Skocz do zawartości

Majóweczki 2021🤰 | Forum o ciąży


Angella

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
58 minut temu, Emi_ja napisał(a):

Ciekawe. W moim szpitalu się tego nie stosuje. Ja nie miałam przy cesarce. Ale bliska perspektywa spotkania, z córeczka, super, też tak chcę.Dzis byłam u lekarza, który specjalizuje się wporodach po cesarskich cięciach. Na górze w szpitalu rodziła jego pacjentka sn. Po 4 cesarkach

I co mówił? 
Sn po kilku cesarzach to wyzwanie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
44 minuty temu, Emi_ja napisał(a):

@mamia my co? nadal trzymamy wartę. Kiedy rozpocznie się nasze przedstawienie, to już nie będzie tu komu śledzić naszych losów 😅

Ja nawet nie liczyłam ale powinno nas trochę zostać 😄 ja tam czekam na ten maj, zreszta mój termin na 22maja to nie mam co się wyrywać do porodu na razie😅 tylko jakim cudem tak mało nas na koniec miesiąca 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
19 minut temu, Do_Mi napisał(a):

Kochane czekam z Wami. Ja dopiero na 26 mam termin więc jeśli nic złego nie wyskoczy to mogę być ostatnia z majówek. Boże jak ja zazdroszczę tym które zaraz będą miały ciążę za sobą. Dziś mój mąż wymyślił ze może byśmy na majówkę pojechali nad Bałtyk! No to ja mu na to że chyba się z głupim na rozumy pozamieniał. Gdzie ja w takim stanie z Warszawy dojadę do Gdańska? Aż mi się smutno zrobiło... 

moj ostatnio chciał jechac w głuchy las na majówkę🤣 ja nie wiem czy do nich dociera czy nie bardzo co się dzieje...

chociaz nie ma co się dziwić, ja sama nie ogarniam ze takiego normalnego bobaska mam w sobie 😃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
6 minut temu, Mama88 napisał(a):

Hehe myślę że grzecznie zaczeka 😊🥰ja już po kąpieli i zaraz chyba trzeba spróbować zasnąć bo tak chwilę po 5 muszę wstać umyć się i na 6 być gotowa. A nawet była teraz położna i śmiała się czego jeszcze nie śpimy jak to nasza ostatnia noc przespana 😁

No ale ja się zdrzemnęłam ponad godzinę popołudniu a do tego stres i myśli płaczą się po głowie więc pewnie będzie ciężko. 

Aaaa jakie tu się cuda dzieją haha 

Jest dziewczyna która chodzi do toalety i pali papierosy i to po porodzie 😱😱😱😱😱szok

Na patologi jak leżałam tez takie były 🤦‍♀️ I smród na cały oddział.

dlatego niewyobrażalne jak niektórzy traktują siebie i dziecko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
5 minut temu, Mama88 napisał(a):

Hehe myślę że grzecznie zaczeka 😊🥰ja już po kąpieli i zaraz chyba trzeba spróbować zasnąć bo tak chwilę po 5 muszę wstać umyć się i na 6 być gotowa. A nawet była teraz położna i śmiała się czego jeszcze nie śpimy jak to nasza ostatnia noc przespana 😁

No ale ja się zdrzemnęłam ponad godzinę popołudniu a do tego stres i myśli płaczą się po głowie więc pewnie będzie ciężko. 

Aaaa jakie tu się cuda dzieją haha 

Jest dziewczyna która chodzi do toalety i pali papierosy i to po porodzie 😱😱😱😱😱szok

Mój też dzień przed daje o sobie znać i ciągle spina mi brzuch 😂 i chyba też już powoli się zacznę ogarniac i przebierać w super wypasiona szpitalna szatę 😂😂 

Ja mam późno cc, ale o 6tej jest ktg i trzeba być gotowym na sygnał. 

