Skocz do zawartości

Majóweczki 2021🤰 | Forum o ciąży


Angella

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
23 minuty temu, banasiatko napisał:

Dziewczyny, mam takie dziwne pytanie. A w zasadzie kilka.

1. Czy któraś z Was też ma czasem taki dziwny ból w dole brzucha, jakby ktoś przejeżdżał po nim nożem i to na żywca? Nie mogę sobie przypomnieć, czy miewałam tak w którejś poprzedniej ciąży...

2. Czy tylko mi wypadają włosy garściami i łamią się paznokcie, gdzie w poprzednich ciążach włosy, skóra i paznokcie były u mnie jak milion dolców?

3. Jak tam Wasze zęby? Ze mnie młody najwyraźniej dość intensywnie pobiera wapń, bo dzisiaj jedząc chrupka kukurydzianego (takiego jak się czasem dzieciom malutkim daje) ułamałam sobie kawałek dolnej szóstki...

U mnie właśnie zero bólu, włosów i paznokci nigdy nie miałam w lepszej kondycji, zeby tez mi nie dokuczają 🙈 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Emi_ja napisał:

Ad.1 i ad.2 nie dotyczy mnie, ale już ad.3 tak. Przedwczoraj podczas śniadania górna piątka pękła mi na pół. Pół wypadło, pół zostało. Musiałam na cito szukać stomatologa. Myślałam, że to już koniec tego zęba, ale jest do odbudowy po porodzie.  Myślę, że wapń jest tu kluczowy. Koniecznie trzeba zwiększyć hmm podaż. A na twoje włosy może jakieś dodatkowe witaminy?

W poniedziałek na pewno skoczę do apteki i zapytam o jeszcze jakieś witaminy. Bo generalnie biorę te niby "lepsze" witaminy dla kobiet w ciąży...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Wercia93 napisał:

U mnie właśnie zero bólu, włosów i paznokci nigdy nie miałam w lepszej kondycji, zeby tez mi nie dokuczają 🙈 

U mnie to jest najgorsza ciąża, w której byłam i dzieją mi się rzeczy, o których nawet nie śniłam w najgorszych koszmarach 🙄😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
18 minut temu, Wercia93 napisał:

U mnie właśnie zero bólu, włosów i paznokci nigdy nie miałam w lepszej kondycji, zeby tez mi nie dokuczają 🙈 

U mnie tak samo, paznokcie szybko rosną i to bardzo twarde, włosy też zdrowo wyglądające, przed ciążą bardziej mi wypadały.

 

@banasiatko te wszystkie witaminy to tylko ceną się różnią, skład praktycznie ten sam, może po ciąży nie będą Ci tak lecieć włosy, a nam tak 🥴

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, banasiatko napisał:

Dziewczyny, mam takie dziwne pytanie. A w zasadzie kilka.

1. Czy któraś z Was też ma czasem taki dziwny ból w dole brzucha, jakby ktoś przejeżdżał po nim nożem i to na żywca? Nie mogę sobie przypomnieć, czy miewałam tak w którejś poprzedniej ciąży...

2. Czy tylko mi wypadają włosy garściami i łamią się paznokcie, gdzie w poprzednich ciążach włosy, skóra i paznokcie były u mnie jak milion dolców?

3. Jak tam Wasze zęby? Ze mnie młody najwyraźniej dość intensywnie pobiera wapń, bo dzisiaj jedząc chrupka kukurydzianego (takiego jak się czasem dzieciom malutkim daje) ułamałam sobie kawałek dolnej szóstki..

Nr.1 mnie nie dotyczy, ale nigdy nic nie wiadomo co będzie później 🧐 jeśli chodzi o nr.2 to włosy i paznokcie w super kondycji, jak nigdy! jeśli chodzi o skórę, muszę ją nawilżać bardziej niż zazwyczaj ... A zęby jak narazie mi nie dokuczają, ale przed ciążą zadbałam o to by były w dobrej kondycji🤗

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, dorcia6579 napisał:

U mnie tak samo, paznokcie szybko rosną i to bardzo twarde, włosy też zdrowo wyglądające, przed ciążą bardziej mi wypadały.

