Skocz do zawartości

Kwietniowe bobaski :) | Forum o ciąży


Wiola1983

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Dzień dobry.

A mnie chyba choroba rozkłada 😞 Od Laury musiałam coś złapać. Mega źle się czuje i dzisiaj byłabym zemdlała w sklepie 😞

Teraz zrobiłam mojemu dziecku potrawkę chińską bo ona uwielbia ryż z warzywami a sobie robię rosół bo od kilku dni mam fazę na rosół z ziemniakami i jadłabym go stale.

A ja się już nie mogę doczekać końca miesiąca - jedziemy na weekend ze znajomymi do Bukowiny Tatrzańskiej na termy a w grudniu jak Bóg da to na Tydzień na Teneryfę. Mam ochotę się trochę odchamić 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
tuska ale wiesz ten obraz 3d czy 4d wydaje się taki "pofałdowany" np głowa dziecka nie jest super gładka, więc może tam pomiędzy nogami tak niejednoznacznie wygląda 😜
leniuch usg robił mi przez brzuch i to nie bardzo widać jak łożysko, stwierdził że na połówkowym mi zrobi dopochwowo to już się coś okaże - chociaż stwierdził że i tak nie będzie jeszcze przesądzone jeśli się nie przesunie.
Wiola ale Ci zazdroszczę tej Teneryfy!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kamila a ja myslalam ze po 20 tc juz sie usg dopochwowo nie robi (kiedys gdzies to czytalam). Moja kolezanka tez miala krwiaka potem krwiak sie wchlonal i okazalo sie ze ma przodujace lożysko a teraz juz wszystko jest ok i oby tak bylo tez u Ciebie 🙂

Wiola to super troche sobie odpoczniesz i sie zrelaksujesz 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczynki 🙂)
widze, ze juz coraz wiecej mamusiek dowiaduje sie co nosi pod serduszkiem 🙂) super!! gratuluje....przyznaje, że tez juz z utesknieniem czekam na tą informacje... ale mam mieszane uczucia bo chciałabym dziewczynke i tak po cichu licze ze moze sie udało.. ale jakos tak patrzac na całe nasze rodzinne otoczenie moje szanse są marne i wieksze prawdopodobieństwio ze bedzie to chłopak preferencje preferencjami 🙂 kochać to maleństwo napewno bedzie sie tak samo 🙂)

jutro mam wizyte i juz sie nie moge doczekać, badania juz porobione, ogólnie są w porzadeczku jedyne co to tak jakby troszke niski poziom hematokrytu to chyba powiązane z czerwonymi cialkami krwi.. zobaczymy co powie gin.. no i czy maleństwo da sie podglądnąć.... 🙂
ruchów jakos dalej nie czuje... juz sama sie czasami zastanawiam czy to jelita pracuja czy cosik juz tam jest.. połozna powiedziała ze moze moja dzidzia ma spory basenik z wód płodowych i dlatego jeszcze nic nie czuje i zeby sie nie stresowac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
leniuch dzięki za pocieszenie... mam nadzieję, ze teraz to już tylko lepiej będzie i że wszystko się wchłania...tylko jakoś wcześniej ginka nic o krwiaku nie mówiła, no i w sumie takiego typowego krwawienia nie miałam w ciąży-na początku takie delikatne brudzenie bardziej.... zobaczymy we wtorek czy znika...ale to jeszcze tyle czasu...no i teraz każdym drobnym bólem w brzucha się przejmuje... eszz.... zawsze coś 😉

tuska myśle, że jakby to miały być jajka i widzisz je Ty i Twój mąż to lekarz też by zobaczył-a on najpewniej stwierdził, że to nie jajka 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Summer nie masz się co stresować ruchy możesz poczuć do 22 tyg. jeżeli wtedy nie poczujesz to może oznaczać coś złego ale nie koniecznie bo możesz mieć po prostu łożysko tzw. przodujące i ono robi wtedy za taką podusie i będziesz czuła bardzo delikatne ruchy zamiast kopniaków.
Moje maleństwo już tak wariuje że nogi i ręce i nie wiem czym jeszcze już naciąga mi skórę normalnie mam bąbelka który jest wiercipiętkiem .
Normalnie dziewczyny nie mogę doczekać się 15 wtedy mam wizytę i usg może w końcu dowiem się czy to chłopiec czy dziewczynka. 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jej 😞( a ja jeszcze nic nie czuje, wizyta dopiero za dwa tygodnie, ciekawa jestem czy bakterie w moczu mi sie wyplukaly:P brzuszek mam widoczny choc mam warzenie ze troche mi sie zmienijszyl, 3 kg przytylam od poczatku ciazy, to chyba niezle co? 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kingasz ja tez mam chyba bakterie w moczu bo w badaniach wyszlo wysokie ph. musze zrobic posiew. w zeszlej ciazy mialam non stop bakterie w moczu ale moj gin ani razu nie zlecil posiewu i niestety moj syn po urodzeniu tez mial bakterie i lezelismy w szpitalu ok 10dni :/

