Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Dobry,
wczoraj wieczorem mały taki wrzask narobił że już nie miałam do niego sił... wymasowałam brzuszek, dałam czopek, leżał na leżaczku, na brzuszku, kąpiel i tak w kółko... męczyliśmy się z nim 3h aż wkońcu wydusił... bardzo małą kupkę, aż się śmiałam że tyle było tego stękania i tak skromnie się wyrobił 😮
chciałam dzisiaj iść do naszej pani doktor ale niestety ma wolne i dopiero w przyszłym tyg będzie...

dzisiaj dalej marudny od rana 😞

Natalia trzymajcie się cieplutko!!! wszystko będzie dobrze!
inirtam ja dostałam tabletki antykoncepcyjne Ovulan, i bierze się je bez przerwy i nie ma okresu... dzisiaj biorę pierwsza tabletkę 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Część
U nas nocka nieźle. Maly spał do 2. A potem budził sie już co godzinę ale szybko zasypial więc spoko 🙂 a rozmiar to nosimy 62 i niektóre spiochy trochę ciasnawe inne trochę przydlugie. Myślę ze w grudniu na 68przejde.
Znow straciłam w prawej piersi mleko a lewą ledwo coś produkuje. Wiem ze to ze stresu 😞

Natalia 3mamybkciuki za Majeczke. Mała jest dzielna i na pewno wszystko będzie dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry 😆

Moją Olę przechwaliłam - dzisiaj od 2.00 budziła się co pół godziny i nie wiemy o co jej chodziło tylko stękała sobie... może kupka ją męczyła chociaż odpukać jak narazie to minimum jedną dziennie robi, a wczoraj nawet dwie poszły więc specjalnych zaległości nie ma 😁 Na spacer by się przydało wyjechać ale u nas 3 dzień mgła 😠

Natalia życzę dużo zdrówka Twojej córeczce, przykro że już takie maleństwo musi się tyle nacierpieć 😞 Ale wierzę że wrześniowe dzieciaczki są bardzo silne i ze wszystkim sobie poradzą 🙂 czasami to mi się wydaje że są nawet silniejsze od nas...

Jeśli chodzi o czapeczkę to po kąpieli zakładam też na jakąś chwilę jak przechodzimy z pokoju do pokoju a później już ściągam bo Ola od małego nie była nauczona do czapek i teraz ich bardzo nie lubi 😉 nieźle to brzmi "od małego" jakby niewiadomo jaka duża już była 😁 😁

A z teściowymi to chyba każda ma jakieś przejścia. Moja odpukać narazie w miarę się zachowuje, ale i tak zawsze ma dobre rady dla nas jak przyjdzie... 🤢

Wczoraj standardowo kąpaliśmy Olę i ryk na całay blok 😁 ale pod koniec kąpieli skorzystałam z waszej rady żeby na brzuszku ją położyć i wiecie co... cisza 🤪 zaczęła się rozglądać i nawet chlapać troszkę rączką. Następnym razem spróbujemy tak od początku może się uda w końcu przeżyć kąpiel bez płaczu i w spokoju cieszyć się z kąpieli naszego maleństwa 🙂 🙂

Dziewczyny a jak często kąpiecie dzieci, bo my z racji tego że nie jest to zbyt miłe przeżycie to tak co 2-3 dni. Jak pytałam położnej to mówiła że to takie minimum, że codziennie nie trzeba. Ja też tak myślę bo w końcu upału nie ma a ubrudzić też się nie ma gdzie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aaaa i najważniejsze wczoraj byłam ważyć małego i ma już 5920g. Równo 9tyg i 4dni 🙂 trochę przystopowal z wga od ostatniego wazenia. Ciekawe czy to tak naturalnie czy wina mojego mleczka

