Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Dzień Dobrek 🙂
Ale śniegu nasypało, aż mam ochote iśc na sanki 😁 ( marzenia ) hehe
Dziś moje dziecko śpi jak suseł 🙂
Rano troche marudził zrobił wreszcie kupe od niepamiętnych czasów i śpi i wstaje tylko na cyca 🙂

W czwartek mamy bioderka i neurologa, mam nadzieje że da w końcu zgodę na szczepienie 🙂

Agn jaka słodziutka ta kruszynka !! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzięki dziewczyny 😁
W końcu jakąś fotę jej zrobiłam 😁
Czapek nie nadążam kupować, bo strasznie szybko rośnie jej główka 😮
No i chciałam wstawić większe zdjęcie ale coś mi nie wychodzi, nie wiem, którą opcję wybrać 🤔
U nas tyle napadało, że znowu mogę się poruszać tylko wokół własnego domu, za furtkę już nie wyjdziemy 😮
Moja ma jak zwykle 2-godzinną popołudniową drzemkę.

Coś ostatnio Deiry nie widać 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ale mnie baba wkula.. jedziemy do Karpacza w 55 osob, wiec ogolnie sobie zarobi, a pazerniacha liczy mi nocleg Nadii za 45 zl..
A najlepsze, to ze w takiej cenie a nawet mniejszej o 80 zl.. znalazlam hotel z sauna, basenem, u 3h jazdy na nartach i za free sprzet..ale niestety nie ma juz terminow jak chcemy w czwartek... 😞(

Ale mialam fajnie 30 minut mi spaly obie corki razem, jaka cisza 🙂)

Titucha sie obudzila i sie tak zesrala dzisiaj po raz 3 ze glowa mala...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
efek napisał(a):
http://mojniemowlak.pl/schemat-zywienia-niemowlat/schemat-zywienia-niemowlat-karmionych-piersia.html
Czytelna rozpiska jakie pokarmy kiedy wprowadzać do diety maluszka 🙂 Jeśli wierzyć, że artykuł pisany w 2012 to nawet aktualna 🙂 Ulżyło mi, bo wreszcie jakieś czytelne i rozsądne opracowanie 🙂

Tak samo mam w książeczce zdrowia dziecka więc aktualny artykuł.
A ja dzisiaj podałam małemu jabłuszko ze słoiczka od 4 miesiąca bo tak się patrzył jak jadłam obiad że aż mi go szkoda było 🙂 ale zgodnie z tym schematem powinnam jeszcze z miesiąc poczekać 🤔
Zacznę mu podawać kaszę mannę z przecierem z marchewki tylko nie bardzo wiem jak ten przecier zrobić.
A mi się dziecko popsuło. Jak spał mi całą noc i wstawał 6-7 to teraz znowu wstaje ok 2 i 5 😞. Czasem się też budzi w międzyczasie na smoka. Qrcze. A było tak fajnie. I zaczął mi robić spowrotem kupki w nocy a dzisiaj ok 6 strzelił 3 pod rząd. Co go przebrałam to kolejna i tak do 7 😮 W dzień też robi częściej i takie brzydkie, rzadki, czasem ciągnące i mega cuchną. Czy to możliwe, że na zęby? Bo pcha ręce i co tylko ma pod ręką do buzi i się złości, marudzi. I coraz więcej się ślini aż mu cieknie. 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Sandra też bym się wkurzyła 😠 Zazdroszczę ci tego wyjazdu 😁

Latka dzięki 😁

Ja zaraz muszę obudzić dziecko, prawie codziennie muszę ją budzić z tej popołudniowej drzemki uważam, że 2 godziny wystarczą jej na sen 😁
Póżniej zabawa 2 godziny, kąpiel, mleko i spanie 😁

Tusia czyli zmienią imię twojej córeczki czy są jakieś problemy?

