Skocz do zawartości

Majóweczki 2021🤰 | Forum o ciąży


Angella

Rekomendowane odpowiedzi

35 minut temu, banasiatko napisał:

Mi się chyba zaczyna coś jak rwa kulszowa, której w poprzednich ciążach nie miałam. Taki dziwny ucisk, że nie mogę na nogę stawać...

Moja koleżanka też w ciąży nabawiła się rwy kulszowej i już jej została 😞 podobno potworny ból 😕 współczuję ale mam nadzieję że to jednak nie rwa 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Do_Mi ja już od jakiś 2 tygodni mecze się z plecami właśnie tak na wysokości talii. W samochodzie za długo jak siedzę to musimy gdzieś przystanek zrobić na uboczu, żebym wyszła trochę pospacerowała, bo miejsca nie mogę znaleźć. Siostra mi paznokcie robiła to tez co jakoś czas przerwy musiała robić żebym trochę pochodziła, bo miejsca sobie znaleźć nie mogłam tak zaczynaja bolec. Wiec zauważyłam, że najbardziej bolą jak za długo siedzę, albo stoję. Ulgę przynosi mi masaż narzeczonego co wieczór go proszę żeby chociaż mnie pocmyrał 😅 A kolejny ból jaki mi się ostatnio zaczął mały uwielbia wpychać się w prawe żebro 🤦🏻‍♀️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Olga Minota napisał:

@Do_Mi ja już od jakiś 2 tygodni mecze się z plecami właśnie tak na wysokości talii. W samochodzie za długo jak siedzę to musimy gdzieś przystanek zrobić na uboczu, żebym wyszła trochę pospacerowała, bo miejsca nie mogę znaleźć. Siostra mi paznokcie robiła to tez co jakoś czas przerwy musiała robić żebym trochę pochodziła, bo miejsca sobie znaleźć nie mogłam tak zaczynaja bolec. Wiec zauważyłam, że najbardziej bolą jak za długo siedzę, albo stoję. Ulgę przynosi mi masaż narzeczonego co wieczór go proszę żeby chociaż mnie pocmyrał 😅 A kolejny ból jaki mi się ostatnio zaczął mały uwielbia wpychać się w prawe żebro 🤦🏻‍♀️

Mam tak samo. Siedzenie ewidentnie nam nie służy. Kiedyś uwielbialiśmy jednodniowe wypady autem za miasto ale od jakiegoś czasu pół godziny w aucie to dla mnie męczarnia 😞 tak masaż trochę pomaga, chyba wieczorem też poproszę męża.

Kochana współczuję kopniaków w żebra 😞 mnie za to ciągle kopie po pęcherzu, dziś w nocy byłam w toalecie 5 razy 😕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
19 godzin temu, Tylko_ONA napisał:

Jeśli o apteczkę chodzi mogę trochę poopowiadać 😉

Przeciwgorączkowo polecam Pedicetamol. To poorostu paracetamol ale dobrze skoncentrowany. Wszystko na bazie ibuprofenu dopiero później można podawać. Ponadto sporo dzieci ma uczulenie na ibuprofen (mijające) które objawia się np. biegunka. 

Do noska sól fizjologiczna, inhalacje,katarek to najlepsze metody.

Masc majerankowa pod nosek ewentualnie.

Ja jeszcze kupowałam i nadal kupuje takie plasterki aromactive.

Espumisan baby na brzuszek. Są jakieś tam niemieckie kropelki bardzo polecane ale Espumisan w odpowiednich dawkach działa tak samo.

Napewno dobrze podawać maluszkowi od początku probiotyk np. biogaia (ja musiałam wykluczyć te na bazie kukurydzy np. dicoflor bo niestety synek miał alergie pokarmowa).

I powiem Wam,że dobrze od maleńkiego podawać tran żeby się maluch oswoił ze smakiem. Ja kupuję akurat bobika. 

Mały na początku płakał jak dostawał,a ja razem z nim😅 ale teraz uwielbia smak takiego czystego tranu😁

Na bolący brzuszek szczerze polecam takie "poduszeczki z pestkami wiśni w środku". Bezpieczniejsza wersja termoforu. Ciepelko plus delikatny masaż brzuszka i problemy odchodzą😉

 

 

Wszystko na tak 🙂 nie znam tylko tych plastrów aromaactive.

A niemieckie krople nazywają się SabSimplex (jakos tak).

 

Ja jeszcze miałam ten zielony linomag o którym już była mowa, windi (na gazy), i wit D - ale lek, a nie suplemet- czyli kropelki vigantol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, banasiatko napisał:

Daj znać, bo sama jestem ciekawa 😉

Hej 🙂 byłam dzisiaj w aptece i zapytałam o te rureczki Windi. 

