Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Ja nie zdążyłam poprać wszystkiego po powrocie i znów się pakuję. Zmarła Babcia mojego m więc w sobote lecimy do polski.
efek Wojtus zdolniacha 😉 pieknie siedzi i jak słodko spogląda
buffy wreszcie fotka Marcinka updatowana 😉 jaki przystojniak!
dzo i latka udanegi pobytu w polsce. Wszystko się ułozy i sobie odpocZniecie!
latka taka sama zabawke kupilam dwom siostrzenca 😉
Doti no niesteyt elektrolity sa blee. ja pilam gastrolit i od razu mi sie cofalo. Orslait bananaowy wydawal mi sie najlepszy, ale moj Krzyś zauwazylam ze woli ten malinowy

Co do diety to mój je głównie marchewkę na obiad... większość obiadków w ogóle mu nie smakuje. Cokolwiek robię muszę w większości dać marchew.
Mam zamiar w kolejnyym tygodniu wprowadzić żółtko. A co do ilości to Krzyś też je coraz mniej. Mojego mleka też prawie wcale nie pije 😮
A jak to jest z tym glutenem? czy nietolerancja jest wrodzona?! i podajemy go tak ostroznie zeby ja zauwazyc?? czy tez takie wprowadzanie ostrożne może uchronić przed nietolerancją?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
😁Hej .
No u nas ,aż za dużo tych zębów 🙂
Wczoraj pierwszy raz zwykła szczoteczka i pasta myłysmy i Wiki skupila się na zjedzeniu szczoteczki ,a nie na myciu. 😁 😁
Jezeli chodzi o obiadki to ja kupuje słoiczki i Wiki już je wszystkie dozwolone do wieku.
Teraz kupiłam te z kawałkami zobaczymy ,co to z tego bedzie.
Marylu to się nalatacie ,tylko szkoda ,że powód przylotu taki smutny 😞
U mnie drugi dzien deszcz wiec nigdzie sie nie wybieramy.
Tak się zdziwiłam z tym łóżeczkiem nisko bo moja to by 10 razy wyskoczyła 😁 😁
Wogóle już staram się jej nie wkładac samej do łóżeczka bo zaraz wstaje i się puszcza ,leci wtedy na szczebelki głowa i jest ryk 😁 😁
Tylko na moich rekach jest bezpieczna bo cały czas by stała ,nawet potrafi się sciany oprzec i wstac kombinatorka 😁 😁
No i siedzenie juz opanowane do perfekcji ,a uciekanie z pasów to już mistrzostwo w jej wykonaniu . Fotelik zostasej z pasami zapiętymi ,a Wiki już w nim nie ma 😁 😁 😁 😁
Mam pytanko czy Wasze dzieci tez tak zaczeły gadac ,bo Wiki smiesznie gada jakby miała cała buzie jedzenia ,chyba nie wie co z jezykiem zrobic . I gada non stop bez przerwy,buzia jej sie nie zamyka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej 🙂
U nas nocka dużo lepsza, pobudka o 2 na smoka, o 4 na mleko, o 5 wzięłam go do nas i spał do 6, więc jest dobrze.
Właśnie jem śniadanie.
Ja kubie obkładam łóżeczko poduszkami i wtedy go tam zostawiam, bo jak spadnie, to się przynajmniej nie poobija.
Mixi, młody gada standardowo swoje słówka: 'mama', 'baba', amam' coś tam jeszcze, jakiegoś słowotoku nie zauważyłam :P
Wczoraj kupiłam risotto z Hippa, jedno z pomidorami, drugie z brokułami, zobaczymy jak zasmakuje...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry 🙂
Szymon w nocy robił trochę pobudek, wstawałam na pół-śpiąco 😉
no i pobudka o równej 6 .
a dzień zapowiada się ładny, słonko świeci od rana...

młody robi pierwszą drzemkę a ja popijam kawkę i to parzoną 😉


marylu współczuję... a Krzyś w przyszłości pewnie będzie uwielbiał latać, a tak poza tym to jak mija taka podróż samolotem z maleństwem??
latka udanej spokojnej podróży!! 🙂
mixi Szymi też gada jak najęty w szczególności mama, baba, aaa, baaa, taa, łiii, i wczoraj raz mu wyszło tia-tia (mój M podjarany bo dla niego to brzmiało ta-ta 😁 )
NAJLEPSZEGO DLA WIKI 🤪
madzia również obkładam łóżeczko poduszkami daje tam mnóstwo zabawek, i go zostawiam, podpatrując co robi. Raz tak siedział, sam się bawił, wspinał z 40min jak nie dłużej... a jak spada to się aż tak nie poubija 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam się 🙂
Noc nieprzespana prawie wogóle, koszmarnie łupiący ząb, paracetamol, który nie działa, ból łba, deszczowa pogoda - ogólnie porażka na całej linii.
Jedna dobra wiadomość dzisiejszego dnia to mój mały pełzaczek 🙂 Natusia zaczęła sobie pełzać 🤪 Dość niezdarnie i śmiesznie, ale po macie już się sama porusza 🙂

Całuski dla Wiki 😘

Idę cierpieć czekając na godzinę mojej wizyty u zębologa 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień Dobry 🙂

Najlepszego dla Wikusi 😘

Latka spokojnej podróży no i oczywiście miłego pobytu w Polsce. Trzymam kciuki, żeby się wszystko udało 🙂

Marylu podawanie małych porcji glutenu (przez pierwszy miesiąc po łyżeczce, póżniej stopniowo się zwiększa) działa jak szczepionka. Po to tak wczesna ekspozycja na gluten, by uchronić dziecko przed nietolerancją, która może wystąpić w każdym wieku. Zacznij podawać i obserwuj, jakie dziecko robi kupki, czy boli je brzuszek, czy wystąpiła wysypka.

