Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Ojojoj nikogo nie ma 🙂

Moj Tymcio dziś bez drzemki, tzn zasnął w wózku jak wracali z tatą z parku po szalenstwach, ale nie na dlugo, hakies 15 minut. Jak go rozbieralam to sie rozbudzil...
Kilkakrotnie probowalismy Go położyć ale oczywiście bronił sie..później chciał spać, ale o 16 to ja juz go kłaść nie będzie bo jak On sie rozespi taki zmęczony to 3h murowane..
po kapielo o 18 padl ! Nawet nie musialam go tulic ani nic...
ostatnio taka przylepa. Musze go albo nosic albo na siedzaco na rękach zasypia..jakis taki dziwny okres ma ostatnio. .
Powrót do przeszłości. ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Moje urwisy jeszcze nie śpią... Dzień aktywny i męczący a oni nie mają dość.

Latka ja bym chyba padła teraz jakbym musiała Luśkę nosić do spania... W ogóle najczęściej teraz sama się wyrywa nawet jak w naszym łóżku leży i ucieka do swojego łóżeczka 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
inirtam jakieś 2tyg temu mieliśmy z młodym to samo... ciężko było a ja sama nie wiedziałam jak mam mu pomóc. przez jakiś czas skutkowało opowiadanie. on w ogóle lubi słuchać więc do tej pory jak zaczyna płakać albo piszczeć zaczynam opowiadać 'dziwne' bajki 😁 i działa... i tak jak doti pisze że nie zwracam uwagi że płacze tylko opowiadam i po chwili skutkowało...
trzymaj się :*

latka ja to bym chciała czasami się 'poprzytulać' bo mi tego brakuje, ale mój cwaniak nauczył się wszystko sam i nawet zasypiać więc popołudniu jak jest drzemka to sam układa się do łóżka w salonie, przykrywa się kocykiem i przytula się do podusi i misia i zasypia, a wieczorem gaszę światła i też sam zasypia w swoim łóżeczku... tylko jak ma gorsze dni to lubi się przytulać a ja wtedy jestem wykończona i nie mam sił 😁 więc sie mijamy z tymi miłościami 😁

Doti Ty też na pełnych obrotach 😁
pogoda służy 😉

a mój dzisiaj spał niecałe 25min 😮 😮
calutki dzień praktycznie na dworze.
teraz na pierwszym miejscu jest piaskownica i budowanie drogi...

a tymczasem pozbyłam się wszystkich kartek i dodatków...
dostałam zlecenie na kolejną komunię, dwa śluby i osiemnastkę .
iii kartki świąteczne na już... także uciekam do kącika. 😉

i już nie mogę sie doczekać jutra bo moja siostra obiecała przyjechać i zająć się młodym żebym mogła porobić cuda 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny, próbowałam wszystkiego...i śpiewanie i opowiadanie bajek, próbowałam też go wziąć na przetrzymanie, ale ni kuta, nic efektów nie przynosi...zaczęłam myśleć o wizycie u psychologa dziecięcego.... 😞

Dziś cały dzień bez drzemki, nie przymknal oka nawet na chwilę mimo tak trudnej i nieprzespanej nocy, teraz zasnął o normalnej porze i całkiem ładnie, bez żadnych cyrkow, ale co z tego jak i tak już 3 razy się przebudzal , a ludzilam się, że może dziś będzie lepiej spał z uwagi na brak drzemki...

U nas zasypianie na noc odbywa się na łóżku, kładziemy się razem i po chwili mały spi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U nas tez po kąpieli bylo tak ze lezelismy razem na łóżku .ale teraz sie zmienilo. Ma jakis taki etap i juz ...nic nie zeobie.... Ostatnie kilka nocy wstecz to myślałam ze padne. Czasami ma takie jazdy w nocy ze wylazi po mnie zeby sie wtulic i nie mogę go odlozyc , albo misze usiąść i go tulic. Ale jakies 3 noce przesypial ladnie , az sie boje tego mówić. Nad ranem szedl do nas albo jak juz sie obudził zeby jeszcze sie potulic 🙂 ale ten gorszy okres to dla mnie duze zmiany bo on od zawsze dobrze spal, dzis nie spal w dzien ale teraz juz o 21 byl glodny i juz wydziwial bo odlozyc go nie moglam, jeść nie chcial. Kregoslup mi wysiadal. W koncu jakos zjadl trochę mleka i spi. Ciekawa jaka dzis noc będzie.
Podsumowanie, nie wiem już co jest przyczyna tych gorszych nocy czasami , zeby, jakies emocje, taki etapale nie narzekam. Nie zawsze jwst zle. Ciesze sie ze TYLKO takie mam problemy z nim 🙂)) i choć mi nerwowej często emocje puszczaja to od razu w glowie ze dzięki Bogu to tylko ten problem. ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam

