Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Edith, jak najbardziej można zieloną herbatę pić, na pewno jest zdrowsza niż czarna, ale oczywiście jak we wszystkim jakiś umiar też należy zachować, bo czy to będzie herbata czarna, zielona czy kawa to wszystkie zawierają substancję pobudzająca kofeinę bądź teinę,

Inirtam, a może Tymkowi nie odpowiadała ta niska temperatura na dworze dlatego płakał, skoro po wejściu do domu się uspokoił… taką sobie teorię wysnułam.. hehh

A my od wczoraj nie wyszłyśmy na dwór, Gabi ma jakąś sapkę, jak oczyściłam nosek aspiratorem to wyszły gągle spore, pewnie musiała zmarznąć za którymś razem, więc na razie niech siedzi w domu, ma się niby wkrótce ocieplić i znowu wróci ciepła jesień, więc wtedy będziemy mogły wyjść na porządny spacer


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Moja podjadła, teraz leży, stęka, macha nóżkami, ale na szczęście nie wyje 😉
Tusia, mojej pomaga na uspokojenie, jak kładę ją sobie na brzuchu. Rozbieram się do samego stanika, kłądę się na łóżku z głową dośc wysoko, Małą na swój brzuch i przykrywam kocykiem. Uspokaja się w 15 sekund.
A tak na marginesie, prześliczne zdjęcie macie w profilu 🙂

Marylu, spróbuj może herbatki Bocianek Medela. Moim zdaniem jest lepsza od Hippa.

Agnieszka, Majeczka jak zwykle cudna na zdjęciu 🙂

Pati, moja też ma jakiś katarek i dlatego od wczoraj spacerki zawieszone. Zakraplam narazie Sterimarem na zmianę z NoseFrida, ale dalej jej gruszką wyciągam gluciory. Tak wogóle to próbowałam używać tego aspiratora NoseFrida, ale jakoś nam nie idzie 🙃 Gruszka okazała się lepsza 😉

Mam pytanie do mamuś, które używały osłonek silikonowych na bolące piersi do karmienia - jak Wy to cholerstwo zakładacie, żeby się nie zsuwało a dziecko żeby dobrze chwyciło??? 🤢 Bo albo ja jakaś niedouczona, albo te osłonki na moje cycki się nie nadają 🙃 Nie chce mi się odciągać laktatorem, wolałabym karmić piersią, a prawą mam tak obolałą, że nie jestem w stanie podać jej dzisiaj mojej małej pijawce 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Zmieniłam te osłonki z Aventa na Tommee Tippee i jakoś dałyśmy radę 🙂 Ból wcale nie był mniejszy jak Natalka zasysała, ale przynajmniej w końcu dobrze chwyciła tego cyca i possała 15 minut 🙂 Teraz czas zmienić pieluchę, bo chyba w gaciorach pełno 😉

