Skocz do zawartości

Majóweczki 2014:) | Forum dla mam


KarolinaMotyl

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,
Jak wasze nastroje dziś? ja się dziś średnio wyspałam, cos często łapały mnie skurcze łydki. Jejku, jak ja tego nie lubię! Przez całą ciążę mi sie to nie zdarzało ale teraz od jakiegoś tygodnia, mam taki skurcz łydki niemal co noc a dziś to juz pare razy. Jutro mam wizyte więc dopytam lekarke czy może jakiś magnez wprowadzic? Zobaczymy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witajcie ciężarówki
Te skurcze przepowiadające to odczuwacie głównie w nocy czy nie ma znaczenia? Miałam wczoraj w nocy coś dziwnego, bo to nie był skurcz idący od góry macicy, tylko tak jakby sama szyjka. Miała któraś z Was coś podobnego? Na dodatek cały wczorajszy dzień miałam twardy brzuch 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hoondi napisał(a):
A ja juz od wielu godzin oglądam wózki, jestem skołowana na maxa! Nic już nie wiem! co myśłicie o takich: moze któras z Was ma jakąś opinię....
http://allegro.pl/wozek-milly-3-w-1-gleboki-spacerowka-fotelik-i4028093252.html

http://tablica.pl/oferta/baby-merc-q7-classic-CID88-IDobnW.html

http://tablica.pl/oferta/wozek-x-lander-model-xa-gondolka-spacerowka-CID88-ID5kbgp.html#4229721c3d

Hey Hoondi,
Jak dla mnie ten pierwszy tez chyba najlepiej wygląda.
Jesli chodzi o drugi to mi sie tu nie podobają koła. Uważam że skrętne naprawdę ułatwiaja prowadzenie wózka i przynajmniej jak ja szukłam to było to dla mnie bardzo ważne. później w praktyce okazało się ze faktycznie jest to istotne. Miałam kiedys okazję poprowadzić wózek bez skrętnych kól i różnica jest istotna.
Natomiast jesli chodz o Xlandera to ja mam taki wózek tyle że nowszy model. Juz kilka razy pisałyśmy z Ania opinie na temat tego wózka. Postaram sie zaraz znaleźć tego posta i Ci podeślę.. Ale generalnie- gondola całkiem OK, spacerówka troche gorsza. Zaletą na pewno sa pompowane, duże i skrętne koła, amortyzujące wszelkie nierówności na drodze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szysza napisał(a):
Witajcie ciężarówki
Te skurcze przepowiadające to odczuwacie głównie w nocy czy nie ma znaczenia? Miałam wczoraj w nocy coś dziwnego, bo to nie był skurcz idący od góry macicy, tylko tak jakby sama szyjka. Miała któraś z Was coś podobnego? Na dodatek cały wczorajszy dzień miałam twardy brzuch 😞

Mi sie tez czasami zdarza, że kłuje mnie coś w okolicach szyjki. Brzuch tez od czasu do czasu mi twardnieje. A dzis w nocy oprócz tych łydek to własnie tez jakos tak mi ten brzuch sie spinał i odczuwałam lekkie bóle.Szysza ja myśle że poprostu macica się juz powoli przygotowuje do produ i będziemy miec juz takie dolegliwości i o ile nie będa się utrzymywać zbyt długo to jest OK. No chyba że trwają dlużej to wtedy dla spokoju skonsultowałabym sie z lekarzem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Brzucholki 🙂
Hoondi podobnie jak dziewczyny obstawiam ten pierwszy 🙂
Kangoor te skurcze lydek ponoć bardzo nieprzyjemne są.. pewnie Ci magnez każe lykac. Ja to już jestem tak nim nafaszerowana że szkoda gadać. Kazał mi brać 3 x po 2 ale w ciągu dnia bardzo często zapominam 🤢
Marta no jaką będziesz mamą ?! Super mamą 😁 mamy tylko trochę łatwiej urobic jak tatę, chociaż nie zawsze.. U mnie było podobnie jak tato powiedzial nie to wiedziałam że przegwizdane, a jak mama to cień szansy był 😉
Szysza Kangoor Ci dobrze napisała, teraz to już tak będzie. Byle być czujnym. U mnie też od wczoraj brzuch twardy jak skała i Mały jakiś taki leniwszy, ale plumka to mam nadzieje że ok
Miłego :* muszę w końcu dom ogarnąc bo wczoraj palcem nie kiwnelam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U nas jest na odwrót - ja jestem konsekwentna a M mięknie na każde słodkie oczka hahaha
Teraz ciężarówki wchodzimy w najcięższy etap ciąży. Dzieci rosną, będą uciskać na żołądek, powodować duszności, zgagę i nudności, kręgosłup będzie bolał, do tego te wkurzające i mało przyjemne skurcze bo macica sie przygotowuje, bóle miednicy, która też troche rozchodzi sie przed porodem.... no ciężko będzie 😉 ale do przeżycia 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry Brzuszkowe 🙂


Ja tez czasem mam szyjkowy skurcz 🙂 często tez podczas okresów miewałam takie uczucie.
Brzuch tez mi napina się i twardnieje, mały się rozpycha, zgagę oczywiście, ze mam 🙂

Panowie montują kuchnie 🙂 i czuję sie lepiej niż przez ostatnie 2 dni 🙂
golę sobie sweter zmechacony maszynką jednorazową do golenia 🙂
Miłego dnia!