Wiedzę, że sporo dzieciaczków ma problem z zasypianiem.
Izunia śpi około 11.00 z godzinkę, mam wtedy czas żeby przygotować obiad.
Potem rozrabia, praktycznie codziennie mamy spacerek. Pogoda dopisuje.
Wieczorem kąpiel. kolacja i idzie spać ze swoim pluszowym królem i pieskiem. Czasami jest wykończona bieganiem po podwórku to pada, a czasami włączam jej kołysankę i zasypia. Budzi się około 24.00, to tylko ją przytulam na chwilkę i znowu zasypia, a ja odkładam ją spowrotem do łóżeczka. I tak do 6.30 lub 7.00 sobie chrapie 🙂
Nie mam pojęcia dlaczego budzi mi się ten jeden raz, podejrzewam, że to przez "trójki" albo się posika i jej mokro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Laski, no nic nie zrobicie,budza sie to sie budza??
Po co 1,5 rocznemu dziecku psycholog dzieciecy??
Ja przy Nadii probowalam chyba WSZYSTKIEGO od jedzenia na noc, niejedzenia na noc, noszenia, czytania, spiewania, ibuprofneu, czopkow i syropu MELISAL, a i tak budzila sie i tak. I tak zostalo do czasu az nie poszla do przedszkola.
Titucha budzi sie praktycznie jak starszam pobudki od 3-5, ale juz nie zamierzam swirowac, tylko po prostu to zaakceptowalam i jakos tego zmienic nie moge. Po co denerwowac sie czyms na co w zaden sposob nie mam wplywu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hehe, sandra ja też już sie przyzwyczaiłam do tych pobudek i czasami pisków po nocach 😁 straciłam nadzieję na przespaną noc... 1,5 roku ani jednej nocy nie było żeby spał bez pobudki, więc teraz nie liczę na jakiś cud... chociaż nie obraziłabym się gdyby zrobił mi kiedyś miła niespodziankę i zbudził się 1-2 razy a nie praktycznie co godzinę jak dzisiaj 😁 😁 😁

my od 6 na nogach 😁 już zdążyłam zrobić buteleczki miniaturki na podziękowania na różne okazje (do zobaczenia na FB ) 😉
i teraz zabieram się za zaproszenia komunijne...
a młody leży i sobie gada, pewnie zaraz odleci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No to Sandra nie pospalas od dawna 🙂

Moj dzis 3 wyspany byl bo poszedł spac o 18. Ale jak idzie spac pozniej to zazwyczaj ladnie spi. Ostatnie 3noce bylo super. Do 7:30 spal.od 6 jakos u nas. Ale jak mowie ciesze sie ze tylko taki problem mamy a nie jakies choroby. .
A od urodzenia mnie rozpieszcza l bo spal super 🙂

Zobaczymy co dalej będzie 🙂

Po zakupach, znalazlam groszek zielony do luskania ! Uwielbiam mniam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Sandra, chociażby dlatego, że nie wiem, czy ona ma jakieś lęki czy coś... rozumiem budzić się kilka razy i to już mi nie przeszkadzało w zupełności, ale on potrafi zanieść się na 3-4 godziny, to raczej normalne nie jest... po prostu się budzi i ryczy i bardzo ciężko go uspokoić... nie wiem, być może coś mi ktoś taki podpowie... to, że się zastanawiam nad wizytą psychologa, nie znaczy jeszcze, że już go wzywam 😉

hmmm... znalazłam działkę marzeń... super lokalizacja (miejsce, w którym spędziłam całe dzieciństwo ze swoją ferajną 😉 - kiedyś to były tzw. łąki, nieużytki, ogólnodostępne, to wszystko tam robiliśmy 😉 ), co ważne jest bezpośredni dostęp do wszystkich mediów, kanalizacja już w działce, ogrodzenie, zielona trawka i brzózki 😎 blisko do szkoły, kościoła, sklepów i mojej sis 😁 dziś noc będę miała z głowy, pochłonięta rozmyślaniem 😉 hehe... obniżyli cenę tej działki o prawie 150tys 😮 czekałam na taką okazję i już nawet nie chce mi się niczego innego oglądać 😜 no, ale wiadomo, trzeba na spokojnie przemyśleć, rozpatrzyć wszystkie za i przeciw i dopiero podjąć decyzję 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
inirtam super! ale dlaczego aż tak znizona cena??
trzymam kciuki żeby się udało!!
a jeśli chodzi o piski to przecież sama szukałam porad odnośnie zachodzenia się w nocy przez godzinę/dwie i nie dało go uspokoić, trwało to tydzień, dzień w dzień... i przeszło w sumie samo...
teraz pobudki i jęczenia...

