Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Witam się i ja 😁

Deira trzymam kciuki, zeby się u Ciebie wszystko unormowało, Ty się biedna nacierpisz 😞

Mixi ja też bym poszalała po marketach po wypłacie ale szaleję z zakupami przez internet, jakoś mi wygodniej 😁 Wczoraj byliśmy w tym nowym Outlecie w Szczecinie, masakra 😮 Tylu ludzi naraz to ja w życiu nie widziałam 😮 Miało być niby taniej, bo to outlet i gówno prawda. Chciałam dokupić sobie butelek Dr Browna i cena w Smyku coś ok.39 zl 🙃 A ja przez allegro za 24 zł kupuję 🤪

Marylu ale cudny Twój synuś 🤪

Natala Twoja córcia jak synek Marylu takie silne dzieciaczki 🤪 Moja z ledwością głowę podnosi, aż zaczynam się martwić 🤨 Nie cierpi leżeć na brzuchu, od razu dostaje histerii 🤔 I zabawek też nie łapie 🤔

No i ciągle moja Maja tak dużo śpi, czy któraś z Was też ma taki problem?
Jak zaśnie o 19 to śpi do 1 w nocy, potem jedzenie w okolicach 5, dalej zasypia, o 8 zje i pobawi się z godzinkę, dwie i znowu spi, ok. 11 znowu je i znowu śpi (dziś 3 godz. do kolejnego jedzenia) i znowu pobawiła się godzinkę i jak z nią tańczyłam i śpiewałam znowu zasnęła 🤔
Wstanie pewnie ok. 16:30 - 17:00 pobawi się z godzinkę, może półtora, kąpiel, mleko i spanie na noc 🤨 Ostatnio z nią nie wychodzę, bo jest srasznie mglisto 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Agn Wiktoria też tylko je i śpi.No ja do tego outledu się nie wybieram.
Nie łapie sama zabawek ,jak leży na brzuszku to też zaraz płacze i po to mi ta mata dla zachęty do leżenia. 🙂
Moja mała robi kupe co dwa dni o 13 ,tylko jak zrobi to aż cała jest brudna i ciuchy wszystkie też.
Dzisiaj właśnie była mega kupa więc ide prać bo wszystko już mam poplamione. 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej dziewczyny 🙂 u mnie zakrecony weekend i nawet nie mialam kiedy wejsc na kompa 🙂 ale tak zawsze jest jak M przyjezdza 😁
wiecie co wczoraj tak sie wystraszylam az mi sie rece trzesly moje dziecko dostalo strasznego bolu brzuszka i do tego produkuje tyle sliny ze wczoraj sie nia dlawila strach mnie oblecial ze szok
i co moze byc z ta slina to normalne? wasze dzieci tez sie tak dlawia ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Deira napisał(a):
Cześć dziewczyny,
Od środy się nie odzywałam, bo od czwartku przeżywam jakąś masakrę.

W skrócie – w czwartek byliśmy u pediatry. Mała miała mieć szczepienia, ale ostatecznie pediatra przesunął termin na przyszły piątek z uwagi na jej katarek.

Pokazałam też pediatrze mojego cycka i tego guzka, który mi został po zapaleniu piersi i którego nie mogłam w żaden sposób ściągnąć. Pediatra pokiwał głową i od razu dał mi skierowanie do chirurga. Ponieważ zależało mi na czasie, bo ten guzek zaczął mnie pobolewać, to udało się załatwić wizytę na następny dzień czyli w piątek w przyszpitalnej poradni chirurgicznej u znajomej chirurg. Chirurg obmacała mnie dokładnie, pokiwała z niezadowoleniem głową i stwierdziła, że guz jest ogromny i jest to jakby naciek. Od razu zadzwoniła na oddział i załatwiła mi w ciągu godziny usg i biopsję guza.
Na usg wyszło że guz ma wielkość 3 cm na 2,7 cm. Patolog, który mnie nakłuł nie mógł w ogóle pobrać materiału do badań histopatologicznych, bo to gówno okazało się cholernie gęste. Nakłuwał mnie kilka razy i w końcu udało się coś tam ściągnąć z tego cycka. Bolało jak cholera. Wynik był w ciągu 2 godzin. Pobrany materiał to ropa, czyli w cycku jest ropień… 😞 Do tego niestety bardzo dobrze otorbielony. Pani chirurg długo się konsultowała z innym lekarzem, bo ona chciała mnie kroić tego samego dnia. Ostatecznie jednak wzięli mnie ponownie pod usg i tym razem grubą igłą próbowała mi się wkłuć do tego guzka, żeby ściągnąć tę ropę. Z marnym skutkiem, bo wyszło tylko trochę krwistej zawiesiny, a ja wyłam prawie z bólu. Potem uciskała mi tego cycka tak, że mleko sikało prawie pod sufit. Ostatecznie dostałam receptę na antybiotyk, polecenie nagrzewania cycka przez prawie 24 h na dobę i ściągania pokarmu aż do ostatniej kropli. Jutro mam się stawić ponownie do poradni.
Jak antybiotyk nie pomoże – będą ciąć.

