Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Ja też dziś miałam iść zaraz po Julce spać ale jakoś tak sobie pofolgowałam - pewnie dlatego, że mama zadeklarowała, że jutro przyjdzie o 06:00 na 3 godziny żebym sobie pospałą więc trochę jestem spokojniejsza ...
Dobra, mykam
DOBREJ NOCY MAMUSIE ! 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a ja mam pytanko do was. odkad nie lulam to mam problem z...obcinaniem paznokci. jak obcinacie paznokcie dzieciom? ja po lulaniu to mogłam mu obciac u rak u stóp nie dawało rady na spiaco. a teraz kiedy zasypia w łozeczku to nijak nie da rady mu obciac bo przeciez złozeczka go nie bede wyjmowac 😮
druga sprawa ile pieluszem moczą wasze dzieci? bo moj...4 plus jedna na kupkę i chyba jakos mało. pije 50-100 ml oprocz mleka.ale nie widze zeby był odwodniony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Z tym Lulajże Jezuniu mnie rozwaliłyście! Hahhahahaha 😁
U nas z paznokciami u rączek nie ma problemu, tylko muszę mu gwizdać 😮 A u stópek ostatnio znalazłam sposób- po kąpieli, jeszcze wwodzie obcinam. Marcin go zabawia, a ja rach ciach obcinam.
Dobra,nadrobiłam angielski z dwóch tygodni. Marcin się zaśmiewa przy Dzienniku Bridgit Jones 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
u mnie tez faza z paznokciami.... czasem jak chcę mu obciąć, widzę że jest bardzo zmęczony to karmię piersią go na kanapie, żeby zasnął i wtedy dopiero rach ciach... tak normalnie to musi mieć naprawdę humor żeby sam dał.... mam obcinaczkę taką z canpolu i ona ma taką jakby kule na końcu niebieską, czasem się na to zapatrzy, i u rąk szybko obetnę, ale wiecie, na długo go ta kulka nie zajmie, to muszę być sprytna... u nóg jedynie na śpiąco...

wypróbuję następnym razem sposób Twój Aniu, ale nie wiem, on ostatnio w wodzie jest nadaktywny, tak kopie nóżkami...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
u nas z pieluszkami tak ok. 5 wychodzi na cały dzień...

mi tez sie wydaje że mój za mało pije, ciężko mi wcisnąć mu chociaż te 100 ml....n araty jakoś próbuję. ostatnio czasem, wiem że pewnie źle robię, ale daję mu w butelce herbatkę, wtedy jakoś pociągnie szybciutko i wypije więcej niz zwykle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Beti u nas ok6 pieluch idzie, u nas kiepsko z piciem, tylko z butelki jak coś przejdzie.. kupiłam ostatnio herbatkę cytrynową z BoboVity i ta mu smakuje, ale jakieś rzadsze kupki robi, nie wiem czy to przez cytrynę?? 🤢
Beti super, że znalazłaś jakiś sposób 🙂 dla mnie ten książkowy jest zbyt mocny... ja jestem mega wrażliwcem.. nie dałabym rady.

a z pazokciami też ostatnio masakra, jak obcinam u rąk to za wszelką cenę chce nożyczki złapać u stópek wyrywa nóżki... a na śpiąco to się wybudza... normalnie cyrk na kółkach. No ale jakoś nam się udaje 🙂