Kamila nie wiem gdzie to wyczytalam ale to bylo przy pierwszej ciazy jak bylam taka "oczytana" ze hej. Teraz juz nie mam az takiego bzika i nie wierze we wszystko co przeczytam w niecie 😉

buffy ja jak mialam krwiaka to tez mocno nie plamilam. zobaczymal jak sie podcieralam na slizie takie male czerwone nitki krwi i to wszystko pozniej juz tylko tego samego dnia brazowy sluz byl.

ja na razie czeuje tylko łaskotki raz tu raz tam i nie wiem czy to dzidzia ale łudze się że tak 🙂

mojemu synkowy wypadla plomba ktora ostatnio robilismy na szczescie byla gwarancja wiec dzis obeszlo sie bez kosztow uff 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej

leniuch ja mam 96 w pępku a 100 poniżej pępka. U mnie brzusio jak piłeczka z przodu. 🙂
A w ogóle dziwy jakies cieszyć się z rosnącego brzucha 😜 😜
leniuch a jakie masz to PH bo ja mam 7 już na drugim badaniu... to maksymalne dozwolone jest to chyba jeszcze ok??

Wiola Ty na Termach to uważaj nie możemy sie teraz przegrzewać w ciepłej wodzie. A Teneryfa super jest duzo atrakcji dla dzieci i w ogóle ładnie tam.

mama76 ja mam co chwile USG ostatnio bo mnie ten brzuch ciagle boli... za 2 tygodnie mam gastrologa. Mam nadzieję że nie zaszkodzi maleństwu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny!
Miała może któraś już robiony badanie czystości pochwy?
Ja mam podglad do wynikow ale za chiny ludowe nie wiem czy to wynik dobry czy nie... moja lekarka komentarz da dopiero we srode coz najwyzej musze sie uzbroic w cierpliwosc.

Ola moje ph wyszlo 8 a norma jest wpisana 5-7 i lekarka zalecila mi wlasnie zrobic posiew.

dobra lece budzic syna na bilans czterolatka 🙂 zajrze pozniej
milego dnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczynki!!

partyzankta- no własnie to juz moje drugie dziecko...dlatego myslałam ze bede czuć wczesniej ruchy niz za pierwszym razem..... 🙂 ale dzisiaj ide na wizyte na 13.30 .. i juz sie nie moge doczekac 🙂

leniuch.. czyli faktycznie ta plomba była źle zrobiona, skoro wypadła a wcześniej bolał ząbek... dobrze ze potraktowali to jako reklamacje i obyło sie bez kosztów.... nas również czeka wizyta u dentysty i jakos nie moge tego mojego łobuza przekonać...

powodzenia na bilansie czterolatka 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂

summer zazdroszczę wizyty , ja na swoją jeszcze muszę trooochę poczekać a już tak mi się dłuży.

leniuch to całe szczęście, że gwarancja była. mi kiedyś wyleciała plomba dzień po zrobieniu, poszłam a babka do mnie, że to moja wina bo widocznie gumę żułam :O

do nas na weekend długi przyjeżdżają znajomi więc od wczoraj siedzę albo w kuchni albo na szmacie jadę , chociaż jedną czynność wykonuje mega długo bo to tu się zagapie to mnie cos rozproszy. Mój mi nie ułatwia zadania bo ma jakiś audyt w pracy teraz i jak wyjdzie o 5 tak wraca koło 20 :/ i z Młodym tu walczymy.

