mam usg co wizytę, ostatnie miałam w 28tyg. że tak powiem wyżebrane, bo wg niej było za wcześnie 🙃 bez usg płacę 90zł, a "z" 110zł i szczerze powiem, że wolałabym dopłacić te 20zł i mieć przyjemność zobaczenia malutkiej 🙂 teraz będę znowu musiała ją napastować na ostatnie usg, bo na więcej to się nie zgodzi 😁 moja koleżanka dla porównania miała usg co 2tyg. i to jeszcze na nfz pod koniec ciąży, więc co lekarz to inne podejście.


To faktycznie. Ja chodze prywatnie do najlepszego ginekologa wg opinii innych i płace za wizyte 80 zł i powiem szczerze że jestem zadowolona bo na każdej wizycie nie dość że mnie bada to jeszcze robi usg. Wcześniej co chodziłam do innego gin to robił mi usg ale nic nie tłumaczył i nie pokazywał a i w ogóle mnie nie badał. A i zapomniałam dodać że tam ten 100 zł brał praktycznie za nic. Także mam porównanie i to fakt co lekarz to inaczej i ma podejście i inaczej cię traktuje 🤔 Trafić na dobrego jest ciężko. Ale to już końcówka i wnet będziemy maleństwa oglądać codziennie a nie raz na jakiś czas 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja już miałam 12 razy usg.. prywatnie bo u nas w krk na usg sie czeka dlugo i nie ma co liczyc na wiecej niz 3 usg podczas calej ciazy na nfz.. za wizyte place 100 zł a bez usg 50 ..
Ale jestem zadowolona bo dostaje wszystkie skierowania na badania na nfz ( pani doktor przyjmuje tez w przychodni i wypisuje skierowania tak jakbym chodzila na nfz)

ALE SUPER te torby beda w biedronce 🙂 na pewno zakupie bo moja przy wozku jest jakas malutka i nic w niej chyba nie zmieszcze..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czy wy też czujecie się jakieś rozlazłe i niegramotne? 🤢 Ja mam wrażenie,że nie radzę sobie sama ze sobą-najprostsze czynności mnie strasznie męczą.np.jak kucnę to nie mogę się podnieść,wchodzenie po schodach powoduje zadyszkę,przewracanie się w nocy z boku na bok to też nie lada wyzwanie 🥴 Nie pamiętam,aby było mi tak ciężko w pierwszej ciąży 😮Teraz to już zaczynam marzyć o rozwiązaniu 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam!
Ja dziś ruszyłam się z domu na badania krwi a w środę idę do lekarza. Też mam nadzieję, że zrobi mi usg bo ostatnie miałam w 28 tyg. a teraz chciałaby zobaczyć jak mały podrósł i czy z tym łożyskiem wszystko ok. Ostatnio dochodziło do blizny po cc ale czy ostatecznie doszło to nie wiem.
Dziewczyny niektóre z nas są praktycznie przy koncówce ciąży także wytrwałości życzę 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
TITINKA napisał(a):
Czy wy też czujecie się jakieś rozlazłe i niegramotne? 🤢 Ja mam wrażenie,że nie radzę sobie sama ze sobą-najprostsze czynności mnie strasznie męczą.np.jak kucnę to nie mogę się podnieść,wchodzenie po schodach powoduje zadyszkę,przewracanie się w nocy z boku na bok to też nie lada wyzwanie 🥴 Nie pamiętam,aby było mi tak ciężko w pierwszej ciąży 😮Teraz to już zaczynam marzyć o rozwiązaniu 🙃


Mam to samo 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry brzusie.
Ja chodzę prywatnie, za wizytę płace 80 złoty chyba że chce żeby mi nagrał na płytę to 100 złoty. Na każdej wizycie robi mi USG, na którym mierzy mała, sprawdza przepływy krwi, tętno, wagę małej i czy szyjka jest w porządku. Ostatni raz w 8 tc miałam robione badanie ginekologiczne i cytologię. Na wizyty chodzę co 3 tygodnie ale nie wiem czy teraz nie będzie kazał co dwa.
Ja zmieniłam lekarza na początku ciąży tylko z powodu że ten ma lepszy sprzęt (mówi że najlepszy w Polsce) i mówią że naprawdę potrafi się nim obsługiwać a nie tylko pojezdzi po brzuchu i twierdzi że jest wszystko dobrze. Tylko jak się pytam czy dziecko jest zdrowe to on mówi ze nigdy mi tego nie powie, według USG i wymiarów jest wszystko dobrze i w normie. Wiem że wszystkim tak mówi. :side
Jestem spokojniejsza jak widzę córeczkę co wizytę. Szkoda że to nasze państwo jest takie dziwne i nie wszędzie jest jednakowo z opieką medyczną.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Blue napisał(a):
Dziewczyny kiedy zaczynacie się pakować do szpitala? ja już chyba dzisiaj będę jak tylko torba dojdzie 🙂

Ja mam juz delikatnie torbe spakowana, jeszcze w piątek planuje zrobić resztę zakupów i spakować się juz na tip-top ale torba dla malej to jest pusta. 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania13 napisał(a):
Blue napisał(a):
Dziewczyny kiedy zaczynacie się pakować do szpitala? ja już chyba dzisiaj będę jak tylko torba dojdzie 🙂

Ja mam juz delikatnie torbe spakowana, jeszcze w piątek planuje zrobić resztę zakupów i spakować się juz na tip-top ale torba dla malej to jest pusta. 🤢

a ja dzisiaj delikatnie spakuje torbe dla Maluszka ale to tylko z tego powodu ze chce ogarnąć ubrania. mam ich taka ilość ze już mnie to denerwuje. Mam po mojej Hani bardzo dużo bo kupowałam unisex i dopiero teraz, kiedy konczy dwa latka zaczelam ja ubierać w rozowe bardziej kolorki. Dostalam po moim bratanku, cos tesciowa dokupila bo się nie mogla powstrzymać a ja piore i prasuje. 😮 już mam tronke dość. wczoraj jak ukladalam spodenki to az mi głupio było. 😞 jak tylko będę mogla, oddaje ubrania komus kto bardziej niż ja potrzebuje. Mam jeszcze szwagra co to się zaraz zeni (za 3tyg) no i wiem ze planują baby. Chetnie dla nich zostawię cos, ale gdzie to trzymać?? 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny!
Ja też jeszcze się nie spakowałam ale czekam na kilka rzeczy, które zamówiłam przez neta i będzie prawie komplet. Tylko jeszcze muszę wyprać ubranko na przyjazd ze szpitala.
Pozdrawiam i życzę miłego dzionka. 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania13 napisał(a):
Blue napisał(a):
Dziewczyny kiedy zaczynacie się pakować do szpitala? ja już chyba dzisiaj będę jak tylko torba dojdzie 🙂

Ja mam juz delikatnie torbe spakowana, jeszcze w piątek planuje zrobić resztę zakupów i spakować się juz na tip-top ale torba dla malej to jest pusta. 🤢

Moje już obie spakowane w 90%. Leżą tylko na nich karteczki ze spisem rzeczy do dopakowania w ostatniej chwili - badania, dokumenty, woda itp. To już dopakujemy przed wyjazdem do szpitala.

Mnie też jest już ciężko i nic mi się nie chce. Bardzo się cieszę, że wyprawkę już prawie całą mam bo by mi się teraz nie chciało za tym wszystkim latać. A ubranek też mam już chyba za dużo - sama kupiłam kilka a tony dostaliśmy używanych od znajomych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...