Doris gratulujemy 4 ząbka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja tak w skrocie,w punktach 😉
1.pieluszek zuzywamy 5-6(w zaleznosci od tego czy jest 1,czy 2 kupy)
2.na dupke i wszelkie wypryski na pyszczku uzywam sudokrem(na pupe tylko po obsraniu-poza tym nic)
3.oliwke uzywamy od poczatku bambino,po kapieli,ale bez przesady .w tym "wieku"juz jest warstwa ochronna skory,poza tym linia kapielowa nivea sensitive
4.pazurki u nozek obcinam raz na 9-10 dni,u raczek co 5.mam na nia sposob:sadzam sobie na kolanach,pleckami do mnie,uzywam "chwytu"jak przy badaniu gardla,tzn lewa reka blokujejej lewa raczke dociskajac do brzuszka,w prawej obcinam,z obcinaniem lewej jest wiecej problemu,bo trzeba zblokowac obie lapki.z pazurkami od nozek-identycznie,tylko wywalam jej nogi na stół i nie moze za bardzo wierzgac 😜 no i obcinam doroslymi nozyczkami,te z kulka sa jakies tępe 🥴
milego dnia!!! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gosia plis podaj nazwe w poscie tych piosenek bo mi kompa zawiesza na youtube.
mam taki sam problem w kapieli 🙂 nogami macha bo mu pluska.ale dzis udało sie z paznokaciami jak był mega zmeczony.dałam mu myszkę od kompa do zabawy...ciagnął sobie za sznureczek.ale to jest naprawde ciezka sprawa bo kiedys mu ciachnełam w paluszka jak u stóp obcinałam i krwawiło.co do ksiazki.nie czytałam ale ja juz nie jestem wrazliwa na płącz przez vojtę. no chyba ze wiem ze sie mu krzywda dzieje. tzn reaguje na płacz ale nie sciska mnie to tak jak kiedys.ale moj syn jest wrazliwy. mysle ze ta z ksiazki to dobra metoda w koncu działa. ale nie na takie płaczki jak Filip. zreszta widzicie że nam potrzebna była lampka zapalona a wiekszosci dzieciom ona przeszkadza własnie w nauce zasypiania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej
U nas 6-7 pieluch idzie. Pazurki kiedys na śpiąco teraz działam identycznie jak Andzia 🙂
Z piciem było ciężko,teraz już wypija ok 150 ml. Także sie ciesze. Daje czesto z butelki.Na raz pije po 30-40 ml.
Dziękuje Wam za odpowiedz co do smarowania po kąpieli i pupki 🙂

U mnie smutno...co chwila popłakuje jak Wojtus nie widzi...Paweł wypływa już w ten wtorek 😞 Tak mi ciężko...nie przypuszczałam że az tak będzie mi cięzko...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kurcze ja tez musze przestac uzywac te specyfiki. kremuje w okół odbytu za kazdym razem ale chyba srobuje to ograniczyc. oliwkuje tez bambino. ale nie kapę małego juz codziennie, tylko co drugi dzien i wtedy oliwkuje. i tez sie zastanawiałam kiedy przestac. stwierdziłam ze jak butla mi sie skonczy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej laski!
Milo jest taki mądry, dzisiaj kupka i siku z rana do nocnika 🤪 jestem taka dumna 🙂

Ivonka dasz radę! 🙂 pożegnania są smutne, ale myśl o tym jak już będzie wracał 🙂 mi to zawsze pomaga.

Też się zastanawiam czy aby już nie smarować za każdym razem dupalka... no i też w dalszym ciągu bambino idzie w ruch co drugi dzień, trzeba by było zmienić na balsam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka,
sok klarowany to taki jak już pisała kturaś z Was-czysty, np jabłkowy, śliwkowy czy wiśniowy. Na tym przecierowym gotowałam ostatnio budyń wyszedł dobry- bananowy.
Dziś ugotowałam kisiel z owockami tzn robi się wg przepisu który podawałam tylko przed wlaniem soku smarzę tak jak dziś jabłuszko- Mała zjadła nawet sporo tego a no i dodałam do smarzenia cynamon bo wczoraj przy tartym jabłuszku przeszedł. A zupa ogórkowa niestety nie chyba za kwaśma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pazurki piłuję pilniczkiem, jakoś obcinaczką mi zawsze kanty wychodziły i tymi kantami ciągle mnie drapała, u nóżek zdecydowanie wolniej jej rosną obcinam tak raz na miesięc, na półtora ale to tatuś dziecko zabawia a ja obcinam.

Do pupy używam linodermu zielonego- nie pamiątam z czym on jest a jak pojawią się odparzenia sudocremem, bepantenem i kremem clotrimazolum.Po kąpieli używam balsamu raz nivea raz hipp-a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ahoj 🙂
Tak Beti-to ja 🙂

My smarujemy tyłek tylko jak jest odparzony
a po kapieli krem nawilżający (oliwka wydaje mi się za ciężka)
Dzisiaj mam mega lenia nawet do szkoły mi sie nie chce jechać

Moja pije tylko wodę, i też w malych ilościach mam z nią troszke problem bo soków nie chce mi pić (KLAROWNE np. rosół tzn. czyste, tez żadnych farfocli jak np. mają soki przecierowe)

Ja też sadzam na nocnik i jak na razie działa-tzn. siku jest juz po kilku sekundach, ale bankowo nieswiadomie i chyba ze strachu 🙂)

aha a paznokcie to tylko na spaniu i naczej jest awantura i wyginanie się
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...