Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Karola ciężkie chwile dla Uli, oby z dnia na dzień było coraz to lepiej!
inirtam jeśli chodzi o wyjazd to zaplanowany jest po pierwszych urodzinach Szymka, póki co zatrzymuje nas jeszcze ten palec M, we wtorek ma kontrole, za 1,5tyg ma mieć ściąganego druta i tak to się wlecze w nieskończoność! ;/

Szymon ma drugą drzemkę, a ja popijam drugą kawkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

🤢Ale jestem wkur... ;/ Nie dość że M wrócił z pracy to coś mu nie pasowało robiłam przelew i okazało się że pomyliłam nr kont bankowych i musiałam załatwiać .. A najlepsze jest to że Ja Sobie mogłam z Nimi pogadać ;/ jak wszystko jest na M a On powiedział że Ja mam to załatwiać No i jak tu z Nim gadać !! wrrr...

jeszcze dzwoni Teściu i gada żebym przyszła !! z Kubusiem jakby Oni nie mogłi przyjść !! Wydarłam się i mówię "NIE WIDZICIE JAKA JEST POGODA :| !! TAM LEJE JAK NIE WIEM CO A JA NIE BĘDĘ Z DZIECKIEM SZŁA " to się rozłączyli . Ja rozumiem że Teściowa ma obojczyk złamany ale to nie znaczy że teraz będę do Niej codziennie chodziła ! wrr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam

Karolka no popatrz ja myślałam że Ulka to nawet nie odczuje zmiany miejsca bo taka towarzyska i szybko się wszędzie klimatyzuje a tu popatrz 😮 ale dzisiaj taka pogoda barowa to może też i humor nie najlepszy ma 😉 jutro będzie lepiej 😘

A mi Olcia zaczęła tak na dobre raczkować dzisiaj przyszła z pokoju do łazienki bo pranie wstawiałam a ona to uwielbia i ogólnie jest jakiś postęp więc bardzo mnie to cieszy ale musi mieć jakąś motywację żeby ruszyć muszę ją ciągle czymś kusić ale przy pełzaniu też tak było ile ja paczek chrupek wtedy zużyłam 🙃 ale widocznie ten typ tak ma... 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam.
My już wstałyśmy.
Widzę ,że roczki się udają ,my robimy teraz w sobotę i niedzielę.
Niestety na dwie tury bo nie pomieścimy wszystkich.
Wiki zdrowa jutro idziemy na kontrole do ortopedy pokazać jak chodzimy.
Marylu straszne co ci lekarze wyprawiają.Dobrze ,że mały już zdiagnozowany teraz tylko zacząć leczenie .
Doti ,Mati super ,widzę ,że po wolnym ładnie poszedła do przxedszkola.
Karolka niestety żłobek prywatny to co innego ,mniej dzieciaczków ,ale Ulcia zdolniacha da sobie radę .
Nie wiem co jeszcze miałam napisać 🙃
U nas masakra stary komp padł, bateria w wannie padła ,laptop też coś szwankuje bo nie chce zrobić reinstalacji ah jak kasy nie ma to sie rypie.
Torta chciałam zamówić w masie cukrowej , ale sobie wymyślili ,że nie można robić bitej śmietany w niej bo opada tort 😠
Nie wiem co mam myśleć 😞 a zamówić już jutro muszę .
Zrobimy kwadrat z rysunkiem psa i napisem roczek Wiki .
Mała ma bzika na punkcie psów .
Ale się rozpisałam . 😁 😁
Buziaki dla byłych solenizantów 😘 😘i przyszłych .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej hej

U nas leci. Cos mi humor nie sprzyja ostatnio 😞.

Tymciowi podaje dalej wapno i wit C. Wydaje sie, że już mniej chrypi ale humor i siky mu dopisuja i wcale mu yo nie przeszkadza, apetyt również.

Tymon z dnia na dzień pokonuje co raz większe dystanse ! 🙂 i bardzo mu się to podoba i co raz dłużej chodzi a nie tylko chwilę 🙂.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mixi ja torty z masą cukrową robiłam z masą śmietanowo-budyniową. Sama bita śmietana faktycznie mogłaby opaść bo masa cukrowa jest dość ciężka.

