Skocz do zawartości

Kwietniowe bobaski :) | Forum o ciąży


Wiola1983

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
dziewczyny zdarzyło mi sie w ciągu 2 dni pewna sytuacja, mianowicie: po skorzystaniu z toalety i oddaniu moczu jak wstaje to jeszcze coś się wylewa, miałam takiego stracha jak zdarzyło mi sie pierwszy raz, powiem ze pomyślałam o wodach płodowych. Nie wiem czy dziecko naciska mi na pęcherz że jeszcze coś \"pozostaje\" czy jak 🥴 Miałam tak na tym samym etapie z synem w ciąży, akurat w 28tc. Nie panikuje bo wtedy pojechałam odrazu do szpitala i tam patrzyli jak na wariatkę, milion badań i stwierdzili że to mocz. Ale kupie dla świętego spokoju płyn do odróżnienia wód. Znacie jaki to środek?

A ja mam już 7kg na plusie. I sama czuje się już ociężała. Wolniej chodze i poruszam sie. Troche to uciążliwe.
Co do wózka to niby zaraz po porodzie nie wychodzi sie na spacer, jeśli już to fotelik jest potrzebny. Ja sie rozglądam za wózkiem ale używanym. Zastanawiam sie na Delti Cat, Polski wózek i cena fajna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
co do wózka to ja własnie kupilam wczoraj. W pierwszej ciąży tez wczesniej kupilam chyba w sierpniu a w listopadzie rodzilam. Tez mi mowili ze wczesnie ale byla okazja to nie warto bylo zwlekac. Zadko sie trafia za 80zł 😉
teraz kupilam baby desing cosmo czekam az przyjdzie i mam stracha czy wszystko bedzie dzialac.... bo to uzywany

ania w aptece sa dostepne testy czy to wody plodowe czy nie. tak wiec dla spokoju kup i zrob i oczywiscie daj znac jaki wynik 🙂

justyna a ja chce przemalowac łóżeczko na czekoladowy kolor, a sciany na taki cieply, dziecinny żółty. A czym to mozna pomalowac? lakierem czy moze bejca bo sie nie znam...??? 🤢

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oo my też bedziemy przemalowywac pokój, jeden pokój bedziemy oprózniac całkowicie i tam zrobimy zabawkarnie na razie:P 😁 jak nie zdążymy sie wybudowac to mala bedzie wlasnie w tym pokoju spala jak juz lozeczko zlozymy 🙂

a to dzieki laski za posty bo już wszyscy na nas psy wieszali i zaczelam w to wierzyc zeby sie wstrzymac do porodu zeby nie zapeszyc. Łóżeczko w tym tygodniu już nam przyjdzie 🙂 chcemy to teraz załatwic bo później bede patrzec na konto ze łzami w oczach:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kinga
ja też uważam że lepiej wszystko kupić szybciej trzeba przecież wywietrzyć, wyprać, przygotować...
ja już wózek wybieram chyba 2 gi miesiąc 🙂 i nadal nie wiem co wybrać, masakra..

Ja mam około 10 kg do przodu... 😞 brzuch mam teraz tak wielki że nie wyobrażam sobie już większego. Mała chyba teraz jest obrócona pionowo bo mi brzucho streczy dosłownie. I mam teraz bardzo wyraźną taką linię pionową i pod pępkiem i nad pępkiem..
Stanik 2 nr większy niż normalnie, Pupa mi się już nie mieści w spodnie ciążowe które wcześniej ze mnie leciały.. dostałam od kumpeli spodnie i najpierw były za duże a teraz są za małe a ona większa ode mnie.. co będzie za chwilę? teraz męża spodnie dresowe po domu noszę. 🙂


myślisz że takie turystyczne łóżeczko to nie bardzo jednak.. hmm ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja też szybciej kupowałam dla Mai, jakieś 2 miesiące przed....potem to kiedy to zrobić jak jest tyle roboty z maluchem
ja to pewnie z 7 kg mam na plusie...ciekawe ile mi ogólnie pójdzie...
właściwie to muszę tylko kosmetyki i pieluszki dokupić, a tak to mam co potrzeba
też mnie opanował syndrom gniazda i pod koniec lutego maluję sypialnię hehe. Ciągle też przeglądam strony z wnętrzami i jakieś pierdoły bym kupowala 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy wózek po Alanie..musimy tylko wyprać,jak już coś to rurki pomalować,bo porysowane są od zakładania gondoli czy spacerówki..a że pomalowane na b£ękitno to rzucają się w oczy te rysy.
Łóżeczko też mamy..kupić muszę pościel do łóżeczka,bo mamy kremowo-białą,ale z naszytym autkiem,domkiem i drzewkiem,więc kupię jakąś bardziej dziewczęcą 😉 my pokój Alana i za niedługo wspólny mamy niebiesko-cytrusowy ( pisze tak,bo to to ani zielony,ani żółty..). Przemalowywać póki co nie będziemy,bo w marcu dopiero malowaliśmy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka
wlasnie przegladam w necie swoje wyniki badan. Crp mam troche podwyzszone ale to widocznie jakis stan zapalny w organizmie jest. Martwi mnie tylko Glukoza... na czczo w normie ale juz po 1h 137, a po 2h 145... i wychodzi chyba na to ze mam cukrzyce 🤢... coz dowiem sie wszystkiego za tydzien na wizycie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
leniuch oby z tą cukrzycą się jednak nie potwierdziło ! będę trzymać kciuki.
a do malowania łóżeczka kupiłam farbę do drewna firmy Colorit. no a najpierw papierem ściernym zetrę stary lakier.

