Skocz do zawartości

Majóweczki 2021🤰 | Forum o ciąży


Angella

Rekomendowane odpowiedzi

@Emi_ja też tak uważam. Tzn fajny lekarz i w ogóle ale na taki rodzaj pomocy przed porodem to ja jednak się nie zgodzę. Liczę,że może coś innego miał na myśli...

@Mama88 u ciebie to już 36 tydzień tak? Kurcze to taki czas kiedy wszystko może się już zacząć "otwierać" hmmm bądź czujna i w razie gdyby nie przestawało może jednak warto byłoby podjechać sprawdzić i upewnić sie że wszystko jest jak trzeba. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Teraz, Tylko_ONA napisał:

@Emi_ja też tak uważam. Tzn fajny lekarz i w ogóle ale na taki rodzaj pomocy przed porodem to ja jednak się nie zgodzę. Liczę,że może coś innego miał na myśli...

@Mama88 u ciebie to już 36 tydzień tak? Kurcze to taki czas kiedy wszystko może się już zacząć "otwierać" hmmm bądź czujna i w razie gdyby nie przestawało może jednak warto byłoby podjechać sprawdzić i upewnić sie że wszystko jest jak trzeba. 

Tak u mnie 36 tydz. Powiem Wam że przez tą sytuację z wirusem chce uniknąć szpitala przed porodem ale wiadomo że jak mus to mus 

Już mi glowa paruje od myślenia co tam się dzieje u Mnie na dole że tak boli 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mama88 napisał:

Tak u mnie 36 tydz. Powiem Wam że przez tą sytuację z wirusem chce uniknąć szpitala przed porodem ale wiadomo że jak mus to mus 

Już mi glowa paruje od myślenia co tam się dzieje u Mnie na dole że tak boli 

Domyślam się, za pierwszym razem często lądowałam na patologii ciąży i jak tylko byłam w domu i coś znowu zaczynało się dziać, człowiek się nakręcał i trudno było podjąć decyzję co robić 😔

Może wypij melisę tak żeby trochę się wyciszyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
20 minut temu, Tylko_ONA napisał:

Domyślam się, za pierwszym razem często lądowałam na patologii ciąży i jak tylko byłam w domu i coś znowu zaczynało się dziać, człowiek się nakręcał i trudno było podjąć decyzję co robić 😔

Może wypij melisę tak żeby trochę się wyciszyć. 

A już nie chce nic pić bo i tak ciągle czuje nacisk na pęcherz. Leżę na lewym boku ale co chwilę czuje twardy brzuch i już nie czuję pulujacego bólu tylko taki ciągły jak by ktoś mi chciał jajnik z prawej strony wyrwać. Nienawidzę szpitali i mam nadzieję że nie trafię tam wcześniej niż 29 kwietnia. Strasznie się to moje małe pręży 🙄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
3 godziny temu, Mama88 napisał:

A już nie chce nic pić bo i tak ciągle czuje nacisk na pęcherz. Leżę na lewym boku ale co chwilę czuje twardy brzuch i już nie czuję pulujacego bólu tylko taki ciągły jak by ktoś mi chciał jajnik z prawej strony wyrwać. Nienawidzę szpitali i mam nadzieję że nie trafię tam wcześniej niż 29 kwietnia. Strasznie się to moje małe pręży 🙄

Jednak może podjedz rano na IP bo to nienormalne ze tak boli. Mnie tak w nocy zawsze bolało i myślałam ze to standard a tu na patologii nikt tak nie ma i wsYscy smacznie spia...🙄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
7 godzin temu, Emi_ja napisał:

Jeśli to właśnie ma on na myśli, to byłoby to bardzo nie w porządku, by robił to bez twojej wiedzy i zgody, to są już procedury na które kobieta musi wyrazić zgodę. Pomijam już, że jest to w cholerę bolesne. Jak dla mnie porównywalne do najgorszych skurczy

Oo tak...miałam masaż szyjki przy drugim porodzie 🥴 coś okropnego...jakby ktoś rozrywał od środka.

 

@Mama88 jak dziś?

 

U mnie noc nerwowa, bo mąż do dziś na L4, do nocy późno tv oglądał, a w nocy ciągle mi gadał, że mam kota uciszyć, bo mu przeszkadzał jak mruczał 😳🤯 Tak , mruczenie mu przeszkadzało...