Isa, jak ja Ci współczuję tej gehenny 😞 Mogę sobie jedynie wyobrazić, jak taka sytuacja może wykończyć, bo wystarczy, że moja drze się przez 30 minut bez powodu a ja mam ochotę strzelić sobie w głowę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wspolczuje Wam dziewczyny że Wasze dzieciaki takie nie spokojne...Moja Maja oczywiscie od okolo 18 miala chimery ale przeszlo i zasnela...Dzisiaj bylismy na tej rehabilitacji dziennej pokazywali Nam jak postepowac z dzieckiem i jak cwiczyc 🙂 jak wracalismy chcielismy isc w Kórniku do sklepu jak wyszlismy to Maja cala zesiniala wzielam ja i jakos przeszlo i odrazu do domu...jak sie wystarszylam to masakra ale pewnie zmiana temperatur:-/ dzisiaj Niuni kupilam zajebista sukienke w lumpeksie trzeba ja wyprac i w czwartek do ciotek ubiore,by ładnie wygladala 🙂 🙂 🙂 aaa i lekarka która badala Maje,stwiwrdzila ze mało przybiera na wadze...wiec mamy jej podawac fantomalt...jutro do odbioru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej Laseczki,
u mnie dzis masakra cały dzień nie spał od 7.30 usnal dopiero przed 19 i cały dzień wycie i stekanie, wysiadłam już nerwowo 😞 na chwile nie dał mi odpocząc nawet noszenie na rekach nic nie pomaga ani bujaczek ani dźwiek suszarki ehh, teraz sie zmęczył całym dniem to usnął.
Marylu co do wizyty u neurologa, nie powiedział nic konkretnego zbadał go i jest wszytko ok ale żeby mi dał zgode na szczepienie to musi miec zgode od kardiologa i zrobione eeg głowy a na to są długie terminy znów jakaś masakra ;/ dobzre że tesciu ma znajomosci w szpitalu to może się załapie jakiś termin jeszcze przed szczepionką ( 13 listopada) a terminy do lekarza na grudzien ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Laktqcja powoli mi sie normuje. Ale staje dosłownie na głowie zeby wszystko wróciło do normy.
Moj Krzyś ostatnio wieczorami nie może spać. I dziś też 4godziby ryku i wiercenia sie było. Ale jak go wreszcie polozylismy to spał 4godziny!!!!!! Szok pobił swój rekord. Od razu czuję sie bardziej wyspana 🙂 mimo iż do łóżka poszłam długo po nim 🙂
A na dzisiaj mam dla niego strój dyni 🙂 taki zwykły pomarańczowy spioch z tesco 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej dziewczyny.
Nawet się wyspałam , mała nadal śpiochuje i przy tym pierdzi jak oszalała. 🤪
Dobrze bo jakby nie pierdziała to by mega kolki nas czekały. 😮
My oczywiście nadal w domku bo boimy się chorobska ,a wilgoć niemiłosierna wiec pauzujemy.
Na dniach ma się poprawić to będziemy spacerować.
Od dzisiaj zaczynamy pić herbatke na laktacje ,zobaczymy co z tego będzie ,na razie ostrożnie bo pokarm mam , wiec jedna szklaneczke na dzien.
Ja natomiast zaczelam brac wit.C bo nadal taka niewyrazna jestem ,przy okazji i malej sie dostanie z mleczkiem to moze ja też wzmocni. 😜
Uciekam bo już się budzi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzień dobry.

Młody jak się obudził to wzięłam go na ręce a tam całe plecy w kupie hahahaha i pod prysznic z nim 😁

ja osłonki stosowałam przy córce .zakładając je naciągałam je dość mocnoi wtedy się zasysały i nie musiałam ich trzymać rękami 😉

u nas zimno 3 stopnie ale nie pada więc dziś też spacerek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam,
u nas nic nowego... młody non stop ma te boleści albo poprostu lubi płakać i być na rękach... już się do tego zaczynam przyzwyczajać, sam spokojnie poleżeć nie może tylko u mnie na rękach...
dla niego nie istnieją pory dnia i nocy... w dzień nie śpi, w nocy mało co i tak dzień w dzień, noc w noc... ehh ;/ dzisiaj w nocy budził się prawie regularnie co 40min - 1h ;/ i tak całą noc... moja mama mówi że może mam mało pokarmu... ale jak ściskam pierś po każdym karmieniu to tryska jak z fontanny więc to napewno nie jest ta przyczyna;/
myślałam że jak skończy miesiąc to się jakoś unormuje a tu widzę że dnia na dzień jest coraz to gorzej;/

agn mam już te krople, i zrobiłam już przelew... dziękuje Ci bardzo bardzo!! :*
wie ktoś jak się dawkuje ten sab simplex?? może po tym wszystko mu przejdzie i będzie spokojniejszy...

wyszłabym z nim na dwór, ale ma katarek i kaszel i strasznie się boję żeby nie pogorszyć sprawy ;/ bo w przyszłym tyg mamy szczepienie i musi być zdrowy... pewnie dalej sobie odpuścimy ten spacerek...
od 2 dni mój mały nie zrobił kupki... czy to normalne???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Isa brak kupki przy karmieniu piersią jest normalny - zdarza się że dziecko przetrawia pokarm mamy zupełnie więc nie ma z czego być kupki. Jeśli się nie pręży i nie boli go brzuszek to się nie martw.
Kiedyś czytałam że SS powinno się podawać ok 5 kropel przed każdym karmieniem.
A może Tobie i Szymkowi pomogło by noszenie w chuście albo w nosidle? Miałabyś przynajmniej wolne ręce.....

