Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Hej mamuśki 🙂
Wreszcie się ogarniam 🙂 Nie myślałam, że początek będzie taki trudny... Ale z każdym dniem jest lepiej 🙂 Z rzeczy które się działy kiedy się nie odzywałam - straszne problemy z laktacją, ale wychodzimy na prostą - od 2 dni jesteśmy tylko na piersi i odpukać, mamy nadzieję na dalsze karmienia 😉 Co prawda mały chwyta pierś dobrze tylko w pozycji spod pachy i muszę najpierw laktatorem spuścić trochę mleka, ale nauczy się. Jest straszny nerwus - jak nie leci mocno mleko to nie chce się zassać i macha główką na prawo i lewo 😠 Ktoś ma jakiś dobry patent na takie nerwusy?????
Przetrwałam z pomocą M straszny baby blus, bo wydaje mi się, że z niczym sobie nie radzę 😞 Ale już mija 😁 Wczoraj mąż wrócił do pracy i zostałam z małym sama - cały dzień ryczał... A dziś jest kochany i śpi cały dzień hehe 🙂 Ciekawe co będzie w nocy 😉
4 dnia po porodzie dostałam wiadomość, że moja mama nie żyje 😞 Nie pojechałam na pogrzeb, mąż pojechał, ja zostałam w domu z małym i teściową, bo nie dałabym rady :/ Na grób pojadę na Wszystkich Świętych 😞 Staram się o tym nie myśleć za wiele, bo to strasznie dołująca historia 😞
Poza tym nie jest źle, tylko ja się strasznie wszystkim przejmuję i chcę jak najlepiej... Nie byliśmy jeszcze na spacerze, werandujemy się na balkonie w wózku. Niedługo planuję małego zabrać na wycieczkę. W przyszły piątek mamy badanie bioderek 🙂 Pępek jeszcze siedzi, ale jest rozhuśtany, myślę, ze niedługo odpadnie 🙂 I trafiła nam się świetna położna, bardzo pomogła z karmieniami 🙂
Trzymam kciuki za mamuśki i bobasy 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Aisza2612 napisał(a):
A w ogóle to mnie tu teściowa straszy, że jak dziecko robi zielone kupki to jest zwichnięte w brzuszku 🤢 Słyszałyście coś takiego?

Aisza, niekoniecznie. Mam taką ściągawkę co do kolorów kupek i tak: zielone mogą niepokoić, jeśli są częste i płynne - wtedy może to być biegunka. A jeśli są zielone i do tego bardzo śluzowate, to być może być jakieś zakażenie lub zaburzenie żołądkowe. W pozostałych przypadkach wszelkie odcienie zielonego nie są niczym nienormalnym 🙂

Właśnie nakarmiłam Natkę. Posmarowałam sobie brodawki po poprzednim karmieniu bepanthenem i naprawdę zadziałał 🤪 Ból przy zasysaniu był naprawdę znośny. Mam tylko mały dylemat. Bo położna mówiła, że nie ma potrzeby zmywać bepanthenu przed kolejnym karmieniem, a w ulotce jak wół stoi, że trzeba. Któraś wie jak to jest z tym w końcu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Efek, strasznie mi przykro z powodu Twojej mamy, nawet nie potrafię sobie wyobrazić co czułaś, ledwo po porodzie a tu taka okropna wiadomość ..

Ja na spacerek z małą poszłam w jej 6 dobie, ciepło było, więc żal siedzieć w domu, a ja sama już następnego dnia po powrocie ze szpitala musiałam wyjść chociaż na 10 min na powietrze (pod pretekstem zrobienia zakupów) po tym pobycie w szpitalu, nie cierpię siedzieć w zamknięciu…

A co do baby bluesa to bałam się że mnie dopadnie, ale na razie póki co od porodu nie miałam żadnego załamania, mimo tego, że od początku jestem sama cały dzień z małą.
Mój M był aż cały 1 dzień ze mną po porodzie, ale to nie jego wina bo nie mógł wziąć wolnego niestety a ten jeden dzień zaraz po szpitalu to wręcz zakazałam mu iść do pracy i kazałam mu wziąć urlop na żądanie - i tak zrobił, to przynajmniej popilnował małej a ja mogłam porobić pranie, zakupy do lodówki i wziąć sobie ciepłą kąpiel w wannie o czym marzyłam przez cały pobyt w szpitalu.. 🙂

