Skocz do zawartości

Kwietniowe bobaski :) | Forum o ciąży


Wiola1983

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Marta nie wiem czy dobrze czy zle ze nie dostalas skierowania na to badanie. Musisz zapytac lekarza. Mi na czczo wyszlo w normie, po godzinie tez bylo ok ale po 2h juz nieprawidlowo. To badanie robi sie chyba miedzy 24-28tc. Moze warto zapytac lekarza wkoncu jest tylko czlowiekiem i mogl zapomniec. A to badanie wydaje mi sie raczej wazne bo majac cukrzyce i nie wiedzac o niej mozna zaszkodzic dziecku.
Ja wlasnie mam teraz takie zmartwienie bo nie wiem czy postepuje wlasciwie. Teraz dzialam na ślepo. Gdy wejde w posiadanie glukometru to bede dzialala na czuja. Staram sie przestrzegac najwazniejszych zasad ale wydaje mi sie ze moje posilki sa za malo kaloryczne bo troche waze 😉 i moj organizm potrzebuje wiecej energii niz normalnie wazacych mam 🙂 a dla dziecka nie tylko wysoki cukier jest szkodliwy za malo cukru we krwi to tez problem.

a i zaczynam sie troche martwic tym ze do tej pory ten zamowiony wozek nie przyszedl... niby mieli wyslac 8 stycznia ale nic nie napisali. czekam teraz na odpowiedz bo przeciez nie bede wiecznie w domu czekac tym bradziej ze w przyszlym tyg bede jezdzic po lekarzach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
marta leniuch ma racje... ja bym sama zapytała o te badania.. lepiej wykluczyć niż sie zastanawiać "czy mnie to nie dotyczy" bo mozna zaszkodzić dzidziusiowi...

ja właśnie wróciłam od gina, malutka rośnie, ma już 1050 gr.. 🙂 mama niestety też, bo mnie aż o 4 kilo w tym m-cu... ogólnie wszystko oki, wyniki badań również.. i powiedział ze nie ma zastrzeżeń co do lotu samolotem oraz otrzymałam takie zaświadczenie że mogę leciec 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny 🙂

co do tej lini to ja mam nad pepkiem ponizej nie widze musialabym lusterko przylozyc 🙂
marta co do krzywej to zapytaj ja bede pytacw poniedzialek bo mnie wizyta ominela jak mieli mi robic ale mam nadzieje ze zrobia w koncu tu chodzi o nasze malenstwa 🙂
moj brzusio na wysokosci pepke ma 108cm nie wiem czy to duzo czy malo moj K mowi ze brzusio wcale nie rosnie ale mi sie wydaje ze jest ok 🙂
summer w samolocie wstawaj co jakis czas zeby rozporstowac nogi bo moga ci spuchnac i trzymaj to zaswiadzczenie ze soba caly czas. nie zawsze sie o nie pytaja ale ja tez mialam juz teraz na wszelki wypadek 🙂
milego popoludnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja myślę,że dobrze będzie jak zadzwonisz i się zapytasz..

Ja mam doła..chce mi się non stop płakać .. do tego mam straszny ból w pachwinach .. dobrze, żeby ten dzień się już skończył 😞 . Zaszyła bym się sama gdzieś ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Brzuchatki!

Dziś miałam wizytę, z maleństwem w porządku ale ja dostałam skierowanie na kilka dni do szpitala bo mam słabe wyniki, płytki spadły mi ze 140 na 117 i do tego cukier w moczu. A już zaczęło być wszystko dobrze, też jakiś dół łapie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kamila nie wiem. Ja tez podobno chorowalam na ospe a jak moj Łobuz przyniosl ja do domu to myslalam ze zdechne. Byla to dla mnie o wiele gorsza masakra niz dla niego.
Jak rodzilam to do szpitala trafila rodzaca wlasnie z ospa. Zamkneli oddzial i tyle.

