Skocz do zawartości

Kwietniowe bobaski :) | Forum o ciąży


Wiola1983

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hej dziewoszki 🙂
justyna współczuje Ci, może o drobinkę wiem co czujesz bo ja wiosną i latem miewam niezidentyfikowane uczulenie na dłoniach najpierw w postaci pęcherzyków, a potem mi to zasycha i aż mi pęka skóra np. pomiędzy palcami 🤢
ewelka gratuluję parki!
buffy a Ty się oszczędzaj!
tuska mi ZUS będzie wypłacał chorobowe za okres każdego zwolnienia czyli np. za 5.10-6.11 niby jutro mają mi puścić kasę.

a ja byłam wczoraj w Gdańsku, specjalnie jechałam po komodę do Ikei bo tam mam najbliżej, a uwielbiam ich rozwiązania 🙂 tyle się schodziłam ale była to dla mnie przyjemność i kupiłam pościel do łóżeczka - tak się pokusiłam 😜 potem jak wróciliśmy do domu i odpoczywałam to maluszek caly czas dawał o sobie znać, tak go matka wybujała 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
leniuch ja w 1szej ciąży miałam złe wyniki moczu więc lekarz zalecił mi posiew moczu i tam mi wyszło , że - mieszana flora bakteryjna G+/G- istnieje prawdopodobieństwo niewłaściwego pobrania materiału-zalecana wizyta kontrolna, poszłam i zrobił mi wymaz z pochwy i okazało się, że istnieją nieliczne bakterie ( czy co to tam jest ) Escherichia coli ( rodzaj G- ) i zrobili od razu antybiogram na które antybiotyki jest wrażliwe to i dostałam gentamycynę. Może to nie to samo co Ty masz ale tak mi się skojarzyło z tym G-. Pamietam, że paniki jakiejś lekarz nie robił przy tym no ale może lepiej faktycznie przedzwonić i sprawdzić wcześniej?

Kamila też wczoraj ciągnęłam mojego do ikei ale nie dał się namówić bo jak stwierdził : pewnie bym nakupowała niepotrzebnego badziewia 😞 buuuu 🙂 i lubię pościele z ikei, śpimy w nich wszyscy u mnie.

Tuska mi yak jak Kamili zus wypłaca za każdy okres zwolnienia. I gdzieś tydzień później dostaje przelew.

Ewelka gratki Synusia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm..to pewnie u mnie bedzie tak samo. Tylko w polowie drugiego zwolnienia mial mi juz placic zus,bo w polowie drugiego zwolnienia minely 33dni za ktore placi pracodawca..no i nie wiem czy wyplaca mi po skonczeniu tego zwolnienia i dolicza do niego? Cos czytalam,ze zus ma 30dni na wyslanie pieniedzy od wplyniecia dokumentow..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Leniuch Zbyt duża liczba leukocytów w wymazie może świadczyć np. o stanie zapalnym toczącym się w obrębie szyjki macicy, który może być spowodowany m.in. przez infekcję. Jednak w celu postawienia rozpoznania, oprócz wyniku , potrzebne jest badanie ginekologiczne dlatego wskazana jest wizyta u ginekologa , ale nie musi to oznaczać nic strasznego.