 

@banasiatko te wszystkie witaminy to tylko ceną się różnią, skład praktycznie ten sam, może po ciąży nie będą Ci tak lecieć włosy, a nam tak 🥴

Chciałabym, bo jakby mi leciały po ciąży tak jak po poprzednich, to w niedługim czasie zostanę całkiem łysa 😢

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
3 minuty temu, banasiatko napisał:

Chciałabym, bo jakby mi leciały po ciąży tak jak po poprzednich, to w niedługim czasie zostanę całkiem łysa 😢

Odrosną 😉 Ale może faktycznie coś Ci doradzą w aptece.

 

Mam pytanie odnośnie zastrzyków z insuliny- czy ma znaczenie , że jednego dnia zrobię zastrzyk w jedne udo a drugiego w drugie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, banasiatko napisał:

Dziewczyny, mam takie dziwne pytanie. A w zasadzie kilka.

1. Czy któraś z Was też ma czasem taki dziwny ból w dole brzucha, jakby ktoś przejeżdżał po nim nożem i to na żywca? Nie mogę sobie przypomnieć, czy miewałam tak w którejś poprzedniej ciąży...

2. Czy tylko mi wypadają włosy garściami i łamią się paznokcie, gdzie w poprzednich ciążach włosy, skóra i paznokcie były u mnie jak milion dolców?

3. Jak tam Wasze zęby? Ze mnie młody najwyraźniej dość intensywnie pobiera wapń, bo dzisiaj jedząc chrupka kukurydzianego (takiego jak się czasem dzieciom malutkim daje) ułamałam sobie kawałek dolnej szóstki...

1. Ja mam takie kłucie jakby mały mi nóżkę wciskał w jajnik 🙃.                                                                  2. Włosy i paznokcie mam jak nigdy w cudownym stanie, aż mogłoby to się nie zmieniać 😅.                                                                               3. Z zębami nie mam problemu ale z żołądkiem już tak, jakby przestał mi trawić czuje taki balon pełny zamiast żołądka, zgaga pali niesamowicie czy to wieczór, noc, ranek, czy południe  i podbija mi się cały czas😣 Drugi dzień dzisiaj się obudziłam, bo mi się przez sen podbiło 🤢 Niedobrze nawet po herbacie z cytryna 😒 Chociaż przez te samopoczucie porodu już się nie boje, bo czekam na ten poród już z utęsknieniem 🤷🏻‍♀️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dorcia6579 napisał:

Odrosną 😉 Ale może faktycznie coś Ci doradzą w aptece.

 

Mam pytanie odnośnie zastrzyków z insuliny- czy ma znaczenie , że jednego dnia zrobię zastrzyk w jedne udo a drugiego w drugie?

 

Ja tak sobie robię zastrzyki i wiem że dużo dziewczyn też tak praktykuje 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, banasiatko napisał:

Dziewczyny, mam takie dziwne pytanie. A w zasadzie kilka.

1. Czy któraś z Was też ma czasem taki dziwny ból w dole brzucha, jakby ktoś przejeżdżał po nim nożem i to na żywca? Nie mogę sobie przypomnieć, czy miewałam tak w którejś poprzedniej ciąży...

2. Czy tylko mi wypadają włosy garściami i łamią się paznokcie, gdzie w poprzednich ciążach włosy, skóra i paznokcie były u mnie jak milion dolców?

3. Jak tam Wasze zęby? Ze mnie młody najwyraźniej dość intensywnie pobiera wapń, bo dzisiaj jedząc chrupka kukurydzianego (takiego jak się czasem dzieciom malutkim daje) ułamałam sobie kawałek dolnej szóstki...

1. Nie mam takich bóli 

2. Włosy okropnie mu wypadają, ale pocieszam się ze po porodzie powinno być już lepiej. Jeśli chodzi o paznokcie to cały czas mam hybrydy, ale zauważyłam od zeszłego miesiąca, że nawet pomimo nich to potrafią mi się łamać i zadzierać, więc też coraz gorzej z ich kondycją. 