Gdy wróciłam do domu zaczęła się znowu szopka. Przy nakłuwaniu tego ropnia musiało się coś posączyć z tej torbieli, gdzie jest ropa, bo w ciągu 4 godzin miałam gorączkę prawie 40 stopni, W nocy skoczyła mi do ponad 40 stopni. Całą sobotę przeleżałam w łóżku płacząc z bólu. Dziś jest nieco lepiej, ale czuję się jak przejechana przez walec.

Jutro jadę pokazać się pani chirurg, która oceni jak wygląda sytuacja, Niestety mam złe przeczucia, bo moim zdaniem po 3 dniach brania antybiotyku ropień jaki był taki jest nadal.
Powiem Wam, że jestem już tak zniechęcona, i tak załamana, że gotowa jestem już jutro poddać się zabiegowi nacięcia i przejść na butelkę.

A jeszcze żeby nie było za pięknie, zapomniałam dodać, że w czwartek pani pediatra stwierdziła, że wysypka Natalii to ewidentnie alergia pokarmowa i jeśli chcę karmić piersią, to musze odstawić wszystko co zawiera choćby odrobinę mleka lub jego pochodne oraz wołowinę i jajka. Czyli czeka mnie jedzenie gotowanego kurczaka, marchewki, kanapek z dżemem i picie wody mineralnej 😞

Na ten moment dokarmiam Małą Bebilonem Pepti, bo karmić piersią z ropniem nie mogę a z jednego cycka nie starcza. No i Natka od piątku nie zrobiła kupy, a tak to waliła po 5 dziennie. Boję się, ze to Pepti będzie źle tolerowała. A wtedy to już nie wiem, czym będę ją karmić...
Czy oprócz Bebilona Pepti są jakieś inne mm przeznaczone dla dzieci z alergia, wiecie coś na ten temat?

Ogólnie od czwartku jest po prostu super... 😞 😞 😞

deira wspolczuje przebojow z cycem ale trzymam kciuki zeby bylo ok 🙂
co do mleczka jest jeszcze nutramigen ale skoro podajesz malej bebilon pepti to moze sprobuj bebilonu HA byc moze pepti jest za tluste dla Natalki zycze powodzenia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
cześć dziewczyny.
jesteśmy po chrzcinach. obyło się bez niespodzianek. goście dopisali. jestem starsznie zadowolona z tego że odbyła się uroczystość w restauracji, moja mama też 😉 Oskar cały czas prawie spał tylko budził sie na jedzenie. on chyba im ma głośniejsze otoczenie tym lepiej śpi 😁 od 2 dni nie robił kupy i bałam się że zafajda ubranko. ale dopiero w nocy go wzięło na kupkanie.
W restauracji też nas fajnie policzyli. jestem zadowolona.
dziś przychodza koleżanki z pracy na torta (specjalnie zamówiłam większego żeby mi zostało) trochę zostało jedzenia ale podzieliłam się z mamą 😁

Deira współczuję!
Emilia mój Młody tak się ślini że wszystko ma mokre tak na klatce piersiowej ale się nie dławi.
mixi mój też nie lubi leżeć na brzuchu.

dziewczyny Wy już wspominacie jak dzieciaczki były w brzuchu? a co będzie za pare lat?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marylu mi się wydaje że przy zap. ucha albo gardła raczej gorączka będzie. Choć znam takich co nigdy gorączki nie mieli a chorowali. Jeśli problemów z kupką i gazami nie ma... coś go musi drażnić... masz jakiś sposób na uspokojenie? Może po tym uda się zgadnąć co mu jest?