Chyba coś w tym jest że wycofują je z obiegu chociaż farmaceutka nic o tym nie wiedziala, ale prawdziła w komputerze i podobno na ileś tam hurtowni, w których się zaopatrują było tylko kilka sztuk w jednej. Wzięła ode mnie nr tel i będzie do mnie dzwonić w poniedziałek czy uda jej się je ściągnąć z hurtowni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
17 godzin temu, banasiatko napisał:

Sól fizjologiczna przydaje się nie tylko do noska, ale również do przemywania oczek + do inhalacji. Polecam zakup nebulizatora wszystkim mamom, które go jeszcze nie mają - najlepiej wydane pieniądze 💸

 

o tak nebulizator !!! najlepsza maszynka jaka istnieje. ja mam firmy OMRON i służy nam już 7 lat 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Do_Mi napisał:

mnie za to ciągle kopie po pęcherzu, dziś w nocy byłam w toalecie 5 razy 😕

Mnie mój mały też cały czas kopie po pęcherzu i w okolice krocza 🙈

Córka była pod tym względem lepsza bo od niej dostawałam w żebra, ale nie było to dla mnie tak uciążliwe jak teraz co synuś kopie 🤦‍♀️mam przez to cały czas parcie i chodzę co chwilę do toalety i boli mnie cały dół brzucha 🙄

Na kilka dni odpuściłam ćwiczenia od fizjo i dziś czuje znowu ból w kroczu i pachwinach, więc wieczorem na spokojnie zabieram się znowu za ćwiczenia wiem że już nie mogę odpuścić ani na jeden dzien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia

i ja dziś miałam fatalną noc i okropny dzień... czuję jakby mnie ktoś pasem związał, boli brzuch i plecy też... staram się codziennie wieczorem rozciągać i po ćwiczeniach czuję poprawę- może są jakieś ćwiczenia które polecacie? albo nagrania?

 

powoli czuje, że już pora pożegnać się z pracą bo coraz ciężej znoszę wykonywanie obowiązków domowych, służbowych i jeszcze opiekę nad synem... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Do_Mi napisał:

Moja koleżanka też w ciąży nabawiła się rwy kulszowej i już jej została 😞 podobno potworny ból 😕 współczuję ale mam nadzieję że to jednak nie rwa 🙂

O kurcze, nie strasz 😨 Wolałabym żeby to mi minęło jak najszybciej...

 

@mami ja też mam od siedmiu lat, ale pingwinka z Intec. Działa bardzo głośno, ale są różne końcówki - w tym smoczek dla bąbelka. Ja muszę go właśnie dokupić 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MariKate napisał:

Mnie mój mały też cały czas kopie po pęcherzu i w okolice krocza 🙈

Córka była pod tym względem lepsza bo od niej dostawałam w żebra, ale nie było to dla mnie tak uciążliwe jak teraz co synuś kopie 🤦‍♀️mam przez to cały czas parcie i chodzę co chwilę do toalety i boli mnie cały dół brzucha 🙄

Na kilka dni odpuściłam ćwiczenia od fizjo i dziś czuje znowu ból w kroczu i pachwinach, więc wieczorem na spokojnie zabieram się znowu za ćwiczenia wiem że już nie mogę odpuścić ani na jeden dzien

Moja kuzynka niedawno urodziła i mówi że bardzo jej brakuje tych kopniaczków a ja się modlę żeby Leoś już przestał. Tak jak mówisz te w pęcherz są mega bolesne i przez to czuć ciągłe parcie na pęcherz 😕

Ja wizytę mam dopiero 23.02 😞 ogólnie chodzę prawie równo co miesiąc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Olga Minota napisał:

Dziewczyny, a kiedy macie teraz wizytę u lekarza? Ja 9 lutego i jakoś już doczekać jej się nie mogę 🙃

Ja dopiero 17.02 mam kolejna wizytę, więc trochę długo muszę czekać 🙈 ale tak mam wizyty że co 4 tyg 🙂

Edytowane przez MariKate
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga będzie długi post😉

Rozpisalam sobie wszystkie (chyba) potrzebne rzeczy do kupienia wraz z orientacyjnymi cenami. Cen może nie podam bo każdy patrzy na co innego ale chętnie podzielę się z Wami moja wyprawkowa listą, może którejś się przyda ☺️

Ps. Kurcze po zliczeniu wszystkiego suma troszkę przytłacza 🤦😉

A to lista:

Wkład do gondoli

Smoczek X2

Zawieszka na smoczek X2

Szlafrok do szpitala 

Pampersy 1 X1 

Pampersy 2 X2 

Woreczki na pampersy X5 opakowań

Chusteczki mokre Waterwpies X3 

Waciki do mycia pupy x 5 lub X10 opakowań 

Niedrapki X3 

Komoda do pokoju 

Kocyki cienkie X2 

Kocyk grubszy

Rożek

Tetrowki X10 

Otulacz do fotelika 

Prześcieradło do łóżeczka X3 

Podkłady pod prześcieradło X2 opakowania

Podkłady do przewijania poza domem X2 op.

