Skocz do zawartości

Kwietniowe bobaski :) | Forum o ciąży


Wiola1983

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Izuska
ja raz tylko poczułam bąbelki jak mi się spodnie wereneły w podbrzusze - pewnie dzidziuś się złościł
a potem nic 😞...
ale słyszłam że w pierwszej ciązy to później może być czuć więc się nie stresuję 🙂

Justyna współczuję AZS

ja wróciłam właśnie z podróży służbowej w Hiszpanii. Było niby fajnie bo z mężem pojechałam. Ale spotkania konferencje, ciągle po angielsku z osobami z różnych krajów.. męczące bardzo .. ciężko niektórych zrozumieć.
W dodatku wczoraj od 6 rano do 21 w podrózy 2 pociągi, 2 samoloty, autobus, samochód....
Dziś płakałam i miałam mdłości ze zmęczenia brrrr

Jeszcze ciągle jakieś problemy w firmie wyskakują. Musze poustawiać tak żeby przed świtami przekazać wszystko a potem już bym chciała zająć się relaksem, mieć siłę na jakiś basen czy coś i chodzić do szkoły rodzenia...

Wcześniej tak się cieszyłam na myśl o dziecku a teraz ... nie potrafię sobie wyobrazić siebie jako mamy... nawet nie że się boję, tylko nie cieszę. I nie mam tych emocji na widok małych dzieci na necie które wcześniej miałam. Martwię się tym trochę.

Summer jak Twoje bóle brzucha? Mineły?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Wiola,ale masakra .. co za ludzie!!! Jak tak można? Tym bardziej,że Ty masz na l4,że masz leżeć!!
Ja dziś za bardzo poszalałam z Alanem w zabawie i jak zasnął mi o 19:30 chciałam posprzątać troszkę,ale zamiotłam podloge w kuchni i na przedpokoju,zebralam pranie i wywiesilam..no i cos mi brzuch stwardnial i w klatce piersiowej kulo 😞 wzielam grejfruta,pomarancze i stwierdzilam,ze daje aobie spokoj...leze i pierdziele sprzatanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiol wspolczuje, serio, wyzysk! Tak wlasnie jest jak.czlowiek jest dyspozycyjny to.pracownik ma 5 a jak przyjda jakies schody to najlepiej.postraszyć ze nie bedzie do czego wracac i wtedy juz o wlozonym wysiłku siw zapomina!;/
Co.do tabelek to u mnie zmiana 😉) tyle co od gina wrocilam i jednak bedzie corcia;D za dwa tyg mam polowkowe ale watpie zeby cos sie zmienilo w tym wieku ciazy;D
A dlugo nie pisalam bo.kuzynka.rodzila i pomoc byla potrzebna przez kilka dni 😉 tez ma corcie 3150 i 53cm 😉 same 9 w punktach Apgar;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiola1983, wspolczuje, ale pier..., ze tak brzydko powiem, taka prace. Wyzysk, praca kosztem rodziny, w ciazy nawet nie oszczedzaja i sugeruja krotszy urlop macierzynski????!!!!Niech spadaja. Rodzina najwazniejsza. A jak bedziesz juz z maluszkiem w domu na spokojnie to bedziesz miala kupe czasu by sie rozejrzac za czyms innym, jakby sie nie zmienili w pracy. A teraz sie nie stresuj, bo taka praca nie jest warta zdrowia Twojego i maluszka.
pozdrowionka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie w pracy to kazali mi isc jak najszybciej bo mysleli ze zastpestwo dostana a tu wyszla lipa.

Dzis mialam kiepska noc tak mnie kregoslup bolal ze spac nie moglam. Boli mnie na co noc i juz sie zaczelam przyzwyczajac ale dzis to nawet nie moglam sie obrocic na drugi bok. I jeszcze powrocila mi ta rwa kulszowa tak mnie nakur***** ech... wydaje mi sei ze to przez ta pogode... i jeszcze osemka zaczela mi wychodzic i pół szczeki mnie boli no masakra jakas..
Zaczelam sie dolowac i plakac jak ja wogole urodze jak lezec nie moge, A jak pozniej wstane w nocy do dziecka jak mam problem z obroceniem sie na bok...
No ale rano jak juz wszystko rozchdzilam musialam Olka do przedszkola zaprowadzic. I na szczescie sasiad zaproponowal podwozke a z powrotem do domu fartem kolezanka mnie podwiozła 🙂 wiec moje nocne zale zostaly wysłuchane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Brzuszki 🙂

leniuch biedna, wszystko na raz. na wychodzącą 8mkę mogę doradzić Dentosept A mi pomógł bardzo... tylko nie jestem pewna czy można w ciąży go stosować... no ale nie pije sie go więc chyba tak.