 

Trochę dziewczyn zostanie co ma późniejsze terminy, a my będziemy was dopingować 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
1 minutę temu, mami napisał(a):

Na patologi jak leżałam tez takie były 🤦‍♀️ I smród na cały oddział.

dlatego niewyobrażalne jak niektórzy traktują siebie i dziecko

To jest straszne te dziewczyny są nie poważne aż żal mi tych maluszków 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Emi_ja napisał(a):

@Do_Mi, @Eda85 tak, pamiętam o was, już nie miałam jak wymienić wszystkich 🤗. Też zazdroszczę tym, które już będą witać swoje maleństwa. Domi doskonale ciebie rozumiem. Ja na tym etapie nie jest w stanie nawet do przychodni dojechać samochodem, jest taki dyskomfort  Dziś Jak jechałam freenow, to myślałam, że w trakcie wysiądę. Przy skrętach czułam, jak mi się dziecko przewala na tę stronę. Gdybym miała pojechać do odleglejszej dzielnicy, to nie dałabym rady. Ale wiesz, facet nie ogarnia czegoś takiego. 

A tobie Eda to akurat średnio Wierze😊Ty pewnie będziesz następna. Te twoje pokątne akcje sprzątaniowe i wysiłkowe...To się musi skończyć wcześniejszym opuszczeniem nas😅

Nie, nie ja grzecznie czekam do 16 maja.  Nigdzie się wczesniej nie wybieram. Dwóch starszych słuchało mamusi i się wczesniej nie wychylali to trzeci też poczeka. 🤗

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
7 minut temu, Mama88 napisał(a):

Hehe myślę że grzecznie zaczeka 😊🥰ja już po kąpieli i zaraz chyba trzeba spróbować zasnąć bo tak chwilę po 5 muszę wstać umyć się i na 6 być gotowa. A nawet była teraz położna i śmiała się czego jeszcze nie śpimy jak to nasza ostatnia noc przespana 😁

No ale ja się zdrzemnęłam ponad godzinę popołudniu a do tego stres i myśli płaczą się po głowie więc pewnie będzie ciężko. 

Aaaa jakie tu się cuda dzieją haha 

Jest dziewczyna która chodzi do toalety i pali papierosy i to po porodzie 😱😱😱😱😱szok

Dlatego ja się cieszę, że leżę na patologii i jestem sama na sali...w sumie to nie wiem czy jest jeszcze ktoś na oddziale, bo wczoraj jedna poszła wieczorem rodzić, dziś druga z bliźniakami na cięcie, kolejna na cięcie i chyba sale puste.

 

 

Miałam przed chwilą usg- robił na tym samym sprzęcie co wczoraj, ale znowu inny lekarz i temu pomiary wyszły na 3200kg 🤩 max do 3500 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
2 minuty temu, AnnaT napisał(a):

Mój też dzień przed daje o sobie znać i ciągle spina mi brzuch 😂 i chyba też już powoli się zacznę ogarniac i przebierać w super wypasiona szpitalna szatę 😂😂 

Ja mam późno cc, ale o 6tej jest ktg i trzeba być gotowym na sygnał. 

 

Trochę dziewczyn zostanie co ma późniejsze terminy, a my będziemy was dopingować 🙂

Już w szpitalnej pizamie?😅 myślałam ze dopiero na cesarkę trzeba to zalozyc.

ciekawe czy do was tez będą wchodzić co 3godziny tętno sprawdzać maleństwu. 
wchodza w nocy brzuch już musi być odsłonięty i jada z tematem ... spac to w szpitalu ciężko 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Godzinę temu, Emi_ja napisał(a):

Ciekawe. W moim szpitalu się tego nie stosuje. Ja nie miałam przy cesarce. Ale bliska perspektywa spotkania, z córeczka, super, też tak chcę.Dzis byłam u lekarza, który specjalizuje się wporodach po cesarskich cięciach. Na górze w szpitalu rodziła jego pacjentka sn. Po 4 cesarkach

Bo to teraz nie jest obowiązkowe ale położne i lekarze jednak zalecają bo po cc. Ja też zastanawiałam się nad tym ale wiem że to będzie dobre dla mnie i mojego organizmu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
2 minuty temu, dorcia6579 napisał(a):

Dlatego ja się cieszę, że leżę na patologii i jestem sama na sali...w sumie to nie wiem czy jest jeszcze ktoś na oddziale, bo wczoraj jedna poszła wieczorem rodzić, dziś druga z bliźniakami na cięcie, kolejna na cięcie i chyba sale puste.

