Skocz do zawartości

Kwietniowe bobaski :) | Forum o ciąży


Wiola1983

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
a co do wyprawki mi zostało kupić materac, wanienkę, przewijak i jakieś tam drobne rzeczy typu właśnie te podpaski wielkie ale wstrzymuje się z tym ile się da bo naprawdę graciarnia się u nas zrobiła 🙂 a tych właśnie wspomnianych podpasek wielgachnych to ja w samym szpitalu dwie paczki zużyłam... masakra miałam z tym, myślałam, że się wykrwawiam :P

macie Brzuszki zawroty głowy ? mnie kilka razy dziennie jak zamroczy to nic nie widzę przez sekundy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ja wrocilam od lekarza, nie potwierdziła płci na 100% bo dziecko było ułożone posladkami ale mówiła ze nic nie widzi miedzy nogami wiec dziewczynka. Wazy około 2kg, odpowiada tygodniowo ciąży. Guzie i nosek pokazywała, sprawdzała czy nie ma rozszczepu, śmiesznie dzieciątko ziewalo i język wyciagalo. Ale powiedziała ze mam szyjkę skrócona i powinnam dużo odpoczywac. Czy któraś ma juz szyjkę krótką? Z pierwszym dzieckiem tez lezalam od 28 tyg, ale teraz mam do opieki dwuletnie dziecko.
Możecie i mnie dodać do znajomych Anna Plata-Garwol
I ja juz zamówie na allegro potrzebne rzeczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ale sie ruszylo z tym fejsem:P

a mnie nie robi co wizyta usg teraz bede miała dopiero w 36 tyg przed porodem samym. Za to co wizyta mam badanie cisnienia, wagi i fotel i właśnie zawsze sprawdza czy wszystko dobrze sie trzyma i powtarza ze ladnie sie bada szyjka daleko wiec nie jest zle 🙂

ale mała sie wierciocha dzisiaj 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Justyna na samolocie sprawdza czy szyjka trzyma,czy skrocona..czy przypadkiem rozwarcie sie nie robi. Moj lekarz pyta czy cos sie dzialo,tj.skurcze,plamienie..jesli nie to karze od razu dousg sie przygotowac..jak nie musi to nie bada mnie ginekologicznie,ale 20.01 badal mnie,o mowolam o akurczach,to wszystko ladnie "pozamykane" bylo i ladnie trzymalo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mialam zdjecia 3d Alanowego,ale lekarz nas sie pytal czy Lila podobna do Alana i jak mi pokazal cala buzke to od razu powiedzialam,ze tak! Zapytal meza czy potwierdza i powiedzial,ze tak 😉 pozniej rozmawialismy w aucie to po tym samym stwierdzilismy,ze jest podobna..tzn. usteczka i pucki 😉 . Nawet jak robił usg to tak samo usteczkami mlaskala,tzn.ruszala,jak Alan kiedy spal 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hey 😆

Właśnie czekam już na wypis na szczęście dostałam zalecenie oszczędnościowego trybu życia i zgłosić się jak najszybciej do swojego gina. A co do wymiotów to nawrót refluksu mi się zrobił ale już dostałam leki i jest oki więc wszystko po woli wraca do normy 🙂

Pozdrawiam 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzieki dziewczyny 🙂
ja już też po spacerku, dziś jest nieziemsko oby ta paskudna zima już nie wróciła
ja miałam 3D w 22tc ale dziecko jest jeszcze wtedy takie chudziutkie i mało podobne do siebie...to co ma tuska z 33tc to już bardziej dzidziusiowate jest i policzki pełniejsze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy Wam tutaj też pisałam,czy tylko znajomej w wiadomosci na fb.
Moj lekarz pytal mi sie ile Alan ważył,jak się urodził,jak powiedziałam,że 3770g to stwierdził,że wygląda na to,że Lila będzie mniejsza..po czym stwierdził,że raczej..ale to tak,jak wróżenie z fusów 😉 . 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja dwa tyg temu przy wypisie ze szpitala mialam szyjkę długą i twarda a dziś juz krótką i miękka, wiec szybko się zmieniło, a stwierdziła to po badaniu na fotelu. Zawsze mi ja bada na wizycie.
Ja z Michałem nie miałam 4 D wiec nie wiem czy był podobny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej
Ja już po USG w sumie nic nie widziałam tylko lekarz miał podgląd. Zdjecia tez zadnego nie dostalam ciekawego tylko jakies pomiary. Maly wazy 1450g wg mnie troche malo sadzilam ze dobije około 2kg a tu niespodziewanka. Najlepsze z tego wszystkiego było to ze do gabinetu przyszla polozna i od slowa do slowa zgadalo się ze pracuje w tym szpitalu w którym chce rodzic 🙂 i od razu powiedziala mi jak jest z porodem po pierwszej cesarce. I ze Worgule mogę przyjść do nich i się konkretnie umowic na termin drugiego CC. Powiedziala jednak żebym się jeszcze zastanowila. I wiecie sama już nie wiem czy isc powiedzmy na „łatwizne” czy spróbować naturalnie, bo jednak wiadomo po SN to szybciej człowiek do siebie dochodzi. Szkoda ze mialam tak Malo czasu bo mogłabym z nia jeszcze porozmawiac i podpytac o szczegóły. W sumie mam jeszcze dwa miesiące żeby się nad tym zastanowic.

