Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Moja córcia nie była dziś sobą, po południu tak płakała i marudziła, że w jeden dzień nadrobiła 3 miesiące 🤨 Przebrana, nakarmiona, noszona na rękach, nawet paznokci nie dała mi zrobić, moja kosmetyczka siedziała jak na szpilkach i przez moje kołysanie Mai mam tak krzywy minicure, że pomyślą, iż robiła go pijana kobieta 😁 trudno, nie musi być idealnie, w końcu to tylko na ślub 😁

Dziewczyny na MM ja dopajam Maję i ona bardzo dużo i często pije, oprócz tego zjada swoją porcję mleka. Pije nawet kilkanaście razy dziennie i nie chce wody ani herbaty koperkowej ani też ułatwiającej trawienie 🤔 Wybrała sobie rumiankową i robię jej strasznie delikatną.
A dodatkowe pokarmy wprowadzam, jak tylko przekroczy 4 miesiąc, no może kilka dni wcześniej 😉 Jest cała gama produktów od 4 m-ca
http://parenting.pl/portal/dieta-niemowlecia-karmionego-butelka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A i naczytałam się jeszcze w ciąży:
http://parenting.pl/portal/woda-dla-niemowlat
dlatego też dużo dopajam i podaję małej tylko przegotowaną wodę Żywiec, nawet do MM. Nie używam wcale kranówy. Myślę, że to jak i butelki antykolkowe przyczyniły się do tego, że Maja nie cierpi na kolki i bóle brzuszka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Otwieram 🙂
Dzisiaj bardzo dobra nocka, może dlatego że się wczoraj pożaliłam na mojego łobuza. Zasnął o 20:30, jedzenie o 4:00 i wstaliśmy pierwszy raz od urodzenia Kubusia o 7:30. Oczywiście jeszcze 3 czy 4 pobudki na smoczka,ale to tylko na minutkę więc jestem wyspana 🙂
Miłego dzionka!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry 😁

Moja wczoraj zasnęła ok.19:30 i wstała o 7:15 😁 Ani jednej pobudki na mleko czy smoka 😁
Zjadła i cały czas bawiła się sama (gadała do miśka przyczepionego do wózka), wcześniej bujała się w hustawce dość długo a teraz leży koło mnie i smakuje gryzaczek 😁 i popiskuje radośnie 😁

Natalko daj znać, co u Majeczki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Sto latek dla Szymonka !!! 😘 😘

dzień dobry.

Oskar chyba się przeziębił 😞 pokasłuje i chyba zaczyna mu się katar ( pewnie go zaraziłam 😞 😞 😞 ) W nocy budził się co 2 godziny 😞 Dostał czopka przeciwbólowo,gorączkowego i śpi 😞 a myślałam że będzie tak pięknie... Mam tylko nadzieję że to nic poważnego 🙂

Deira mój ostatnio bardzo krótko ssie, max 5 min a jak mu chce dać jeszcze to ma taką nerwę więc rezygnuję 😁 i jak go odkładam to ryk, ale jak zaczynam coś tam do niego gadać to banan na twarzy. wydaje mi się że już potrzebuje więcej uwagi i zabawy. Sam sobie już się znudził 😁

Isa nasze chłopaki poprostu zachowują się jak dżentelmeni- z uśmiechem do kobiet 😉

Sandra Co Ty tak kropkujesz forum? zaznaczasz że jesteś ? 😁
współczuję Twojej sąsiadce. Ona wiedziała w ciąży że z dzieckiem coś nie tak czy teraz się dowiedzieli? bo nie pamiętam.



Dziś jak dzieci pozwolą trochę ogarnę mieszkanie, bo jest już niezły syfek 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
u nas przebojem jest "stoi na stacji lokomotywa" 😜

dzień dobry 🙂
buziaczek dla Szymka 😘 😘 😘

u nas lekka poprawa w spania... nie chciałabym zapeszać, ale od 3 dni, a w zasadzie nocy.. Tymek zasypia ok. 20, budzi się na jedzenie 1.30-2 i póżniej koło 5, a nawet 5.30 🙂 i przysypia jeszcze do 7.30-8 😁
dziś dzień zaczęliśmy o 7.15 mega wielką kupą... na trzy pieluchy 😜 😁 😁 😁 😁

wczoraj byliśmy na szczepieniu... tym razem był płacz, ale maluch był nie w humorze, bo został rozbudzony... jak już sie uspokoił i mieliśmy wychodzić, to oczywiście czapka i znów płacz 😞 ale na dworze od razu zasnął i jak wróciliśmy do domu to już był uśmiechnięty do wieczora.. kąpiel i ubieranie też z uśmiechem, jak nie mój syn 🤪
Tymuś waży 5800... myślałam, że więcej, bo już czuję na ręku, gdy go noszę... a propos.. inwestujemy w nosidełko, bo młody ostatnio ani matą ani leżaczkiem, ani karuzelą nie jest w stanie zaspokoić swoich potrzeb.. ciągle chce być przy mnie i najlepiej, żebym do niego gadała, wtedy jest uśmiech od ucha do ucha... a ja jestem uwiązana i nie ma szans, żeby cokolwiek wokół siebie czy wokół domu zrobić... już nawet prasowaniem zarastam 😮