aaaaaa i zagniotłam wczoraj piernik na święta, meeeega mi teraz pachnie w domu :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
heloł heloł
wróciłam od gina...dzidzia ma sie nieźle, serduszko biję równomiernie, wyniki w porzadeczku, od początku ciązy przytyłam ok 3 kg.. lekarz powiedział ze na ruchy bedzie jeszcze czas i mam sie nie przejmować....no i najważniejsze to bedzie córeczka!!!! nie wierzyłam.. i pytałam sie czy aby napewno sie nie pomylił, to lekarz pokazując mi USG powiedział: " niech Pani popatrzy jak sie rozkraczyła, to malutkie między nogami to są wargi sromowe, i naprawde bardzo bym sie ździwił gdymy w tym przypadku sie pomylił" i chyba mu wierzę 🙂
jestem przeszczesliwa bo byłam bardzie przekonana ze ujrze siusiora, a na dziewczynke miałam tylko tyci nadzieje..
pozdrawiam wszystkich bo musze jeszcze troche popracowac, ale jestem tak szczesliwa ze moja efektywnosc pracy bardzo spadła 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
summer gratuluje córeczki 🙂

justyna
wiem co czujesz bo ja mam wielki zjazd w ten weekend z okazji urodzin mojego syna. jutro przyjezdza brat mojego M z szóstką dzieci i zostaja na noc mam nadzieje ze sie pomiescimy 😁 a w niedziele przyjezdza reszta rodzinki ale juz z mojej strony i bedzie tek 10 osob z tym ze wiekszasc doroslych.
nie wiem jak ogarne to kulinarnie ale mam nadzieje ze nie zrobie za mało żarcia.

na bilansie ok pani wychwalala Olsua ze sie ksiazkowo rozwija co mnie zdziwiło bo zawsze sie czegos czepiali. no i maly mi strasznie w nocy zebami strzela i zgrzyta. dentystka mi poradzila zebym zrobila kał na pasozyty no i tak dzis wlasnie zrobilam a Pani doktor mi powiedziala ze jeszcze sie nie spotkala zeby owsiki w kale komus wyszly wiec robie to badanie niepotrzbnie co wy na to? słyszałyście coś na ten temat?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
leniuch my juz owsiki przechodzilismy, jakby miał to by nie spał po nocach.. owszem moga to byc inne pasozyty wiec badanie kału jak najbardziej radze zrobić... co do zgrzytania zębami to mamy ten sam problem i to zaczeło sie od samego poczatku jak wyrosły mu ząbki, na poczatku lekarka mi mówiła ze to normalne bo dziecko odkryło że ma w buzi cos nowego, pozniej równiez kilka razy robilismy badania kału na pasozyty ale zawsze był czysty i tez na bilansie czterolatka powtórzyłam informacje ze jemu to nie przeszło, to jednym wyjsciem powiedziała doktorka ze jest to na tle nerwowym tzw burksizm... nie wiem ile w tym prawdy.. ale przyznam ze nerwus jest z niego niesamowity...
super ze bilansik ok... my musimy cwiczyc plecki bo ma odstajace łopatki i w przyszłosci czeka nas zabieg na siusiaka bo ma tzw"zlepke" , no ale to mysle ze najwczesniej za rok, bo wydaje mi sie ze za mało jeszcze rozumie i byłby problem z pielegnacją...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kurcze nie straszcie mnie...moja to zgrzyta zębami ale w dzień, jak się bawi albo robi coś twórczego (niektóre dzieci np. wypinają język) 😉 my się śmiejemy i mówimy na nią "trzeszczun", a tu mogą być owsiki?? czy to tylko jak w nocy zgrzyta?

summer gratulacje!! fajnie, że się spełniają marzenia 🙂 a to u Ciebie nie było na prenatalnym, że chłopiec?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wiecie o tych zebach to powedzialam dentystce jak bylismy pierwszy raz na wizycie (bo słyszalam ze sa takie spcjalne nakładki) i ona mi zasugerowala zeby najpierw sprawdzic czy to nie owsiki. nato miast jak dzis bylam u lekarza to wlasnie tez powiedziala ze moze to byc na tle nerwowym. w sumie mozliwe bo tez z niego niezy nerwus i strasznie sie czasem złości obraza. a w nocy to normalnie spac nie moge tak mi to przeszkadza... 🤢 🤢 🤢 dobrze ze w ciagu dnia tak nie robi bo bym chyba oszalala 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny.

Muszę wam zadać krępujące pytanie bo zaczynam się martwić. Czy z was też się tak "leje"? Bo ja zaczynam się już zastanawiać czy to upławy czy wody płodowe, ale ilość tego jest spora. Niestety nie pamiętam jak miałam w poprzedniej ciąży 🥴

Będę wdzięczna za odpowiedzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...