Deira, 180 ml mleka ściągnęłaś prze 10 minut?? Wow! Ja to się wkurzam na ten laktator bo nic nie mogę ściągnąć, przez ponad pół godziny, ledwo 30 ml…… ale małą karmię od początku tylko piersią i głodna nie chodzi, na wadze ładnie przybiera więc chyba pokarmu mi nie brakuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Efek, cieszę się, że się w końcu odezwałaś. I strasznie mi przykro z powodu Twojej mamy 😞 To naprawdę okropna wiadomość, zwłaszcza w tak radosnym czasie jak po przyjściu na świat Maluszka 😞 Dobrze, że udało Ci się wyjść z tego baby bluesa. Ja mam od czasu do czasu lekkie załamanie i siada mi psyche, ale to tylko chwilowe słabości. Trzymaj się dzielnie i w razie czego tutaj możesz się pożalić.
No i widzę, że większość z nas ma niestety problemy czy to z laktacją czy z karmieniem. Macierzyństwo niestety nie jest łatwą drogą...
A tak wogóle, to Wojtuś przystojniacha 😁 No i czuprynkę ma jak moja Natka 🤪

Pati, 180 ml łącznie z obu cycków, każdy stymulowany po 10 min. Z jednego poszło 120 ml, z drugiego 60 ml 🙂 A jeszcze w piątek udało mi się wycisnąć łącznie jedynie 40 ml 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Mała w końcu śpi już godzinę, a w dzień to jakaś nowość.
Wczoraj obudziła się o 7.30 i do 23.30 spała ciągiem 45minut i dwa razy po 15 minut. Masakra,ona nie chce mi spać. O 22.30 ryczałam już razem z nią. Obydwie już ze zmęczenia ryczałyśmy. Dzięki Bogu że kolek chociaż nie ma. Najgorsze że leżeć nie chce, aby chwilę a mi już ręce siadają i krzyż.Nie wyobrażam sobie tak mieć ją na rękach jak podrośnie jeszcze.
Ogólnie u nas ok, za tydzień do szczepienia i usg bioderek.Mam akcje z teściową, po nocach spać nie mogę,bo w głowie mi to siedzi. Ona jest nadgorliwa,non stop chce przyjeżdżać,na początku dawała tysiąc rad jakbym trędowata była i nie wiedziała podstawowych rzeczy.
Teraz wyjeżdza z tekstami zebysmy Nikole do nich przywiezli i sobie przyjechali do domu odpocząć, odespać albo posprzątać. Jak ja takie maleństwo mam zostawić u teściów? ja sobie tego nie wyobrazam!!!! ona jest skichana na jej punkcie,to już do przesady. Każdą chrostką,potówką się przejmuje,lamentuje ze ma potówki. A które dziecko nie ma? raz są potem znikają, co to takiego do cholery? Non stop wypytuje kiedy przyjedziemy z nią do nich i ze ona chce wyjechac z nią wózkiem sama.Ja jej nie dam i niech o tym pomarzy. Jeszcze troche i przegnie pałkę to wygarnę jej tak że zobaczy. Ona doskonale wie ze nie lubie ich częstych odwiedzin a wszystko jak kulą w płot. Czuje że dojdzie do starcia bo oni zachowują się jakby to było ich dziecko a nie nasze. Przyjechala i się rządzi, zdejmuje jej paputki i łapki niedrapki bo jej jest wciąż gorąco bo w domu mają zimno jak nie wiem a u nas jest ciepło i mówi że mała na pewno się przegrzewa. A ja wzięlam te niedrapki i jej założylam bo miala zimne ręce i powiedzialam,ze mama każe i mają być założone. Kurwa mac psycha mi siada,mam ich dość. Przyjechali dzień po wyjsciu ze szpitala, to ok, inni tez przyszli i nic zlego w tym, ale ona po dwóch dnaich już mi smsuje że się stęskniła za małą,ale nie moze wpaść bo akurat zachorowała.Bezsilność po prostu i ryczeć się chce.Ja nie jestem nauczona aby dziecko gdzieś komuś dawać,po to by ich nacieszyć. Mieli swoje dzieci przeciez!!! Moi są calkiem inni,mama zawsze pomoże ale nie jest nadgorliwa, a teściowa wygania nas na zakupy itp i ze ona z Nikolą zostanie. Po moim trupie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Pestka... u mnie teściowa była w szpitalu 3h po porodzie :/ o 21 jak kurna inne babki z sali już spać chciały!! to jest przegięcie, tym bardziej, że nie życzyłam sobie odwiedzin w szpitalu!! ale takiej nadgorliwości współczuję... moja też dzwoni i mi mówi, że moze z małym posiedzieć, żebym ja sobie gdzieś wyszła na zakupy czy coś... nie ma opcji!! za nic w swiecie!! codziennie jest w pobliżu i od narodzin Tymka, nie licząc wizyty w szpitalu, była u nas 2 razy i ja ma dziecko z obcą dla niego osobą zostawić!! wykluczone!! nie ukrywam, ze mi to na rękę, że nie przyłazi, bo nie zniosłabym tego... jak raz była u nas i wzięła Tymka na ręce, to ja musiałam wyjsc z pokoju, bo tak mną szarpało wewnątrz... poszłam do łazienki kąpiel mu przygotowywać.. od razu mi się pazury nastroszyły i niewiele brakowało a bym jej go wyrwała!! nie ma to jak dobre relacje z tesciowa!! eh...
Efek.. szczerze współczuje!! Trzymaj się Maleńka i bądź dzielna :*
Deira ja sciagam tylko z lewej piersi, mniej więcej co 3h i jak do tej pory najwięcej udało mi się 60ml ściągnąć.. Tymek jak zje taką porcyjkę, to śpi aż tylko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a i jeszcze mi gada, że może powinnam dokarmiać jakimś sztucznym, bo pewnie głodny jest skoro tak mało w nocy śpi :/ mleko mi z cycków ciurkiem cieknie, Tymuś z zegarkiem w ręku co 3h ładnie wcina, przybiera elegancko, więc raczej nie głoduje... a że woli się rozglądać w nocy, zamiast spać, to już inna sprawa... ja tez pod koniec ciąży przeciez wiecznie bezsenne noce miałam, hehe 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam sie po poludniu, my na spacerek wyruszylysmy bo piekna pogoda cieplutko, rozmawialam z mama bo juz mam taka wode z mozgu zrobiona ze masakra co do tego jej mleka, probowalismy tego w proszku i kolki i ryk i masakra jedna wielka 🤢 mama powiedziala ze to moze od tego ze woda z kranu przegotowana, no wiec byl powrot do mleka gotowca i spowrotem okej, no ale jak ciagle patrze na ta puszke mleka w proszku to chce probowac jej to dac zeby sie przestawila bo co chwile musze latac d sklepu po te gotowe juz zaczelam robic wieksze zapasy 😁
no i mama poradzila kupic wode dla niemowlakow (zywiec zdroj, evian) no i w uk dostalam evian, podgrzalam w podgrzewaczu, rozrobilam mleko i wciagnela 120ml 😮 😮 gdzie zwykle po 90ml wymiekala, chyba po spacerze zglodniala 🤔 no nie wiem poprobuje jak nie podpasuje to coz bedziemy musialy zostac przy gotowcu .
kupilam malej sliczna bluzeczke z myszka miki z falbankami nie moglam sie oprzec 😁 w ogole nowa dostawa ubranek i mnie korcilo zeby jej kupic a komode mamy pelna az sie wysypuje i wszystko za wielkie na nia 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Efek współczuję takich przeżyć... trzymaj się cieplutko!!
Pestka, inirtam moja teściówka to samo... po porodzie była jako pierwsza, na szczęście miałam CC i nie mogłam się ruszyć i się z nią nie widziałam bo nie chciałam (a u mnie w szpitalu jest specjalny pokój odwiedzin i na sale nikt z zewnątrz nie może wejść więc się bardzo cieszyłam bo przynajmniej wypoczęłam)