mi pediatra mówiła, że nie ma potrzeby dopajania, ale ja karmię wyłącznie piersią... i po 4 miesiącu zaleciła wprowadzanie glutenu na początek, czyli w małych ilościach kaszki rozpuszczane w moim mleku...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień Dobry 🙂
wszystkie czekamy na wiesci od Natalii i Mai 😘
U nas strandardowo, tylko ze po 21 Ulka nagle sie obudzila i strzelila olbrzymia kupe - nie mogla tego zrobic przed kapielą??? 😁 pozniej zasnela i pobudki po 23, 3, 6 i po 8 i teraz nadal spi 🙂 dzieki temu ogarnelam juz mieszkanie, poodkurzalam i wyczyscilam lazienke 🙂

Inirtam my wlasnie tez bedziemy mieli nosidelko - kolezanka nam pozycza, bo zawsze to wolne rece 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Isa wszystkiego najlepszego dla Szymonka 😁

Madzia Maja praktycznie zawsze przesypia nocki ale 12 godzin to chyba jej rekord, przeważnie jest to 8-10 godzin 😁

Ja mam nosidełko ale ciężko mi się tam dziecko wkłada i jakoś mi tak nie wygodnie 🤨 i dopóki nie muszę, staram się nosić ją bardzo rzadko, przeważnie leży w wózku i jeżdzimy po całym domu, też muszę dużo do niej gadać, bo inaczej się nudzi i marudzi 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień Dobry 🙂
Właśnie ugotowałam zupkę pomidorową pychota 😜 a teraz makaron się gotuje 🙂
Gabryś śpi a jak fajnie zasnał to bym wam pokazała uśmiałam się 😁 ale nie umiem zdjęć załaczać 🤢

Mój Gabryś nie lubi nosidełka wierci się i krzyczy a może dlatego że jest obrócone przodem do mnie a on lubi wszytko widzieć 🙃

Natalia czekamy na wieści!! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzień dobry 🙂

u nas dziś lekki mrozek, od 5 już nie śpię, co prawda leżałam w łóżku do 9 ale oka juz nie zmrużyłam bo mała cały czas chciała być przy piersi, więc wzięłam ją do siebie i tak ona sobie przysypiała na chwilę, a po chwili już się kręciła i machała rączkami, nóżkami i mi spać nie dała, teraz od 15 min nareszcie śpi

Isa, buziaki dla Szymka, moja Gabrysia też dziś kończy 3 m-c 🙂

ciekawe jak tam Majeczka biedna, niech nabiera sił dzielna nasza mała bohaterka

Inirtam, a ja gdzieś czytałam kiedyś, że gluten to trochę później się powinno dawać, że najpierw jabłuszko, marchewka.. to już sama nie wiem, ale chyba lekarka wie co mówi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doti napisał(a):
Wybaczcie że nie piszę i nie czytam. Nie mam głowy. Jestem sama z dwójką dzieci a Starszy coraz bardziej zazdrosny. Wymiękam 😞

Doti u mnie jest tak samo. Na początku nie było problemu ze starszym- a mniej więcej od 3 tygodni zaczął się domu koszmar... Nawet po kąpaniu muszę oliwkować mojego 4.5- latka bo jak robie tak Tymkowi to on też tak musi mieć 🤢 a do tego ciągłe robienie na złość- nie wiem jak do niego dotrzeć- miejmy nadzieję, że niedługo minie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
sto lat dla Gabrysi! 😉

właśnie wyprałam ciuszki na chrzest...
co do prasowania to leży sterta i czeka, aż się zmobilizuje... muszę to dzisiaj zrobić bo jutro zaczynamy w domu wypieki, w sobotę również pieczenie a w niedziele lepienie pierogów, uszek i krojenie sałat... ubieranie choinek i ostatnie poprawki i świętowanie 😉

ściągam kolędy bo nie mogę znaleźć płyt... po tej przeprowadzce na poddasze nic nie mogę znaleźć ;/ nawet swoich płyt z wesela... ;/

uwielbiam ten świąteczny czas...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wanilka86 napisał(a):
No spróbuje jeszcze,bo tez mi jest naprawde ciężko , on jeszcze nie ma 3 miesięcy a juz waży prawie 7 kilo więc jest co dźwigać a mnie tak bolą zawsze plecy na koniec dna że masakra


Wanilka, to faktycznie z Gabrysia kawał chłopa, masz co dźwigać, a on pewnie na MM jest, tak?
bo chyba nie na piersi tak przybiera???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
buziaczki dla Gabrysi :*

wanilka niezly klocuszek z Twojego synka 🙂 nie żałuje sobie chłopak 😁 ja córke tak upasłam na piersi 😁 teraz Oskar tyle nie je 😁
doti trzymaj sie 🙂

isa ja uwielbiam swieta ale w tym roku niezapowiada sie na śnieg u nas. mimo to ciesze sie ze świętowania 😉 juz niedłiugo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...