Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Dziewczyny,próbuję nadrobić wszystko, ale pewnie zapomnę napisać to co przychodzi mi w trakcie do głowy, więc pisze na bieżąco... Marlena, mój Pawełek ma też takie szorstkie. Tzn. miał na kolankach i na rączkach od łokcia do ramienia. Lekarka obejrzała i powiedziała, że to żadna alergia i mam mocno natłuszać. Tak zrobiłam. Z kolanek zeszło całkiem, a na rączkach końcówka już.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Agatka fasolka z sloiczka, ale zjadl doslownie 2 lyzeczki, nie wiem ale on procz marchewki nie chce mi jesc warzyw, tylko ewentualnie zupke jak sama zrobie z kleikiem. Owoce wszystkie zje. Ja sie zastanawiam czy nie przeginam z marchewka, bo je codziennie, albo zblendowana albo pije soczek z marchewki.

kasienkaks Moj Adrian najwczesniej budzi sie 4-5 rano, ale ze mna spi dalej, a najczesciej to o 6 sie budzi, bo tak nauczony na karmienie. Ja ogolnie nie moge narzekac na jego sen. Chodzi spac miedzy 21 a 22.

Dziewczyny, projektor mi sie tak podoba, wyswietla kolorowe figurki, literki, cyferki, zwierzaczki, muzyczka jest bardzo spokojna, sama bym zasnela no i do tego dla maluszkow jest bicie serca i poranne dzwieki ptaszkow. Jak Adi bedzie starszy nagram mu jakas bajke, nie bede musiala codziennie czytac 😜.

Zdecydowalam ze KONIEC Z NOSZENIEM. Bynajmniej nie mam zamiaru go tak usypiac. Dzis po ostatnim karmieniu, przewinelam go, polozylam, wlaczylam mu ten projektor, po chwili zaczal plakac, zostawilam go troche, pozniej podeszlam, poglaskalam i dalam smoka.... zasnal sam. Pozniej poszlam go przykryc i wylaczyc projektor.... spi jak aniolek 🙂.

Dzis byly 4 kupy 😮, ja oczywiscie zamiast sie cieszyc to sie martwie... ale moze jednak zeby beda szly, bo on jakis dziwny ostatnio i jak mu wyciagam rece z buzi to zly jest na mnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Czasami to wolałąbym żeby moja mała była marudna w dzień, coś tam podokuczała ale żeby spała w nocy. A ten dzieciak w ciągu dnia jest zloty. Nawet raz nie zapłacze, zasypia na drzemki sama, śpi po 1,5 h. Pięknie je, non stop się śmieje, targa psa za uszy... ale te noce psują wszystko 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mamuśka nasza z zasypianiem na noc nie ma problemu najmniejszego, tyle, że budzi się w nocy często. Jedna noc była gdy obudziła się tylko dwa razy, aż mi się żyć zachciało i w dodatku spała w swoim łóżeczku. No ale czar prysł nastepnej i kolejnej nocy. No nic, nie mam co narzekać, dzieciak zdrowy, ładnie się chowa, a te noce muszę jakoś przeżyć ale ponarzekać zawsze fajnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Czytalam dzis wlasnie ze najlepiej oduczac juz miedzy 2 a 3 miesiacem. Ja ogolnie to jestem zdania ze jesli mama karmi piersia to w nocy jesli dziecko jest glodne to powinno dostac, z modyfikowanym inaczej, bo jest dawka na dobe i mozna to rozplanowac i nie ma sie wyrzutow ze dziecko jest glodne, a nawet jesli troszke to godzinke mozna przetrzymac.
Mozliwe ze budzi ci sie w nocy z przyzwyczajenia, nawet jesli nie zje duzo to jest przyzwyczajona ze poczuje tego cyca. Ciezko cos na to poradzic 🤢.

