Skocz do zawartości

LISTOPADÓWKI 2011 | Forum dla mam


aaa_aniusia_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Ja mam mamę do pomocy, ale nie wiem co by było gdybym nie miała... wiem jak długo trzeba kogoś szukać do pomocy, godnego zaufania... do żłobka bym nie puściła , ja bym tego psychicznie nie wytrzymała : ( taki ze mnie jakiś felerny model. Jednak przy dwójce biorę pod uwagę wychowawczy, trudno z pracą dzieci ważniejsze, nie wiem co będzie z kasą ( zresztą moja pensja jest niska, jak na uczelni), ale jak się chce zawsze jakoś można.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Shelby_m

    1290

  • yenefer07_m

    1098

  • Cherry_m

    1404

  • lala89_m

    1088

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
mnie tu mnie ma, a o mnie się pisze 🙂
jak zobaczyłam, że krusyna napisała, że Cherry robi prawko pomyślałam, że poczekamy na Wiśniową reakcję, bo przecież sama się nie będę dopraszać, że to o mnie 😁 hihihi
a Shelby wybaczy, wiadomo :P

a krusyna przynajmniej mogła się wykazać dyplomacją, a Cherry spostrzegawczością 😁

madziu - gdyby nie kasa to jakieś 3/4 problemów mielibyśmy z głowy, co?

Marinel - oby Ci się udało znaleźć pracę, skoro o tym marzysz, a co ważniejsze, aby ten, kto zajmie się Emi nie zaprzepaścił tego, co razem osiągnęłyście

aaa-Aniusia - co za Maksik, może zostanie fryzjerem? 😁

jadwiga-roza -a jak po wakacjach, co u Was?

puszkę z rossmana mam, ale bodziaka z biedronki nie 😞 no cóż :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Shelby dasz radę !!!

No Krusyna niczym Rasputia byłaś w tej ciąży !!!! 😁 😁 😁 😁 Ja tam ciąglę widzę podobieństwo do siebie hahaha 😁 😁 😁 😁 A w ciąży jeździłam do póki sie mieściłam 😁 😁 😁

Wiecie ze względu na pogode nie jedziemy do tych Czech.... Raz z powodu pogody - szkoda kasy żeby siedzieć w pokoju hotelowym.... a dwa z tego powodu że nie mamy jeszcze dowodu małego.... Czesi naród czepiający się polaków więc sie boję trochę. Nie chcę by mi dziecko wylądowało na jakiejś czeskiej izbie dziecka. Akt urodzenia to żaden dokument. Niby strefa schengen ale nas już wiele razy zatrzymywali do wyrywkowej kontroli.... Więc nie będe kusic losu a w takim przypadku dyskusja po czesku na niewiele się zda.... A w przyszłym tygodniu pójdziemy wyrobić małemu dowód osobisty....

w zamian za to idziemy do aquaparku a potem gdzies na obiad 🙂 🙂 🙂 🙂 Najgorsze jest to że nie mam stroju wieć wymyśliłam sobie tak że założe takie szorty czarne, stanik kąpielowy i koszulke na ramiączkach.... O boże masakra 😁 😁 😁 😁 😁 ja ze swoja super figurą yeahhhhhhhhh !!!! No co tam waleń lubi pływać..... 😁 😁 😁 😁

Yen , Martka gdzie jesteście ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂
Cherry jestem jestem, tylko nie mam mocy odpisać...dopadł mnie dziwny dołek...troszkę przygnębia mnie to siedzenie w domu...mam mega ochotę wyjść do mojego ulubionego pubu...pracowałam w nim kiedyś na weekndy i czuję się tam jak u siebie...poszłabym między ludzi, pogadała, potańczyła...jedyna koleżanka która tak samo jak ja uwielbia to miejsce, jest w ciąży, no więc klops...sama nie pójdę...i tak dzisiaj na gg pisałyśmy do siebie jak byśmy sobie tam poszły...wiem to głupie, w końcu jestem mamą, mam 30 lat , ustatkowana itd, ale brakuje mi czasem takiej odrobiny mojego dawnego życia...eh pomarudzilam i tyle...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Yen to nie jest głupie !!! Doskonale Cię rozumiem!!

