Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011 | Forum dla mam


Anika_77_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 33 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • coquelicot_m

    4145

  • wanilia_m

    3197

  • aaagaaa_m

    4128

  • marika321_m

    3698

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
agami napisał(a):
coquelicot napisał(a):
agami napisał(a):
aaagaaa focia cudna a ty super wygladasz... jakie wy wszystkie zadbane ja nadal jak czarownica wygladam....
holi szalejesz widze.. ja sie boje jesc jeszcze wszystkiego a tu prosze kompot ze sliwek;D ja swojemu sie sok jablkowy jeszcze nie odwazylam dac ani zupek po 5 z miesem jeszcze nie ruszamy... dzis pierwszy raz ja zjadlam surówke z kapusty mlodej i sie boje co bedzie w nocy i jutro...
coq my tez sie cieszymy ze nie sarko wygral bo sie robila merkelandia powoli i imperium fr-de 😉
no co do spotkania to ja zapraszam mamusie jak bedziecie w okolicy to ja baaaardzo chetnie...


no teraz moze byc merkoHolandia 😜 😁
Ja tez jak czarwnica wygladam Agami 😎 ale co tam za ta kase co tu wydam za zwykle obciecie wlosow w Polsce bede miala ciecie w dobrym salonie, albo ciecie i farbowanie! wiec unikam lustra 😎

a ja ani fryzjer kosmetyczka dawno temu z ciuchow hmmm wyroslam po ciazy delikatnie mowiac mimo ze waze tyle samo...to spodnie i koszule ciasne... no i chodze jak łachudra.... az sobie maz w koncu jakas znajdzie bo jak czarownica wygladam tylko miotły brak...


ja u fryzjera też dawno nie byłam, muszę się wybrać 😁 jeśli chodzi o kosmetyczkę to mam kurs 😁 😁 😁 a co do ciuchów to ostatnio kilka nowych kupiłam 🙂
ale ten fryzjer mnie kusiiiiiii 🙃

aaa, no i w domu to ja w dresach szpanuje 😁 i w byle jakiej bluzce 😁 więc dobrze, ze mojego M nie ma 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
agami napisał(a):
coquelicot napisał(a):
meliska napisał(a):
coquelicot napisał(a):
A mleko daje Guigoz produkcja Nestle.
W Polsce go nie ma chyba, wiec nie wiem co Yasmince bede dawac bo przeciez 20 puszek nie bede ze soba wiozla 😮 W dupe jeza z tym karminiem mlekiem szcztucznym 🤨

ja bym próbowała na Twoim miejscu jakieś mleko w Polsce i najlepiej postaw na tą samą markę i w Polsce to jest chyba Nan... być może to nawet jest to samo mleko... jak czasem jeżdżę do mojej sis ( Hiszpania ) to przekonałam się już niejednokrotnie, że produkty tej samej firmy mają różne nazwy ( np. Pampers - Dodot, Elseve - Elvive ), a w środku towar identycznej konsystencji, zapachu, jej dodoty mają identyczne wykończenia łącznie z tymi zwierzaczkami na przedzie, chusteczki identiko pachną, a opakowanie zew już całkiem inne chyba fioletowe, bo nasze zielone


I chyba tak zrobie, bo nawet ekonomicznie dobrze na tym wyjde 😜 tu za puszke 15 euro musze dac. Dzieki za podpowiedz Meliska 🙂

o widzisz to tym bardziej nan niech ci w pl kupia i wysla i jedno tansze jakies bebilon czy bebiko i zobaczysz co sie dziac bedzie 🙂)) a pewno bedzie gucio... a jak mama ci nie wysle to ja moge:P kapuste ci chcialam slac to i mleko moge;p


Z tej kapusty do tej pory sie smieje 😁 ale nigdy nie zapne tego, taka fantastyczna osobe na firum spotkalam 🙂
A mleko mysle ze jakies podejdzie, bo tak teraz pomyslalam, ze w szpitalu dostawala inne i nic jej nie bylo, wiec pewnie przyjmie i inne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
aaagaaa napisał(a):
agami napisał(a):
aaagaaa napisał(a):
dziewczyny, a tak zmieniając temat to kiedy zamierzacie rozejrzeć się za fotelikiem samochodowym tym większym 9-18 czy 9-36kg...
bo Maćkowi to tak średnio wygodnie w tym małym. ale dopóki jeszcze nie siedzi to na pewno nie kupię tego następnego. ale myślę, że jeszcze max 2 miesiące...