Edith ja Wam zazdroszczę że jesteście już po wszystkim. Fajnie że Wam się wszystko udało 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
oj widze ze te nasze dzieci ladne psikusy nam robia moja wczoraj tak plakala i strasznie sie czegos wystraszyla i dziwnie sapala po 15 minutach tak jakby oddech sie uspokoil ale za to brzuszek bolal strasznie i kazdy pierd byl mega wysilkiem 😮
jutro ide do lekarza to sie dowiem co z tym slinotokiem 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marylu jeśli byłoby to zapalenie ucha, to raczej przytulony do Ciebie jednym lub drugim uchem powinien przestać płakać, bo Twoje ciepło przyniosłoby ukojenie w bólu ucha...

Emi mój też się trochę ślini i zdarza się, że krztusi się tą śliną... mam wrażenie, że nie umie sobie z nią jeszcze radzić 😉 w pewnym momencie to normalne, że dzieci się ślinią i wcale to nie oznacza, że za chwilę wyjdą zęby, bo ślinotok przed pojawieniem się ząbków może trwać i kilka miesięcy (2-3mieś.)... bardziej bym się tym martwiła, gdyby śliniła się tak mając 2-3 lata, wtedy mogłoby to oznaczać konieczność usunięcia migdałków... ale teraz wydaje mi się, ze nie masz się co martwić 😉

Tusia zazdroszczę, że Twoja mała się tak ustabilizowała 🙂 nie wiem, kiedy nastąpi to u nas 😉 nawet nie mogę go kąpać o stałej porze, bo zawsze zasypia inaczej... wczoraj np. kąpaliśmy się ok. 20.30, a dziś o 18.40.... wszystko przez to, że w ciągu dnia baaaardzo różnie śpi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam się,

dopiero teraz, w weekend nie miałam czasu się odezwać bo byłam zalatana w związku z przygotowaniami do chrzcin..
jestem mega wypompowana, ale mamy już to z głowy 😉
chrzciny się udały, maleńka była super-grzeczna, w Kościele cały czas grzecznie spała, nawet jak polali jej główkę woda to się nie obudziła, tylko delikatny jakiś grymas na twarzy się pojawił (mąż się śmiał, ze pewnie diabełek z niej wychodził 😉 )

tylko potem na imprezie nie spała wcale, tylko krótkie drzemki co jakiś czas sobie ucinała, takie po 20 min, ale to chyba z nadmiaru wrażeń, bo wszyscy chcieli ja na ręce brać, goście się porozjeżdżali dopiero ok.20, wykąpaliśmy szybko małą, bo marudna juz była, nakarmiłam i jak zasnęła to spała do 4, w ogóle to juz drugą noc z rzędu pospała 7-8 godzin ciągiem 😮 😲

czy przez takie długie spanie w nocy ja mogę stracić laktację?? może lepiej żebym ja budziła w nocy co 3-4 godziny?

dziś jeszcze mieliśmy prawie cały dzień gości, więc padam na twarz, oczy mi się kleją okropnie

marylu napisał(a):
Wszystkie możliwe sposoby wykorzystałam. To co zawsze go usypialo nie działa. Tak jakby to inne dziecko było 🤢


nie chce jątrzyć... ale pewnie to wina teściowej heheh 😉

deira współczuję Tobie problemu z piersią, mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny ja sie boje Naszego chrztu...bo dopiero w kościele mamy o 18:30 potem kolacja w restauracji i kawka i tort...wiec Majka juz widze ze mega wypompowana bedzie...Ja Moja juz wykapalam i nakarmilam i teraz ladnie spi 🙂 a ja sama z małą jutro i dzis w nocy bo mąż we Wrześni jest,a mama na noc do pracy...Siora juz wczoraj zamoila mate dla Majki wiec mysle ze w srode przyjdzie:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć dziewczyny 🙂
No i po wizycie u chirurga. Ja tam obiektywna nie jestem, bo tego guza to codziennie macałam i wciąż wydawał mi się taki sam, ale pani chirurg orzekła, że jest nieco mniejszy i bardziej zwarty czyli jak to medycznie ujęła „się organizuje”. Do piątku mam kontynuować antybiotykoterapię, w piątek mam przyjechać na oddział. Zrobią mi ponownie usg i albo będą tylko nakłuwać i spróbują mi odciągnąć resztę tego co zostanie, albo nic nie będą robić, a w ostateczności będą ciąć. Jest więc szansa, że może uda się bez skalpela.