syn z tatusiem na skype już nie chce rozmawiać 😞 odzwyczaił się... a mój M chociaż mówi żebym go nie zmuszała to widzę smutek i strasznie za nim tęskni...
jedyne co to w ciągu dnia wypowiada słowa 'tata' itp... wie że w garażu stoi taty brum i tylko w takich okolicznościach go wspomina...
😞 😞 😞
18kwietnia ma zjechać, ale czy wypali?! 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
u nas działki chodzą 40-50 tys, blisko centrum itp... tylko M uparł się że ma działkę, fakt 13km od centrum, ale blisko sklep, kościół i szkoła... wiec nie będziemy kombinować bo mieć 50tyś a nie mieć to jest jednak różnica... 😉 a tych czasach każdy ma samochód więc podjechać gdzieś to żaden problem.

więc inirtam powodzenia! i skoro tak zeszli z ceny i Tobie się podoba to tylko na spokojnie podjąć decyzję i na swoje! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam dziewczyny

Sandra ale sie usmialam cale trzy tygodnie luksusu spania przez cala noc w ciagu tylu lat 😁. to cie dziewczyny twoje nie zaluja hehe

A jesli chodzi o spanie to u nas noce od urodzenia w zasadzie cale przesypiamy jak karmilam piersia to budzila sie po 4 na karmienie i spala dalej a na Mm to cale noce ale za to spanie w dzien ma od poczatku ciezkie a ostatnio to jest tragedia. Na Ole dwor dziala tak ze im wiecej czasu spedza na dworze tym wiecej ma energii zamiast spac. Inritam u nas tak wygladaja ostatnio proby usypiania w dzien stoi ryczy zanosi sie i grochy jej plyna wiec na silee to nawet nie probuje nauczyla sie zadypiac na dworze ale dopiero kolo A17 ma ta drzemke jesli w ogole dzisiaj zimno jak cholera specjalnie wyjechalismy zeby zasnela a ta dostala takiej energii ze w ogole dzisiaj nie zasnela a padla o 21 wiec nic wczesniej jakby miala drzemke. Tak dziecko aniolek alw jak w dzien probuje ja uspic w domu to dopiero charakterek pokazuje lacznie z tym ze rzuca wszystkim co ma pod reka i gryzie siebie ze zlosci wiec ja po prostu odpuszczam bo jak nie chce to nie i jyz tylko pozniej chodzi i wymysla a spac sie nie polozy cwaniara mala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Czesc!
Tyle czasu mnie tu nie było że się odzwyczaiłam od forum 😉 nie dam rady was nadrobić, mam nadzieję że u wszystkich Mam i Maluszków wszystko ok 😘
W polsce siedzieliśmy dłużej niż planowałam, a w miedzy czasie udało nam się odebrać klucze od domku! 🙂 także teraz codziennie wybieram ekipy remontowe, wyposażenie i milion różnych rzeczy. na pewno dużo przyjemniej by się to wszystko robiło będąc na miejscu, a z daleka każdy wybór jest dwa razy trudniejszy 😞
Krzys stał się mega gadułą. Ale nie mówi dużo więcej "normalnych" słów. Tylko po prostu po swojemu nawija więcej niż zwykle. Cały pobyt w polsce nie mogłam go zostawić nawet na sekunde 😞 ciągle do mnie przyklejony i żadne sposoby na niego nie działały 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć

marylu fajnie ze w końcu jesteś 🙂
Super ze sobie urządzacie mieszkanko no ale coz jalos trzeba na odległość decydować. ..
wiecie juz kiedy zjezdzacie stad na stale? Krzys lepiej czuje sie w pl?

Ale pogoda . Niedziela leniwa ...ja jeszcze w szlafroku , zmykam pod prysznic moze ozyje. Czeka zaraz M powinien wstac w po nocce i gdzies sie moze wybierzemy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć dziewczyny... Masakra jakie mam nerwy zszarpane!!!! Po raz nie wiadomo który mam wrażenie że sto razy lepiej byłoby mi bez M ;( ;( 😞

Ja też od narodzin Mateusza przespane noce mogę policzyć na palcach jednej ręki.... Do tej pory budzi się i wędruje do nas do łóżka... Tak więc 4 lata bez porządnego snu na dłuższą metę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...