my kupujemy juz... bo jedziemy w czerwcu nad morze... a on juz 8 kg pewno ma.. a z tego fotelika wystaja mu nozki juz.. a on tylem do kierunku jazdy wiec nie wyobrazam sobie by 6 godzin tak jechal skulony.... a sa fajne foteliki te powyzej 9 ktore maja wkladke jeszcze taka i rozkladaja sie do pozycji lezacej... maja taka funkcje....nie pamietam teraz nazwy ale jak kupie to ci powiem jak chcesz 🙂


właśnie ja też się zastanawiam czy by już nie kupić, żeby w razie czego już był i czekał na właściwy moment


ooo cos podobnego do tego... tylko innej firmyu ale zobacz jak sie ladnie kladzie 🙂 jak nosidelko nachylenie ma...tylko ten 0-18 jest ale sa takie od kg tez ktore tez maja opcje do spania oni to tak nazywaja hehe link
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
agami napisał(a):
aaagaaa napisał(a):
agami napisał(a):
aaagaaa napisał(a):
dziewczyny, a tak zmieniając temat to kiedy zamierzacie rozejrzeć się za fotelikiem samochodowym tym większym 9-18 czy 9-36kg...
bo Maćkowi to tak średnio wygodnie w tym małym. ale dopóki jeszcze nie siedzi to na pewno nie kupię tego następnego. ale myślę, że jeszcze max 2 miesiące...

my kupujemy juz... bo jedziemy w czerwcu nad morze... a on juz 8 kg pewno ma.. a z tego fotelika wystaja mu nozki juz.. a on tylem do kierunku jazdy wiec nie wyobrazam sobie by 6 godzin tak jechal skulony.... a sa fajne foteliki te powyzej 9 ktore maja wkladke jeszcze taka i rozkladaja sie do pozycji lezacej... maja taka funkcje....nie pamietam teraz nazwy ale jak kupie to ci powiem jak chcesz 🙂


właśnie ja też się zastanawiam czy by już nie kupić, żeby w razie czego już był i czekał na właściwy moment


ooo cos podobnego do tego... tylko innej firmyu ale zobacz jak sie ladnie kladzie 🙂 jak nosidelko nachylenie ma...tylko ten 0-18 jest ale sa takie od kg tez ktore tez maja opcje do spania oni to tak nazywaja hehe link


no właśnie też tego typu oglądałam 🙂 dzięki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
coquelicot napisał(a):
agami napisał(a):
coquelicot napisał(a):
meliska napisał(a):
coquelicot napisał(a):
A mleko daje Guigoz produkcja Nestle.
W Polsce go nie ma chyba, wiec nie wiem co Yasmince bede dawac bo przeciez 20 puszek nie bede ze soba wiozla 😮 W dupe jeza z tym karminiem mlekiem szcztucznym 🤨

ja bym próbowała na Twoim miejscu jakieś mleko w Polsce i najlepiej postaw na tą samą markę i w Polsce to jest chyba Nan... być może to nawet jest to samo mleko... jak czasem jeżdżę do mojej sis ( Hiszpania ) to przekonałam się już niejednokrotnie, że produkty tej samej firmy mają różne nazwy ( np. Pampers - Dodot, Elseve - Elvive ), a w środku towar identycznej konsystencji, zapachu, jej dodoty mają identyczne wykończenia łącznie z tymi zwierzaczkami na przedzie, chusteczki identiko pachną, a opakowanie zew już całkiem inne chyba fioletowe, bo nasze zielone


I chyba tak zrobie, bo nawet ekonomicznie dobrze na tym wyjde 😜 tu za puszke 15 euro musze dac. Dzieki za podpowiedz Meliska 🙂

o widzisz to tym bardziej nan niech ci w pl kupia i wysla i jedno tansze jakies bebilon czy bebiko i zobaczysz co sie dziac bedzie 🙂)) a pewno bedzie gucio... a jak mama ci nie wysle to ja moge:P kapuste ci chcialam slac to i mleko moge;p


Z tej kapusty do tej pory sie smieje 😁 ale nigdy nie zapne tego, taka fantastyczna osobe na firum spotkalam 🙂
A mleko mysle ze jakies podejdzie, bo tak teraz pomyslalam, ze w szpitalu dostawala inne i nic jej nie bylo, wiec pewnie przyjmie i inne.

no ładnie ładnie sie smiac z kolezanki 🙂)) hehehe oklask 4u rowniez... dobranoc coq...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ach i ja też do spania, bo jestem wykończona tym pobytem w centrum terapii nerwic 😜 A jak na złość tyle postów walicie, że nie wiadomo co komu już napisałam 😜

