Skocz do zawartości

Kwietniowe bobaski :) | Forum o ciąży


Wiola1983

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hej dziewczyny!
Dziś miałam wizytę, słuchałam serduszka które bije zdrowo i mocno. Wyniki mam b. dobre, tylko dostałam skierowanie do kardiologa bo od początku ciąży zdarza się kilka razy zasłabnąć i gin. woli dmuchać na zimne a i jeszcze będę miała te badanie z glukozą już bo w moczu wyszło trochę cukru i wcześniej mi zrobią. Myślałam że będę miała USG żeby dowiedzieć się kto siedzi tam w brzuszku 🙂 ale niestety gin. zasugerowała żebym poszła prywatnie i żeby lepszym sprzętem zrobiono usg bo u nich praktycznie nic nie widać a to już połówkowe więc trzeba lepiej maleństwo obejrzeć. rety, dzieje się. Brzusio w końcu zaczyna pooowolutku rosnąc i taak się cieszę 🙂 a jak tam u Was?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej dziewczyny 🙂) czy pierwsze ruchy odczuwa się dość rzadko ? Ja ogólnie w nocy odczuwam kiedy mam jakieś koszmarne sny i się obudzę chwilę poleżę i czuję takie pukanie 🙂) Nie wiem czy donbrze odczuwam, że to ruchy ale mam nadzieję, że tak.
A i jeszcze jedno pytanie : słyszałyście coś na temat jedzenia oscypków w ciąży ?? Ja ostatnio zjadłam trochę i teraz się stresuje.
Pozdrawiam wszystkie mamuśki 🙂!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiola zeby sie nie stresowac kup sobie w aptece test. Jest cos takiego na wody płodowe.

Izuska z tego co wiem to nie powinno sie jesc oscypkow bo to chodzi chyba o to w jaki sposob sa wyrabiane. Ale jak do tej pory nic Ci nie jest to raczej nie ma sie co martwic. Jakby co to ja tez zjadłam kawałek oscypka co prawda skromna ilosc tak tylko na sprobowanie bo nie moglam sie oprzec no i byl grilowany wiec wydawalo mi sie ze bedzie bezpieczny.
a co do ruchow to teraz dzidzia sporo spi wiec mozesz jej tak czesto nie odczuwac. poza tym w ciagu dnia jak chodzisz to maluch odczuwa kolysanie wiec jest spokojny a w nocy ma pole do popisu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Summer gratuluje corci! Kurcze mam cicha nadzieje ze na nastepnej wizycie bedzie cos wiecej widac i albo.potwierdzi chlopaka albo moze zmieni koncepcje;p

Wiola ze mnie tez cieknie ale sluz, tak jak w dni plodne, ale zeby az tak duzo to nie. Moze rzeczywiscie ten test zrob albo lekarza sie poradz 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny
Summer gratuluje córci 😆

Co do jedzenia oscypków i innych nie pasteryzowanych serów w tym pleśniowych nie powinno się ich jeść ponieważ zawierają bakterię i mogą prowadzić do listeriozy która nie tyle jest niebezpieczna dla ciebie co dla dziecka. Jak będziesz u gin. to powiedz że zjadłaś ten ser jeżeli zajdzie potrzeba to wyśle cię na badania, a na razie się nie martw. 🙂

