Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Witam Was Kochane Mamuśki!
w końcu mi wszystko działa jak należy i mogę do Was dołączyć 😁
wieczorkiem postaram się nadrobić co tam ostatnio u Was i napisać co się z nami działo, a teraz pędzę do mego Maleństwa (które już nie jest takie małe ;D), bo mu się zabawka zaczęła nudzić i mamusię wzywa.
Miłego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Dzień Dobry,
u nas pada pogoda okropna, mały spi ale co chwile postekuję bo ida pierdki i strasznie sie napina 😞 Wczoraj tez mial kolke i zaczeło sie wczeniej bo przed kapielą o 18 i był taki wrzask że nawet viburcol nie pomógł 😞 już nie mam siły ten Sab Simplex też o dupe rozbić ;/
Teraz spróbuje ten bobotic może pomoże ale zwiększe mu dawke bo na ulotce pisze 8 kropelek p 4 razy dziennie a to ma mniejsze stężenie niż Sab Simplex.
Tak w ogóle to ja go bardzo często karmię już nie jestem w stanie wyliczyć ile razy bo co chwile jest glodny a jak mu spróbowałam dać mleko z butelki to się krzywił że mu nie smakuje ehh,,,nie umiem rozgryść mojego synka... 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a moj okruszek spi sobie w nosidelku 🙂 u nas tez pogoda do dupy wiec siedzimy w domciu 🙂
kurcze smaruje malej glowke oliwka z emolium na ciemieniuche i tak jej glowka smierdzi jak by zwrocila na siebie mleko 🤢
dziewczyny wkladacie juz maluchy do kombinezonow?
wanilka tez mam sab simplexy i uwazam ze nie sa takie wspaniale jak sie je chwali 🙂 bobotic tez mam ale najlepiej u nas sie chyba sprawdza ESPUTICON 🙂 i colinox kropelki podobo dobre 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam się w południe,
Dziewczyny, jestem załaman 😞. Poradźcie co mam robić . Natalka ma tak koszmarny katar, że ja nie wiem już jak jej pomóc. Wczoraj wieczorem tak się jej ruszył, że nie była w stanie oddychać. Od 21 do północy tak płakała, że aż się dławiła. Psikam jej solą, co chwila odciągam aspiratorem a tam ciągle te gluty się produkują i produkują… Nie mam pojęcia skąd ten katar – mała nie jest przeziębiona.
Wczoraj z M wysprzątaliśmy na błysk całą sypialnię, łącznie z praniem firan, zmianą pościeli i wyrzuceniem dywanu do innego pokoju, bo doszliśmy do wniosku, że to może alergia, ale to nie pomogło.
Isa, Twój Szymek miała chyba jakiś czas temu taki katar. Jak mu pomogłaś i ile to trwało?

Co do jakichś suplementów to ja nie biorę nic na włosy, czy paznokcie, mimo, że mi się też pogorszył ich stan. Gin mi odradził na czas karmienia piersią. Ale nadal łykam Pharmaton Matruelle.

Buffy, śliczny ten Twój Marcinek 😁

Sandra, powodzenia na szczepieniach. A to zmęczenie to może faktycznie wynikać z wilgoci i niewykluczone, że gdzieś tam jeszcze jakaś pleśń albo inny grzyb się rozwija.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja już długo ubieram kombinezon.taki na polarku. Emilia a Ty w co ubierasz córkę?

Deira mój Oskar też miał katar i tylko odciągałam i pryskałam wodą morsą. trwało to ponad tydzień, no bliżej 2 tygodni. podniosłam materac w łóżeczku żeby miał wyżej głowę i takimi kropelkami eukalipusowymi pieluszkę pryskałam i kładłam obok główki. dużo też na brzuchu leżał i w leżaczku. lepiej mu się oddychało. ale chyba ktoś tu stosował jakieś kropelki do nosa, nie pamiętam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ciezko jest walczyc z tymi kolkami moja musi miec zawsze nozki podkurczone i ciepelko u nas termofor sie dobrze sprawdza na brzuszek ale dopiero jak sie dziecko w miare uspokoi. Ja wlasnie nie ubieram jeszcze bo wydaja mi sie za grube mam dwie kurteczki zimowe na polarku jedna dostalam ciut ciensza ale za to druga gruba ze jak wychodzimy to zakladam malek body i bluzeczke tylko no i kurteczke 🙂
np. tu moja Misiulka przed spacerkiem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam,wlasnie skonczylam ploty na skaypie i zagladam co tu u Was.
Deira moze i smierdzacy sposob, ale ja polecam ten lancuszek z czosnku albo na noc czosnek nad luzeczko,mojej pomoglo i tez z tydzien sie meczylismy.
Biedne takie chore maluszki i to ze ciezko im pomuc a i lekow tez za bardzo dla nich niema 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
mój mały od rana marudny... ;/ jak zasypia to pierdy go wybudzają i tak w kółko.
w dodatku zrobił taką mega kupę że nie mogłam się pozbierać 😁 (pewnie po tym syropie na wypróżnianie)
a co do kolek to dziecko musi z nich wyrosnąć, wszystkie specyfiki tylko zmniejszają ból ale likwidują... wypróbowałam już wszystkiego espumisan,delicol, sab simplex i pare innych i niestety żaden nie zlikwidował boleści ;/

deira co do katarku to przeżywaliśmy dokładnie to co wy... ja bardzo często odciągałam gilki... i psikałam nosefrida.
do tego kładłam go pod kątem nie na płasko, żeby mógł sobie normalnie oddychać...
no i z czasem przeszło... ale kilka dni się wymęczyliśmy, i ja i on... aż mi serce ściskało jak widziałam jak się biedaczek męczy 😞 trzymajcie sie! dacie rade 🙂
emi ja swojego tez tak ubieram... mam dwie kurteczki z polarkiem i wydaje mi się że to wystarczające jak narazie .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja ubieram kombinezon, ale bardzo cienko pod ja ubieram.. 🙂

