Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Hej mamuśki my już wstałyśmy.
Nocka standard.
Siedzę i pije kawkę ,pralka wstawiona Wiki uskutecznia jakieś przemówienia ,a mąż robi pierogi ruskie .
Musimy dzisiaj posmarować ścianę w pokoju preparatem na pleśń bo nam wyszła i wybyć z domu żeby wszystko wywietrzało a pogoda taka nijaka trzeba będzie się komuś na chałupę nieproszonym zwalić 😁
Isa współczuje ja bym też zwariowała od takiego huku na szczęście 18-stke ma się tylko raz 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Hej dziewczyny...My jeszcze jestesmy w szpitalu...moze w tym tygodniu wyjdziemy a w czwartek mialysmy wyjsc,ale Majka złapała jakis katar i kaszel i jej się zbiera wydzielinka na plucach ktorej jeszcze nie potrafi odkaszlnac i jej wypluc i tu jest problem....wczoraj caly dzien bez przerwy w sumie plakala pani doktor przychodzila i nie wiadomo co jej bylo...ale jak o 16.30 poczula ze ktos jej cos wklada do buzi to dopiero wtedy zauwazylismy wszyscy ze jest głodna 😁 😁 😁 no ale jak tylko jadla po 50-60ml na 3 godziny do wczoraj to stwierdzam ze Majce apetyt wraca 🤪 🤪 🤪 w koncu....dzisiaj bedzie miala przygotowywane 90ml mleczka i zobaczymy....Ona jeszcze jak pije to sie meczy i ta wydzielina jej przeszkadza.Ogólnie jest ok z mała i moze do konca tygodnia wyjdziemy...Pozdrawiamy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 😁

Kasia dzięki 🙂 Właśnie zakupiłam zestaw butelek TT ale bez tych wszystkich dodatkowych rurek 😁 Ja muszę mieć przynajmniej 4 butelki, niebieską kupiłam sobie do kaszek, różowe do mleczka i małą do herbatek 😁 A te wszystkie dr Brown, które do tej pory używałam wyrzucę, są już zniszczone i mają za dużo elementów w środku, ale jeśli miały włynąć na to, że moje dziecko nie miało kolek i boleści brzuszka to się udało 😁

Isa współczuję, hałas miałaś na pewno ogromny a jeszcze na poddaszu to wszystko słychać 🤔 A jak Szymonek po nowym mleczku? Zrobił już kupkę?

Natalia zdrowia dla Majeczki 🙂

U nas noc prawie jak każda inna tyle, że Maja wczoraj póżno zasnęła bo ok 20.30 😮 Wstała o 00 na mleczko i zasnęła do 7:30, znowu zjadła i zasnęła do 10 a ja z nią 😁 Właśnie zjadła i leży koło mnie i robi sobie kupkę 😁 Niestety dziś znowu ma temperaturę więc zaraz będę musiała dać jej na zbicie gorączki a jutro do lekarza, dalej pokasłuje i ma lekki katarek 🤨 No i chyba sama pojadę po kolejny antybiotyk dla siebie, bo nie czuję poprawy 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂
My już po kościele i obiedzie, spotkaliśmy znajomą z pracy mojej.... Nie jest dobrze, poleciały wypowiedzenia i koleżanki czekają aż wrócę z macierzyńskiego, bo teraz załoga jest mała i o urlopach lepiej nie myśleć 😞 Ech... Siedzieć w domu z małym nie chcę przesadnie długo, ale jak pomyśle, że mam wracać do pracy to brrr 😞

Natalia, super, że Majce apetyt wraca 🙂 Apetyt jest wyznacznikiem zdrówka i dobrego samopoczucia 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Natali super wieści od Was 🙂

Ja to sobie za bardzo powrotu do pracy nie wyobrażam ;/ jak takiego Maluszka zostawić?? no jak mam powiedzmy "luźną" pracę i mogę się dogadać w sprawie godzin, nawet już miałam próbę powrotu, ale to i tak masakra bo chcialiśmy się wymienić z mężem-on w pracy do południa, ja po - no i on zmęczony po pracy musiał z Marcinkiem się zabiawiać, a ja zmęczona po zabawach i średnio przespanej nocy musiałam biec do pracy ;/ no ale cóż... pracować trzeba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry wieczór...
Mati ciut lepiej, choć katar dalej jest. Mnie gardło też boli ale jakoś daje radę. Małej katar chyba oczami wychodzi Jutro lekarz.
Wiem... miałam nie pisać....
Sandra i wszystkie na diecie - NIE CZYTAC!



