Skocz do zawartości

Kwietniowe bobaski :) | Forum o ciąży


Wiola1983

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
u nas to samo, gramoli się na kolana i całuje mnie bez przerwy, przytula a jak mu ostatnio kupiłam puzzle z peppą to się pytał co chwilę czy to na pewno dla niego gdzie wcześniej nie miał takich dylematów bo wszystko było dla niego. trudne to dla nich będzie bo nagle mama i tata będą dzielić uwagę na dwoje ale myślę, że się szybko przyzwyczają no a jak już się będzie można z takim większym "dzisiusiem" pobawić i popsocić to w ogóle będzie radość 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
no właśnie ja bym chciała coś kupić dla Mai od Lenki, żeby wiedziała że siostrzyczka coś dla niej przyniosła....pamiętam jak ja byłam mała i urodził się mój brat to rodzice wrócili z nim ze szpitala i z takim wielkim samochodem...a dla mnie nic. Byłam grzecznym dzieckiem i miło przyjłlam brata, ale za to wieczorem z zazdrości dostałam 40 st gorączki 😎 tak se zareagowałam 🙃
właśnie na przyszła wiosnę będę chciała kupić już tylko jakąś parasolkę...więc justyna polecasz ten espiro...?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kamila polecam bo tyle co my z nim się najeździliśmy po lasach, polach i wertepach to nasze a on nawet nie zaczął skrzypieć :P fakt, że kółka nie poradzą sobie za dobrze w śniegu ( te przednie bo na tylnych można przejechać bez problemu ) ale to przecież parasolka. no i nie jest do 15 kg jak większość na rynku tylko chyba aż do 20 i ma szerokie siedzisko, głęboki daszek, nawet całkiem spory koszyk na zakupy. jedyny minus to, że zepsuł się nam hamulec, jak już się go naciśnie to zahamuje na amen aż się ręcznie go nie podciągnie :P i podobno to mankament tych wózków ale wybaczam mu to bo przynajmniej w autobusie jak raz przyhamuje to całą drogę wiem, że nic mi wózka nie ruszy nawet gdyby chciało 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja coś kupię dla Alana od Małej..z doświadczenia moich marcowych mam..wiem,ze to duzo daje w milym przyjeciu nowego czlonka rodziny 😉 .
Alan też się zrobił tulasek 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka
ciekawy pomysl z tym prezentem od dzidzi dla starszego rodzenstwa, jeszcze o czyms takim nie słyszałam.
po wizycie udalo mi sie dostac skierowanie na usg tylko ze w ciagu najblizszych dwoch tygodni nie ma terminu :/ nno nic bede sprawdzac na bierzaco moze cos sie zwolni.
ja zamowilam w sobote kilka rzeczy u tego polecanego sprzedawcy no i na razie dostalam tylko informacje ze zamowienie jest w realizacji. pewnie juz wszystko wykupilyscie 😁 i facet ma braki na stanie hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam na kasę- powinnam mieć 17tego i też będę zamawiać te wszystkie noezbedniki poporodowe..no i szafy pojedIemy ogladac do ikei i takiego komisu meblowego,gdzie sa i nowe,i uzywane rzeczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kamilano to niezle zareagowalas:-) jednak dziecko swoje myśli:-)
Lleniuchwłasnie od znajomych uslyszalam o takiej propozycji prezentu od dzidzi, u nich to sie sptawdzilo ale i roznica wieku miedzy dziecmi byla mniejsza, bo 2 lata, u mnie to bedzie prawie 5.
ja dokonalam zakupu wczoraj i tez dzis dostalam maila o przyjeciu zamowienia do realizacji...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziewczyny 🙂

