Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
a u nas jest inaczej bo jak jest zimny to nakładam mu na troche bluze w dzien i zagrzewa sie i ma ciepły nosek i raczki juz nie zimne.generalnie niby kark sie bada ale kazdy pediatra mi małego za rączki maca na wstepie...a w nocy to raz jest ciepły raz chłodniejszy ale nie za bardzo. ja ostatnio codziennie o 4-5ej biore małego do siebie bo inaczej by był koniec spania.zabki go bardzo mecza.a na brodzie ma pełno krosteczek od sliny.kilka razy mu smauje tam kremem ochronnym.
co do ksiazeczek to ja od kilku tygodni taka piszczaca ogladam z małym i od paru dni sam sobie przewija kartki 🙂 nawet mu sie to udaje, także na leżąco 🙂 bardzo uwielbia oglądac obrazki zwłąszcza strone z misiem co ma żółty brzuszek 🙂
sposób karmienia tez spróbowałam ale zastanawia mnie dlaczego tak uczyc. tzn boje sie zeby sie nie zakrztusił tym wciaganiem, zeby nie nauczył sie że taki spoóśb obowiazuje jedzenia mneij płynnych konsystencji.bo wtedy to moze sie łatwo zakrztusic.bo wode rozumiem herbatke to sie wciaga i zupke płynna tez, ale takie papki sama spróbowałam i ja jem nie wciagając wiec trapi mnei to pytanie dlaczego?mysle sobie ze moze zeby nei zaburzac ssania? zeby z kubka niekapka pił bez problemu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
beti82 nie porownuj swojego sposobu jedzenia do maluszkow, bo ja np tez nie potrafie tak falowac jezykiem jak dzidziusie jedzac. Mi sie wydaje ze to dobra metoda.
Zaksztusi sie jeszcze nie raz, musza sie uczyc maluszki.
Ja myslalam ze tylko ja spie z bobaskiem, moj Wojtek mnie tak opieprza za to. No ale latwo sie mowi, a ja w nocy musze wstawac a nie on 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
My już od dawna mamy takie książeczki, ale jedna jest typowo do kąpieli, bo zmieniają się kolory misia jak się zamoczy. Ale i tak Pawełek głównie trzyma ją w buzi, więc pod wpływem śliny misio zachowuje się jak kameleon 😉 Przy kąpieli górują kaczuszki i zawsze z Marcinem spiewamy :
Nad brzegiem jeziorka
Gdzie pływają kaczuszki
Siedzi mały Pawełek
I moczy nóżki
Taś taś taś (i wtedy pryskamy go lekko kaczuszkami)
Oczywiście pioseneczka jest z "Usta usta" 🙂))) Ale Paweł sie zaśmiewa szaleńczo przy tym 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Beti a wiesz co ja Ci powiem, że karmię tak Małą od początku... naciskając na język i Maryś się ani razu nie zakrztusiła... nastawiałam się raczej właśnie na takie przypadki ale nic takiego nie zaobserwowałam... przy piciu z butelki owszem ale nie kiedy karmię łyżeczką...
A takie jedzenie uczy dzieci prawidłowego ruchu szczęki i prawidłowego pobierania pokarmu... co za tym idzie ćwiczą też mięśnie buzi, które później są potrzebne przy artykulacji no i oczywiście samodzielnym jedzeniu, gryzieniu i tym podobne 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Malgorzatta napisał(a):
Aleście dziewczyny siadły na moje miejsce pracy... Jak sobie pomyślę że mam tam wracać już za niedługo to mi się odechciewa wszystkiego i zachciewa mi się następnego macierzyńskiego 🙂


To nie było personalnie... 😉 No, ale sama powiedz, co sa masakra! Gadać się nie chce po prostu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wow 🤪 jestem w szoku jak różnorodne dania wcinają Wasze Maleństwa... Oskarek póki co jabłko, marchew, ziemniaczek i kaszkę ryżową wcina... jutro banan dojdzie. I sukces męża po 3.m-cu, nauczył Oskara smoka ciumkać. Nie chciał, wypluwał darł się, a jak o 3. w nocy po raz 5 wstałam do Małego, to opieprzyłam męża i po tym fakcie twórczość go ogarnęła i nauczył ciumkania.... Teraz 'siadamy, przesuwamy stolik jak jest u mamy na kolanach, śmiejemy się do rozpuku przy pieszczotach z mamą, chowamy się przed tatą, nawet rączkami majstrujemy nieźle'.... Ząbków ma już kilka, ale trudno powiedzieć ile, bo takie mini mini są te kropy... 4 ma na bank.
Też miałam Azalię zapisaną, ale nie dość, że zapominałam brać, to jak mąż się dorwał do ulotki, to wyrzucił... Inna sprawa, że postanowiliśmy za drugie się wziąć w najbliższym czasie... Planuję tak do października urodzić, ale jak to będzie, to się okaże. Na razie system 'gumeczkowy', bo jeszcze mam zamiar prawko zdać....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No, mikaanka, to Wy szalejecie! 😁 A właśnie dzisiaj zastanawiałam się, która z nas wszystkich zaliczy jako pierwsza następną kolejkę 😉No to jak na październik się szykujesz, to masz czas co najwyżej jakoś do lutego moja droga- gumki muszą iśc w kąt! 🤪
Ja dzisiaj kupiłam pierwszą kaszkę Pawełkowi-mleczno-ryżową. Zagęszczę mu troszkę mleczko na noc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Butterfly jak chcialas tylko dla zageszczenia to moglas sama ryzowa kupic. Bo licz sie z tym ze ma zawartosc mleka tez wiec zebys mu za duzo nie dala. Ja mam sama ryzowa i dodaje do mleka, wiec sklad mleka zostaje taki sam.

mikaanka ja pierdziele.... podziwiam Cie. Dla mnie juz zadnych dzieci, nogdy wiecej !! 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mamuska27 napisał(a):
Butterfly jak chcialas tylko dla zageszczenia to moglas sama ryzowa kupic. Bo licz sie z tym ze ma zawartosc mleka tez wiec zebys mu za duzo nie dala. Ja mam sama ryzowa i dodaje do mleka, wiec sklad mleka zostaje taki sam.


Nie pomyślałam w ogóle o tym... to ile powinnam dodać do 180ml mm?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tylko nie wiem,jaką konsystencję to będzie miało- tzn. czy nie za gęstą jak na pierwszy raz. Bo chciałabym podac to jednak z butelki... No ja właśnie cały czas miałam w głowie, żeby dac 5miarek mm i 1 łyżeczkę kaszki na spróbowanie jakie to będzie... Tak chyba zrobię i w miarę jak coś będzie nie tak to będę modyfikowała 🙂
Moje dziecko od 2h śpi. Ostatnie mleczko było o 12:30, potem ok.15 szpinak z ziemniakiem i do teraz nic... Pewnie jak się obudzi to bedzie głodny jak wilk.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dobry wieczór mamusie dawno mnie nie było nie mam neta chwilowo więc nie mam jak zaglądac i nie mam zbytnio czasu bo mój Szymek malo śpi w dzień 😞

Mamusie te co karmią sztucznie i ich maluchy maja już 6mcy jak wy podajecie gluten??
Nie wiem czy temat był bo nie mam czasu was nadrabiac 😞
Chodzi mi czy kupowałyscie kaszke z bobowity kaszka mleczna manna i wtedy 2-3g tej kaszki daje sie do zupki czy jak????Bo nie wiem doradzcie prosze 😞


A tak to jak ten czas leci jakie duże są już wasze maluchy 🙂Wszystkiego naj dla wszystkich dzieciaczków niech się zdrowo chowają 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...