Wiesz jesteśmy Mamami ale tam w środku jesteśmy gdzieś sobą!!! Młodymi kobietami mającymi swe pragnienia!!! Chcącym tańczyć, spiewać i szaleć !!! Ważne by ponad wszystko zachować siebie i być sobą!!! Więc nie wstydź się swoich pragnień i karć się za nie!!! My dokładnie mamy takie same 🙂 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yen ja się doskonale rozumiem. no i popieram Cherry w tym co mówi bo to mądra kobieta jest!! Pytałaś kiedyś o płacz na nocniczku, u nas też się czasami zdarzał na poczatku ale nie tyle płacz co wstawanie z niego więc klęczałam przed Emilką i zabawiałam a teraz muszę pilnowac bo jak zrobi siku to wstaje i muszę pilnowac żeby nie wylała się zawartość. Raz mi weszła nóżką do nocniczka 🙂

Shelby ja też mam puszke i bardzo mi się podoba a o bodach zapomniałam 😞

A dzisiaj usłyszałam "kto to widział tak jawnie dziecko karmić" 🙂 wracałam ze spaceru ale Emilka była taka głodna że myślałam że rączki sobie poobgryza wiec znalazłam ustronne miejsce, przysiadłam i zasłoniłam sie wózkiem ale oko starszej miłej pani (bo nie wypada brzydko sie wyrażać o starszych ludziach) dojrzało nas i się obruszyła 😞

Odnosnie pracy to nie sądze że szybko się znajdzie więc na razie się nie martwię kto będzie z Emilką 🙂 Może akurat będzie już mogła isć do przedszkola 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mam pytanko do Krusyny: Robiłaś kiedykolwiek dżem z nektarynek? Jak robisz dżemy to dodajesz jakieś żelfiksy czy konfitureksy? 🙂 Ja dla Emilki robiłam czasami nawet bez cukru tylko pasteryzowałam no i się zastanawiam czy te musy się nie zepsują... Tak sobie myślę czy zapasteryzowany mus z nektarynek by się utrzymał w słoiczku....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cherry - ja w ciąży wyglądałam jak TIR - serio!!! Miałam olbrzmi brzuch, nawet moi lekarze śmiali się, że najpierw wchodzi brzuch, potem..brzuch...potem brzuch i na końcu ja 🙂 I najśmieszniejsze było to, że nie zdawałam sobie sprawy, jaki jest ogromny i często próbowałam się przecisnąć przez jakieś szpary, ładowałam się za kierownicę itd. i dziwiły mnie pytania, czy aby na pewno nie urodzę bliźniaków 😁

Shelby - w każdym razie będę trzymała za Ciebie kciuki 🙂

Yen - u nas dziś był chrzestny Maksika i wspominaliśmy wspólne imprezy... chyba też miałabym ochotę poskakać, tylko mały na razie z nikim nie będzie chciał zostać 😞

Marinel - robiłam z żelfiksem, ale i bez (po prostu smażyłam jagody i pasteryzowałam przecier z truskawek)... Nektarynek na razie nie wykorzystywałam, ale jeśli porządnie zapasteryzujesz słoiki to spokojnie powinny postać.