i też jak wyszliśmy ze szpitala to 4 dni z rzędu do nas przyjeżdżała i maltretowała mi dziecko i mnie przy okazji... no i non stop pyta kiedy przywieziemy jej Szymka... aż mnie skręca na samą myśl o niej... ehh;/ mój mąż jej powiedział że potrzebujemy czasu i spokoju i żeby nas tak nie nachodziła bo to męczące, i przyjedziemy jak będziemy na to gotowi... to ta wielce na mnie obrażona bo buntuje jej syna i już tydzień do nas nie przyjeżdża i bardzo sie cieszę bo mamy spokój 😁

dzisiaj byliśmy na wizycie u pani pediatry... mały waży 3900... od wpisu ze szpitala przybrał 600g więc jest dobrze 😁 (jestem dumna że mogę karmić małego piersią i tak dobrze sobie przybiera na wadze) 🙂 dostaliśmy skierowanie na posiew moczu bo mały nie dość że ma problem z tą jedną nerką to jeszcze ma tą bakterię w układzie moczowym i musimy to kontrolować... więc czekają nas prawie co tydzień wizyty jak nie usg nerek to badanie kontrolne u pani pediatry...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam 🙂
Ja jakoś nie mam czasu na kompa wiec jedynie zaglądam wieczorami 🙂

W nocy mała zaczęła płakać ok 2 i uwierzcie, że miałam tak twardy sen, że Jej nawet nie słyszałam 😲 dobrze, że moja mama się obudziła i przyszła do Małej 🥴

