Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
byłyśmy dziś w przychodni , poierwszy raz tutaj
i wiecie co?!?!
masakra...
po 1 wspólna przychodnia i poczekalnia~!!!! dla dzieci chorych i zdrowych!!

obok siedziała dziewczynka z ospą!!!
więc musiałam... zrobić jak zwykle awanturę i zamknęli nas w pokoiku oddzielnym i tak czekałyśmy (45 minut!!!) na swoją kolejkę, a umówione byłyśmy na 12 :00
ale tu podobno godzina nie oznacza pory wejścia do gabinetu...

ogólnie dostałam skierowanie do owi, jutro rehabilitacja
jutro Niki kończy 5 mcy!! i ostatni dzień urlopu macierzyńskiego
ale kolejnego dnia już dostanę opiekę na Niki a to jest chyba 80%pensji i w nowym roku tez dodatkowe 60dni więc wszystko przedłuży mi się o jakieś 3,5mca
a potem urlop 2010,2011,2012

pediatra zrobiła na mnie dobre wrażenie, wszystkie ściany w certyfikatach i to w miarę aktualnych więc się doszkala widać
no i wysłała nas na morfologię bo wydaje jej się że Niki ma anemię 😞

i oczywiście zapomniałam zapytać o zieloną kupę 😞

jutro gotuję zupkę z króliczkiem i zje razem z mięskiem 🙂

a dziś jakę do tesco po te słoiczki z promocji no i super tez u nas chusteczki pampers sensitive bo takich używamy 6 op za 25zł!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
no tak Aniu myślę, że jak dasz radę psychicznie i fizycznie to najlepiej jedno po drugim 🙂

a Nikola ma już 5 mcy 🙂 i ta waga jest podobno idealna jak dla dziewczynki w jej wieku 🙂
wystarczyło odstawić pierś (a ciężko było..) i juz inne dziecko

co do porannych pobudek, do ok 8-9 rano rolety są zasłonięte i prawie mrok w sypialni
dziś wstała jeść (po kaszce) o 5 rano i pospała do 7:30 🙂
karuzelka jej się już znudziła..

teraz śpi po spacerze bo pogoda była idealna!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
czesc dziewczyny
kurcze, nie mam nawet chwili zeby Was czytac 😞, strasznie mi tego brakuje.
my juz od tygodnia na nowym mieszkaniu. Padam na twarz . zaraz po przeprowadzce małą złapała trzydniówka. . biegunka, wysypka bez wymiotów i gorączki i to wszystko miedzy pódłami. jeju całe trzy noce sie darła. butelii nadal nie chce, wcina łyzeczka.
Mam nadzieje ze Wasze maluchy nie dają bardzo w kosc bo moja po tej chorobie sie strasznie rozwrzeszczała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Czerwcowka Twoja Nikola śliczna dziewczynka, a jaką piękną sukienkę ma 🙂 i tak troskliwie złapała kolegę za rączkę 🙂 słodkie... 🙂 no i ładnie waży, modelka rośnie!

Kasienkaks mój synuś sam zasypia, odkładam go do łóżeczka i zasypia, czasami muszę go chwilkę po policzku pogłaskać i odlatuje, tak go nauczyliśmy, e kąpiel, mleczko i lulu 🙂
no i WIELKI BUZIAK dla OLIWKI z okazji 5 miesięcznicy 🙂 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć dziewczyny!
O i Mika, Kasienka I Monika sie pojawiła 🙂 Super!
Czerwcówka bosko wygląda maleńka w tej sukieneczce! I to zdjęcie gdzie trzyma małego za rączkę...wymiękam 😁
Mika super! Dasz rade. Kto jak kto ale Ty zawsze mnie zadziwiałaś za ten Twój power 😁
Ja to nie wcześniej niż za rok zaczne coś kombinować z mężem 😉
Kasienka wiem jak to jest...my podobnie przeprowadziliśmy sie na swoje pod koniec września...tylko dwie ścieżki były...i szukanie wszystkiego po kartonach, na dodatek Wojtuś miał skok, non stop płakał, w dzień zajmowałam sie tylko nim a w nocy na rzęsach sprzątałam i rozpakowywałam rzeczy...brr Ale teraz powolutku "pieścimy" swoje gniazdko... 🙂 nie ma jak własny kąt.
Ja dziś byłam wymienic kombinezon Wojtusiowi, bo wczoraj w końcu kupiliśmy nie na siłę tylko taki jaki nam sie podobał, a jest ciężko bo już w sklepach końcówki i jak coś fajnego to rozmiaru nie było a jak był rozmiar to tandeta, cienkie i sztywne ble. Poszłam do cocodrilla, i naprawde jestem zadowolona...trochę kosztował ale jest mięciutki,ciepły,praktycznie rozpinany i w fajnych kolorach: popielato zielony 🙂 Tylko kupiłam na 80 a spokojnie 74 mu starczy na tą zimę, bo ich numeracja jest większa.
Ania masz racje z tym szpinaczkiem plus ziemniak 😁 Śmierdzi jak karma dla psów hehe
Wojtus w końcu znów pije herbatki 🙂 Ale te z bobovity. Hipp mu nie podchodzi. Wczoraj dostał malina+dzika róża i 100 ml od razu wciągnął!
A! Miałam Was pytać. Jaki rozmiar główki mają Wasze dzieciaczki? Mój ma 43. Niby w normie ale sie zdziwiłam troszkę bo musiałam juz kupic czapke na 44 🤔
No i jeszcze jedno. Na jąderkach i siusiaczku u Wojtka pojawiło sie pare krostek...czy potówki też mogą wyjść w tych miejscach? Słyszałyście cos o tym?
No i powiem Wam jak mnie Wojtuś dziś zaskoczył! Oparłam go o poduszkę tak na wpół siedząco a ten jak nagle nie usiadł i nawet się nie gibał! Zaczął sie bawić i nawet nie zauważył co zrobił 🤪 Jak go chciałam oprzeć to krzyk! Już nie chce leżeć normalnie a to przeciez za wcześnie na siedzenie! Potem wkleje zdjęcie jak usiadł bo teraz musze iść do marudy mojej kochanej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ivona, dzieciaczki sa sprytniejsze niż nam sie wydaje 😉
U nas kojec to rewelacja. Pawełek uwielbia się w nim bawić i ciągle nie może się napatrzeć na te stworki po bokach!Dobrze, że Gosia podsunęła mi pomysł 😉
A dzisiaj pomyślałam, że była z nami zawsze jeszcze jedna Iwona i jej córeczka Lenka,a od dłuższego czasu cisza z jej strony... ciekawe co u niej...
Wiecie co, kupiłam Pawełkowi ten gumowy smoczek-gryzak i non stop się nim bawi, bardzo go uspokaja! Podobne trochę do tego: http://allegro.pl/gryzak-elastyczny-baby-ono-3-2-sztuki-jak-smoczek-i1894048685.html Super jest!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
🤪
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/706/foto0261e.jpg/][IMG]http://img706.imageshack.us/img706/7315/foto0261e.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/84/foto0257x.jpg/][IMG]http://img84.imageshack.us/img84/5831/foto0257x.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]