 

 

Miałam przed chwilą usg- robił na tym samym sprzęcie co wczoraj, ale znowu inny lekarz i temu pomiary wyszły na 3200kg 🤩 max do 3500 🙂

Czyli jeden sprzęt a inna ręka i taka różnica:) szok.. oby była taka jak sobie wymarzyłaś do porodu czyli lżejsza 😉 a jak skurcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
2 minuty temu, mami napisał(a):

Już w szpitalnej pizamie?😅 myślałam ze dopiero na cesarkę trzeba to zalozyc.

ciekawe czy do was tez będą wchodzić co 3godziny tętno sprawdzać maleństwu. 
wchodza w nocy brzuch już musi być odsłonięty i jada z tematem ... spac to w szpitalu ciężko 

Tak. Dostałam dwa komplety 😂 na dziś jeden i drugi po wykąpaniu się po porannym ktg. Plus specjalne myjki. 

 

Nie strasz tym mierzeniem tętna, bo myślałam, że się wyspie 😂 choć faktycz nie teraz była już drugi raz mierzyć odkąd jestem w sali. 

 

@dorcia6579 ciesz się ze jesteś sama 🙂 jak mnie przyjmowali to się dowiedziałam że w całej Wawie ciężko o miejsce aktualnie i że musieli odesłać nawet jedna już z izby.

Ja też sama w sali, ale stoi walizka więc możliwe że dziewczyna poszła rodzic zanim mnie przyjęli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
4 minuty temu, AnnaT napisał(a):

Tak. Dostałam dwa komplety 😂 na dziś jeden i drugi po wykąpaniu się po porannym ktg. Plus specjalne myjki. 

 

Nie strasz tym mierzeniem tętna, bo myślałam, że się wyspie 😂 choć faktycz nie teraz była już drugi raz mierzyć odkąd jestem w sali. 

 

@dorcia6579 ciesz się ze jesteś sama 🙂 jak mnie przyjmowali to się dowiedziałam że w całej Wawie ciężko o miejsce aktualnie i że musieli odesłać nawet jedna już z izby.

Ja też sama w sali, ale stoi walizka więc możliwe że dziewczyna poszła rodzic zanim mnie przyjęli.

Może nie będą tak męczyć w nocy ☺️ Ja pamietam ze byłam skołowana ciagle, bo co mnie obudziły to musiałam na siku isc. Wiec każdy pomiar tętna to była dłuższa pobudka. 
To tylko jedna noc a jutro już będziecie mieć maleństwa w ramionach wiec nawet jak będzie się ciągnąć to i tak już jakoś pójdzie 🥳

a jak odsyłają z izby to gdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
4 minuty temu, AnnaT napisał(a):

Tak. Dostałam dwa komplety 😂 na dziś jeden i drugi po wykąpaniu się po porannym ktg. Plus specjalne myjki. 

 

Nie strasz tym mierzeniem tętna, bo myślałam, że się wyspie 😂 choć faktycz nie teraz była już drugi raz mierzyć odkąd jestem w sali. 

 

@dorcia6579 ciesz się ze jesteś sama 🙂 jak mnie przyjmowali to się dowiedziałam że w całej Wawie ciężko o miejsce aktualnie i że musieli odesłać nawet jedna już z izby.

Ja też sama w sali, ale stoi walizka więc możliwe że dziewczyna poszła rodzic zanim mnie przyjęli.

U mnie na sali razem ze mną 3 i z jednej strony fajnie bo się pogadało i posmialo w ciągu dnia 

Może z jedną nawet bede po cc leżeć bo druga to ma naturalnie rodzic ale możliwe że jutro będą jej wywolywac bo to już 40 tydz 

One już śpią a ja pewnie się będę męczyć 😩

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
2 minuty temu, Mama88 napisał(a):

U mnie na sali razem ze mną 3 i z jednej strony fajnie bo się pogadało i posmialo w ciągu dnia 

Może z jedną nawet bede po cc leżeć bo druga to ma naturalnie rodzic ale możliwe że jutro będą jej wywolywac bo to już 40 tydz 

One już śpią a ja pewnie się będę męczyć 😩

Ja leżałam z dziewczynami które do 2 w nocy oglądały tv 😅 

mnie próbuj na sile zasnąć, bo będziesz się stresować ze się nie udaje, ewentualnie powiedz położnym ze nie mozesz...

pograj może w coś na telefonie aż Cię znuży

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
14 minut temu, mami napisał(a):

Już w szpitalnej pizamie?😅 myślałam ze dopiero na cesarkę trzeba to zalozyc.

ciekawe czy do was tez będą wchodzić co 3godziny tętno sprawdzać maleństwu. 
wchodza w nocy brzuch już musi być odsłonięty i jada z tematem ... spac to w szpitalu ciężko 

U mnie w nocy co 2h sprawdzają tętno 🤦

13 minut temu, mami napisał(a):

Czyli jeden sprzęt a inna ręka i taka różnica:) szok.. oby była taka jak sobie wymarzyłaś do porodu czyli lżejsza 😉 a jak skurcze?