my juz po badaniach, nadal moge powiedziec ze sluzba zdrowia w uk jest do d....
zrobili mi skan bo bali sie ze w wodach plodowych cos moze byc no i jak polozna mnie mierzyla to wyszlo ze maly jest jakis ogromny. tak jak nam sie wydawalo nie zrobila pomiaru dokaldnie
maly urosl tyle co mial a nie ponad norme. wazy juz 2212g a moja waga stoi w miejscu jak na razie az moj K mowi ze chyba cos nie tak. ale brzusio zaczal rosnac i czuje caly jego ciezar.
co do moich wynikow pani doktor nawet nie raczyla przeczytac co tam napisane bylo gdzie dostala teczke ze bardzo pilne. a ze dzis juz w siuskach krwi nie bylo wiec powiedziala ze nie beda dalej szukac co i jak musze poczkeac bo moze po porodzie cos sie wyjasni 😞 debile jak nie wiem co...
maly pokazal dzis buzke i sobie ziewal i raczke mial polozona na glowce tak sobie odpoczywal pozniej bylo widac jak pil 🙂 juz nie moge sie go doczekac 🙂

fajne macie te pomysly z prezentami dla starszych dzieci na pewno sie uciesza i beda wiedziec ze tez sa wazni w waszym zyciu 🙂 gratuluje pomyslu 🙂

my dzis poszlismy kupic lodowke wiec jeszcze tylko pralka biurko i komoda dla mlodego i koniec zakupow 🙂
no a pozniej tylko ciuszki proszki i tym podobne rzeczy 🙂 na to najbardziej sie ciesze 🙂
jutro chyba juz zaczne pakowac nasze rzeczy zeby juz cos zaczac robic 🙂 i w sobote przeprowadzka do nowego domku 🙂
powiem wam ze caly ten steres po niedzieli dopiero dzis minal jak mi powiedzieli ze wszystko ok z nerkami i z mastralym 🙂 moj K tak calowal moj brzuszek i mnie bylk taki szczesliwy tez mial strach w oczach w niedziele 🙂
milego wieczorku i zdrowka dla wszystkich buziaki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sloneczko to naprawde debile... niby lepiej rozwiniety kraj i lepsza technologia ale sie jakos nad pacjetem nie rozczulaja. Tak samo dziwi mnie ze do 12tc nie interesuja sie ciężarną. Wiadomo przeciez ze wlasnie te pierwsze trzy miesiace sa najwazniejsze dla dziecka bo wtedy rozwija sie uklad nerwowy. No ale co ja tam wiem 😉

Summer u nas tez bedzie roznica okolo 5 lat a dokladnie 4 lata i 5 miesiecy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a zapomnialam Wam napisac ze moj syn wczoraj powiedzial ze chce miec siostre 🙂 ja mu mowie ze przeciez bedzie mial brata, a on na to ze jak juz sie Sylwek urodzi to pozniej będzie siostra 🙂 rozbawil mni etym strasznie.

jeszcze innym razem jak szlismy w niezly mroz do Biedronki to mowi: Idziemy we czworke do bierdronki. A ja na poczatku nie zajarzylam ale po chwili potwierdzilam ze tak. Olek wtedy mowi ze Sylwek bedzie chory. A ja na to: jak to? - No bedzie chory mamo. to ja zaczelam tłumaczyć\' ze przeciez dobrze sie odżywiam ze jestem cieplo ubrana wi robie wszystko zeby byl zdrowy. to on wtedy krzyknal: A Sylwek jest ubrany?! ja zaskoczona pytam: Jak to? a on znowu: No czy Sylwek jest ubrany?! ja mu na to ze nie ale ja jestem cieplo ubrana wiec jemu tez jest w brzuchu u mamy cieplo. A on wtedy krzyknał: TO NIE GADAJ! ja zaczelam sie smiac i pytam: czemu? a on: NIE GADAJ BO MU BEDZIE ZIMNO! 🙂 no i tak sobie moje dziecko wymyslilo ze jak bede mowic to zimne powietrze wleci do brzucha przez buzie i braciszkowi zimno bedzie hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
leniuch jak ja bylam u mojego lekarza ze tak powiem rodzinnego to pytanie bylo czy chce to dziecko urodzic czy chce usunac myslalam ze sie pod ziemie zapadne...
oni tutaj najlepiej jak nie przyjmuja nikogo w szptalach albo klinikach... ja sie zaparlam w poniedzialek i powiedzialam ze nie pojde do domu maja szukac dzis ich glupie gadanie i tak na prawde niewiedza czego maja szukac mnie rozsmieszala...dobrze ze ta co mi skan nerek robila wiedziala co z czym sie je 🙂
a powiem wam ze gdybym powiedziala ze mnie bola nerki to by mi paracetamol dali tak jak daja na wszystko 🙂 i nadal mam bardzo niskie zelazo a ona powiedziala ze jest ok :P
powiem tak pozostalo mi tylko smiac sie z ich glupoty... bogaty kraj dobrze rozwiniety ale opieka zdrowotna zerowa 🙂
dobrze ze zostalo tyle ile zostalo i dzidzius bedzie ze mna 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dobry wieczór.

