Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
My po spacerku 🙂 -5 na dworze no i Marysia zobaczyła pierwszy raz w życiu śnieg 🤪 ale miała minkę zdziwioną bo wszystko białe haha poszłyśmy do sklepu po mięsko i skrobię ziemniaczaną bo dziś w planie kluchy śląskie z sosikiem 🙂 oczywiście zasnęła w wózku, ale przeniosłam ją, rozebrałam i wsadziłam do łóżeczka i śpi dalej 🙂

A ja kończę kawę z rana 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Gosia,powiem Ci, ze my tak robimy odkąd Pawełek się urodził i to jest świetny sposób- znajomi wiedzą, że mogą śmiało przyjść, możemy posiedzieć i nie muszę się martwić, że Mały troszkę dokucza. Ale czasem jest tak, ze Paweł nie chce spać i wtedy koniecznie musze się nachylić, dotknąć ustami czółka i głaskac- 2 minuty i go nie ma 🙂 A czasem po prostu musi sobie jeszcze pogadać i już. Przez 4 miesiące tylko raz zrobił cyrk przed spaniem.

Wiecie co, zauważyłam już kilka dni temu u Pawełka przy łokciach i kolankach taką szorstką skórę. Nic kompletnie nie widać, ale czuć pod palcami. Nie bezpośrednio na łokciachi kolankach, ale w pobliżu. Oliwiłam mocniej w tym miejscu i nic. Mają coś takiego Wasze Maluszki? 24 listopada idę na szczepienie i chcę o to zapytać, ale może któraś z Waszych pociech też ma takie coś i wiecie co to może być?

A jeśli chodzi o budzenie się w nocy to Pawełek ostatnio tez zalicza pobudki. Ok. 5 pierwszą. Czasem wystarczy wsadzić mu smoka do buzi i śpi dalej, a czasem trzeba nakarmić. Ale ja już zauwazyłam, że to jakaś fala jest- przez 2 tygodnie śpi jak zabity całą noc, potem nagle zaczyna sie przebudzać raz w nocy, a potem znów wraca do swojego rytmu. Tak już ma...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gosia wybijali ściany bo było za mało miejsca... i kładą takie same kafelki jak w kuchni w jadalni i korytarzu prowadzącym do salonu bo to wszystko połączone... a jak kafelki to cokoliki robią, a jak już podłogę to i ściany, płyty i gładź... a jak zburzyli ścianę to na niej były drzwi do piwnicy, więc muszą drzwi wstawić no i na nowo schody wylać bo się przesunęły o 3 stopnie... MASAKRA!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
DZIEŃ DOBRY MAMUSIE 🙂

Gosia
, ja tak jak Ania od początku robię tak, że jest kąpiel, papu i nie ma wynoszenia go poza sypialnię, żeby jeszcze bardziej się nie rozbudził... do łóżeczka, czasami od razu zasypia, a czasami go głaskam chwilkę, włączam karuzelę i odlot 🙂 właśnie dwie ostatnie noce muszę go chwilkę głaskać, a zawsze odlatywał sam ledwo go do łóżeczka wsadziłam... no ale najważniejsze, że 20:30 góra 21 mały śpi i wiem, że mogę wtedy coś porobić, zaplanować, czy zaprosić znajomych 🙂
Ania mój mały ma taki kawałek szorstki tak jakby na boku łydki i też nie mam zielonego pojęcia co to może być, daj koniecznie znać, co lekarz przy szczepieniu Ci powie, bo ja tutaj tych ćwoków nie mam co się pytać, a do Dublina nie będę teraz jechała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a mój Milo ma teraz manię przekręcania się na brzuch, ledwo się odwrócę, a on z taką łatwością się już przekręca, że to są sekundy... i pomyśleć, że jeszcze kilka dni temu tak się o to martwiłam 🙂 tylko zapomniał jak się przewrócić z powrotem na plecy, a to przecież już robił kilka tygodni temu... leży właśnie na brzuchu i marudzi bo nie wie jak się odwrócić na plerki 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Magda szczerze współczuję Ci tego remontu, dorosły człowiek może zbzikować, a co dopiero takie maleństwo jak ciągły hałas... pewnie dlatego częściej się budzi w nocy, za dużo wrażeń.