Mam juz ten glukometr no i po kolacji zmierzylam sobie ten cukier i wyszlo dziwnie bo tylko 67 a to chyba za malo, wiec zjadlam uradowana jeszcze jedna kanapke 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tuska ja od momentu jak mnie postrzkneło w pachwinie na wieczór mam ból w tym miejscu po całym
dniu chodzenia. Coś Cie zmartwiło że taki podły humor? Chciałabym Cie pocieszyc ale nie wiem jak 😞
Co do małopłytkowości, ja czytałam forum ze dziewczyna miała mało płytek w ciąży i brała Vegevit, czyli vit B12, ja to brałam jakiś czas, bo wyszedł mi niedobór tej witaminy a akutar szperałam po intrnecie, aj przyjmowałam z innego powodu, ale moze warto zwrócić uwage lekarzowi, albo sama zróbi sobie poziom tej wit, tylko u mnie bez skierowania to koszt 40zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kamila
mi się wydaje że jak przechodziłaś ospę to już powinno być ok w sensie że nie zaszkodzi.
osastekao
ojoj trzymaj się kobietko! Mi spadła hemoglobina ale nadal w normie. Warto na pewno przyjrzeć się diecie.
Leniuch i inne dziewczyny z problemami z cukrem polecam kaszę jaglaną z jabłkiem na śniadanie. Ja sobie jem codziennie - bardzo smaczna - można dodać cynamon, żurawinę, imbir, orzeszki....

Ja miałam 3,75 mml/l na czczo czyli ok 66 - to jest poniżej normy. Po 2 godzinach 4,22 mmlo/l czyli ok 75. I miałam ciała ketonowe. Albo jem za mało węglowodanów albo po prostu badanie było długo po posiłku...Ale lekarak mówi że ok a jest panikara.

Za to skróciła mi sie szyjka macicy i dziś dostałam mega bólów brzucha. Mam brać dusphasan, magnez i no spę. Mam nadzieję że bóle mi przejdą. Nie chce brać nospy długo ale jakby te skurcze miały doprowadzić do przedwczesnego porodu to już lepiej brać nospę. Te bóle w ogóle nie przypominają mi skurczy bo czuję je cały czas w tym samym natężeniu... Jak to jest z tymi skurczami przygotowawaczymi??

Mam też wrażenie że brzuch mi się obniżył trochę i lekarka powiedziała że główka naciska na szyjkę. Koniec z planem jogi dla ciężarnych i aerobiku w wodzie. 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem nawet czemu..jakiś mam taki okres,że po prostu chciałabym pobyć sama 😞 a nie da się .. dziecko mam,więc to już całkowicie wyklucza bycie samemu..do tego czuję się,jak wieloryb! Ból w pachwinach i lekkie skurcze raz na x czasu też nie pomagają..szukam jakiś zajęć dla cieężarnych w moim mieście..żeby choć raz w tyg.się wyrwać ... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osasetko tak jak piszesz jak mus,to mus! Sprawdzą,dlaczego tak jest i miejmy nadzieje,że zaradzą temu jakoś.
W ogóle wczoraj się jakoś słabo czułam .. pod prysznicem myślałam,że odlecę .. cisnienie mialam 121/88 - więc to drugie trochę podwyższone,ale minimalnie..jak leżałam w łóżku już to czułam się,jak na jakimś haju..myślałam przez chwilę,xe przytomność stracę.. mojemu nic nie mówiłam,a dziś stwierdziłam,że głupia byłam..bo nawet jakbym "odleciala" to on pomyslalby,ze zasnelam..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ola to faktycznie sie nachodzilas na te joge. Ale najwazniejsze zeby wszystko bylo ok.

Moj cukier ranno niski bardzo bo tylko 62, a w 1h po sniadaniu jedyne 79 (choc mialam dlugi spacer bo musialam po te paski leciec do apteki a wysilek fizyczny obniza cukier).