prześcieradła do gondoli X3 

Chicco baby hug 

Prześcieradło do niego X3 

Materac do łóżeczka

Przewijak 

Lampka nocna do pokoju 

Wanienka z termometrem

Ręczniki kąpielowe X2 

Gabeczka/myjka

Wkład do wanienki 

Żel do mycia

Emolient/ olejek do skóry

Krem pod pieluszkę

Krem z filtrem UV

Proszek do prania (biel i kolor)

Płyn do płukania 

Patyczki do uszu 

Gaziki jałowe do oczu X2 opakowania 

Katarek 

Pedicetamol

Espumisan 

Bio Gaia 

Sól fizjologiczna 

Wit. D 

Bobik 

Disnemar 

Coś na komary (np plasterki citronela) do wózka

Moskitiera do wózka 

Parasolka do wózka 

Niania elektroniczna 

Lusterko do auta 

Pajacyki 56/62

Polspiochy 62

Bluza bez kaptura X2 

Kombinezon ciepły 

Skarpetki lekkie i ciepłe 

Czapeczki 

Tuebany dla dziewczynki 

Laktator 

Butelka 

Smoczek do butelki 

Szczotka do mycia butelki 

Pojemniki na mleko Avent 

Wkładki laktacyjne 

Koszule do karmienia X2 

Biustonosz do karmienia X2 

Majtki siatkowe X6 szt.

Podpaski poporodowe x20szt 

Podkłady higieniczne X10 szt 

Tantum rosa 

Krem nawilżający do buzi

Octenisept lub coś takiego

Pieluszki flanelowe X5 szt 

Body długi rękaw 

Body krótki rękaw 

Rampersy 

U mnie to chyba tyle, niektóre rzeczy mam po synku więc nie wliczam.

Mam nadzieję,że którejś mamie się przyda ☺️

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Ja wizytę mam 10 lutego, więc to będzie 3 tygodnie od ostatniej, będzie to koniec 28 tygodnia, więc pewnie 2 tygodnie później wizyta na prenatalnym.

 

@Tylko_ONA no lista spora, dlatego dobrze sobie rozłożyć na etapy te zakupy.Ja np. nie potrzebuje niani elektrycznej, a ciuszki już praktycznie wszystkie mam , kocyki, ręczniki, pieluchy tetrowe.

 

Dziś chciałam kupić wózek, dzwonię do babeczki,a ona mi mówi, że w sumie to na rezerwacje na niego do 10 lutego, więc mówię, że ja mogę przyjechać dziś..miała zapytać się tamtej osoby czy jest napewno zdecydowana i oddzwonić, i się nie odezwała 😕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

MariKate piekłam dziś to ciasto z Twojego przepisu pyszne. Tylko zrobiłam z truskawkami. Wkoncu zjadłam coś słodkiego😀😂. Cukier po nim też ok zjadłam 2 kawałki do tego wypiłam szklankę kefiru, cukier po 1 godz. 103😃.

Także częściej zagości w moim domu. Mąż z córką też zjedli ze smakiem😀.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Agnieszka Jelonek napisał:

MariKate piekłam dziś to ciasto z Twojego przepisu pyszne. Tylko zrobiłam z truskawkami. Wkoncu zjadłam coś słodkiego😀😂. Cukier po nim też ok zjadłam 2 kawałki do tego wypiłam szklankę kefiru, cukier po 1 godz. 103😃.

Także częściej zagości w moim domu. Mąż z córką też zjedli ze smakiem😀.

Super, fajnie ze smakowało ☺️ ja też robiłam z truskawkami ☺️ 

Jutro planuje zrobić też coś słodkiego, ale jeszcze nie wiem co 😅

A teraz w piekarniku pizza dochodzi (oczywiście na ciemnej mące i z duuuza ilością warzyw) 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, cześć, takie pytanie do was. Jak tam piszecie o kopniaczkach swoich maluchów. Moj synek ułożony jest miednicowo i też przeważnie cierpi mój pęcherz. Napiszcie proszę, jak często u was dzieciaki są aktywne. Jak długo potrafię mieć przerwę w ruchach np. przy drzemce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
23 minuty temu, MariKate napisał:

Super, fajnie ze smakowało ☺️ ja też robiłam z truskawkami ☺️ 

Jutro planuje zrobić też coś słodkiego, ale jeszcze nie wiem co 😅

A teraz w piekarniku pizza dochodzi (oczywiście na ciemnej mące i z duuuza ilością warzyw) 😁

Super powiem Ci że jestem nadal syta po tym cieście. Teraz niby jem kolacje, ale kanapki z samymi warzywami takie lekkie😂😃.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...