Tak w ogóle to dzień dobry 🙂 Mała dziś przeszła sama siebie i spała od 21 do 4:30, pocyckała 10 minut i spała jeszcze do 7:30 😁
Wczoraj napiłam się z kumpelą lampkę winka 😁 mmmm jakie było pysssssssszne!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry.
Oczywiście pochwalilam mojego maluszka. A resztę nocy budził sie co godzinę. Ale o tak nie mam co narzekać.
Isa ss podajesz przed karmieniem 15kropli. Jeśli często karmisz to rob przerwy 3hodzinne między podaniem kropelek. Jeśli zapomnisz przed karmkeniem to spokojnie możesz dac po.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam 🙂 dawno nie bylam tak wyspana 😁 Ulcia zasnela o 22, a w nocy budzila sie tylko o 3 i 6.30 i spalysmy do 9.30 😁

Wczoraj na usg bioderek lekarz powiedzial, ze jest wszystko ok, tylko musimy wykonywac z nia pewne cwiczenia i ma duzo na brzuszku lezec. te jej proste nogi to przyzwyczajenie po pobycie w brzuszku, a nie dysplazja...uffff na szczescie nie musze jej juz pieluszkowac. dzis musze podzwonic i umowic sie jakos na grudzien/styczen...
Mi pokarm wrocil, cyce mam jak balony 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam się i ja 🙂 my po udanej nocy 🤪 po giga awanturze Tymuś zasnął o 20 a ja razem z nim, pobudka o 24, krótkie jedzonko i przewijanie, potem kima do 3 i do 6... i od tej 6 nie śpimy... ale łudzę się, że zaraz zaśnie, bo w piżamie jeszcze siedze, gęba nie umyta ☺️ a w domu sajgon 😜 wstyd się przyznawać ☺️
my dziś na szczepienie idziemy, a ja dalej nie zdecydowałam jak szczepić... ech.. 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam 🙂
dzisiaj jakoś wyspana jestem 🙂
Maluda zasnęła ok 23, obudziła się po 1, później przed 5... A już później za cholerę nie chciała mi zasnąć - tylko wycie, a nic nie pomagało... Wzięłam Ją w końcu do siebie do łóżka i zasnęła w kilka sekund 😮 i spałyśmy do 9:30 jakoś 🙂

isa mi lekarka mówiła, że ten Sab Simplex jest super i że jak kupię to żebym dawała po 15 kropli tego SS.

Teraz już nakarmiona i śpi 🙂 PÓKI CO 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam 🙂
Moja Natauchna wczoraj wieczorem dała niezły popis. Zasnęła dopiero przed północą 🤢 Daję jej Sab Simplex od wczoraj, 15 kropli 3 razy dziennie i chyba w nocy zaczęły działać, bo kolejne pobudki o 1.40, 3.30 i 6.00. Trochę pociamciała mleka i za każdym razem ładnie szła spać. Wogóle nie marudziła, nei prężyła się, nawet mniej jej się ulewało. Tylko tylko co tam ze śliną jej wypłynęło. A dziś od rana takie bąki puszcza, że szyby w oknach się trzęsą 😁 Teraz podsypia, ale pewnie w ciągu godziny o cyca zacznie się dopominać 🙂

Ja muszę dzisiaj ogarnąć kuchnię, bo tam syf i malaria... 🤢 Resztę mieszkania mam jako tako ogarniętą. M dziś po pracy jedynie odkurzy.

Zastanawiam się, czy jutro na cmentarz jechać. Trochę się boję Małą ciągnąć, bo tam kupa ludzi, a ona jeszcze przed szczepieniami i trochę ma katarku. Chyba M wyślę ze zniczami i kwiatami a sama pojadę po 1 listopada...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
isa Z tego co piszesz to może Twój synuś jest taki zmęczony tym że nie może spać, że przez to nie śpi. Głupio to brzmi ale może tak faktycznie jest. Weź może jakiejś melisy się napij, jemu też może pomoże.
Co do kupy to Doti ma rację. Nie musi robić codziennie.

U nas chrzciny załatwione na 18.11. W parafii zamówienie złożone, dziś jeszcze do restauracji jedziemy menu zamówić i będzie spokój. Co do stroju to myślałam o czymś takim: http://allegro.pl/basbet-spodnie-koszula-kamizelka-chrzest-62-i2723552001.html bo jakoś te satynowe białe stroje mnie nie przekonują 🥴 i są blee 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam 😉))
Doti mam pytanie dotyczące tej pentelki 🙂 bo widzialam ze masz ochote ja zakupic 😉. onieważ mam sobie wybrać jakiś prezent pomyślałam że będzie to właśnie chusta, tyle Że nie wiem czy tkanka,czy elAstyczna...wiem że elastyczna dla pocZątkujących ale znowu pewnie n długo nie posłuży skoro mój mały waży już 5 kg..czy.za niedlugo nie bedzie ina sie za bardzo naciagac jak bedzie jeszcze ciezszzy czy od razu tkana. .? Pewnie trzeba będZie kupić na dwa razy...może orientujesz się bardziej 😉?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...