Tuska wiem cos o tym ze czasem czlowiek chcew byc sam z tym ze wtedy glupie mysli przychodza do glowy. A to chyba jeszcze gorzej... 🤨

A i pytalyscie o obwod brzucha to ja chyba pobije wszystkich bo mam 116cm 🤢 🤢 🤢 w pępku oczywiście. Przy wzroscie 163 to pewnie komicznie wyglada. Sama sie smieje ze niedlugo bede szersza niz wyzsza. 😮

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 168cm. Ja mam spodnie po siostrze,tzn.kupila sobie w ciazy jak byla,oprocz tych co ode mnie miala,bo byla spora..dzisiaj przymierzam te spodnie i doopie sa ok,a sa naprawde wielkie 😞 kuzwa zalamuje sie voraz bardziej...no i od razu ochota na jakiekolwiek zblizenie mi odeszla,wiec na pewno naciskac na mojego juz nie bede.. najgorsze,ze jestem w drugiej ciazy..i czuje sie okropnie,tzna.patrzac na siebie ..
A juz Wam nie smece..odezwe sie jak humor wroci,pa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hey brzuchatki 😁

Tuska nie załamuj się wszystkie czasem mamy humor do du... ale od tego mamy forum żeby się wygadać i w razie czego pomarudzić wyżalić się itd. 😁

Oseatko współczuje ale jak mus to mus ale głowa do góry musi być dobrze 😆

Byłam wczoraj u gin. mała nam rośnie jak na drożdżach mam już 1,100kg pod sercem i już jest jak na swój wiek bardzo długa przynajmniej tak mi lekarz powiedział mierząc nóżkę.
Co do obwodu w pępku to ja mam 110 cm. przy wzroście 168 a wagi to mam od początku już na plusie 16 kg 😞 a na zdjęciu mój nowy nabytek czyli wózek który dostałam od dziewczyn w pracy 😆

Ewelka ja powiem tak nie kupiłam jeszcze nic bo bardzo dużo rzeczy dostałam 🤪

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Osasetko powodznia w szpitalu i oby wszystko jak najszybciej się unormowało i byś mogła wracać do domku!

tuska ja też miałam ostatnio taki humor jak Ty,no ale akurat na to że mąż nie ma na mnie ochoty to nie mogę narzekać - on ma ochotę ciągle i w sumie u nas to jest bardziej problemem, bo my akurat do końca ciąży mamy zakaz - a i innych przyjemności też musimy unikać... no i on taki "nabuzowany\' często chodzi...

jeśli chodzi o spanie to u mnie największa masakra jest taka że ja chodze późno spac - z reguły koło 1 (wcześniej nie mogę zasnąć, jestem nocnym markiem 😜), a ok 4 z reguły budzi się mój synu i przenosimy Go do nas do łóżka bo inaczej ryk ;( no i od tego czasu nie mogę już zasnąć - kręcę się, niewygodnie mi itp ;( jak mamy nocki takie ze Młody całe przesypia no to wtedy luksus-budzę się ze 2 razy na siusiu ale od razu zasypiam... ja mam poza tym rogala z poprzedniej ciąży i szerze to nie wyobrażam sobie spania bez niego. uwielbiam pozycję na brzuchu, ale tak jak się na nim podeprę to jest oki i w sumie do zniesienia.

moje kg na razie się podstopowały - cały czas ok tych 10 na plusie. muszę zmierzyć obwód brzucha, ale w sumie i tak nie pamiętam ile miałam przed ciążą. Rozstępów nowych nie widać, ale stare mega widoczne się zrobiły...przynajmniej dla mnie ;/

miłego weekendu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
z tymi humorami to tak niestety bywa, więc Tuska głowa do góry...ja to przeklinam jak szewc, szybko mnie można wyprowadzić z równowagi, kiedyś to bym się w kolejce nawet nie odezwała jakby mi ktoś zalazł za skórę a teraz jestem bojowo nastawiona 🙃

a ja to zaczęłam kupować dla siebie rzeczy na wyprzedażach, już z myślą o wiośnie i w takim rozmiarze co normalnie nosiłam czyli 38 więc kurde nie ma bata trzeba będzie schudnąć żeby się zmieścić!!