Wpadłam powiedzieć że my dzisiaj mieliśmy wizytę 🙂 Nataszka waży 2159 gr i wszystko jest w porządku. Uśmiechała się podczas badania 🙂
Ogólnie pogoda do dupy i jestem mega zmęczona bo moje starsze dziecko nie daje mi wytchnienia.

Pozdrowienia dla was dziewczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leniuch,ale mnie rozbawiła Twoja rozmowa z synkiem 😉 normalnie nie umiałam przestać się śmiać 😉 ! Jeszcze bardziej żałuje,że moje dziecko nie mówi " po naszemu", a przynajmniej mało 😉 On jak pytam,gdzie jest siostrzyczka to pokazuje na brzuch i mowi,ze spi 😉 ewentualnie pije,badz je 😉 .
Słońce współczuję tej "opieki" medycznej..ale cóż zrobić! Trzeba to przetrwac..byle do konca 😉 .
Wiola to Twoja Nataszka też duża Kobietka już 😉 . Ciekawa jestem co tam u mojej Malutkiej .. ale już w pn się dowiem 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Leniuch rozmowa na miare złota, madrala z niego
Tuska ja mam wizytę we wtorek, mamy taki sam tydzień ciąży wiec może pomiary będą zbliżone. Ja miałam mieć USG 4.02 ale byłam w szpitalu i mi przełożyli wizytę o 2 tyg, i tyle więcej czekania- a chciałabym wiedzieć juz jak się ma moje dziecko. I czy rzeczywiście płeć potwierdzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kamila tutaj robia 2 skany i 3 jesli cos z dzidzia nie tak nie rosnie albo za duzo rosnie 🙂 troche inaczej traktuja tu ciaze niz w polsce. tutaj badan dopochwowych wogole nie robia tylko w naglych przypadkach tak jak u mnie bylo w niedziele ale jak juz pisalam wziernika to oni nie potrafia zalozyc tylko potrafia zadac bol 😞
ja sie ciesze ze przed ciaza wszystkie badania praktycznie w polsce zrobilam i bylam na konsulatcji u mojej lekarki jak bylam teraz na urlopie troche szkoda ze jej ze mna nie bedzie ale 🙂 nie ma co sie stresowac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słoneczko[\\b] właśnie wiem,że tam nie robią badania ginekologicznego,bo znajoma mu mówiła..mowila,ze oni uwazaja,ze to jest na poczatku przyczyna poronien,A przynajmniej może być,a w pozniejszym czasie nie robia,bo prowadzi to do przedwczesnego porodu..no normalnie ciemna masa!!
Tak jak ostatnio w ddtvn wypowiadala sie mama dziecka,ktoremu dali szczepienie,a nie powinni..Polacy mieszkajacy w uk boja sie chodzic tam do lekarzy i jak kogos stac to idzie prywatnie do pl specjalisty.
Moja kolezanka siedzi tam juz 9lat,w sumie to znajoma z forum wlasnie..i mowi,ze byc ginekologiem czy stomatologiem,przyjechac do Anglii,otworzyc gabinet i zbijasz kokosy! Ponoc tak sie cenia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w ogole my dzisiaj od 5:30 na nogach!!! Jemy sniadaniie w warunkach ekstremalnych 😜 tzn.siedzac na kocu u Alana w pokoju i z kanapkami i herbata na podnóżku syna do łazienki i na pudelku z klockami 😁 bo moj spi..robi nadgodziny i wraca o 3.wiec dajeu pospac do 9.-tzn.dluzej i tak nie da sie spac,bo Alan z czasem coraz glosniej jest..no i coraz bardziej jestem przekonana,ze trzeba kupic jakis chocby malutki,kwadratowy stoliczek mu tutaj i krzeselko..pokoik malutki i jak przyjdzie lozeczko jeszcze + zabawki wszystkie Alana to tu bedzie masakra,ale coz trzeba wygospodarowac jeszcze miejsce na stoliczek i krzeselko 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc Brzuchole 😉 czytam o tej sluzbie zdrowia i wierzyc mi sie nie chce. Moja kolezanka od roku tam mieszka i akurat byla juz wtedy w ciazy i mowila ze nie miala tam zadnych badan, tylko to co udalo jej sie w Polsce zrobic, dziwne to dla mnie bylo, ale widac tak juz tam maja:/ ja tez bym nie chciala tam rodzic.