Ja nie mogę narzekać na mojego męża na szczęście między nami jest tylko 4 lata różnicy i się uzupełniamy ja jestem wybuchowa a on w miarę spokojny więc mnie zawsze uspokaja chociaż czasem z marnym skutkiem 😉.
A jeżeli chodzi o poród stwierdził że musi być przy narodzinach tak jak przy Wikusi 😞 tylko mam nadzieje że nie skończy się tak samo. 😞 Bo niestety mój mały Aniołek powiesił się na pępowinie i lekarka zamiast zrobić CC to kazała mimo skierowania rodzić naturalnie i mała urodziła się od razu na szubienicy 😞
Mój wtedy myślałam że jej coś naprawdę złego zrobi 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie, mnie na szczęście też żadne choróbsko nie dopada 🙂 Muszę tylko coś wymyślić grubszego do ubioru, ponieważ robi się zimno a wszystkie kurtki się ledwo dopinają na razie daję radę ale jeszcze z 2 tygodnie i może być ciężko ... :/ Ja mam wszystkie płaszcze i kurtki dosyć dopasowane a w sumie to teraz to opięte :p
Byłam dzis na wizycie, prawie nie widzialam mojego dzidziusia, jakos nie wiem odwrocony byl chyba. Widzialam na własne oczy że będzie chłopczyk więc to się raczej nie zmieni. Pan doktor powiedzial ze to jest pewne. Czyli będzie Bartek :*
Przez USG dopochwowe juz za dużo nie widac, a przez powloki brzuszne to taki jakis dziwny ten obraz, strasznie zamazany, buźki maluszka nie widziałam, a szkoda stęskniłam się za jego widokiem :p
Ogólnie wszystko jest w porządku, miał mierzone nerki, główkę, widziałam żołądek i wagę sprawdzono mu. A reszty nie pamiętam. Cieszę się, że wszystko ok i nastepna wizyta 12.12 🙂 Będzie połówkowe już ale ten czas szybko leci!
Pozdrawiam

A i już czuję maluszka dziś rano dał o sobie znać i wczoraj jak laptop położyłam na brzuchu to jakby mnie "kopał". Niesamowicie się cieszę 🙂 Dobranoc 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ale ciszaaa...
wczoraj łaziłam po domu jak to zwykle w getrach i bluzce to moja mama jak mnie zobaczyła to się zdziwiła że już mam taki brzuchol 😉 zazwyczaj to chodzę w legginsach i jakiś luźniejszych sweterkach lub sukienkach.
teraz sobie powolutku sprzątam, wczoraj złożyliśmy komodę, więc chyba teraz się pomieścimy we trójkę w sypialni, a w marcu poproszę tatę to mi pomaluje pokój bo już czuję w sobie zew urządzania gniazda 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no cisza 😉

Ja mam dwupokojowe mieszkanko,wiec planujemy kupic duza szafe do dzieciaków,bo teraz ledwo sie miescimy,tzn.Alan polowa komody,a my mamy w szafie po dwie polki i koszyk 🙂 takze szafa sie przyda 🙂 ogolnie powoli tez u mnie tez sie rodzi chec urzadzania gniazdka 😉

Ja brzusio to ostatnio zauwazylam,ze mam .. na szczescie pupa i nogi sa takoe,jakie byly na razie..a i tak sa duuuze!! Wiec ciesze sie bardzo,ale teraz nie ma takiego opieprzania jak w pierwszej ciazy..nie pracowalam,wiec kiedy chcialam,kladlam sie i spalam,pozniej opychalam roznosciami :P a pupa rosla,choc i tak przytylam tylko 11kg,chyba ze przez 3 dni zanim poszlam do szpitala faktycznie przybralam jeszcze 6kg to przytylam 17. Wszyscy mowili,ze wygladalam ok,dopiero.w ostatnim miesiacu mnie wybilo i rozbilo..pewnie przez to,ze woda zaczela sie zatrzymywac bardziej,no i u mnie przez 2tyg.pamietan mlody duzo na wadze przybral,wiec musialo mnie wybic.
Sie rozpisalam 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
my mieszkanie dopiero kupiliśmy rok temu w sierpniu więc nie poszaleję z urządzaniem 😞 a szkoda no ale na pewno odświeżę bo Młody freski na ścianach maluje.

zaczynam myśleć powoli nad prezentami... nie lubię tego etapu bo nigdy nie wiem co komu kupić.

kurtkę ciążową zamówiłam sobie z mc temu na allegro ale okazała się za duża i leży póki co, nie wiem co z nią zrobić. na razie dopinam się w kurtki a potem zobaczę. chodzę jeszcze w zwykłych spodniach lub właśnie w leginsach/rajstopach i sukienkach. kupiłam sobie ostatnio tylko koszulkę i sweter w hmMAMA no i to tyle z ciuchów ciążowych, reszta jakoś jeszcze na mnie wygląda :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ciuchow ciazowych to ja jedynie ostatnio wlozylam ciazowe spodnie z poprzedniej ciazy..jeansy z gumka..dobre sa bo pod brzuchem ma pas i nie uciska dzidźki..ale troche mi zlatuja czasem,bo ja je do konca ciazy nosilam..a tak to normalnie mieszcze sie w spodnie sprzed ciazy..tylko jak siedze to uciska troche mloda,bo mi daje do zrozumienia,ze jak siedze nie tak to jej nie wygodnie 😉 😜 niektorych bluzek juz nie wloze,bo wgl na mnie nie wygladaja ... musze ogolnie sobie cos pokupowac do ubrania,ale nie typowo ciazowe..typowo ciazowe mam dwie koszule z hmMAMA,ktore kupilam w pierwszej ciazy i jedna to mi sie udala..moja siorka juz w niej po mnie chodzila i teraz ja na nowo ja uzyje i pewnie jeszcze komus bede mogla dac,bo jak nowka 😉