Beti u nas już ten okres minął, ale byłam przerażona, nikt nie mógł do nas przyjść bo było takie darcie, że musiałam z nim wychodzić do sypialni żeby go uspokoić, ale na szczęście to już minęło 🙂 a już zaczynałam się bać, że dzikusek mi rośnie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Magda, bo z remontami zawsze tak jest- jak się jedno zacznie to już potem po drodze chce się wszystko popoprawiać.
Gosia, no widzisz! Borysek to grzeczny chłopiec 🙂 Życzę, zeby za każdym razem tak było. U nas w dzień nie kładę Pawła do łóżeczka- żeby wiedział, że jak tam śpi to jest noc. Myślę, że to dość dobry sposób, żeby dziecko zaczaiło, kiedy jest koniec dnia... Zresztą, sama wiesz najlepiej 🙂 To tylko taka podpowiedź, bo u mnie sie sprawdza.
Paweł leży w tym swoim kojcu i nasladuje autko od 15 minut. Zaraz mu śliny braknie chyba... Zjadł dziś jabłuszko z banankiem.Miała być gruszka, ale w końcu musiałam spróbować tego banana, choć się boję trochę. W każdym razie wszamał cały słoiczek, mama trochę pomogła 😉
Szukałam dziś kremu na mróz i nigdzie nie mogłam znaleźć! Zamówiłam w aptece na sobotę! I szukałam kaszki samej ryżowej jak Marlena radziła, ale była tylko z Nestle, a ja się uparłam na BoboVitę i dupa. Ale zrobiłam troszkę tej kaszki mleczno-ryżowej na spróbowanie Pawełkowi i jadł bardzo ochoczo 🙂 A ja przynajmniej zobaczyłam jaką to ma dokładnie konsystencję i już wiem jak to rozrabiać z mleczkiem wieczorem. Bo my mamy modyfikowane Bebiko, a to też Nutricia jak BoboVita więc wyszłam z założenia, że na tym samym mleku robione 😉
Dzisiaj wreszcie jako taka pogoda! ale spacer nie był za długi, bo Paweł marudził. Uspokoił się jak poszliśmy do Marcina do biura na herbatkę. Znaleźliśmy sposób na znoszenie tego całego wózka. Powiem Wam, ze odkąd pojechałam na weekend do rodziców i nie nosiłam wózka, ot moje bóle przeszły. A więc to na pewno od wózka! No i teraz wózek stoi w biurze u Marcina (to jest na nogach dosłownie 2min od domu), a jak chcę iść na spacer to dzwonię do niego i mi z tym wózkiem podjeżdża pod klatkę, a ja tylko Maluszka ubieram, wsadzam do śpiworka i schodzimy sobie po schodach. Powiem Wam, ze ulga niesamowita! I jak wracamy do domku to to samo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Buterfly bo kaszka sama ryzowa z bobovity to sie nazywa u nich kleik ryżowy. dopiero jak z jabłkiem czy czyms to pisze kaszka ryzowa z jabłkiem itp. 🙂 ps. jakb bedziesz wprowadzała bananka samego ze słoika to sprawdz skłąd bo hipp ma cytrusy w skłądzie.a pisze od 4 miesiaca... tak samo krem ze szpinaków z ziemniakami z hippa jest z mlekiem!!! ja mam z bobovity to tam nie ma. wydaje mi sie ze za wczesnie na cytrusy i mleko.dziwne składy robia.a bananka kupnego wprowadzac bede w takim razie, jedynie przejsciówke zrobie jabłko banan z bobovity 🙂 co do szorstkiej skóry to moze byc objawem alergii, warto sie zaopatrzyc w krem z oliatum i smarowac te miejsca albo po prostu smarowac czesciej natłuszczac te miejsca.
co do zasypiania po kapieli to my nie mielismy problemów do czasu aż małemu sie zaczęły te szalenstwa. po kapieli było papu i łóżko i sam zasypiał był spokojny i w ogóle. a odkąd to napiecie wzrosło to jest non stop kołysany lub zasypia przy cycu. teraz te ząbki wiec nei widzę możliwosci zmiany tego w najbliższym czasie niestety 😞 az ma pełno pryszczyków na brodzie od tej cholernej sliny.
faza boje sie obcych przybrała na sile...mały przestraszył sie swojego tatusia w czapce 😮
no pewnie w ciagu 2 tygodni minie.
Nequitia to u was jest już snieg?!!ale fajowo.pierwsze dni sniegu są takei fajne potem sie robi dopiero nudno.
dziewczyny czy któras uzywała pampersów sleap and play? bo sa genialne promocje czasem.dzis w stokrotce za 34 zł bez grosza kiedys w tesco za 30 zł bez grosza a rozmiaru 4 jest tam 68 sztuk wiec wychodzi mi taniej niż babydream i dady w tym rozmiarze 🤪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a tu z Natanielkiem 2 m-ce

sama go złapała rączką bo bidulek płakał

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/849/randka212112011.jpg/][IMG]http://img849.imageshack.us/img849/1219/randka212112011.jpg[/IMG][/URL]

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/268/randka12112011.jpg/][IMG]http://img268.imageshack.us/img268/3411/randka12112011.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Czerwcówka, normalnie księżniczkę masz w domu 🙂 Tak mi się skojarzyło jak Oskarek leżał na macie, to pies się wślizgnął koło niego i pilnował, a Oskarek jeszcze tak niewładnie go oklepywał 😜
U nas spanie jest do 6. maksymalnie, ale zdarzyło mu się przespać całą noc- z kilkoma krzykami, ale wystarczyło bujanie i już 😮
Dzięki za słowa entuzjazmu co do drugiego brzdąca 🙂 mam troszkę pietra jak z takimi dwoma maluszkami sobie poradzę, ale trochę z lenistwa to chyba... Jedne ubranka i sprzęt dzidziusiowy, wszystko na bieżąco, później się będą razem bawić, kłopotu tyle samo (prawie), a już para będzie 🙂 Chciałabym egzamin zdać szybko i dopiero ciąża....
a Oskar już 20 października miał 7kg!! niby malutki, ale już mały wielkolud 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...