Martwię się o Basię, bo i na forum się nie pokazała i maila napisałam i smsa... może po prostu padli po tej wycieczce 🥴

Dzięki za oklaski 🙂

Aga a te większe fotki robią wrażenie 🙂 a tą dwulatkę to Maciuś niedługo śmignie 😉

Z tej chorej piersi ściągnęłam max 10 ml 🤢 już prawie mnie nie boli, tylko zaczerweniona i gdzie moje mleko się pytam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
aaagaaa napisał(a):
Dorianna co do zmiany mleka, to mi pediatra mówiła, że nie powinno się dziecku zmieniać mleka. jak pije jedno i nie ma po nim uczulenia etc to bezpodstawnie nie powinno się dziecku zmieniać, bo wtedy robi mu się rewolucję w żołądku i w ogóle w układzie pokarmowym.
a chodziło o to, że używałam Bebilonu HA i Maciek miał wzdęcia i kupiłam Bebilon przeciw wzdęciom jedną puszkę i użyłam, ale potem powróciłam do Bebilonu HA. I ona mi powiedziała, że jak już wzięłam Bebilon przeciw wzdęciom to powinnam go używać, a nie zmieniać.

Mysle, ze u mojego nie bedzie z tym problemu, bo ja daje mleko modyfikowane gora raz dziennie, bo mojego mam dosc, wiec az takiej rewolucji mam nadzieje nie bedzie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ale tu cicho :P my dzis na 13 na bioderka idziemy mam nadzieje po raz ostatni;p dziewczyny zna ktoras strone gdzie sa foteliki ktore mialy crash testy? bo one wszystkie maja certyfikat teraz unijny ale czytam ze to wcale nie gwarantuje ze sa bezpieczne...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzien dobry,
wypadłam wczoraj z wieczornej dyskusji bo mojemu się zachciało schody w mieszkaniu planować...No i zaprojektowalismy sobie mieszkanko - wirtualnie haha. Dziś facet ma donieść w końcu resztę papierow do banku, my juz dawno jesteśmy zweryfikowani i zdolność mamy więc trzymajcie kciuki, może się uda w ciągu dwoch tygodni dokończyć formalności i kupic tą ruderę 😜
Agami my fotelika chyba po wakacjach będziemy szukać - chyba że zdecyduje y się jechac do siostry do Anglii to pewnie kupimy na podróż coś wygodniejszego. Wciąż się zastanawiamy samochód czy samolot i czy wogóle jechać 😉 Poki co zamówiłam krzesełko do karmienia http://allegro.pl/krzeselko-tiny-world-tapicerka-material-model-2012-i2298267852.html
Nadrobiłam co napisałyście ale potem weszlam na listopadowki i mi się wszystko pomieszało 😁 Powiem tylko że aaagaaa z Maciusiem ślicznie wygladają i zazdroszczę ogródka przed domem 🙂
Ulka nie dasz juz chyba rady powstrzymać córki przed siedzeniem - widać nadszedl jej czas 🙂 Mojej oczywiście to nie grozi, zresztą Basienka i meliska widziały wczoraj, jak położyłam Weronikę tak leżała. W domu co prawda jest bardziej ruchliwa i próbuje się na boczki gibać ale i tak jest sto lat za Julką 🤨 Meliska nie przesadza - to naprawdę mały diabełek jest 🤪 Chciala mi córke za uszy wytargać 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
bry...
jestem troszke nieprzytomna, bo wczoraj siedzielismy do 2 w nocy prawie i ogladalismy projekty domow 🙂 i chyba znależlismy ten odpowiedni 😉 powoli sie szykujemy, bo jak dobrze pojdzie to na jesien bedzie mozna zaczac budować 🙂 🙂 🙂 🙂
a księzniczka oczywiście od 7 nie spala, teraz dalam jej cycka i odjechala, zobaczymy na jak dlugo...
aaaaa Wanilia, to ja się z listopadówek musze dowiadywać, ze dostaliście ten kredyt???!! 😁 😁 😁 😉 😉 🙃 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniqa1111 napisał(a):
bry...
jestem troszke nieprzytomna, bo wczoraj siedzielismy do 2 w nocy prawie i ogladalismy projekty domow 🙂 i chyba znależlismy ten odpowiedni 😉 powoli sie szykujemy, bo jak dobrze pojdzie to na jesien bedzie mozna zaczac budować 🙂 🙂 🙂 🙂
a księzniczka oczywiście od 7 nie spala, teraz dalam jej cycka i odjechala, zobaczymy na jak dlugo...
aaaaa Wanilia, to ja się z listopadówek musze dowiadywać, ze dostaliście ten kredyt???!! 😁 😁 😁 😉 😉 🙃 🙃