Moja Maleńka ma temp. 38,6.... właśnie zasypia mi osłabiona na rękach. Patrzyłam jej na gardełko i ma tylko lekko różowe, kataru troszkę i 4 zęby wychodzące....umówiłam ją na jutro rano do lekarki żeby osłuchała...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂 a ja jestem tym zlobkiem zalamana, tzn nie tyle placówka to tymi babolami tam...nic dziwnego, ze ula w kolko placze... one to najchetniej by chcialy, zebym codziennie ule po 2 godzinach odbierala, jak dzis powiedzialam, ze przyjde po nia troche pozniej to jedna nie potrafila ukryc swojego wkurwienia.. no ja pieprze, jak jej sie praca nie podoba to niech sobie ja zmieni...musze uli codziennie pobyt tam wydluzac, bo w pt wracam do pracy i wtedy bedzie musiala tam 9 godzin zostac, to chyba lepiej stopniowo, no nie?? nie wiem co one sobie mysla...poza tym jedna gada tak glosno i szybko, ze na sam jej widok ula zaczyna plakac 😮 a co najgorsze to ona zabiera mi z rak codziennie rano ule i zamast na spokojnie do niej podejsc to ta od razu z ryjem, a ulcia wystarszona ryczy 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Karolka niestety to państwowa placówka i nie wszystkie baby się tam nadają do pracy.
Złapały posadkę w państwówce i sie trzymają rękoma i nogami.
Ja miałam w żłobku praktyki i wiem jak to jest z tymi maluszkami ,trzeba im poświęcić trochę uwagi ,żeby Cię poznały ,ale nie wszystkim sie chce.
W przedszkolu gdzie pracowałam też była super kadra ,świetne babki oprócz jednej ,ktora nie ukrywała niechęci do dzieci .
Ale nie wszędzie jest zle,może Ulcia się przyzwyczai do skrzeczących cioć 😁 😁

A ja poszłam się wykąpać ,krzyczę ,wołam Wiki ,a w mieszkaniu cisza.
Lecę zobaczyć co się dzieje ,a ta wlazła na łóżko i poszła spać. 😮
I takim sposobem poszłam jeszcze wysuszyc włosy 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dobry,

Karolka no to nieciekawie ;/ ja bym chyba do nich kilka słów powiedziała bo bym kipiała ze złości. ! powodzenia dla Ulci!!
Latka jeszcze dzień/dwa i będzie sam latał, nie nadążysz za nim 😉

mój podwórko pokonuje wzdłuż i wszerz bez żadnych upadków 🙂 niestety teraz trzeba mieć oczy dookoła głowy, zajdzie tam gdzie mu się podoba...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nooo powiedzialm dzis kilka slow w tym zlobku...i poprosilam, zeby inna "ciocia" zabierala Ule rano 🙂 udalo mi sie z dwoma innymi paniami porozmawiac, jedna byla ok, druga, taka mlodziutka chciala mnie chyba nastraszyc - tak mi sie przynajmniej wydaje, wszystko bylo dla niej na nie 🤨 no wiec sie jej zapytalam, czy w tamtym tygodniu zadne dziecko nie palakalo i wszystkie na pewno przychodzily usmiechniete, skoro moja Ula nagle robi masakre... pozniej wyszla do mnie taka starsza pani i powiedziala, ze mam sie nie ptzejmowac, ze wcale ula ciagle nie plakala i ze moj pomysl, zeby codziennie wydluzac jej czas w zlobku, jest ok zwlaszcza, ze musze zaraz wracac do pracy... no wiec jutro zostaje tam na obiadku...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam
Buziaki dla Roczniaków 🙂
Krzyś dziekuje za życzenia 😉
Strasznie powoli przebijają nam się czwórki. NA dziąsłach ma dwie wielkie gule- a ząbków wciąż brak.
Nie odpisuje na wszystlp bo jakos mało czasu mam;/

Doti owsiki podobno łatwo złapać. W kale nie pokazały się, a na wymaz zabrakło mi czasu...

latka mi pediatra powiedziała że na dobę Krzyś powinien dostać 400ml produktów mlecznych. U nas kaszka+mleczko z ciastkiem+jogurcik i wciąż mu wcyhdzi za mało:/

agn super Majka w tym autku wyg;ląda. Ale chyba Tatuś bardziej zadowolony 😉 podziwiam że mieszkacie tak na skraju lasu! a Majeczka miała prześliczną sukienkę na roczek 😉 U nas goście posłuchali się z prezentami i były drobiazgi' 😉 i tak ledwo do walizki weszły 😉

a tu pisałam do was w samolocie 🙂
Czesc
Dzis minal rok odkad Krzys jest z nami, nie moge uwierzyc ze czas minal tak szybko 😉 w sobote robilismy urodzinki a dzis byl tylko maly torcik u pradziadkow.
Po raz klejny nie mielismy ochoty wracac do uk, nawet czuje ze z wielka nievhecia lecielismy. Mam nadzieje ze w tym tyg sytuacja sie wyjasni i pozostanie decyzja czy wracac pod koniec pazdziernika czy listopada. W miedzy czasie czekaja nas dwa kolejne loty, wiec bedziemy miec troche zamieszania.