Ja ogolnie to zle robie, bo jak mi sie przebudzi ok 4-5 to biore go do siebie, a to tez przyzwyczaja, powinnam poglaskac troszke ululac i zostawic w lozeczku, ale ide na latwizne tak mi sie spac chce. A znow jak sie pierwsza obudze o 6 rano a on jeszcze spi to staje na bacznosc i lece zobaczyc czy oddycha 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kurcze wiem, że masz rację, ale wlasnie w nocy jak człowiek rozespany to średnio mieć taką w sobie siłę woli żeby coś z tym dzieciakiem kombinować żeby odzwyczaić od cyca i wstawania w nocy. Co innego jeśli nie byłabym sama w nocy i ktoś mógłby mi pomóc, a samej to własnie ide na łatwiznę, cycek w buzie i śpi dalej. a ja zanim zasnę na nowo to też chwilę trwa, z resztą taki przerywany sen do dupy. 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dobra kurde wlasnie ludzka głupota nie zna granic, zamiast iść umyć sie to ja siedzę przed kompem. Mykam do łazienki, oj ciekawa jestem ile pośpi, zjadła 200ml kaszki, poprawiła cycem.
Siłe do tego wszystkiego daje mi radość z nowego mieszkania. Siedzę w salonie i non stop podziwiam, cieszę się jak głupia bo nie wierzyłam, że uda nam się to wszystko tak szybko załatwić i wykończyć.
Dobrej nocki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja tez sama funkcjonuje w nocy, ale mowie, u mnie jest ok, nie moge narzekac.
Od cyca na pewno ciezko jest odzwyczaic. Ja jak odzwyczajalam od jedzenia w nocy to Adrian ze mna spal. Spimy w duzej odleglosci od siebie, nie tule go, nie dotykam, on wystarczy ze czuje moj oddech albo ma swiadomosc ze ze mna spi to jest w nocy spokoj. Pozniej dopiero stopniowo wynioslam lozeczko i kladlam go tam spac, poczatkowo budzil sie juz o 1 w nocy pozniej coraz pozniej, ale zawsze jak sie obudzil, bralam go do siebie.

Kurde, nie wiem co Ci poradzic, tym bardziej ze ja nie karmie cycem.
A jak sie w nocy budzi to jest bardzo pobudzona czy zaspana jeszcze? zapalasz swiatlo jak ja bierzesz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja jak zwykle późno jestem i nikogo już tu nie ma...
mój Milo dzisiaj sam zasnął, bo wczoraj to była jakaś masakra, no ale dzisiaj już ok. Ciekawe jak w nocy, bo ostatnio też już mam dość wstawania co chwilę do niego, ja już miałam takie nerwy ostatniej nocy, bo podałam mu smoczka, pogłaskałam, zasnął, więc wróciłam do łóżka, kiedy już położyłam się wygodnie, na brzuchu, znowu płacz i tak było do potęgi n-tej...
mam nadzieję, że dzisiaj będzie lepiej. Też mykam

kolorowych.. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kasienka a próbowałąs smoczka dawac i trzymac go deliatnie by nie wypadł tylko? bo jezeli sie budzi na 3 minuty to nie z głodu.wiec ten problem jest do rozwiazania. moj jak sie budzi to je długo wiec on to z głodu.
a ja juz zajrzałam z tego wszsytkiego do rozpiski skoków bo dzis tez było kiepsko, choc troche mniej pobudek, ale były 4y i koniec spania o 5ej, nie to ze z radoscia tyllko z rykiem i tak marudził i ryczał od 5ej...zawsze jak wstawał o 5ej i mu sie juz nie chciało spac to sie cieszył, miał gadane, a dzis był placz cały czas. i kazda pobudka z płaczem, tak jest od paru dni codziennie, ale wczesniej tez juz bywało kiepsko włąsciwie od miesiaca. ale tak ze noc plus dzien jest straszna to od nocki z pn na wt...21 tydzien czyli pasuje skok. pisze od 22ego ale Filip jest po terminie tydzien wiec ma go tydzien wczesniej.i centralnie w opisie skoku pisze ze beda problemy ze snem i zmniejszenie apetytu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂
U nas 4-5 pobudki...i to nie dało sie uspokoić w łóżeczku...Kasienkas szacun z tym budzeniem w nocy...chociaż jak w dzień masz luz to masz więcej sił na noc 😉 Bo u nas wczoraj dwie drzemki 10 minutowe w dzień, Wojtek marudny bo zmęczony i jeszcze w nocy show...ehhh no a dziś dzień rozpoczął kupskiem więc zakręcona chciałam czy nie musiałam wstać 😉
Może faktycznie coś w tym jest że nam wszystkim maluchy robią teraz psikusy?
Bati no wiem własnie...a tak sie skończyło ciekawie....Pamiętniki wampirów tez w styczniu bo jeden aktor ała sobie zrobił:/
Doris daj znać jakie to krzesełko bo nam sie tez podoba...hehe ja tez z tych niezdecydowanych 😉
Aha i plisss powiedz mi jaki ten kaszel był u malutkiej? Suchy?Często?Wojtek mi pokasłuje, stawiam na powietrze...
Nequitia jaki ten mucosolvan masz? Bo ja w końcu nie podałam, bo pisze że jest od roczku 😮I jaką dawkę podawałaś?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...