My dzis kolo.18 mamy wizyte u gina wiec obejrzymy sobie mala jak rosnie i sie rozwija 😉 juz sie doczekac nie moge bo moj lekarz nie robi czesto usg ze wzgledu na to ze szkodzi.to.dziecku i ostatnie mialam.w 21 tyg. Takze nic dziwnego ze mnie ciekawosc zzera 😜 a ona (mam nadzieje ze nic sie nie zmieni 😜) kolo 18 zawsze sie wierci i wygina to moze pokaze lekarzowi i tacie na co ja stac;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tuska normalnie rewelacyjne masz tego godziny bobudek. A Alan w ciagu dnia drzemki nie ma? To kiedy Ty odsypiasz?

Moje chłopy jeszcze spia w najlepsze ja juz po sniadaniu czekam na mierzenie cukru. Znalazlam jakas tania komode a ABRZE ale musze mojego przekonac bo on ostatnio cos pomocny nie jest i mnie wkurza strasznie bo nie moge na niego liczyc tylko musze sie prosic znajomych albo sasiadow. wrr...

Jak czasem obejrze na TLC porodowke to mnie troche to przeraza bo kobiety dlugo trzymaja. Owszem daja im znieczulenie ale potrafia tam lezec i 30h i jeszcze nie urodzic. Po za tym dwa razy juz widzialam taki przypadek ze np. dziecku nie wstawily sie jelita i mial je poza jama brzuszna i tez kobita rodzila naturalnie. Ja bym sie strasznie bala ze mozna cos naruszyc i narazic zycie dziecka ale oni jakos sie nie bali takiego porodu. U nich tez czesto uzywaja kleszczy tzn tak jest przedstawione w programie a czy tak jest na serio to ktoz to wie. Raczej nastawiaja sie na porod SN moze to i lepiej i moze im jest latwiej wszystko kontrolowac bo maja lepszy sprzet widza jak dziecko jest ulozone, monitoruja wszystko na bierzaco a u nas np w danej chwili zabraknie specjalisty od USG to juz go nie zrobia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tuska ja ci powiem że czasami ci zazdroszczę że twój jeszcze tyle nie mówi bo mojej dziób się nie zamyka od samego rana. Pod wieczór jestem tak wykończona tym jej gadaniem, wrzaskiem i śpiewaniem że szok. Ostatnio jak mnie ciocia odwiedziła to po 15 minutach poprosiła o tabletkę od bólu głowy bo Laura nie tylko mówi dużo ale i bardzo głośno i to w dodatku cały czas!!!!!

A co do śmiesznych sytuacji to przedwczoraj szłam się kąpać a ona mi mówi - "mamo daj mi krótki rękawek" a ja jej mówię że nie że zaraz idziemy spać. Ta w bek i mówi mi tak: "Mamuś, nie będę ukrywać, powiem ci całą prawdę - jak się okąpiesz to ja będę już miała krótki rękawek - więc idź a ja się tu sama sobą zajmę" - no i matce zatkało kakao.

Poza tym jak jedziemy samochodem to mnie męczy i każe sobie zadawać pytania o kolory po angielsku, liczy po angielsku i zadaje milion pytań - a to akurat zasługa tych bajek co w TV ogląda. Wasze dzieciaki też tak mają?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
  • Dodaj nową pozycję...