Zajadamy się pączkami z przepisu G.Ramsay'a.... Są tak pyszne że mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Heyka, wydarzylo sie cos waznego?? 🙂)
My pojechalismy wczoraj do Gorzowa Wlkp. w sumie na 4h na urodzinki kumpelki ze studiow 🙂 I tak jakos sie zlozylo, ze wrocilismy dwie godzinki temu 🙂)
Smiesznie bylo..ale fajnie, ze juz u siebie 🙂)
U kumpeli w domku mieszka 8 osob, fajna taka rodzinka, ale na dluzsza mete bym zwariowala.
Urodzinki zrobila w formie azjatyckiej: wiec najadlismy sie swietnego suszi, babeczek z lososiem,paluszkow krabowych i wielu wielu innych pysznosci.
Kolejny raz docenilam jak dobrze miec mleko przy sobie 🙂 Moglismy smialo zostac na nocke, mimo, ze nie bylismy przygotowani.
Niestety moj maz pocierpial troche ;// Wieczorem znow dopadl go okropny bol palca, wiec wzial sobie ketonal, a od tego swinstwa zaczal bolec go zolade, dostal biegunki i juz mial po imprezie, bo nic nie pomagalo. Cala noc nie spal, bo bolala go znow noga. ;/ Rano pojechal do szpitala, dostal przeciwbolowy i jakos udalo nam sie dojechac do domu, choc nadal chodzi jak paralityk..
Podsumowanie: wszedzie dobrze, ale w domu najlepiej..
Tituszka poszla spac o 1 30, tak wiec nie sluzyl jej brak jej prywatnego lozka 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzisiaj Niki skończyła 4 miesiące. Jak sobie pomyślę,co było te 4 miec temu to mnie ciary przechodzą. Mam taką traumę po tym wszystkim że nie wiem czy to kiedyś minie.Nie wiem co było gorsze,końcówka ciąży,poród,skurcze,czy wszystko co było potem,ten cholerny ból po nacięciu ,ciągły płacz i non stop na rękach...nieprzespane noce...wrrrrr podziwiam te które zdecydowały się przejść to drugi a może i trzeci, czwarty raz.Choć każdy poród jest inny,każde dziecko też inne.Moja dawała nieźle popalić.Marudna była jak nie wiem i wcale spać nie chciała co wykańczało mnie 😞
Wczoraj dostała jabłuszko z bananem ze słoiczka i dziś też.Wczoraj pół słoiczka i dziś drugie pół.masakra jak zajadała.uszy się trzęsły. Nie wspomnę jak po takich deserkach kupy śmierdzą.hehe będzie zabawnie.Wczoraj usnęła dopiero o 23.45 ale za to spała do 12.20!!! z jedną pobudką o 7.30 na mleko. Nocki są super.
Dziś w nocy dostałam okres.hehe niesamowita regularność,ostatni był 20 października.co zrobić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Najlepszego dla Niki;*
U Nas dzien minal praktycznie standardowo, bylismy na spacerze i Tymon dostal zawieszke motyla z Lamaze, tarmosil go caly dzien 😉, az milo 😉. Wciaz wymysla cos z tym jedzeniem. ... dodatkowo jest od swiat niegrzeczniejszy, rozdrazniony i rozpieszczony...i wciaz to trwa..moze to ten skok wzrostowy?! Juz sama nie wiem....jak wczesniej potrafił godzine w lezaczku sie bawic i zajac sie tez mata itp tak teraz raczki i raczki 😞...i to oczywiscie twarza do swiata i ciagle sie dzwiga do siadania...

Co do okresu to mi sie konczy juz trzeci i jak zawsze w miare regularnie 😉.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Pestka najlepszego dla Nikoli 😁
Fajnie, że twoja mała tak zajada się deserkami. Ja mojej dawałam już jabłuszko, marchewkę ale po dwóch, trzech łyżeczkach usteczka w podkówkę i nie chce jeść, chyba jest jeszcze nie gotowa na nowe smaki 🤨 I cała zawartość ląduje w koszu, bo taki słoiczek otwarty może stać dobę 🤨 Dziś dałam jej mleczko z kleikiem ryżowym i nie ruszyła 🤔 Jakaś taka wybredna, bo z kukurydzianym zjadła 🤔 Jutro muszę kupić kaszki smakowe, może uda mi się trafić w jej gusta 😮

Latka moja też częściej chce na ręce niż zwykle ale to dlatego, że chce poznawać świat, który ją otacza 😁 Głowa lata we wszystkie strony 😁 Dużo winy w przyzwyczajaniu do rączek leży po mojej stronie, ponieważ Maja jest małym śpiochem i jak nie śpi, to nie mogę się nią nacieszyć i chcę jak najwięcej czasu z nią spędzić, więc nawet jak grzecznie leży w krzesełku to ją wyciągam, noszę i pokazuję wszystko dookoła 🤔 A jak nie ja to mój M robi to samo i tak ją przyzwyczajamy 🤨
Uciekam do łóżka, pa 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dobry wieczór 🙂
My po udanym weekendzie i mały chyba wraca do normy, od wczoraj jest bardzo grzeczny w ciągu dnia i w nocy już tylko 3-4 razy ie budzi,a nie jak ostatnio 7!! 😉