hihi zdjeliśmy jej przed chwilką szelki 🙂 bo zaraz kąpanie 🤪

fotki na szybko telefonem robione 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kasienka wczesnie ta trzydniówka.buziaki dla Oliwki z okazji 5 miesiecy.ps. Oliwka moze odreagowywac nowe mieszaknie i zmiany. napewno minie.co do zasypiania moj akurat zasypia aktualnie przy cycu, je tyle az usnie, odbija mu sie jeszcze na prawie zamknietych oczach i spi.a w dzien przy cycu albo kołysany. tak jest od półtora miesiaca niestety.
Iwonka nie mam pojecia z tym siusiaczkiem moze jakies uczulenie od pamperasa, miałas jakeis nowe?
Buterfly Ivi miałą isc do kardiologa chyba nie wiem...
Czerwcówka ja juz byłam w tesco z rana 🙂 z ta przychodnia to kosmos, moze lepiej zmienic? Nikolka mała baletnica 🙂 to w kazdym roku przysługuje 60 dni opieki? myslałam ze jednorazowo moge wziazc. trzeba to wczesniej zgłaszac w pracy jak z tym dodatkowym macierzynskim? czy tylko swistek od lekarza?bo widze ze jestes na biezaco juz, ja miałam dzwonic jutro do zusu pytac 🙂
Mikanka duzo wazy Oskarek, ja sie bede cieszyc jak na koniec listopada mały bedzie wazył 7.200 tyle musi bo ostatnio kiepsko przytył.ja z siostra sie razem wychowałysmy bynajmniej z zabawą jest spokoj.jesli Oskarek grzeczny to czemu nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny, padam na twarz... Jakiś dzień z dupy trochę. Mój mąż pojechal na firmowa imprezę, jutro idzie na urodziny kolegi, a mnie się w ogóle dupska nie chce ruszyć nigdzie, a z drugiej strony chciałabym, żeby mnie odciążył wieczorem od Pawełka troszkę. Ale jak zapyta, czy może iść, czy potrzebuję pomocy to ja zawsze "Idź idź, odstresuj się trochę", a potem siedzę jak ta klipa. Tzn.zazwyczaj mi to nie przeszkadzało, ale dzisiaj jestem wykończona mimo, ze Pawełek dzisiaj jest naprawdę grzeczny. Chyba po prostu spadek formy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
moze czekolade zjedz magnezu troche bo kawa na noc to chyba nie bardzo. ta pogoda wiadomo taka senna...ze tylko isc spac. mi tez sie nic nie chce małemu odpuscilismy troche cwiczenia oprócz vojty.ale plus jest taki że w koncu proba podniesienia do siadu jest mozliwa do wykonania bo nie robi mostka.głowe to juz dawno trzyma ale przez miesiac ta próba nie mogła byc w ogole wykonana bo robił mostek. a od trzech dni jest ok. wiec juz nie sprawdzam bo w sumie nie ma po co jak jest ok 🙂
mykam na film papa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No skórka na jąderku mu zeszła tam gdzie była wcześniej krostka...Smaruje wciąż linomagiem..Beti nie zmieniłam nic właśnie 🤔
No i ulał mi jakoś tak dziwnie...ze śluzem 🤢 Ogólnie bardzo ulewa...jak mówiłam o tym lekarzowi to mi powiedziała że może ulewac nawet do roku a zazwyczaj dzieci ulewają aż zaczną siedzieć...tylko o co chodzi z tym śluzem...nie wiem przez to poranne pokasływanie Wojtusia ja sobie dobieram do głowy że może faktycznie to alergia na mleko? Nequitia czy ten kaszel Marysi kiedy była chora był jakis charakterystyczny? Czy też taki suchy?
JA dziś padam...Wojtus nie spał cały dzień...teraz padł...u mnie nie ma położenia i cisza, tylko jak go wykąpię, nakarmię i położe to jest płacz bo jest zmęczony i śpiący a potem odlot...ale po co ten płacz...ehhh
Ucalowania w stópki Marysieńki 😁 Super że taki postęp kolejny! A u mnie Wojtuś łapie kolana heheh dalej ma w nosie 😉 Ale za to siedzi 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...