W zwiazku z owsikammi ja nie jestem pewna czy Krzys je ma. Co zdarzalo mi sie zauwazac, to male biale grudki w okolicy odbytu. Pojawiaja sie id czasu do czasu, badz ja nie zawsze zauwaze. Zglaszalan u nas lekarza i twierdzili ze to od pieluszki. Z tym ze ja z czasem doszlam do tego ze na 100% to nie pielucha, a kremow zadnyvh nie uzywamy. Dodatkowo Krzys ma tam male ale dosc czerwone zaczerwienienue+ nienawdzi przebierania pupy i nie znosi kapieli. Od dlugiegi czasu tylko stoii w wannie. Nie zauwazylam zeby go cos swedzialo, nigdy nie dotykal sie tam ani nie robil nic comoglo by wskazyqac ze go swedzi. W kupie ngdy nic nie zauwazylam.
Mozna by polaczyv x owsikami nocne budzenie, bole brzuszka. W zwiazku z czym z pediatra uzgodnilysmy ze warto podac mu ten lek. Jako ze jest to jednadawka. Wydaje mi sie ze jestmalo szkodliwy, wiec w srode maly go dostanue.
We wtorek mamy szczepienie wiec nie chce mu na dodatek dawac tego leku. Jesli cos wyjdzie to my z m mamy swoja dawke leku...

Druga sprawa to reflux, znow dostalismyhelicid. Kiedys go odstawilam po tygodniu bo wydawalo nam sie ze Krzys po nim strasznue cierpial+ pojawil sie incydent z obnizeniem temperatury. Teraz chce sprobowac z nim raz jeszcze bo byc moze to byl zbieg okolicznosci a to jest chyba jeden z lagodniejsxycg lekow na refluksuniemowlat.
Wystarczylo ze opisalam pediatrze jak maly zachowuje sie w nocy i od razu wspomniaoa o refluksie, i to mi w jakis sposob pasowalo do tego co sobie myslalam. Bo widze ze on sie z bolem budzi w nocy. Dostaljeszcze lek na wieczor Gastrouss Baby tylko nie było w aptece wiec czekam aż rodzice mi doślą. zobaczymy czy pomoze. Aha podraznione od refluksu gardlo mam psikac tantum verde a w ciagu trzech dni tabletki powinny tak dzialac ze zmniejsza ta kwasowatosc i malego nie bedzie tak piec.
Pierwsza noc po helicidzie byla straszna, maly nie przespal ciagiem 20min a ryczal tak ze balam sie ze cos okropnego mu jest 😞 zobaczymy co bedzie dzies, jak ze ma juz widoczne czworki to moze bylo to zwiazane z zabkami.... W ogole slini sie tak ze trzy sliniaki ida w ciagu godziny... A dziasla toma strasznie rozpulchnione.

Kolejny problem to pepek. Babka powiedziala se zabieg musimy wykonac jak najszybfiej. Ze on sie juz nie cofnie a w uk ciagle mowia ze do drugiego roku zycia moze sie cofnac...
A mamy sie spieszyc z zabiegiem bo maly jak placze to naprawde ryczy, wygina sie ito moze spowodowac ze mu ten pepek z jelitem, wyjda i nie wroca. Wtedy od razu do szpitsla trzeba jechac 😞
Strasznie mi smytno ze bedzie musial muec ten zabieg, narkoza i w ogole szpial;( na razie o tym nie mysle, bo raczej zrobimy go w polsce jak wrocimy. Wiec jeszcze troszke czasu jest.

I na koniec krzywica, zrobilam badania ogolne i wapn w surowucy u Krzysia wyszedl ponad norme. Co moze oznaczac ze ma zle wchlanianie witd. Dzis poszlam zrobic mu oznaczenie witd.3 w krwi, wyniki za ok tydzien wiec czekam;( dodatkowo maly sie strasznie poci i ma wielkie ciemiaczko. Co tez sto razy mowilam lekarza i nawet pediatrze w uk;( co lepsze jak bylam ostatnio w polsce inny pediatra tez zbyl mnie mowiac ze to napewno nie krzywica. A my teraz zauwazylismy ze maly ma odstajace dolne zberka, wiec jednak to oznaka ze cos jest nie tak. Zepsulam dziecko;( jestem mi tak smutno. Pewnie do konca zycia bedzie mial krzywe;( ni potrafie opisac jak bardzo zle mi z ty, wszystkim. Zaniedbalam najblizsza memu sercu istote na tej ziemi. Myslalam ze suplement witd spacerki zoltko wystarcza 😞