u mnie w pracy też od razu wyslali mnie na zwolnienie, bez żadnych sporów. produkuje się w niej m.in. aparaty do transuzji, infuzji , rzeczy wszepiane do ciała więc wymagana jest ciągła dezynfekcja, ciągłe przechodzenie przez śluzy, niektóre preparaty do tego mogą w ciąży szkodzić więc polityka firmy jest taka, że idzie się na zwolnienie od razu. Wiem też, że dostanę paczkę z mini wyprawką jak poznam płeć bo takie są zwyczje. Super mi się trafiło. Sprawy, które miałam niedokończone załatwiłam z domu i teraz tylko w nagłych przypadkach mnie niepokoją. W ogóle sytuacja była ostatnio nieciekawa... poszłam na l4 a za 3mce mój zmiennik ( jestem inżynierem ds. jakości i automatyki ) przepuścił wadliwą partię i człowiekowi wszczepili wadliwą "rurkę" w serce... afera była, dobrze, że mnie omineło.

i dziś wracaaaa chłop ! 😁 😁 😁 😁 cieszę się strasznie bo już mi w kość dawało to siedzenie samej z chodzącą petardą jaką jest mój syn. no i tęskniłam of kors :P
a i w weekend biorę się za bigos bo za mną chodzi... będzie wielkie gotowanie :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiola wspólczuje pracowników i pracodawcy...niestety pod tym względem nasz kraj schodzi na psy- albo dajesz z siebie max albo spadaj, w dodatku roboty też nie ma na pęczki. Zresztą nasz kraj jest tak prorodzinny że żal patrzeć.
Kinga oo jaka zaskoczka hehe a jeszcze wczoraj pisałam że u Ciebie chłopiec 😉 czyli jednak te prenatalne przewidywania mogą się zmienić.
mnie też boli kręgosłup, na dole, czasem to ruszam się jak stara babka zanim rozruszam...no i z Mają przez miesiac miałam rwę kulszową i teraz się boję że znów mnie zlapie 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiola współczuje ci pracodawcy.
U mnie nie ma takich problemów. Wręcz przeciwnie szefowa kazała mi odpoczywać i cieszyć się tymi chwilami wspólnie spędzonymi nawet powiedziała że jak będę miała problem ze żłobkiem później po roku to oni mi dofinansują połowę 🙂 a teraz jak będę miała już 100% pewności że to dziewczynka to mam dać znać i dostane wyprawkę w której składzie jest wózek lub łóżeczko plus jakieś mniejsze rzeczy w sumie wyprawka jest za ok 2000zł. No a oprócz tego dziewczyny w biurze stwierdziły że już mają dla mnie 4 wory 120l ubranek dla maleństwa, byle tylko odświeżyć 🙂

Leniuch jak coś to możemy brać paracetamol 1 tabletkę co 6 godzin to działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. a co do zęba ja nie dawno też miałam problem z 8ką moczyłam wacik do ucha w dentosepcie i przykładałam do tego miejsca które puchło potem mówiłam o tym mojemu gin. powiedział że jeżeli nie piłam to nic się nie stało ale bardziej by preferował żebym następnym razem wcześniej zapytała a nie dopiero po fakcie po za tym polecam też płukanki z szałwii, albo psikaj sobie to miejsce tantum werde 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzieki dziewczyny za wsparcie 🙂

Wiola u nas to jest ogolnie lipa z polityka prorodzinna. A jeszcze ludzie maja takie beznadziejne podejcie. ech . Jak teraz nie bedzie sie koszystalo z ZUSu to kiedy? Przeciez te wszystkie wplacone pieniadze sie nie zwroca bo ma nie byc emerytur. Moj M placi kupe kasy az normalnie noz sie w kieszeni otwiera i co i tak bardzo zadko koszystamy z NFZ bo chodzimy prywatnie do Luxmedu. Moj M na zwolnienia tez nie chodzi wiec chociaz ja skorzytam. Wszycy mowia zeby dzieci rodzic a jak juz jestes w ciazy to czesc ludzi chcialaby zebys orala jak reszta. A jak sie cos złego stanie to wtedy wszycy biaaduja o jak to sie mogl stac... beznadzieja.

Partyzankta to niezle masz w robocie 🙂 az milo poczytac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Leniuch ale u mnie nie ma innej opcji bo pracuje jako ochroniarka na imprezach masowych, konwojentka i nie tylko jeszcze jako ochrona osobista ale to rzadko więc nie ma innej możliwości jak siedzieć na zwolnieniu ja teraz nie mogę się narażać na postrzał. Ale fakt mam zaje...tą szefową i cała firmę . 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dobry wieczór.

Jak słucham o waszych pracodawcach to się zastanawiam czy tylko ja trafiam na takie dziadostwo, ale praca w bankach (każdych) to jedno wielkie gówno. Więc w sumie nie ma się czemu dziwić. A pomyśleć że zawsze o tym marzyłam. Teraz moim marzeniem jest uwolnić się od tej branży.