Dzięki za oppinie wózków 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wielkie dzięki dziewczyny. Trochę mnie uspokoiłyście. Czytałam o tym, że macica będzie mocniej teraz się przygotowywać. Tylko moje odczucia miały się nijak do tych opisów. Macie rację, że nie ma co teraz popadać w paranoję. 🙂 wielkie dzięki jeszcze raz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej
Kanoogr mi właśnie na te nocne skurcze łydek lekarz zalecił magnez 3x1 i powiem Ci że pomogło, nie musisz mieć na to recepty więc kup sobie w aptece najlepiej z dodatkiem witaminy B6.
Mój też się rozpycha i wyraźnie można wyczuć czy nóżką czy plecami 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tez mialam straszne skurcze lydek. Do tego pozniej doszlo twardnienie brzucha doslownie co chwile. Okazalo sie, ze maly jest baaaardzo nisko i napiera glowka. Dostalam luteine i wlasnie magnez. Na szczescie po magnezie skurcze lydek ustaly 🙂 🙂
Tylko zwroccie uwage, zeby kupowac taki magnez z badaniami, a nie suplement diety 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tez mam skurcze takie w pochwie, wczoraj az musiałam usiąść,ale stwierdziłam,ze tez moze przez to,ze troche sie nachodzilam po sklepach... 😆 ja biorę aspargin (magnez+potas)polecam,żaden wynalazek, dobry lek, ktory zalecił lekarz.

Byłam w pharmie,ale pieluch New born nie było, kupiłam dwójki,a ze dostałam bon do makro na 50zl to sobie go wykorzystam na pieluchy. Kupiłam ten emolium do kąpieli, wzięłam dwa i oillatum-zobaczymy czy się sprawdzą 😆
Kolejki straszne,ale na szczęście dla kobiet w ciazy odtworzona była specjalna kasy,a wszyscy stali z pieluchami haha 😲 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pampersy często są w promocji w auchan i tesco. W auchan udało mi się parę razy kupić paczkę za 30 zł, to były najniższe promocje na jakie trafiłam z pampersami. Najczęściej jednak do 35 zł obniżaja, ale to też dobra cena. Michał kiedyś patrzyl w makro właśnie i też taniej jak w sklepie.
Mam taki apetyt że ciągle bym jadła 😞 nie przesadzam.. stale jestem glodna. No i tego słodkiego nie jem więc brak cukru mi uderza do głowy normalnie 🤨 Jeszcze z takich cholernie krępujacych spraw chyba mi się zaczynają hemoroidy 😠 w poprzedniej ciąży też miałam, okropnośc. No ale to są właśnie \"uroki\" ciąży.. podobno to częsta przypadłość
To jest dla mnie tak mega krępujące że masakra. No ale nie mam wyjścia będę musiała lekarza poprosić o coś na to 🤢 Macie jakas sprawdzona maśc, czy to tylko mój problem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja zaparć nie mam a tez mi się zrobił jeden wredny hemoroid, który po wypróżnieniu wyłazi na wierzch i swędzi i boli i piecze.... Maści żadnej nie mam, na ostatniej wizycie niestety był drań schowany i lekarz go nie zobaczył. O dziwo jak jest schowany to nie daje żadnych dolegliwości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malgorzatta napisał(a):
Ania ja też chyba mam 🥴 mój lek mi powiedział żeby kupić czopki procto-Glyvenol i maść posterisan czy jak to tam się pisze.... i nie kupiłam do dziś... u mnie to przez te cholerne zaparcia chyba, które znowu wracają.... chyba pójdę do apteki dziś w końcu, ja to najbardziej odczuwam jak siedzę w wannie, bo tak to zawsze na czymś miękkim siedzę w sumie....

Dzięki Gosia chyba będę musiała kupić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie na szczęście nie mam, jak to Doti ładnie określiła żadnego WREDNEGO ale tylko czekam az się coś pojawi. Mam straszne zaparcia, czasami mam wrażenie że prędzej urodzę niz się wypróżnię. O Masakra! To na bank przez ta moją diete, jem teraz duuużo twarogu ( a zawsze działał na mnie zapierająco) i do tego nie jem owoców, ani owsianki, którą dość często wcześniej jadałam. No i na efekty nie trzeba było długo czekać...
Ania, jak będziesz widziała jakąś promocje na pampersy w Auchan albo Tesco to daj cynka. Ja do tych sklepów akurat jakoś niezbyt często zaglądam, bo mi nie po drodze, ale po tanie pampuchy chętnie się wybiorę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że dam.
U mnie to samo, jestem w toalecie raz na 2 -3 dni. Ja nie wiedzialam że nabiał może tak działać. Przekonałam się na naszym Małym. Odkąd alergolog pozwolila próbowac nabiał to się zaczeło. Zaparcia płacz i ból. Mimo że naprawdę \"z głową\" mu dawałam i mało. A u mnie nie wiem skąd takie przestoje. Jem owoce, ciemne pieczywo, wszystko i ciężko mi na coś konkretnego zwalić.

Gosia dużo tych fig wcinasz ? Ja właśnie ugotowalam Małemu wczoraj kompot z suszonych śliwek, nie znosze, ale Młody lubi chociaż czasem się śliwki takie trafią że nie wypije. Staram się gotowac, ale ja suszonych śliwek nie lubię bardzo. To może z tymi figami spróbuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...