Elmirka Twoje malenstwo jest stanowczo za małe do tej pozycji,radzilabym jej jeszcze unikać z uwagi na kręgosłup... Można mocno zaszkodzić... W chuście albo nosidle ta pozycję można stosować od ok 8 miesiąca zycia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jaka Majeczka krolewna juz od malego musi wybrac sobie co jej pasuje do jedzenia hehe 🙂.
A ja sie boje troche ze przez to jego siadanie oczywiscie do ktorego sam sie dzwiga,ze to za szybko taka pozycja. ..ale mama moja mowi, ze Tymon to cala ja pod wzgledem jego zachowan i rozwoju z tego co pamieta ; p ja tez bardzo szybko siedzialam ok 4-5 miesiecy i nie mialam problemow z kregoslupem ...ale panikowac na wyrost tez nie dobrze 🙂.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A ja się witam poweekendowo 🙂
Weekend pod znakiem pracy 😞 Niby na urlopie macierzyńskim, ale do pracy wrócę jakbym wogóle nie była na urlopie. Na bieżąco wiem co się dzieje, bo mnie co chwila pakują w jakieś drobne robótki... 😞 Dobrze, że mam robotę papierkową, bo mogę w domu to zrobić i mailem wysłać.
A Natala dostała odparzeń wokół odbytu. I wyła mi całą sobotę, bo ją to bolało. Ale mąka ziemniaczana działa cuda 🙂 Dziś już jest ok 🙂

Natalia, oby Majka jak najszybciej wyszła do domu 😘
Doti, a zarzuć tym przepisem na pączki, bo mi smaka narobiłaś 🙂 Ja może na przyszły weekend zrobię, bo mam kilku gości na urodzinki 🙂 A na diecie jestem, ale bez przesady, nie będę się katować 😉 I tak już schudłam 1,5 kg od czwartku, bo w końcu tyłek ruszyłam i zaczęłam ćwiczyć 🙂 Przy okazji - wysłałam Ci zaproszenie na fb jakiś czas temu 😉
Sandra, Tobie też wysłałam zaproszenie na fb 🙂

Dobrej nocki Mamuśki 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dobry,
wczoraj cały dzień odpoczywaliśmy po tej imprezie 18stkowej brata, która trwała do 5 rano 😮 spalam 1,5h bo mały wtedy wstał o 6:30... cały dzień czułam się jakby mnie walec przejechał 😞

no i nocki się poprawiły... Szymek po kąpieli i jedzonku zasypia około 20-21 budzi się na jedzonko około 1-2 i na następne 5-6 i o 7 codziennie zaczynamy dzień... więc nie jest tak źle 😉

co do kupki to sam zrobił tylko raz... a wczoraj przed kąpielą musiałam z nim poćwiczyć bo robił się już marudny i wydusił plastelinową zieloną kupke 😮 czy to może być spowodowane zmianą mleka? podawaniem herbatek ziołowych poprawiających trawienie? sama już nie wiem :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam.
Wiktoria też się dzwiga do siadania , jak leży to nogi i głowa do góry ja się śmiaje ,że ćwiczy brzuszki 😁 😁
Nawet w gondoli nie chce leżeć tylko w pozycji siedzącej więc jezdzi w foteliku bo to choc troszeczke wyprofilowane ,a w tej gondoli to zawsze się przechyla i krzywo siedzi.
Poprostu nasze maluszki chca widziec wszystko co sie na okolo dzieje juz odgłosy im nie wystarczaja. 🙂
Ja już nie mogę się doczekać ,aż Wiki będę dawała jakieś jedzonko , bo jak ktos je i ona to widzi to sie smiejemy ,ze za nas przełyka i ślinka jej cieknie widac ,że by też sprobowała 🙂
Niestety musimy poczekac do skonczenia 6 m-ca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam się i ja 🙂
U nas w miarę ok. Mały poszedł spać o 22.30, obudził się o 2 na herbatkę (mleka nie chciał przełknąć) i wstał o 7.30- więc nie jest źle. Wogóle zaczął mi dużo spać w dzień- po godzinie, półtorej zabawy- już chce spać i zasypia na 1.5 do 2 godzin, czasami zdarzy mu się 30 minutowa drzemka. Ale za to wieczorem do spania nie mogę położyć go wcześniej niż o 22.30- bo jak położe go np. o 22 to obudzi się za pół godziny i wtedy robi sobie przerwę od godziny do półtorej 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...