mój małż jest chory, ma temp. i oczywiście humorek ma już jak 5 letnie dziecko, tak mnie to wnerwia, z kijem nie podchodź...już sobie powiedziałam że jak urodzę to 3 tygodnie nic nie robię zobaczymy jak na obiadek będzie musiał do mamusi dymać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kamila ja juz mam to za soba bo moj M tez byl chory no poczatki byly tragiczne bo przezywal jak nie wiem co ze ma 37,2C. Na drugi dzien dopiero urosla ale normalnie codziennie tylko jeczal co go boli, a sporo tego bylo...

buffy ja natomiast ani nie jestem nocnym markiem ani rannym ptaszkiem. Zawsze jak jest jakas impreza to ja pierwsza chetna jestem do spania. A te stare rozstepy to zrobily sie zaczerwienione czy takie blade są? Bo u mnie czesc podchodzi krwia ale nieznacznie (jak na razie)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Leniuchna razie to te rozstępy u mnie wyglądaja trochę jakby mi żyły powychodziły...ale dokładnie w mijscach rozstępu. No a część nadal biała - ale taka jakaś bardziej widoczna przy tej naciągniętej skórze :/

ale cichutko w weekend 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej hej 🙂 oj ale tu tematy się zmieniaja jak daty w kalendarzu:P ja dopiero teraz humorki zaczelam miec i taka nerwowa sie zrobilam, dobrze ze odchodze na zwolnienie bo nie mam cierpliwosci do pracy z dziecmi w moim obecnym stanie.
Bylam w czw u gina i waże 68 czyli 8 kg do przodu od pierwszego ważenia 🙂 nie robil mi usg bo stwierdzil ze wszytsko jest ok wiec nie bedzie malej meczyl bo to niezdrowe i po 30 tyg zrobi. przylożył tylko głowice zeby sprawdzic skad te bole na samym dole brzucha i mnie uspokoil bo powiedział ze macica napiera na pecherz i to boli po prostu. dal mi aspargin z magnezem i potasem podobno dobrze robi na rozciagnie sie macicy, no i zakaz chodzenia i lezec lezec lezec, tylko jak tu lezec jak ja w miejscu nie moge wysiedziec.

Co do ubranek to ja kupiłam tylko po 3 body z rozm 56, 62, 68, kaftanik chyba 56, półśpiochy 56 i dwa pajacyki jeden 56 a drugi 62, skarpetusie i dokupie jeszcze kaftanik, jakas bluze zeby nowe rzeczy do szpitala miec a reszta tak "po domu, codziennego użytku" bedzie po córci kuzynki która ma w tym momencie ma 2 miesiące a ona nie ma co z ubrankami robic wiec mnie przypadna w udziale 🙂) łóżeczko tez nam przyszlo, już złożone stoi w ferie bedzie malowanie i przemeblowywanie 🙂))
Tuska i reszta lasek oczywiscie ze forum jest po to zeby sie wygadac i podzielic zlosciami, radosciami i innymi rzeczami 🙂) buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kamila pytałaś o ospe, czytałam na jkimś blogu ze kobieta w ciązy bliźniaczej miała kontrolnie stawić sie w szpitalu z uwagi na bliźniaki, ale odmówiła bo opiekuje sie chorą córką na ospę. Więc pewnie wie co robi.
Tuska jak dziś humor?
Mnie od tego ciężaru i częstego odpoczynku piczka nawala, mąż się śmiał ze od nieużywania, bo ja po tym jak podejrzeli że mam łożysko troche za nisko to przestałam współżyć...
I jakoś mąż tez szczególnie nie namawia, a szkoda. Miłej nocki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny bo ja zapomniałam lekarki spytać...
Jak szyjka sie skróciła to chyba lepiej nie współzyć? na razie wzięlismy na wstrzymanie chociaż oboje mamy ochotę 😞 chociaż zwykle to jemu bardziej zależało..
Dziś już lepiej się czułam bo wczoraj tak mnie brzuch bolał że płakałam ze strachu, że malutka za szybko na świat by chciała.

Lenusz, Tuska to rzeczywiście macie wielkie brzucho 🙂 mi sie chyba zmniejszyło jak mała sie ułożyła pionowo. Muszę się zmierzyć. Jestem 10 kg na plus od 1 ważenia. Ale +3 kg w ciągu 5 tygodni, co będzie dalej...?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...