Ja wizytę mam dopiero w piątek ale już nie mogę się doczekać , może w końcu pokaże co ma między nóżkami bo puki co jest za nadto uparte to nasze maleństwo. 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Izuska nie martw się na ruchy masz jeszcze czas po za tym twoje maleństwo teraz jest bardziej aktywne w nocy niż w dzień ale na pewno do 22 tyg. zaczniecie się wyrównywać dlatego zaczniesz je czuć dlatego mogłaś kiedyś poczuć ruchy, tym bardziej jeżeli to twoja pierwsza ciąża . 🙂 Tylko nie siedź do nocy i nie czekaj czy będzie kopać. Ja tak robiłam przy pierwszej ciąży jak mi gin. powiedział że dzidzia jest aktywna w nocy niestety im bardziej się stresujesz i bardziej na to czekasz tym bardziej nic nie poczujesz twoje maleństwo odczuwa już twoje nastawienie. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc 🙂
Nie odzywalam sie dlugo,bo od czwartku u moivh rodzicow..mamy nowe auto,a stare znow u mechanika :/ po prostu jakies fatum!!! Ale naprawi je i wstawiamy w komis u znajomego.mielismy zamienic z tym co mamy teraZ,ale nie chcemy mu takiego gowna wciskac..Bardziej moj tata nie cce ,zeby pozniej na nas wyzywal.
Co do brzuszka to u mnie widac. Yyy..co do uplawow to moga byc duze,niektore znajome to podpaski nosily,bo tyle z nich lecialo.
Ja wczoraj zauwazylam 2plamki chocby brazowe na bieliznie..i teraz rozmyslam .. jeszce ruchow jakos nie czuje i wyobraznoa dziala dopiero :/:/ ale ppzniej zalozylam wkladke i nic a nic na niej nie bylo..brzuch mnie tez nie boli,zero skurczy..moze za duzo dzieciaki podnpsilam,bo Alan 16kg..Zuzka 15..raczej biore je na kolana,ale zdarza sie na rece tez. Nie wiwm co jeszcze.. jak nie poczuje ruchy albo. Zacznie mnie cos bolec to jade na izbe przyjec..niech sprawdza.co i jak z malutka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na szczescie wczoraj poczulam dzidzke moja 🙂 dzisiaj jak lezalam to tez z dwa razy kopnela 😉 tylko ja to czasem czuje w okolicach pepka 🙂 albo tez niziutko 😉 moj maz od czwartku ma wolne,bo zalatwialismy sprawy z autem i tak jakos zawsze cos i nie bylo czasu zajrzec. Dzis troszke mamy dzien leniuchowania,dopiero kolo 15.do cioci na kawe pojdziemy..a tak to telewizor,kanapa..bajki badz filmy 😉 maz na obiad robi nalesniki z serem 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzień dobry 😉
ja jeszcze do jutra w łóżku polegam - mam nadzieję, że z tymi moimi skrzepami lepiej... ;/ już nie mogę się wizyty doczekać...wczoraj znowu wymiotowałam...dziś mi niedobrze ;/ eszz...

ja od dwóch tygodni czuję już regularnie (tzn codziennie) Malucha - to chociaż zawsze poprawia humor!

myślimy nad imieniem - ja bym bardzo chciała Michałek-ale mężowi się źle kojarzy i widzę, że jeśliby się zgodził to tylko ze względu na mnie, no a tak bym nie chciała żeby mu się imię naszego dziecka nie podobało... chyba zatem będzie Szymon 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie 🙂 Widzę relax pełną parą, ja również odpoczywam, ale może na jakiś spacerek później się wybiorę taka ładna pogoda 🙂 Chciałabym poczuć już dzidziusia. A w czwartek kolejna wizyta u lekarza 🙂 Szybko mi zleciało od ostatniej wizyty. I wszyscy mi mowia ze z dnia na dzien brzuch coraz wiekszy .. ja tam nie widze roznicy 🙂
A jak leze na plecach to z prawej strony jest bardziej wypukły niż z lewej, ciekawe czemu, zawsze myslalan ze to po srodku pwinno byc.
A w jakiej pozycji najbardziej czujecie dzidziusia jak sie rusza?
Pozdrawiam i milego wypoczynku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej, a ja dogorywam. Masakra jak mnie grypa rozłożyła. Nie chce mi się żyć. Puls mam ponad 100 i ogólnie mi ciężko.

Moje maleństwo wierci się cały czas. Dzisiaj od rana nie przestaje mnie "szturchać". Gdyby tylko samopoczucie moje było lepsze to byłoby fajnie a tak to kicha na maksa 😞 😞 😞 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja głównie czuję jak leże albo siedzę, uwielbiam to 🙂
a mi tak wczoraj brzuch wyskoczył, jak się obudziłam patrzę że jakiś taki większy a zazwyczaj to mialam taki pod wieczór jak się najadlam...a tu już od rana 🙃 no i tym samym ruchy ciutunie silniejsze
ale bym chciała też nad imieniem myśleć 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czuje jak leze na plecach,badz jak mi sie wlasnie wpujaja spodnie w brzuszek,jak siedze i nie pasuje to dzidzi 😉 to wierci sie dopoki sie nie poprawie 😜 wlasnie pojadlam nalesnikow,leze i mnie "szturcha" ;-) tesknilam za tym uczuciem 😉

A chyba summer pisala,ze jej synek ma "sklejke"..chodzi Vi,ze ma stulejke? Moj maly mial i w maju mial zabieg..ciesze sie,ze to za nami juz..a mial 2latka i 2 miesiace wtedy..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hey, ja czuje już silne ruchy o każdej porze dnia i nocy i w każdej pozycji ale najbardziej wierci się jak jego tata położy głowę na moim brzuchu. 🙂
Ostatnio nawet nasz maluszek tak wierzgnął że mój M. aż odskoczył od brzucha bo dostał w ucho 😁
Ale miałam ubaw z jego miny 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...