Cholerka tak to jest jak się na dwa fronty pisze. Na listopadowkach podgladam co u Cherry slychac a i zawsze się czegoś dowiem bo tam dzieci starsze 🙂 A kredyt mamy tylko nie wiem czy mieszkania nie będzie trzeba innnego szukać. A jeśli chodzi o domek to jak zacisniemy pasa i oszczędnie wyremontujemy mieszkanko to mze fundamenty jesienia wylejemy chociaż. Pochwalisz się projektem?
Meliska sprawdziłam laktator - są baterie 🤪. Oklask dla Ciebie bo sama bym na to nie wpadła i pewnie bym kupiła ręczny bez sensu 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzień dobry 🙂 nie zgadniecie co zrobiłam...pisałam na kartce co komu mam odpisać ☺️ 🤪 no ale po całym dniu nieobecności na pewno bym o którejś z Was zapomniała więc jest to sposób 🙃
więc zacznę od siebie,haha:P zamówiliśmy chrzciny na 27 maja.jak już pisąłam mamy chrzestną w ciąży ale łamiemy zabobony i będzie jak trza 🙂 no i mały sukcesik z mężem...przyłapałam go na chowaniu 1/4 i kazałam oddać.oddał (to ten plus).wylałam i przemawiałam do głupiej głowy. pewnie nie za wiele tam zostało no ale coś robić trzeba.wczoraj byliśmy ze znajomą i jej córką na super placu zabaw w pobliskim mieście i Jula wychasana jak nie wiem.później zdjęcia jakieś zarzucę.
Pam i o to chodzi z tymi śliniakami foliowymi 🙂 ale naprawdę świetne są te z rękawkami. wtedy nawet jak Ci bąbel rękę do buzi włoży to zdejmujesz ubranko i nic nie jest brudne oprócz fartuszka 🙂 a i jest jeszcze jeden sposób; zakładać do karmienia ciągle jedną i ta samą bluzkę 😁 ja tak robiłam jak się opiekowałam czyimś dzieckiem a mała nienawidziła śliniaka.
Aniqa zarąb mężowi focha,a co! zeby sobie nie myślał,że następnym razem też może być taki beztroski 😠
Coq z tym pokarmem Twoim to ja nie wiem...męczące to ale ja mam w głowie jedno zdanie NAWET JEDNA ŁYŻECZKA TWOJEGO POKARMU JEST DLA DZIECKA WAŻNA. ciężko jest postawić się na Twoim miejscu...może dasz radę jeszcze troszkę pościągać a nie będziesz miała wyrzutów sumienia...ja myślę że w zgodzie ze sobą samą będzie dla Ciebie jeszcze pościągać póki masz jeszcze odrobinę swojego pokarmu 🙂 cokolwiek nie zrobisz - popieram 🙂
Holi ale dajesz dziecku mleko od krowy prawdziwej czy UHT- ej kartonowej?? moja ciocia ma własne krowy i daje małemu przegotowane takie mleko 🙂 żadnej alergii,nic.
agami moją Miluśkę jak było gorąco (dla zachęty leżenie na brzuchu) kładłam też tak jak Ty Maciejkę i chociaż dłużej poleżała.no i na dworze ją tak kładłam więc oglądała świat 🙂u nas wózka w domu w ogóle nie ma.już całkiem bym się nie mogła ruszyć... a mówisz że Ci miotły brak?a odkurzacz to co??mamy 21 wiek więc i transport się zmienia 😁 😁 a fotelik fajny bardzo.
Wanilia kupa co drugi dzień to kiepsko??a nie pamiętasz jak u nas była co tydzień? teraz już nie liczę co ile jest bo raz na 4 dni to się ppojawia.więc bez łez kochana 😆 póki się nie pręży to jest dobrze.
Doriana u nas też bebilon.ale kiedyś pisałam że Julka moja miała uczulenie na bebiko a jakiś czas temu w NAN PRO trafiło mi się jakieś zaschnięte mleko w kawałkach więc ja już Nan nie kupuje. bebilon i tyle.Gerber tez może być.
aga miło mieć podwórko,nie 🙂 ładnie razem wyglądacie 🙂
Ulka u mnie to samo! też taka cwaniura że na płaskim głowa i nogi w górze 🙃 a jak jej oparcie od wózka podniosłam żeby się nie siłowała to ta jeszcze bardziej.
toż litania mi wyszła....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...