Jakoś cały czas nie mogę się przyzwyczaić do tego, że Maluda jest ze mną 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam dopiero zebralam sie zeby cos napisac tak to caly dzien czytalam 😮
u mnie nocka jak z bajki 🙂 od 21 do 00:30 mala spala pozniej od 1 do 6:30 🤪 🤪
a co ja mam powiedziec dziewczyny u mnie tesciowa zjawila sie po 2 w nocy na porodowce ale na szczescie jej nie wpuscili 😁
deira mi lekarka ktora mnie szyla po porodzie mowila ze jest taka masc jakas smakowa na sutki ktorej nie trzeba zmywac i nie zaszkodzi maluchowi tylko nie pamietam nazwy chyba na M 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Emilia Maltan?
Dziękuję dziewczyny, trzymam się. Zazdroszczę ilości mleka... jestem pod ogromnym wrażeniem - ja po powrocie ze szpitala ściągnęłam 20 ml z obu piersi razem... Masakra 😞 No ale teraz się Wojtek już najada - mam nadzieję. Nie wrzeszczy jak w szpitalu więc chyba jest ok 😉
Moja teściowa też robi wodę z mózgu - nic mi jeść nie wolno, bo zaszkodzę dziecku, a pokarm mam sobie z wody ulepić chyba :/ I dziecko jest za lekko ubrane, za mało okryte i w ogóle po co go dawać na dwór, nich w domu siedzi 😉 Była 2 dni, troszkę jej rady mnie dobiły, ale może też po części ma racje, we wszystkim trzeba zachować zdrowy rozsądek.
Wojtek pojechał dziś na pierwszy spacer 🙂 Nawet go nie zauważył, bo ubrałam go na śpiku i wrócił śpiąc 😉 A jak teraz się dosiadł do piersi o 17.20 to z przerwami na przewinięcie i kąpiel ssał do 20... Teraz wreszcie śpi i niech śpi długo, bo muszę mleka naprodukować ssakowi 😁 A w nocy jak ma fazę potrafi przespać 5 godzin... Tylko potem jest ryk, bo głodny strasznie się budzi...
Uciekam odpocząć - dobrej nocki 🙂

Marylu, może spróbuj Marimera albo innej wody morskiej przed karmieniem - nosek się na trochę odetka, a dziecko zje spokojnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No my dzis i jutro spedzamy noce znow same 🙂 Mała wykapana i najedzona...kurcze mam żal do siebie bo bylysmy z mamą w sklepie i we Wrzesni specjalnie zawiz moja ksiezeczke do podbicia,a mała jadla o 16:00 jakos i teraz po kąpieli wypila o 20 90ml oby jej to nie zaszkodzilo...no i padla jak ta lala 🙂 ciekawe do ktorej pośpi...Aaaa i dałam jej espumisan bo znow się powtorzyla powtorka z rozrywki czyli ryk przez ponad pol godziny i niczym nie dalo jej sie uspokoic...moze ten espumisan jej bedzie pomagał,bo jedank infacol nie pomaga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Emaleth moj m kupił z nadzieja ze książka dobrze na mnie zadziała 🙂 w tesco można dwie części za 7f kupić. Przeczytałam na razie kilka stron, ale dobrze sie zapowiada. Jednak problem z znalezieniem czasu na czytanie 🙂
Mixidixi to dowcipny twój mąż. Swoją droga najlepsze życzenia z okazji rocznicy.
Isa wyprpbuje wasz masaż może i mojemu pomoże 🙂
Karolka oby wam sie kolki nie zaczynały...
Deira super ze Natalka pije z cyca!!! moj ma często czkawki i jak sie wkurza to chce do cyca. A czasem poprostu sobie leży i czeka aż przejdzie.
Ja po urodzeniu stosowalam chusteczki przy przeqijaniu i wtedy małemu robiła sie czerwoną pupka. Teraz myje go wata nasaczona ciepła woda i zawsze ma ładna pupe. Nie muszę ani talku ani kremy używać.
A herbatke popijam hipp w granulkach- dobrze działa ale bardzo słodka
Effek moj też nerwus jak pije. Ale nie mam sposobu jeszcze 😞 bardzo mi przykro z powodu Twojej Mamy. A twój Wojtus słodko wygląda!
Pestka moja tesciowa taka sama. Najgorsze ze z nami mieszka j nie ma ucieczki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
POMOCY 😞 dziewczyny a ja mam takie nie smaczne pytanie moze ktoras z was tez tak ma albo chociaz wie co to moze byc mianowicie
od 2 tygodni co kilka dni jak robie siku i sie podcieram na papierze zauwazam nitki dlugosci 3-4 cm ( nie takie cieniutkie jak nic ) sa one okoloru jak by ciemno szary niby braz nie wiem i teraz az sie boje myslec co to moze byc 🤢 🤢 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...