3. Do stomatologa chodziłam przed ciążą bo miałam kilka zębów bo roboty no i się nie wyrobiliśmy że wszystkimi, więc jako tako nie mam dodatkowych problemów z nimi wynikających z ciąży, ale częściej zdarza mi się krwawienie z dziąseł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, dorcia6579 napisał:

Odrosną 😉 Ale może faktycznie coś Ci doradzą w aptece.

 

Mam pytanie odnośnie zastrzyków z insuliny- czy ma znaczenie , że jednego dnia zrobię zastrzyk w jedne udo a drugiego w drugie?

 

Jest to nawet wskazane. Miejsca trzeba zmieniać. Przynajmniej 1 cm od poprzedniego. Ja tak właśnie ładuje, przeważnie jeden dzień prawe, drugi lewe😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Natalika napisał:

Ratunku! Czy któraś z Was miała problem z opryszczką? Rano wstałam już z bąblem na ustach. 

Ja miałam zarówno teraz jak i w poprzedniej ciąży w I trymestrze opryszczkę. Smarowałam pastą do zębów bo nie wiedziałam czy heviran można stosować w ciąży 🙈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Agnieszka Jelonek napisał:

Ja miałam w pierwszej ciąży i brałam Heviran. Jeżeli to nie jest Twoja pierwsza w życiu to nic groźnego. 

Często miałam problemy z opryszczką i zawsze stosowałam tabletki bo żadne maści nie pomagały 😞 miałam nadzieję że teraz mnie ominie bo bardzo dawno nie miałam jej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
8 minut temu, Natalika napisał:

Ratunku! Czy któraś z Was miała problem z opryszczką? Rano wstałam już z bąblem na ustach. 

Heviran nie jest teoretycznie zalecany w ciąży

 

Teraz, Natalika napisał:

Często miałam problemy z opryszczką i zawsze stosowałam tabletki bo żadne maści nie pomagały 😞 miałam nadzieję że teraz mnie ominie bo bardzo dawno nie miałam jej

Heviran nie jest teoretycznie zalecany w ciąży, ja brałam po konsultacji z lekarzem. Jeżeli to któryś raz z kolei to nie masz się czym martwić. Może wystarczą domowe sposoby, jak nie to najlepiej skontaktuj się z lekarzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
4 godziny temu, Natalika napisał:

Ratunku! Czy któraś z Was miała problem z opryszczką? Rano wstałam już z bąblem na ustach. 

Moja ginka mówi ,że można heviran. Ja miałam w tej i poprzedniej ciąży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, banasiatko napisał:

Dziewczyny, mam takie dziwne pytanie. A w zasadzie kilka.

1. Czy któraś z Was też ma czasem taki dziwny ból w dole brzucha, jakby ktoś przejeżdżał po nim nożem i to na żywca? Nie mogę sobie przypomnieć, czy miewałam tak w którejś poprzedniej ciąży...

2. Czy tylko mi wypadają włosy garściami i łamią się paznokcie, gdzie w poprzednich ciążach włosy, skóra i paznokcie były u mnie jak milion dolców?

3. Jak tam Wasze zęby? Ze mnie młody najwyraźniej dość intensywnie pobiera wapń, bo dzisiaj jedząc chrupka kukurydzianego (takiego jak się czasem dzieciom malutkim daje) ułamałam sobie kawałek dolnej szóstki...

1nie mam takiego bólu, 2 mi na początku ciąży bardzo wypadały włosy na szczęście trochę z tym spokoju mimo to kondycja włosa średnia 😄 3 zęby nie łamią się ale musiałam kilka dziurek wyleczyć, do niedawna bardzo krwawiły mi dziasla ,nawet po nocy budziłam się i miałam zaschnięta krew na ustach i jej posmak 🤢 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do dziewczyn, które mają alergie , używacie jakiegoś specjalnego podkladu ,pudru antyalergicznego? I to samo pytanie apropo tuszu do rzęs, teraz w ciąży jak mam się pomalować to graniczy z cudem gdyż zaraz oczy łzawią i z katarem gorzej 😏😏

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...