A jeśli chodzi o czapkę to po kąpieli ubieramy bo mały ma dość dlugie włoski i są dość mokre nawet po wytarciu recznikiem. Potem mu ta czapka sama spada i tyle 🙂
I kąpiel robimy codziennie. Ale mały zawsze w wodzie sie uspokaja i po kąpieli ma nqjlepszy sen nawet 4godziny 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzieki dziewczyny 🙂 Napewno bedzie dobrze,nie dopuszczam innej mysli,ale przersta mnie to wszystko...ja kapie Maję codziennie z tego wzgledu ze lubi kapiel i ladnie po niej śpi 🙂
isa a dostalas okres juz? mi sie konczy teraz robie wszystkie badania i bede miala zakladana spirale.
Dzieci zazwyczaj w ogole nie lubia czapek,my tez zakladamy jak przenosimy sie z pokoju do pokoju na karmienie a duzy wietrzymy na noc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
My czapeczkę zakładamy tylko na dwór 🙂 Albo jak zauważyłam początki ciemieniuszki i oliwkowałam to potem czapusia 🙂
Dzieci juz się naspały :/ idziemy na spacer zaraz.
Moja Mała bidusia budzi się z krzykiem. nie może sie wyspać bo ją chyba bolą dziąsła 😞 wkurza mnie to! rozumiem kolki w tym wieku, rozumiem ulewanie, ale żeby ząbkowanie?! 😠 😠 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doti napisał(a):
My czapeczkę zakładamy tylko na dwór 🙂 Albo jak zauważyłam początki ciemieniuszki i oliwkowałam to potem czapusia 🙂
Dzieci juz się naspały :/ idziemy na spacer zaraz.
Moja Mała bidusia budzi się z krzykiem. nie może sie wyspać bo ją chyba bolą dziąsła 😞 wkurza mnie to! rozumiem kolki w tym wieku, rozumiem ulewanie, ale żeby ząbkowanie?! 😠 😠 😠


Moja tez czasami tak okropnie budzi się płaczem :-/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Natalia ja karmie piersią i nie miałam jeszcze okresu... dlatego dostałam tabletki które można brać i karmić...

dziewczyny wasze pociechy śpią jeszcze w rożkach ?
mój Szymek jest jakiś zbuntowany na śpiworki, rożki itp... musi mieć luźne nóżki bo inaczej nie zaśnie 😮
zawsze po kąpieli utulam go w rożku żeby było mu ciepło to ten dostaje jakiejś nerwicy i dopiero jak jest 'uwolniony' to zasypia.

zaraz ubieram małego i idziemy przywitać się z małą kuzynką Szymusia (3 tygodnie dzisiaj kończy) ciekawe czy będzie grzeczny i czy da mi wypić spokojnie kawkę z żoną kuzyna.
a swoją drogą byłam dzisiaj na mieście kupić coś małej i normalnie oczopląsu dostałam od dziewczęcych ubranek... nieźle można wystroić dziewczynki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Natalia trzymajcie się dzielnie!! jestem pewna, że nim się obejrzycie Majeczka będzie już całkiem zdrowa :*

co do ubranek... to u nas powoli do kartonu przenoszą się rozmiary 56... 62 jest jeszcze nieco za duże, ale wolę, żeby miał luźno niż żeby mu się coś ciągnęło..

Isa u nas rożek ani razu nie był użyty!! więc mam nówkę sztukę na zbyciu 😉 mały na początku spał owinięty w kocyk, ale jak tylko zaczął wierzgać nóżkami i wyjmować rączki to go tylko przykrywam... i tak jak zakryję rączki, bo często ma zimne, to nie mijają dwie minuty i już są odkryte 😉 a po kąpieli, zazwyczaj go karmię i wtedy też tylko lekko kocykiem okrywam, bo przechodzimy do chłodniejszego pokoju, ale zaraz robi mu się gorąco i się rozkopuje 😉

a pytałam o czapeczke, bo my właśnie tylko po myciu głowy zakładamy, czyli co drugi dzień (a kąpiemy codziennie, przynajmniej pupę i nóżki śmierdziuszki 😉 ) i też jak już go odłożę do spania, to zazwyczaj sama się zsuwa... tylko on tak nie znosi tego zakładania czapki, że zastanawiałam się, czy nie odpuścić...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
isa8 napisał(a):


dziewczyny wasze pociechy śpią jeszcze w rożkach ?
mój Szymek jest jakiś zbuntowany na śpiworki, rożki itp... musi mieć luźne nóżki bo inaczej nie zaśnie 😮
zawsze po kąpieli utulam go w rożku żeby było mu ciepło to ten dostaje jakiejś nerwicy i dopiero jak jest 'uwolniony' to zasypia.