Mała na czas mojej wizyty była u teściów i powiem Wam, że nie mogę w tym zakresie powiedzieć złego słowa ani na teściową ani tym bardziej na teścia. Zaczarowali mi dziecko. U nich była spokojniutka – spała, śmiała się, obserwowała świat. I taka jest od powrotu do domu 😁 A najbardziej szokujące jest dla mnie to, że w czasie kąpieli nie płakała ani razu 😁 Co więcej - śmiała się 😁 😁 😁 Nie poznaję własnego dziecka :P
Po kąpieli zjadła ze zdrowego cycka i teraz śpi. Nie wiem jak długo, ale na razie jest jak cudowny aniołeczek 😁

Moja Mała jakoś cieni nie zauważa, ale uwielbia swoją poduszkę. Na razie jej nie podkładam pod głowę, tylko stawiam z boku. I patrzy na nią jak oczarowana, bo na białym tle są czerwone duże kwiatki i duże brązowe misie 😁 A poza tym interesuje ją każde źródło światła. Muszę ją odwracać od tego, bo patrzy się jak najęta w zapalone lampki, żyrandole, telewizor 😁

Marylu, Natalia – Wasze dzieciaczki na zdjęciach są rozbrajające 😘 I jakie już duże 🙂

Buffy, ja mam łóżeczko Coneco. Nie znam modelu, ale jestem z niego zadowolona, Robi za łóżeczko zastępcze na dzień w pokoju gościnnym 🙂 O, znalazłam na allegro to łóżeczko, tylko nasze jest czerwone - http://allegro.pl/nowe-lozeczko-turystyczne-kojec-coneco-funny-game-i2799616675.html

Kasiu, nie miej wyrzutów sumienia. Lepiej, żeby dziecko było karmione butelką, ale żebyście obie były spokojne i zadowolone. Dużo się słyszy o tym, że karmienie piersią wspomaga budowanie lepszej więzi między dzieckiem a matką i że jest to najpiękniejsza rzecz na świecie. Ja może będę szerzyć herezję w tym momencie, ale dla mnie można taką więź zbudować bez użycia cycka, a ja osobiście nie widzę wiele pięknego w karmieniu piersią. Może dlatego, że dla mnie karmienie od samego początku to droga przez mękę. Też przez cc miałam mało pokarmu, potem Małą zatraciła odruch ssania, pogryzła mi do krwi piersi, potem miałam zapalenie piersi, pękniętą brodawkę a teraz ropnia. Staram się karmić piersią tylko ze względów zdrowotnych, bo wiem, że mleko matki jest niepowtarzalne jeśli chodzi o potrzeby dziecka. Gdyby nie to, że w tej chwili pokarmu mam naprawdę dużo, to pewnie też już dawno temu bym się zniechęciła i zrezygnowała.

Edith, Pati, super, że chrzciny się udały 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Deira trzymamy kciuki za Twoja piers! 😘

dziewczyny zazdroszcze Wam, ze chrzciny macie za soba, my dopiero sie zbierzemy na wiosne...

Moja Ula jest codziennie kapana ok 18.30 pozniej cyc i spi do 23 a pozniej pobudka ok 3, 6.30 i 9.30 🙂 juz sie przyzwyczailam do takiego wstawania i ciesze sie, ze sa to stale godziny 🙂 mam nadzieje, ze tak juz zostanie 🙂

A to Ulcia po dzisiejszej kapieli 🙂
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/853/img0569gs.jpg/][IMG]http://img853.imageshack.us/img853/2807/img0569gs.jpg[/IMG][/URL]


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam u nas nocka świetna ,mała zasneła o 21 i dopiero teraz się obudziła .
Leży i gada sama do siebie nawet nie krzyczy z głodu 🤪 🤪 dziwna sprawa.
Ale ja już się szykuje bo pewnie bedzie nawoływać 🙂
Moja Wikula ostatnio płacze i piszczy normalnie prawdziwa baba z niej wychodzi 😁 😁 pisk jest nieziemski ,aż śmiać mi się chce nieraz ona sama jest zdziwiona co to za odgłosy . 😁
Co do ślinienia to moja też ma takie dni że aż robi bąbelki ze śliny ,ale nic więcej się nie dzieje .
Kurcze zalicytowałam mate i musze teraz do 1 grudnia czekac na koniec aukcji ,niezle się wpakowałam ,a mam faceta który od ręki by mi sprzedał i po tanszej kasie 😠 😠jestem sama na siebie wsciekla.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mixi napisz do sprzedajacego o odwołanie oferty. Moze odwola i po problemie...