 

@Natalika to bardzo nie dobrze, że te cukry na czczo dalej podwyższone.Ja teraz kilka dni miałam skoki, ale podniosłam dawkę insuliny i dziś już 84 na czczo.Kiedy masz wizytę lub teleporade z tym swoim dabetologiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Hej dziewczyny wczoraj wzięłam druga tabletkę rozkurczową i w miarę się uspokoiło więc zasnęłam ale z samego rana pobudka bo mała znowu szaleje narazie leżę dzisiaj mąż wraca wcześnie z pracy to jak będzie coś się znowu dziać to będziemy jechać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Mama88 napisał:

Nie no to jest nienormalne leze i czuje cały dół brzucha nie jest to silny ból ale czuję się jak przed miesiączka jak bym miała zaraz dostać 

Dzisiaj albo po niedzieli ma być położna to zapytam jej czy to normalne 

Kurcze ja bym nie czekała do poniedziałku. Lepiej podjechać na IP i sprawdzić czy wszystko jest dobrze bo to różne rzeczy mogą być. Jak będzie wszystko dobrze to przecież Cię nie zostawią. Teraz rano jest lepiej ale na wieczór bóle zazwyczaj się nasilają.  Masaż szyjki to się chyba robi żeby poród wywołać a tu dopiero 36tc i planowane cięcie to przecież powinno się robić wszystko żeby termin utrzymać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
8 minut temu, Eda85 napisał:

Kurcze ja bym nie czekała do poniedziałku. Lepiej podjechać na IP i sprawdzić czy wszystko jest dobrze bo to różne rzeczy mogą być. Jak będzie wszystko dobrze to przecież Cię nie zostawią. Teraz rano jest lepiej ale na wieczór bóle zazwyczaj się nasilają.  Masaż szyjki to się chyba robi żeby poród wywołać a tu dopiero 36tc i planowane cięcie to przecież powinno się robić wszystko żeby termin utrzymać

Szczerze to teraz nawet nie miała bym jak bo jestem sama z synkiem a mąż do 14 w pracy. 

Tak masaż szyjki robi się żeby wywołać poród ja to  miałam przy pierwszym synku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
3 minuty temu, Mama88 napisał:

Szczerze to teraz nawet nie miała bym jak bo jestem sama z synkiem a mąż do 14 w pracy. 

Tak masaż szyjki robi się żeby wywołać poród ja to  miałam przy pierwszym synku. 

Bóle promieniujące na udo i pachwiny to też efekt bólów porodowych wynikających ze skracania się szyjki, wiec czekaj na męża i jedź , bo nie ma żartów..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Mama88 napisał:

Szczerze to teraz nawet nie miała bym jak bo jestem sama z synkiem a mąż do 14 w pracy. 

Tak masaż szyjki robi się żeby wywołać poród ja to  miałam przy pierwszym synku. 

A może spróbuj zadzwonić do tej położnej, może akurat da radę podjechać. Jak nie to tak jak pisze dorcia. Jak mąż wróci z pracy to lepiej jechać. Najwyżej tylko wycieczkę sobie zrobisz a bedziesz spokojniejsza a przez to dziecko także. Dodatkowy stres Ci teraz w niczym nie pomoże. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
15 minut temu, Mama88 napisał:

Szczerze to teraz nawet nie miała bym jak bo jestem sama z synkiem a mąż do 14 w pracy. 

Tak masaż szyjki robi się żeby wywołać poród ja to  miałam przy pierwszym synku. 

Ja miałam rano KTG i takie cmienie brzucha miałam na dole, i ono to czytają jako skurcze 🙄 także jedzcie dzisiaj sprawdzić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mama88 napisał:

Nie no to jest nienormalne leze i czuje cały dół brzucha nie jest to silny ból ale czuję się jak przed miesiączka jak bym miała zaraz dostać 

Dzisiaj albo po niedzieli ma być położna to zapytam jej czy to normalne 

Wiesz co ja wczoraj wieczorem też miałam taki ból po prawej stronie, szedł od talii i schodził aż do uda. Ale wzięłam nospę, mąż mnie rozmasował do tego ciepły prysznic i przeszło. No i ja jeszcze biorę luteinę. Rozumiem Cię że nie chcesz do szpitala bo ja też bym się zapierała rękami i nogami żeby na ostatniej prostej mnie nie zamknęli ale może jak będzie gorzej to chociaż zadzwoń do swojej doktor. Może coś pomoże? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
1 minutę temu, Do_Mi napisał:

Wiesz co ja wczoraj wieczorem też miałam taki ból po prawej stronie, szedł od talii i schodził aż do uda. Ale wzięłam nospę, mąż mnie rozmasował do tego ciepły prysznic i przeszło. No i ja jeszcze biorę luteinę. Rozumiem Cię że nie chcesz do szpitala bo ja też bym się zapierała rękami i nogami żeby na ostatniej prostej mnie nie zamknęli ale może jak będzie gorzej to chociaż zadzwoń do swojej doktor. Może coś pomoże? 