A tak poza tym to u nas ok. Chociaż od wczoraj mam taki apetyt że to jest jakaś masakra 🤨 Zaczynam się tym martwić. A mój lekarz mnie pocieszył jak mu powiedziałam że na razie nie przytyłam za wiele że wszystko zaczyna się po tygodniu 😮 😮 😮 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka 🙂
Partyzankta gratulacje! I niech kolezanki juz worki szykuja 🙂

Moja nocka minela podobnie do poprzedniej. Dobrze ze w ciagu dnia jest spoko.
Ja mam usg dopiero 13/12 i nie moge sie doczekac. Moze jak bede teraz na wizycie 4/12 to poprosze lekarke zeby podejrzala co tam słychać u maluszka. Wiecie moje przeczucia raczej sie nie sprawdzaja ale wydaje mi sie ze bedzie dziewczynka (choc nie mam dla niej imienia a dla chłopca tak).
Myslkicie ze wypada dac lekarzowi jakis drobiazg np cos slodkiego? Bo moja lekarka ma na imie Barbara i wlasnie w Barbórki mam wizyte i tak sobie pomyslalam ze bylby to miły gest. Co sadzicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Partyzantka gratuluj córci 🙂
Leniuch trudno powiedzieć z tym upominkiem, chyba jakbym dobrze się znała z lekarką i miło się z nią rozmawiało to może bym coś dała, ale jeśli traktuje Cię raczej jak kolejną pacjentkę to nie 🙃 takie jest moje zdanie 😜
Wiola ja też strasznie jem, np. w czw. mialam fasolkę po bretońsku a dla Mai smażyłam naleśniki to sama też wciągnęlam z dżemem i cukrem pudrem 😎 mieszanka doslownie wybuchowa 😁
dziś jadę do moich dziadków na wieś, gdzie się wychowalam, uwielbiam tam być szczegolnie latem, szkoda że dzis pogoda nie nastraja 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc 🙂

coz za piekny poranek 🙂 w koncu mozna odpoczac bo dzien wolny 🙂
leniuch u mnie nie wiadomo co bedzie dzidzia zlaczyla nozki i za nic nie chciala pokazac co tam ukrywa 🙂
Wiola gratuluje corci 🙂
dziewczyny nie wiem czy dobrze pamietam ale chyba na skurcze nog to sie aspargin czy jakies cos podobnego bierze??? dzis w nocy taki skyrcz mnie zlapal w lydke i stope ze z bolu az wylam ze moj K sie obudzi a on na rano do pracy 😞
juz kupilam bilet na prom wiec jeszcze tylko chwilka i bede w domu 🙂
dzidzia stweirdzila ze najlepszy czas zeby o sobie przypomniec codziennie po 23 🙂 i tak sobie szaleje a nastepnie jak usiade w pracy i zaczne cos robic 🙂 dziewczyny za kazdym razem sie na mnie dziwnie patrza jak widza ze sie usmiecham samam do siebie mysla ze smieje sie do kapa 🙂
milego dnia zycze ja zaraz jade na jakies zakupy prezentowe 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny

Słoneczko w ciąży nie można brać asparginu bo on coś zawiera czego nam nie wolno ale zacznij brać magnez z B6 mi lekarz tak zalecił 1- 2 tabletek dziennie 🙂

Ja już trochę zdrowsza jestem a jak zobaczyłam wczoraj małą to normalnie skrzydeł dostałam a mój M. się popłakał ze szczęścia bo w końcu usłyszał bicie serca naszej córuni bo mój gin miał zepsuty głośnik przy usg i do tej pory tylko widział jak bije ale nie słyszał 🙃

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Buffy odpoczywaj dużo i nie łam się musi być dobrze ja na początku też miałam problemy nie wiadomo było do 12 tyg. czy z małą wszystko w porządku będzie jechałam na hormonach bo na początku miałam ostre plamienia ze skrzepami więc leżałam plackiem wstawałam tylko jak obiad gotowałam albo siusiu musiałam 😞
O ciąży wiedziałam już w 4 tyg. przez 2tyg. następne leżałam w szpitalu i praktycznie nie dawali nam żadnych szans byliśmy załamani a tu niespodzianka w 6 tyg. plamienia zaczęły ustępować ale to też przez nasze nastawienie i rozmowę z mamami które mówiły żebyśmy się nie martwili tylko pozytywnie myśleli bo jak będziemy myśleć negatywnie to na pewno będzie źle. 🙂

Także pamiętaj POZYTYWNE MYŚLENIE 😆

A o ile ci się skróciła??
Moja szyjka ma teraz 3,5 cm i lekarz stwierdził że jest dobrze ale wiem że kumpela która jest miesiąc przed nami w tym czasie miała szyjkę na 2,00 cm. i to też było dobrze 🙂 Stwierdził że każda kobieta ma inaczej niby jest jakaś norma ale nie da się jej dostosować do każdej kobiety 🙂 Także nie łam się na pewno będzie dobrze 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...