Wgl wczoraj sprzatalam po dniu leniq i stwierdzam,ze z moim dzieckiem nie oplacasie leniuchowac 😜
  • lepiej wszystko na biezaco 😜
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • Mamusia
    hejka
    jezeli chodzi o ciuchy na okres ciazy to ja osobisci preferuje lumpexy. Szkoda mi kasy na ciuch który raczej mi sie juz nie przyda. Zazwyczaj chodze wtedy kiedy jest wszystko po 5 lub 3 zł i wtedy trafie jeszcze jakies fajne tuniki albo swtery. Spodnie to leginsy na razie. Niedlugo tez bede musiala sie rozejzec za kurtka oczywiscie w szmateksie bo tam zaplace max 30zł (albo i mniej) a w sklepie to przynajmniej ze 100zł pojdzie.

    co do swiat i prezentow to u mnie troche duzo dzieciakow do obdarowania. wlasnie wczoraj zamowilam juz jakies gifty na allegro bo maja nawet nie drogie zabawki.

    a rozmyslajac wciaz o swietach znalazlam fajna stronke
    http://kobieceinspiracje.pl/tag?page=2&q=%C5%9Bwi%C4%99ta
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • Mamusia
    ja też uwielbiam lumpeksy a najbardziej lubię jeździć do mojego rodzinnego miasta bo tam ludzie nadal uważają, że kupowanie na lumpach to wstyd i za grosze są super ciuchy, dla dzieci to już w ogóle pełno. we wrocku się czasem cenią w lumpach więcej niż za nowe rzeczy, trzena szukać. lubię też na allegro używanych rzeczy szukać ale to już cierpliwości wymaga :P
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • Mamusia
    Hej 🙂 co do brzucha to ja tez mam konkret 🙂 nawet w pracy sie dziwia jak szybko rosne 🙂
    my z urzadzeniem też nie poszalejemy bo mieszkamy u rodziców poki nam się domek nie wybuduje 🙂 takze mamy jeden pokoik dla siebie 🙂 w nastepnym tygodniu ide do lekarza jak potwierdzi plec to kupujemy juz lózeczko i wózek, niech stoja sobie. Łozeczko moze stac zapakowane, choc nie wiem czy tyle wytrzymam 😁 chcemy zaczac od najdrozszych rzeczy, a pozniej co miesiac po troszku co cos 🙂
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • Mamusia
    Hey dziewczyny
    Właśnie wróciłam od gin. na 90% będzie dziewczynka jeszcze w przyszły piątek mamy się upewnić że to będzie dziewczynka. 🙂 🙂 🙂 🙂
    Co do ubrań uwielbiam "lumpy" we Wrocku jest ich mnóstwo kupiłam sobie spodnie ciążówki pełno bluzek swetrów i tunik i to wszystko praktycznie z metkami z h&m . 😁
    Uwielbiam lumpex przy ul. Dubois to tak dla wrocławianek 😁
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • Mamusia
    partyzantka gratulcje! coraz wiecej dziewczynek 🙂 ciekawe co mnie powie.
    ja nie lubie lupmów, kiedyś kupowałam i zawsze mnie coś swedziało mimo ze prałam 30 razy.
    Laski powiedzcie mi jakie wózki sa najlepsze? napaliłam sie na coneco ale mąz sie rzuca ze nie ma jakis testów bezpieczeństwa czy cos? espiro tez sa fajne, x-landery troche drogie... polecacie cos?
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

    Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



    Zaloguj się

    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...