Aisza z tymi kupkami to nie pomogę.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej dziewczyny 🙂

Ja z tym glutenem i kaszkami to też już głupia jestem 🙃 za tydzień idziemy na szczepienie to jeszcze posłucham pediatry co ma w tej kwestii do powiedzenia...

Inritam wszystkiego najlepszego dla Tymusia 😘
Agn dzięki Twoja Majeczka też przesłodka 😘 z resztą co któraś z dziewczyn doda zdjęcie to słodsze 🙂 🙂

Jeśli chodzi o prezent na dzień Babci i dziadka to my robimy fotokalendarze 🙂
Isa moja Ola też ma jedno uszko odstające bo jak zasypia to ciągle się nim bawi i je sama zagina 😮 i nie wiem co z tym zrobić 🥴

Dziewczyny podaję od jakiegoś czasu stopniowo marchewkę w słoiczku i niby wszystko jest ok ale wieczorem Ola jest strasznie nadpobudliwa i ciężko jej zasną i to zawsze zdarza jej się w tym dniu gdy zje marchewkę. I nie wiem czy to ma coś wspólnego? Może sama ugotuję jej marchewkę to będzie jakaś różnica? Dodam że jabłuszko wcina i nic jej nie jest a buzię z daleka otwiera jak widzi łyżeczkę 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doti napisał(a):
.
Dziewczyny wg mnie sadzanie takiego maluszka przed TV to głupota! Nie tylko na oczy szkodzi ale przede wszystkim na psychikę. Obrazy migają za szybko, za bardzo pobudzają. Pewnie że są takie momenty że dziecko zerka na tv ale nie moze to być specjalnie sadzanie dziecka !!!! Poczytajcie troche!


Wg mnie nie jest to głupotą, robię jak uważam ale dzięki za wyczerpującą wypowiedź.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Efek, dzięki za linka do tej rozpiski z rozszerzaniem diety, fajnie jest wszystko rozpisane

A w ogóle wynika z niej, że dzieciom na piersi to w 5 m-cu tą kaszkę wprowadzić z glutenem a warzywka (ziemniaczki, marchewkę) to od 6 m-ca należy, więc ja nie będę się spieszyć i w przyszłym tygodniu jak ukończy 4 m-c zacznę powoli tą kaszkę z moim mleczkiem jej dawać, a owoce i warzywa dopiero za m-c będę dawać jak skończy 5 m-cy;
stwierdziłam, że nie będę niczego przyspieszać bo po co? Tym bardziej, że chcę ją jak najdłużej karmić piersią, a jak bym teraz wprowadzała inne posiłki to ona będzie tym samym rzadziej ssała i produkcja mleczka mi się zmniejszy… Jeszcze się tego wszystkiego naje tyle, że hoho

Agn ,śliczna ta Twoja kruszynka, czapka jest świetna!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Pestka, chyba niepotrzebne są takie złośliwości... myślę, że Doti po prostu chciała Wam uświadomić niekorzystny wpływ tv na rozwój dziecka, zwłaszcza takiego maluszka... ale masz rację, każdy robi wedle własnego uznania 😉

my uskuteczniamy zasypianie w łózku a nie na rękach 🙂 młody co prawda przytulony, ale wolę przytulać w łóżku niż bujać na rękach 😜 a to już kolejny raz nam się udało 😁 dziś nieco wcześniej niż zazwyczaj, ale mały nie spał w zasadzie od 14 i od 19 już był mocno marudny, więc szybka kąpiel, jedzonko i już śpi jakieś 20min 🙂
a M jeszcze w pracy, a można by spróbować tego i tamtego 😜

Kasia, dziękujemy 🙂
Isa, Szymek jak zwykle czarujący 😉
Agn, sama słodycz!! i te czapy 🤪 skąd Ty je bierzesz, tylko nie mów, że sama dziergasz 😜 😁 😁 hehe

a to mój pączek 😜
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/822/dsc0768te.jpg/][IMG]http://img822.imageshack.us/img822/1780/dsc0768te.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...