wrzucam zdjęcie domku:
http://imageshack.us/photo/my-images/843/p8300925.jpg/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cherry Ty się nie dobijaj tylko ciesz tym że idziecie na ten basen! Ja też bym chętnie poszła!!
Aniu domek śliczny! I już taki etap. Bardzo podobny do naszego 🙃 Ale my na tym etapie chcemy mieć domek dopiero w listopadzie! Długo budowaliście do tego momentu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Krusyna a coś o wielkim brzuchu to wiem !!! Tuż przed porodem w najszerszym miejscu w obwodzie miałam 122 cm !!! 😮 😮 😮 😮 i do tej pory została mi wissząca zwiotczała skóra 😞 😞 😞: 😞 jak widziałyście zapowiedź programu "sekrety chirurgi"to tam w zapowiedzi była taka pani z brzuchem po ciąży to ja mam podobnie ale znacznie więcej i gorzej 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Zapalam, bo mój mały mężczyzna już siedzi u mnie w łóżku i od razu odpowiadam 🙂

Cherry - pamiętam, że też byłaś mega brzuchacz 🙂 U mnie właśnie wszystko i jeszcze więcej poszło w brzuch (moja mama miała taki przy bliźniakach), w zasadzie mogłam nic nie jeść a brzuch rósł (a wraz z nim boczki, uda, bo na czymś musiał się trzymać) - zresztą bardzo szybko się pojawił i do tej pory mam nieco owej nieszczęsnej skóry, z którą nic nie da się zrobić (przynajmniej nie naturalnie 😁).

Wisienko, więc naprawdę postaraj się nie przejmować, idź na basen i wyszalej się za wszystkie czasy. Jeśli jednak brzuszek tak Ci w głowie siedzi, to faktycznie postaraj się go zamaskować strojem i....hlup...!

Marinel - budowa zaczęła się w zasadzie w zeszłym roku na wiosnę (rosła własnie z brzuchem), ale mamy sprawdzoną, świetną ekipę i inspektora nadzoru, więc dają chłopaki radę. W środku jest instalacja el. i sanit. oraz tynki, a koniec...oooj...jeszcze trochę 🙂 Nie ma ciśnienia, bo mamy gdzie mieszkać, więc przeprowadzimy się dopiero jak wszystko będzie gotowe.

A w sprawie karmienia - nikogo to nie powinno obchodzić! Chociaż rozumiem, że dla nasze babcie i ich koleżanki może to oburzać. Musimy pamiętać, że one są z innej epoki - wtedy nawet brzuszek ciążowy skrywało się pod górą luźnych ciuchów 😉
Osobiście jestem ogromną zwolenniczką karmienia piersią, chociaż uważam, że w miejscach publicznych należy troszkę zakryć, np. jakąś chustą, bo większość ludzi może się po prostu krępować 🙂 albo tak jak Marinel znaleźć ustronne miejsce i w ten sposób jest wilk syty i owca cała 😁 Wyłączając - rzecz jasna - babcie 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć,

Niosę nowinę ... W śr byłam na usg prywatnie, a wczoraj do mnie zadzwonili, że już na kartę męża mam przyjść na genetyczne dzisiaj i byłam... Pani Doktór bardzo dokładna i długo oglądała i co powiedziała, będzie na 90 % chłopak... ech 😉... ale wszystko jest oki 🙂 to najważniejsze... ale Gosia sobie radzi z trzema facetami to ja też dam radę 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
co u nas i gdzie spędzaliśmy wczasy a wiec u nas do przodu Wiktor wchodzi na łóżko jesli coś leży na podłodze to on wchodzi na to zarzuca noge na łóżko i się ciagnie byle czego 😉 fajnie to wygląda, coraz częściej zajęty zabawą zapomina o trzymaniu się i tak stoi bez podparcia z minutke, przeszliśmy na kaszki na mleku mod wsumie przez przypadek bedac na weselu w czechach zabrakło nam pepti więc pojechaliśmy do sklepu i kupiliśmy hami coś jak bobovita po raz pierwszy moje dziecko jadło kaszke bez płaczu zjadł wszystko a jak się skończyło to był ryk, bałam się że go wysypie po tym mleku, jednak nic żadnej krosteczki czy czerwonego placka.Od tej pory wiktorek zaczoł bardzo ładnie jeść wszystko serek bakuś waniliowy puszysty (polecam!) zjada prawie cały, ogólnie dziecko odżyło. i tak jak pisałam urlopowaliśmy się troszke na podkarpaciu troszke w czechach, jednak wesela wole czysto polskie .. u nas ludzie się bawią 😉
żeby nie było czytam was codziennie i jestem na bieżąco 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Krusyna domek pierwsza klasa 🙂 A gdzie się wybudowaliście 🙂