My zaraz uciekamy do sadu, na jakas cholerna sprawe o odrzucenie spadku. Od 8 dzwonie do neurologa i oczywiscie caly czas zajete. Zwariowac mozna. ;/

Wracam do domu i nadal katuje cycochy, bo jeszcze dwie butelki musze odciagnac. Tatus wczoraj nakarmil mala butelka i im piekie poszlo, wiec jestem spokojniejsza. Wierze, ze dadza sobie rade 🙂) Ale chyba i tak mu siostre na noc do pomocy zorganizuje. 🙂

Dzis wstalam i nie karilam malej w naszym lozku, bo zasypiam raz dwa, a ona pozniej nie odbije i kreci sie niesamowicie. Poszla spac 22 - 3, pojadla i o 3 20 juz spala u siebie w lozeczku do 6, wiec jednak sie musze mobilizowac i wstawac, bo przynajmniej ladnie spi, a tak to sie kreci caly czas.

Deira, dla mnie karmienie cycem, to raczej obowaizek,a nie piekne LOVE story i budoanie relacji 🙂 Wiec nie jestes osamotniona 😁D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Niestety nie odwoła bo troche sie z nią popsztykałam.Chciałam ,żeby odwołała licytacje i bym wzieła od ręki za tyle ile ona chce ,ale ona nie odwoła i gadaj z debilem.
Ach szkoda słów. 😠
Tak chciałam ,żeby mała miała szybko tą mate . 😞
No cóż modlić się trzeba żeby mnie ktoś przelicytował. 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam,

moje dziecko ostatnio mnie zaskakuje długością snu, wczoraj zasnęła po kąpieli o 20.30 i spała do 5 😮 😮... czyli 8,5 godziny

zastanawiam się czy nie powinnam sama jej budzić w nocy na karmienie? czy może tak być że ma taką długa przerwę w jedzeniu? no i czy nie będzie mi zanikało mleczko przez to?

no i dziś moja córcia kończy drugi m-c 🤪
jak to leci szybko, mam wrażenie, że dopiero z dwa tygodnie temu ją urodziłam, a to już 2 m-ce...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień Dobry 🙂
jeeej Wasze maluchy rzeczywiscie dlugo spia, az dziwne, ze sa mleczkiem mamy karmione. moja standardowo pobudka o 23.30, 3.30 i 6.15 🙂
dzis ide do kuzynki kosmetyczki ogarnac troche swoje dlonie i pazurki, a w czwartek Ula ma swoja pierwsza sesje, jesli oczywiscie moja kolezanka-fotografka nie zmieni swoich planow 🙂 o tyle dobrze, ze fotograf, tlo i caly sprzet przyjedzie do nas do domu i nie musimy sie nigdzie fatygowac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry 🙂 ja po dentyście. Zrobiła mi dwa zeby od razu 🙂 Dzieci zostały z babcią. I tu zonk - Mała nie chciała jeść z butli tylko się śmiała.... 🤪 Widocznie nie była jeszcze głodna, ale jak ją wzięłam na ręce i przytuliłam to myślałam że przez bluzkę i stanik się przyssa do cycka hihihih Chyba chciała się przytulić 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
cześć,
co do jedzenia i kąpieli mój Szymuś również jest ustabilizowany bo daje mu cyca co 3h a kąpie zawsze o 20.30 i później niestety ma swój nieuregulowany sen ;/ dzisiaj budził się co 1,5h 😮
od kilku dni męczymy się z pierdami... jest strasznie marudny i płaczliwy...

w dodatku często kłócę się z mężem... wczoraj aż wygnałam go spać do salonu... i dzisiaj nie poszedł do pracy tylko został z małym. (widocznie wziął sobie coś do serca i wkońcu zrozumiał że dziecko również potrzebuje ojca nie tylko non stop mamę) więc leże i obczajam jak idzie mu zajmowanie się małym.

aaa i mój synuś kończy dzisiaj drugi miesiąc 🤪 ...ale to leci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...