właśnie ostatnio zauważyłam że Ola też nie mogła zasnąć jak ją zawijaliśmy ciasno w rożek i teraz przykrywamy ją tylko z dwóch stron rożkiem (o spodu już nie bo to ją najbardziej drażniło) i przykrywamy jeszcze kocykiem. Jakoś boję się jeszcze normalną kołderkę wyciągnąć bo ona tak mocno fika i macha rączkami że nie raz kocykiem się nakryła a boję się że kołderką mogłaby się udusić 😞

No cóż dzieciaczki nam powoli dorastają już zapominają jak to fajnie było ciasno w brzuszku teraz już chcą więcej swobody 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aha dziewczyny a jak już jest temat kapieli 😜 Smarujecie czymś dzieci po kąpaniu typu oliwka? Bo mi lekarka mówiła że oliwka to jeszcze bardziej wysusza i żeby nie smarować 😮 ja kąpię małą w oilatum więc to trochę nawilża i mam jeszcze z tego kremik, więc jak widzę gdzieś suchą skórkę to smaruje ale nie wiem czy smarować tą oliwką standardowo po każdej kąpieli czy czymś innym nawilżać całe ciałko?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Iza ja dostałam Azalia... lekarka mi powiedziała, żeby zacząć brać w dowolnym momencie i że od pierwszej tabletki działają... ale jeszcze nie wykupiłam 😜 jakoś mi nie spieszno 😜 😉

Kasia ja kąpię w Oilatum i smaruję oliwką Bambino... skórka śliczna, pachnąca, delikatna i o żadnych przesuszeniach nie ma mowy... buźkę też smaruję po kąpieli oliwką, a doraźnie na potówki kremem oilatum... bo sudocrem za bardzo wysuszał buźkę

właśnie M wygoniłam z synem na spacer 🙂 i mam chwilę tyyyylko dla siebie, a co zrobię... powieszę pranie, bo nie ma komu... 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja jeszcze uzywam rozka, ale Ula ledwo sie w nim miesci 😁 przewaznie biore ja w nim po kapieli, bo tak mi wygodniej i malej cieplo (ale przy nozkach rozek odwiniety jest). Ja ciagle kapie Ulke w Bobini i zawsze smaruje po kapieli cialko oliwka, tez bobini. Twarz smaruje kremikiem Bobini, ale tylko od czasu do czasu, jak widze jakies przesuszone miejsce. malutka ma juz piekna cere, bez zadnych pryszczykow i przebarwien, a cialko takie mieciutkie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja kąpię małą codziennie, z tym, że główkę co 2-3 dni, ona uwielbia kąpiele, więc to żaden problem i jak ma umyta główkę to na chwilę zakładam czapkę bo przechodzimy do salonu, gdzie jest chłodniej i tam ją karmię

co do wagi, to w środę jak byłyśmy na szczepieniu ważyła równe 5000 g i mierzyła 59 cm 🙂 (ma 8 tyg) i ciuszki nosi jeszcze 62,

a tak w ogóle to potrzebuje Waszej pomocy, robimy w niedzielę chrzciny (na godz. 13.00), będzie obiad i kawa, no ale goście będą siedzieć dłużej na pewno niż 2-3 godz. no i teściowe, babcia M i brat mają 60 km, więc dobrze by było, żeby potem oprócz sałatek i tzw. zimnej płyty była jakaś ciepła kolacja, no i tu mam kłopot bo nie wiem co zaserwować?
macie jakieś pomysły co ciepłego na kolację pasuje podać na chrzcinach?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
pati1984 mogłabyś zrobić np. polędwiczkę wieprzową owiniętą w boczek z sosem śliwkowym albo zawijańce z piersi kurczaka lub indyka ze szpinakiem lub pieczarkami w środku albo łososia na szpinaku jak lubią ryby...
Ja często to robię te rzeczy na jakieś imprezy i smakuje...
Mąż poszedł się przejść z młodym na spacerek 🙂
Dzisiaj jakiś szok, Kuba zjadł o 17:00, 190 ml mleczka 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...