No mocno liczę, że nie będzie większa niż 3500, ale najważniejsze żeby się urodziła już 😞 Lekarz taki trochę buc , badał mnie, ale jedyne co usłyszałam od niego, to że poprawił tą tasiemkę i że dziecko czuje się bardzo dobrze... 

Ale skurcze mam, czuje, ale raczej nie nasilają się, aczkolwiek chyba zacznę mierzyć częstotliwość.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
2 minuty temu, mami napisał(a):

Ja leżałam z dziewczynami które do 2 w nocy oglądały tv 😅 

mnie próbuj na sile zasnąć, bo będziesz się stresować ze się nie udaje, ewentualnie powiedz położnym ze nie mozesz...

pograj może w coś na telefonie aż Cię znuży

U mnie gra tv do rana 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
1 minutę temu, dorcia6579 napisał(a):

U mnie w nocy co 2h sprawdzają tętno 🤦

No mocno liczę, że nie będzie większa niż 3500, ale najważniejsze żeby się urodziła już 😞 Lekarz taki trochę buc , badał mnie, ale jedyne co usłyszałam od niego, to że poprawił tą tasiemkę i że dziecko czuje się bardzo dobrze... 

Ale skurcze mam, czuje, ale raczej nie nasilają się, aczkolwiek chyba zacznę mierzyć częstotliwość.

 

 

 

nie wiem co teraz lepsze, czy żebyś położyła się spac poki te skurcze nie są takie silne i zebrała siły. Czy lepiej żebyś trochę pochodziła po salce i gimnastykę mała zrobiła na przesypieszenie🤷‍♀️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, mami napisał(a):

I co mówił? 
Sn po kilku cesarzach to wyzwanie 

Byłam ze swoim przypadkiem, bo tam trzeba mieć kwalifikację do naturalnego po cesarce. Ten szpital się właśnie specjalizuje w takich porodach. Powiedział, że są blisko sukcesu😊U mnie nie ma większych przeciwskazan, ale zależy to od sytuacji położniczej w dniu porodu. Zobaczymy

 

32 minuty temu, Mama88 napisał(a):

Hehe myślę że grzecznie zaczeka 😊🥰ja już po kąpieli i zaraz chyba trzeba spróbować zasnąć bo tak chwilę po 5 muszę wstać umyć się i na 6 być gotowa. A nawet była teraz położna i śmiała się czego jeszcze nie śpimy jak to nasza ostatnia noc przespana 😁

No ale ja się zdrzemnęłam ponad godzinę popołudniu a do tego stres i myśli płaczą się po głowie więc pewnie będzie ciężko. 

Aaaa jakie tu się cuda dzieją haha 

Jest dziewczyna która chodzi do toalety i pali papierosy i to po porodzie 😱😱😱😱😱szok

No cóż, nałóg jest silny, gorzej jeśli są czujniki dymu😅Adrenalina po prostu już cię dopadła, ale coś tam może się zdrzemniesz. Ja po cesarce wieczornej nie spałam całą noc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
4 minuty temu, mami napisał(a):

Ja leżałam z dziewczynami które do 2 w nocy oglądały tv 😅 

mnie próbuj na sile zasnąć, bo będziesz się stresować ze się nie udaje, ewentualnie powiedz położnym ze nie mozesz...

pograj może w coś na telefonie aż Cię znuży

U mnie cisza spokój i ciemno haha 

Zaraz spróbuje zamknąć oczy może coś się uda przespać chociaż chwilkę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Mama88 napisał(a):

Bo to teraz nie jest obowiązkowe ale położne i lekarze jednak zalecają bo po cc. Ja też zastanawiałam się nad tym ale wiem że to będzie dobre dla mnie i mojego organizmu 

No u ciebie główny argument to także długo czas leżenia nie wiedzieć czemu. Jak ja miałam CC, to max po 10 godzinach, wynocha z wyrka😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...