Buffy ale ze mnie gapa! Jak mogłam przegapić zdjęcie z tak ślicznym bobasem w avatarku 🤪 A jak ząbki ślicznie Marcinkowi błyszczą 😁 Ech, w końcu i mojej pewnie kiedyś wyjdą 😁

A u nas noc super. Majka, jak zasnęła o 20 to ok. 22 obudziła się na smoka i spała do 4 rano, zjadła i dalej poszła spać do 7:30 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Karolka, no niestety to tak jest, ale i tak Ula w komfortowej sytuacji, ze nie ma tyle dzieci, co w zlobku państwowym.
Fajnie, ze babki daja Ci taka rozpiske 

Ja zrobiłam wczoraj 10 sloiczkow. Buraczki, kalafior, brokuly no i miesko dorzuciłam. Tylko nie wpadlam na to, ze może jej to nie smakowac. Hehe

Co do celiakii, to roznie. Wczoraj mowili w TV, ze może się ona nawet ujawniac u dorosłych.
Ja zapominam o tym glutenie,zacznie jesc chlebek to i gluten będzie dostawac …

Eee a nie, w sumie do zupy jak wczoraj gotowałam, to dalam 3 lyzki mannej, to cos na pewno do słoiczków trafilo.

Wczoraj położyłam Titke, do łóżeczka.. głaskałam ze 20 minut. I pieknie bez placzu zasnęła, ale co z tego, jak za 45 min się wydarla.. tak nagle.. jakby cos jej było. Może rzeczywiście dalsze zabki ja mecza…
No i stwierdziłam, ze i tak nie będę wstawac co chwile do niej w nocy, bo jestem nieprzytomna, wiec spi poki co z nami…
Nie wydaje, mi się, żeby po cycku była glodna już za 40 min.. nie przesadzajmy..

Brawo dla Wikuni.

Karolka, 5 dni ;(
A mi tak to minie, ze szok, bo po drodze mamy szczepienie, kupe załatwiania, medycyne pracy, weekend zawalony.. wiec ani się nie obejrze będzie środa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam sie 🙂
Sandra, minie jak oka mgnienie 😮 ja mam jeszcze pon i wt na relaks, tzn na zakupowe szalenstwo dla siebie (pewnie dla Ulci tez cos wynajde 😉 ), mala bedzie juz na caly etat w zlobku to bede musiala sobie jakos czas zajac...
Moja bidulka jak padla o 18.40 to obudzila sie o 6.30 😁 tylko juz dwa cyce mam cale popekane, doslownie rany, tak je ciaga jak w koncu je dostanie po poludniu... 😲 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry.
Moje bestie dwie jeszcze w łóżkach. Mała już po pierwszej drzemce bawi się miśkiem, Starszy ciut nieprzytomny ogląda bajki.
Ponieważ dziecko ostatnio nie chce jeść zupek zmiksowanych to dziś dostanie ziemniaczki z rybką gniecione widelcem. Ciekawe ile zje...
Dziś zrobimy odciski małych rączek w ciastolinie i wyślemy w prezencie urodzinowym siostrze M 🙂

Najlepszego dla Wikuni!

Mixi nie zabieraj dziecku możliwości ćwiczeń 😜 obłóż łóżeczko albo kołderką albo poduszkami i niech próbuje łazić. Mnie też serce pęka jak się Mała przewraca ale ona póki się nie popatrzę na nią to nie płacze wcale. Poza tym jak się dziecko nie przewróci i nie uderzy raz i drugi to nie będzie wiedziało że to boli i że trzeba uważać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ula tez w lozeczku nie przebywa 🙂 o dziwo dzis po kaszce w nim zasnela i spi do teraz 🤪 i tez jeszcze go nie onbizylismy, bo mala w nim tylko lezy...a tak to glownie pełza na macie, siedzi na kanapie lub w siedziku, bujam ja na hustawce, jednym slowem tam gdzie ja tam i ona 😁 😁 😁 jak sie obudzi to znow wyprawa do żlobka 🤨 ciesze sie, ze jutro weekend 🙂
za miesiac zlobek organizuje kurs pediatryczny dla mam maluchow, chyba sie wybiore... 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tylko czasem się boję czy nie za bardzo bagatelizuję. Nie chcę żeby później przez moje "nic sie nie stało" były jakieś poważne konsekwencje 😞

Tak w ogóle to dziś mam trzeci dzień gdzie prawie nic nie jem. Wczoraj jedna bułka, dwie herbaty i dwa naleśniki na kolację. Dziś póki co wypiłam herbatę, zjadłam dwa biszkopciki okrągłe i wypiłam pół litra wody.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...