Moja lekarka jest taka że jak jej napisze że tabletki nie pomagają to żebym jechała na oddział a ja naprawdę nie chce 😕ale powiem Wam że te bóle coraz bardziej mnie nie pokoją i jeszcze jakieś kłucia mam. Zaraz wezmę tabletkę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Mama88 napisał:

A można tylko gdzieś na samo ktg iść? Żeby nie kładli na oddział? 

Można, ale w twoim przypadku może być to niewystarczające. Sprawdź w swojej przychodni, kosztuje to jakieś 30 złotych. I od razu jak jest jakiś ginek ma stanie to sprawdza to ktg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Teraz, Emi_ja napisał:

Można, ale w twoim przypadku może być to niewystarczające. Sprawdź w swojej przychodni, kosztuje to jakieś 30 złotych. I od razu jak jest jakiś ginek ma stanie to sprawdza to ktg

Kurde może bym zadzwoniła do przychodni do poradni K i zapytała 

Nigdy tak nie robiłam żeby iść na samo ktg 

A te przepowiadające mogą boleć czy raczej nie powinny? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
59 minut temu, Emi_ja napisał:

Można, ale w twoim przypadku może być to niewystarczające. Sprawdź w swojej przychodni, kosztuje to jakieś 30 złotych. I od razu jak jest jakiś ginek ma stanie to sprawdza to ktg

przepowiadające poród?

Skurcze przepowiadające zawsze są wyczuwalne, jednak - w zależności od kobiety - wiążą się one z mniejszym lub większym dyskomfortem. U niektórych pań są one bardzo delikatne lub przypominają dolegliwości bólowe towarzyszące miesiączce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
11 minut temu, Mama88 napisał:

Kurde może bym zadzwoniła do przychodni do poradni K i zapytała 

Nigdy tak nie robiłam żeby iść na samo ktg 

A te przepowiadające mogą boleć czy raczej nie powinny? 

Skurcze Braxtona nie bolą, mogą być nie przyjemne i nawet długie, ale nie bolesne..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Mama88 napisał:

Kurde może bym zadzwoniła do przychodni do poradni K i zapytała 

Nigdy tak nie robiłam żeby iść na samo ktg 

A te przepowiadające mogą boleć czy raczej nie powinny? 

Przepowiadające nie powinny boleć ale mnie w tej ciąży bolą i dlatego zostawili mnie w szpitalu. Szyjkę miałam zamkniętą i w miarę długą a i tak mam napisane ryzyko wczesniejszego porodu i dołożoną luteinę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Mama88 napisał:

Kurde może bym zadzwoniła do przychodni do poradni K i zapytała 

Nigdy tak nie robiłam żeby iść na samo ktg 

A te przepowiadające mogą boleć czy raczej nie powinny? 

Nie powinny boleć w żadnym razie. Ja robiłam tak wiele razy, że sama chodziłam na ktg. Teraz też tak będę robić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
2 minuty temu, Emi_ja napisał:

Nie powinny boleć w żadnym razie. Ja robiłam tak wiele razy, że sama chodziłam na ktg. Teraz też tak będę robić. 

przepowiadające poród?

Skurcze przepowiadające zawsze są wyczuwalne, jednak - w zależności od kobiety - wiążą się one z mniejszym lub większym dyskomfortem. U niektórych pań są one bardzo delikatne lub przypominają dolegliwości bólowe towarzyszące miesiączce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłam za pierwszym razem parę razy w szpitalu na ktg ale jechałam bo nie czułam ruchów dziecka i się denerwowałam.

Tak poprostu podjeżdżam do szpitala i mówiłam ,że nie czuje ruchów. Ty możesz podjechać i powiedzieć,że masz bóle a dodatkowo dziecko bardzo pobudzone.

U ciebie mała nadal energicznie się rusza?

Wiesz nie chodzi o to żeby cię przestraszyć ale na tym etapie warto wszystko kontrolować, gdy dzieciątko bardzo gwałtownie się rusza istnieje ryzyko owinięcia pępowina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...