ja ściany w całym domu ( za wyjątkiem łazienki) pomalowane mam na kolor śmietankowy, u syna mamy na jednej ścianie tylko tapetę, o tak to wygląda :

[URL=http://www.tinypic.pl/650ls7bgjg3g][IMG]http://pics.tinypic.pl/i/00487/650ls7bgjg3g_t.jpg[/IMG][/URL]

Mała póki co będzie z nami w sypialni potem dzieciaki będą razem więc łóżeczko chcę białe a teraz jest takie jasno brązowe ( jedyne co mamy po synu :P ). no a w planach późiejszych jest małe wyburzanie ścian, likwidacja \"spiżarnio-komórki\" i zrobienie pokoiku ale to na pewno nie najbliższa przyszłość bo w końcu dopiero trochę ponad rok temu tu się urządzaliśmy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
leniuch napisał(a):
Hejka
wlasnie przegladam w necie swoje wyniki badan. Crp mam troche podwyzszone ale to widocznie jakis stan zapalny w organizmie jest. Martwi mnie tylko Glukoza... na czczo w normie ale juz po 1h 137, a po 2h 145... i wychodzi chyba na to ze mam cukrzyce 🤢... coz dowiem sie wszystkiego za tydzien na wizycie.


A którą miałaś robioną dawkę 50 czy 75??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczynki...
dopiero wróciłam do biura, po badaniach....ta glukoza była okropna... przy drugim kubeczku myslałam ze zwymiotuje....wy też robiłyście 75mg??? to co mi sie jeszcze nie podobało to moj mocz.. był okropnie mętny a zawsze miałam taki klarowny... no nic czekam teraz na wyniki.. mam nadzieje ze wszytsko bedzie ok...
leniuch a z czym porównywałas te swoje wyniki???

co do wózka to my bedziemy mieli po Janku i tylko go zniesc i wyprać...i Ola nie wierz w żadne zabobony... jak Ci sie trafia okazja to kupuj.. przy Janku to chyba juz w piatym miesiącu miałam w domu... bo to był od koleżanki za grosze kupiony... tak samo wczesniej miałam kołyske i łożeczko...
wicia gniazda jeszcze nie odczuwam... i tak naprawde jeszcze nie wiem jak to bedzie... bo obecnie to mieszkamy wszyscy na parterze co nam słuzy jako kuchnia, pokój Janka oraz salon z naszym łozkiem do spania..wszystko to jest w jednej przestrzeni ... moj mąż ma sie wziąśc za góre aby zrobic chociaz nam sypialke, gdzie bedziemy z malenstwem i pokoik dla Janka.. ale coś mu ciezko idzie i nie wiem czy sie wyrobi do porodu... wiec narazie nie mam pojecia jak zmiescic w salonie jeszcze rzeczy potrzebne noworodkowi... jedyne dobre jest to ze kołyska zajmuje mniej miejsca niz łozeczko wiec moze poki Janek nie wyrośnie z kołyski bedziemy mieli góre skończona...
ale sie rozpisałam 🙂 mykam troszke popracowac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
to wazne jaki ciezar cukru miałas, ja miałam 75g.
w moich okolicach nawet lekko podniesiony cukier jest pod kontrolą diabetyka, czy jak to sie nazywa od cukru.
CRP miałam badane przy pierwszej ciąży i miałam w normie, w tej środkowej granicy pamiętam.
Co do zakupu przed porodem, pamiętam ze bardzo sie bałam wczesniej kupywac, w koncu przez ostatnie 2miesiące leżałam i nic nie kupywałam, a w konsekwencji nie miałam nic i mąż na szybko kupywał. Wiec mysle ze lepiej wczesniej bo nigdy nie wiadomo czy sie ze wszystkim wyrobimy.
Leniuch a jak wyniki tarczycy? Ja robiłam przeciwciała do tarczycy i mam w porządku a wcZesniej miałam podwyzszone, najwyraźniej wszystko sie unormowało, mam nadzieje ze nie bede brała leków na stałe. Tylko teraz w cąży bo TSH miałam na poziomie 3.

A mocz może być mętny bo pijesz dużo herbaty, a mało czystej wody. Ja tez raz miałam mętny, ale badanie wyszło ok. Wiec mysle ze nie ma sie co martwić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
partyzantka napisał(a):
leniuch napisał(a):
Hejka
wlasnie przegladam w necie swoje wyniki badan. Crp mam troche podwyzszone ale to widocznie jakis stan zapalny w organizmie jest. Martwi mnie tylko Glukoza... na czczo w normie ale juz po 1h 137, a po 2h 145... i wychodzi chyba na to ze mam cukrzyce 🤢... coz dowiem sie wszystkiego za tydzien na wizycie.


A którą miałaś robioną dawkę 50 czy 75??


dawka byla 75, no i juz dzwonili do mnie z luxmedu zeby sie do lekarza jak najszybciej zglosic,
a do tego czasu powinnam unikac niektorych produktow i trzymac sie diety. A ja tak uwielbiam słodycze i ogolnie lubie jesc 🙂 nic to poczekamy zobaczymy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...