Co do wagi ... ja mam straszne teraz kompleksy... startuję z 7kg więcej po zeszłej ciąży 😞... i teraz jest taki okres, że ktoś może pomyśleć, że mam albo brzuch z powodu obżarstwa albo ciąża ... O brzuch i piersi bardzo dbałam w zeszłej ciąży...ale niestety brzuch wyglądał ok, a moje piersi to teraz masakra dwa worki zwisające i już od początku znowu rosną... No nic... nie wiem czy będę miała czas aby zadbać o siebie przy dwójce na początku... bo karmienie piersią... wiadomo jak jest... nie jestem gwiazdą więc za darmo nikt mi żadnej terapii nie zafunduje...Z utęsknieniem znowu składałam swoje spódnice jesiienne i sukienki w rozmiarze 34/36... może kiedyś w dalekiej przyszłości jakoś się uda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madzi u gratuluję!! W chłopakach siła za to jaka będziesz uwielbiana przez synów!!! Zazdroszczę troszę naprawdę 🙂 Dzisiaj pomyślałam ze drugą też powinnam mieć dziewczynkę ze względu na liczbę ciuszków 🙂 Tak poza tym to chyba na drugie dziecko zdecyduję się jak Emilka pójdzie do przedszkola a ja trochę popracuję.
Jadwiga-roza dzięki za polecenie Bakusia. Zapomniałam o nich 🙂 Wczoraj dałam Emilce troszkę twarożku na chlebek i zjadła ze smakiem. Po 10 mies może juz jeść twarożek czy jogurciki a nam brakuje tylko 5 dni więc zaczynamy wprowadzać 🙂
Spotkała nas miła niespodzianka bo sie okazało że jeden sklep w którym robiliśmy zakupy na budowę miał 2 urodziny i z tej okazji dostaliśmy komplet garnków bo zajęliśmy 2 miejsce pod względem wielkości zakupów. Szkoda że nie wiedzieliśmy bo za 1 miejsce była fajna lodówka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madziu nic sie nie martw, na pewno jeszcze założysz swoje spódnice!!! A co do piersi to moje są asymetryczne bo w jednej mam więcej pokarmu i nie wiem czy sie wyrównają po karmieniu. Powoli myślę o odstawieniu Emilki ale to już po onronie żeby nie było tyle stresu na raz 🙂
Krusyna jak się nazywa projekt Waszego domku jesli mogę zapytać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂 Ja tylko na momencik 😉

Madzia - gratuluję 🙂 Ja bym bardzo chciała mieć dwóch synalków 😉 😁 Twoi na pewno będą najlepszymi kumplami, a to ważne, bo kto jak nie rodzeństwo 🙂
A domek stoi na Kaszubach w zasadzie rzut beretem do Gdańska 😉

Marinel - bardzo proszę: http://www.dominanta.pl/oferta/dzin_2G.html

A moje dziecię wcina chleb z watrobianką, zwykłym tarożkiem, pomidorem, ogórasy kiszone, a wczoraj babeczki owsiano-marchewkowe, nie wspominam nawet o drożdżówach 😉



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
przepraszam za to pytanie ktore sie pojawi po raz enty na naszym forum ale jakie macie foteliki samochodowe ??
w końcu trzeba jakiś kupić ale zupełnie nie mam pojęcia jaki, zwracam uwage na to by fotelik dało się rozłożyć jak maluch zaśnie.. błagam polećcie coś. patrzyliśmy na fotelik maxi cosi pearl, jednak może wy macie jakieś swoje foworyty ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jadwiga-róża ja będę kupować Maxi Cosi Priori SPS, szwagierka ma dla bliźniaczek i poleca, rozkłada się do spania i jest w nim dużo miejsca i nie jest drogi ok 400zł.