Ja niestety nie mam Fb mam tylko NK

Co do usg 3/4d to my tez mielismy z Olkiem w 23tc wiec wielkiego podobieństwa nie było jak pisałyście dziecko jeszcze takie chudziutkie ale teraz to pewnie lepiej widac i jakies podobieństwo można już znalezc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
leniuch ja też się wlaśnie wahałam czy nie spróbować naturalnie urodzić ale lekarz mnie przekonał tym, że podczas 1szego porodu powodem do cc m.in. była dysproporcja płodowo-miednicowa, której wcześniej nikt nie prognozował i rodziłam sn a i tam nic by z tego nie wyszło no i w związku z tym, że miednica mi się raczej nie zmieni on proponuje cc.
mówił też, że jak kobieta po cc rodzi naturalnie to może pod wpływem parcia pęknąć blizna ta na macicy :O i to mnie najbardziej przeraziło.
a dlaczego Ty miałać cc w 1szej ciąży, przypomnij mi bo mi umknęło chyba 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
justyna szczerze to do konca nie wiem czemu bylo to CC. doszukalam sie dopiero informacji w ksiazeczce zdrowia mojego dziecka ale niestety bylo tak nei wyraznie napisane ze dopiero moja gin to rozszyfrowala. Powiedziala ze teraz tez moze sie to powtorzyc. Ogolnie podczas proby rodzenia SN jak juz mialam skurcze parte to lekarz wsadzil mi reke i kiedy parlam powiedzial ze dziecko ustawione jest uchem albo nosem do przodu. Tam w ksiazeczce napisane jest cos wysokie i główki tyle rozszyfrowalam. 😮 😮 😮 😮

musze jeszcze swoja gin dopytac zeby mi dokladnie wytlumaczyla o co chodzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no dobra cos tam znalazlam po łacinie i wujek Google pomogl mi to przetlumaczyc

WYSOKIE PROSTE USTAWIENIE (STANIE) GŁÓWKI - Jest to nieprawidłowość położnicza, w której główka wstawia się albo wstawiła się
do wchodu szwem strzałkowym w wymiar prosty (lub prawie prosty) zamiast w wymiar
poprzeczny miednicy.
Główka może być w przygięciu lub ułożeniu odgięciowym.
Częstość występowania 0,5-1% porodów główkowych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
leniuch nie martw się bo moja ważyła na wizycie tydz temu 1624 i lekarz powiedział że jest 4-5 dni mniejsza niż to wynika z wieku ciąży ale pewnie dojdzie jeszcze do siebie 🙂

ja sie pytałam mojego gina czy nie ma przeciwwskazań do porodu naturalnego i powiedział ze nie no ale to może jeszcze sie wszystko zmienić w trakcie... loteria.

ale mnie zgaga piecze to o jej;/

a nk tez mam 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dobry wieczór.

Dziewczyny posłałam niektórym z was zaproszenia na fb ale chyba nie znalazłam wszystkich 😞

U nas nic nowego. Podglądam was ale mam taki zajob ostatnio że nie wiem do czego ręce włożyć. Masakra jakaś. Chyba mnie pogięło przy pierwszym dziecku bo ciuchów mam tyle że cała grupa dzieciaków by wychodziła. A teraz to trzeba prać 😞 Wszystko mi doskwiera i dlatego wam nie mendzę. Współczuje tym które muszą się po szpitalach poniewierać. Serio 😞 Trzymam za was kciuki. Już tak niewiele nam zostało. Damy radę!! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaproszenie wysłane 😉 .

Leniuch nk tez mam 😉


Byliśmy ogladac szafy i byly tak w przedziale 800-1100 zł. -przesuwne. A w końcu w bodzio kupiliśmy jedną szerszą szafę z półkami,jedną taką odkrytą,żeby książku..miśki poukladac..no i jedna waska szafe,gdzie sa polki,a mozna je powyciagac i bedzie z wieszkami..no i za te 3 zaplacilismy 750zl..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tuska bodzio mi się dobrze kojarzy bo na studiach pracowałam w takiej knajpie i ona mieściła się w CH blisko bodzia i po pracy chodziłam tam do takiego chłopaka co tam sprzedawał i nie jedna fajna impreza się tam odbyła :P

leniuch to widzę, że podobnie miałyśmy... ciekawe czy to się powtarza czy może się zmienić i można gładko urodzić sn...

Wiola również wysłałam zaproszenie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiecie co, chyba jednak pomarudzę 😞 Jak ja zrzucę te kilogramy po ciąży 😞???? Ostatnim razem poszło sprawniej bo byłam na diecie DUKANA i właściwie nawet nieźle mi poszło, a teraz już tej diety nie mogę stosować i się martwię jak cholera. Wyglądam jak słoń 😞 A po cc to nawet szybko ćwiczyć nie można. Mam załamkę 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...