My po szczelieniu mala plakala, ale nie bylo tragedii.. Nadia zniosla gorzej..
Krztusiec robilismy platny ze wzgledu na to, ze malej caly czas drzy ta jedna nozka i mowi , ze tej jest bezpieczniejszy, wiec 70 zl .
no i skierowanie do neiurologa..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dziewczyny karmiąc piersią jakie słodycze są najbezpieczniejsze?
bo niestety musiałam zrezygnować z biszkoptów bo zauważyłam że mały jest niespokojny jak je zjadam...
i jedyne co jem to herbatniki...
dzisiaj mam jakieś parcie na słodkie ! i nie wiem na co mogę sobie pozwolić...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Deira...jeszcze można spróbować maść majerankową pod nosek posmarować. tak mi położna doradzała gdyby moja miała katarek.
Agn ..dzięki za odpowiedź

Jestem zmęczona, bo Mała znowu w nocy co 1 godz. domagała się jedzonka i w sumie jak policzyłam to mi śpi ok. 9 godzin na dobę. 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej kochane.... mam wreszcie chwilę czasu bo dzieci śpią. Lusia zasnęła mi dopiero w chuście zawiązanej w kołyskę. odłożyłam ją do łóżeczka i mam nadzieję że pośpi troszkę. coś jej się dzis poprzewracało i nie chciała mi z lewej piersi pić w ogóle. musiałam odciagnąć mleczko.. az 120ml wyszło 😮
no i już się obudziła 🤔 przytulasek chciałby na rączkach ciągle spać ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Deira napisał(a):
Ja te plastry skonsultuję z położoną. Mam wątpliwości, bo to sporo kosztuje, a tak jak pisze Sandra, działają powierzchownie. I czy faktycznie pomogą... Nie wiem...

Aisza, jakiego fajnego Pysiołka masz w profilu! 😁 Aż wierzyć się nie chce, że takie radosne dziecko tak daje Ci w kość 😉 Przecież on jak uchachany aniołek wygląda na zdjęciu 😁
Deira bo on jest kochany i słodki tylko ze spaniem ma problemy bo chce spać a nie może zasnąć i jest ryk no i je w ciągu dnia co 1 - 1,5 h 🤔 ale ma też dobre dni 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
isa, faktycznie biszkopty to wcale nie najlepszy pomysł, moja też po nich była niespokojna, one chyba za bardzo są nakoksowane tymi spulchniaczami, polecam ciasto drożdżowe! 🙂

karolka, ja też należę do uzależnionych od krakusków.... ☺️ paczka dziennie idzie, jem te pełnoziarniste i tym choć trochę próbuję usprawiedliwić swoje łakomstwo ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kurcze siedzę od kilku godzin na allegro i wyszukuję jakieś sensowne prezenty na chrzciny, bo siostry chciały, żebym podpowiedziała co najbardziej by się małej przydało (bujak i matę mamy pożyczone od sąsiadów, więc już odpada)
no i wymyśliłam karuzelkę, np. taką:
http://allegro.pl/karuzela-na-lozeczko-z-przenosnym-mp3-0-taf-toys-i2704333823.html
znacie tą firmę? bo ja nie i nie wiem czy będzie porządna, czy warto kupić??

no albo taka ewentualnie, ale ta jest bez mp3
http://allegro.pl/tiny-love-karuzela-rosnij-z-muzyka-stereo-new-2012-i2742683919.html

oprócz tego do głowy przyszedł mi jeszcze pomysł z krzesełkiem do karmienia, przyda się jak mała będzie mieć ok. 6-m-cy

macie jeszcze jakieś inne pomysły?? bo pewnie dziadki też będą chcieli jakieś podpowiedzi..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Karuzelki super, szczegolnie ta z odtwarzaczem 🙂
Ale ja wlasnie sprzedae swoja z projektorem i pilotem,bo wymaga 4 duzych baterii i dwoch paluszkow.. i dzialaly baterie okolo poltorej tygodnia..;// wiec sredni biznes...

Krzeselko tez dostalismy na chrzciy Nadii..

Teraz wiekszy problem, bo wiele rzeczy jest ;// Ale dostaniemy ramke do odciskow, album do zdjec, butelki, album do wypelniania...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja chyba tez zaczne brac te moje ciazowe witaminy, bo zauwazylam, ze wiecej wlosow mi wypada niz zwykle...

My dostalismy ramke z odciskiem, ale nie mozemy sie jakos za to zabrac 🤔 😁
"Album naszego dzidziusia" tez lezy i czeka na uzupelnianie, a jedyne co zrobilam, to dalam zdjecia do wywolania 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...