Wybaczcie , ale dziś to już mam w ogóle doła, bo Oskar śpi u dziadków...padł u nich tak zmęczony, że nie mieliśmy sumienia go budzić...a ja w domu sama 😞 fakt w końcu mogę się wyspać pierwszy raz od porodu...ale ja to bym chętnie na piwko wyszła...no i nie ma z kim 😞
Oglądam od biedy mam talent...a później chyba pójdę spać...ale rewelacja 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Madziu! moje gratulacje! mnie też podoba się Stanisław 🙂 Czy o Gosi z trzema chłopakami było o mnie??? wiesz, jest mi super z nimi! chociaż przy drugiej ciąży nie ukrywam marzyłam o kitkach 🙂 a teraz sobie myślę, że to trochę było egoistyczne, bo dziewczynki są bliżej matek, takie są przytulaśne no i to czesanie :P ale teraz jak jest Filip to przytulania mam podwójnie! bo ja sama jestem taka przylepka, więc moi chłopcy wytuleni na maxa! i Maciek też taki jest czuły i opiekuńczy! a jaka już jest między nimi sztama!!!
Z drugiej strony patrząc ja sama mam brata, z którym jestem blisko i bliżej im jesteśmy starsi 🙂 więc chyba płeć dzieci nie do końca ma znaczenie 🙂 ale rozumiem, że miała być Zuzanna 😉 ja też parę dni oswajałam się z myślą, że jednak nie Anna 🙃 🙃 W każdym razie życzę dużo zdrowia i cierpliwości do chłopców 😉
Krusyno! jakaż wielgachna ta Twoja "chatka"!!! i moje marzenia powróciły o małym, białym (tu niekoniecznie) domku... zazdraszczam!
Marinel! jak ja lubię czytać Twe posty! pisz i pisz! a Emilki wciąż nadziwić się nie mogę!
To samo do Armanda Wisienkowego! no już chłopina za chodzenie się bierze ostro! a post o wylizywaniu i memlaniu zwłaszcza wody po myciu podłogi mnie powalił na łopatki 🙃 🙃 🙃
Shelby! ja będę trzymać kciuki za miszcza kierownicy! z pewnością nie zajedziesz skrzyni biegów na pierwszej jeździe 🙂 🙂 🙂
Co to miałam jeszcze?
A ! Jadwoga roza podjęła temat bakusiów i innego jedzonka 🙂 my dzisiaj skonsumowaliśmy leniwe 🙂 ktoś je jeszcze pamięta? zajadałyśmy się w ciąży, co? i coraz częściej wychodzi tak, że drugie danie jemy wspólnie, więc staram się robić takie, żeby Filip zjadł. Jutro gulasz z szynki z pieczarkami (te będą dla większych) i kluski śląskie 🙂 mniam! My jemy zwykłe serki homogenizowane - 200 gramowe na raz 🙂 czasem dodaję do niego owocki i też jest smacznie. Nie ukrywam, że teraz mam mniej czasu na wymyślne potrawy i często idę na taką właśnie homogenizowaną łatwiznę 🤔 ale póki co Filip nie narzeka...
I trzymajcie kciuki, moje baby kochane, za moich chłopców! jeden żłobkowicz, a drugi drugoklasista! a ja wciąż taka młoda buahahahahaha! no, przynajmniej duchowo 😉

dzisiaj zaliczyliśmy plac zabaw pod dachem i wieeeeelkie lody na zakończenie wakacji - musiałam dojadać po Maćku, bo spuchł i zmieścił wszystkiego 🙂
i wiecie co? kocham bardzo tych moich chłopaków 😎
ale przynudziłam 🤢 🤢 ktoś to jeszcze czyta?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...