Na domiar zlego wczoraj w czasie imprezy po chrzcinavh umojej siostry Krzys spadl ze schodow wejsciowyvh;( przebieralam go w pokoju po czym zaczelam ogarniav rzeczy a on wyszedl, przeszedl przez salon gdzie wszyscy siedzieli. Ale gadali i go nie zauwazyli. A ja nie krzyknelam ze on idzie..... Jako ze byly w domu dzieci ok.10 lat otworzyly sobie drzwi wejsciowe, ktore zawsze sa zamkniete, i nie zamknely. A krzys poszedl za nimi, podobno nie zauwazyl pierwszego stopnia a z trzech kolejnyvh sie sturlal. Tak mowil chlopciec ktory go przyniosl;((( moje serce normalnie peklo. Co ja robie, nigdy nie zostawiam go nawet na chwile a tu nawet nie poinformowalam nikogo ze on idzie;( szczescie w nieszczesciu ze ma tylko sliwe na nosie i pod okiem. Lekarz twierdzil ze jest ok. Schody mialy z 20 stopni, a gdyby troche na bok polecial to spadl by z ok 2-3 meteow 😞(((((;

Jako matka czuje ze ponioslam kleske. Jest mi bardzo zle z tym i nie wiem jak to naprawic.
;(


Postaram sie wipkleicjakies zdjecia z wyjazdu. Musze tylkoogarnac walizki i wszystko w domu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
marylu to straszne co opisujesz... aż mnie ciary przeszły ! ale nie możesz siebie obwiniać - bo za każdym razem zgłaszałaś lekarzowi że coś Cię niepokoi... biedny Krzyś 😞
ściskam was i trzymam kciuki żeby wszystko wróciło do normy.

a upadki niestety takie są, mój Szymon spadł już ze schodów, zahaczył o łóżko i miał dwie wargi przecięte - krew lejąca się strumieniem, nie mówiąc już o stłuczkach np. o róg stołu czy też lądowanie na buźce bo biegł po piłkę i najadł się kamyków jak spadał... za każdym razem ryk pisk i pełno łez. siniaków, guzów, krwi i niestety też się zawsze obwiniam, ale czasami nie dasz rady upilnować dziecka - wszędzie zajdzie, wszystko chce zjeść, wszystko go interesuje... po prostu wszystko dzieje się strasznie szybko że w mgnieniu oka może się stać coś strasznego. także głowa do góry bo jesteś WSPANIAŁĄ MATKĄ!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marylu zapomniałaś ,że to Ty sygnalizowałaś lekarzą w UK ,ale Cię zbyli.
Ty nic nie możesz mieć sobie do zarzucenia to tylko ich wina ,pamiętaj o tym.
Mam jeszcze do Ciebie prośbę ,zrobiłabyś Krzysiowi zdjęcie pępka i mi wysłała na priv bo Wiki też często płacze od małego i ma wystający. A zawsze jak jestem u lekarza to ta się tak drze ,że ja o bożym świecie zapominam.
A upadki się zdarzają każdemu dziecku, jeszcze nie raz będziemy umierały z lęku czy nic im nie jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
mixidixiaga napisał(a):
Witam.
My już wstałyśmy.
Widzę ,że roczki się udają ,my robimy teraz w sobotę i niedzielę.
Niestety na dwie tury bo nie pomieścimy wszystkich.
Wiki zdrowa jutro idziemy na kontrole do ortopedy pokazać jak chodzimy.
Marylu straszne co ci lekarze wyprawiają.Dobrze ,że mały już zdiagnozowany teraz tylko zacząć leczenie .
Doti ,Mati super ,widzę ,że po wolnym ładnie poszedła do przxedszkola.
Karolka niestety żłobek prywatny to co innego ,mniej dzieciaczków ,ale Ulcia zdolniacha da sobie radę .
Nie wiem co jeszcze miałam napisać 🙃
U nas masakra stary komp padł, bateria w wannie padła ,laptop też coś szwankuje bo nie chce zrobić reinstalacji ah jak kasy nie ma to sie rypie.
Torta chciałam zamówić w masie cukrowej , ale sobie wymyślili ,że nie można robić bitej śmietany w niej bo opada tort 😠
Nie wiem co mam myśleć 😞 a zamówić już jutro muszę .
Zrobimy kwadrat z rysunkiem psa i napisem roczek Wiki .
Mała ma bzika na punkcie psów .
Ale się rozpisałam . 😁 😁
Buziaki dla byłych solenizantów 😘 😘i przyszłych .


My mielismy ze śmietaną i w masie cukrowej i wcale nie upadł:-/ to co to za cukiernia??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...