Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Karolka ładny śpioszek z Twojej niuni 😉 ja już nie pamiętam kiedy mój Szymek spał jednym cięgiem nawet 1h 😮 zazdroszczę!

mixidixi sama nie wiem... może i to ten skok... oby.

dziwczyny jak wygląda kapiel waszych maluszków?
tzn. ile mniej więcej trwa i czy bawicie się z nimi w trakcie kąpieli, przewracacie na brzuszek itp??

bo u nas różnie... mały raz chce się kąpać a raz nie... oczywiście kąpie go codziennie zawsze około godziny 20 ( i już się do tej pory przyzwyczaił) czasami kąpiel trwa 2min a czasami 10min , w czasie kąpieli staram się mieć z nim cały czas kontakt i się z nim bawię... przewracam go na brzuszek i myje wtedy pupcie i brzuszek... ale strasznie nie lubi jak myje mu karczek i wtedy strasznie się złości... za to uwielbia kiedy myję mu główkę i jajka 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
hehe Isa przynajmniej to co powinien ma dobrze wymyte 😁 😁 😁
My kapiemy krotko Ule, M ja przytrzymuje a ja ja pluskam, mowimy do niej a ona sie chichra i uwaznie patrzy 🙂 ale nie przewarcamy jej na brzuszek, bo nie lubi...

A tu Ulcia kombinuje, kombinuje i cos jej tam wychodzi 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=JHWdoImObmg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Isa... z moim jest to samo.. no tyle, ze problemu z kupa nie ma... ale spac w nocy nie chce, a w dzien to juz w ogole... tylko krotkie drzemki i tylko na reku, jak go odkladam, to od razu otwiera oczy i nie ma opcji, zeby ponownie zasnal.....

i tak, jak Mixi pisze... łudzę się, że to ten okres rozwojowy, bo już nie wiem, co innego... dziąsła nie są spuchnięte, więc z tego powodu, jeszcze raczej marudzić nie zaczął i póki co lepiej niech nie zaczyna 😜

Karolka
elegancko sobie Uleńka radzi 🙂 aż miło popatrzeć... Tymek na brzuch fika, ale tylko z naszą pomocą 😉 za to na plecy z brzucha ostatnio w ogóle nie ma ochoty, teraz tylko siadanie mu w głowie i cały czas się dźwiga 🙂
ps. mamy podobne wyro 😜

świetne te płyty... "pierwszy raz słyszę morze" właśnie uspokoiło mi Tymulka 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Isa ja swojej też podawałam bebilon1 i miała po nim straszne zaparcia. Bez konsultacji z lekarzem kupiłam Hipp combiotic i przez prawie tydzień organizm mojej córci się do niego przyzwyczajał. Już zaczęłam wątpić w to mleczko a tu zaczęły się piękne, regularne, codzienne kupki 🤪 No i jeśli chodzi o karmienie uważam, że za często karmisz synka. Jego żołądek nie ma kiedy odpocząć od trawienia. Lepiej przetrzymać na wodzie i herbatce ale podać rzadziej niż co chwila aplikować mu butle. Jego może boleć brzuszek od częstego jedzenia. Przed samym karmieniem staraj się nie dawać mu zbyt dużo do picia bo wtedy znów mało zje... Ja swoją kąpię zazwyczaj ok 19 bo póżniej robi się marudna, po kąpieli, która trwa tyle, aż woda nie ostygnie 🤪 mleko i spanie, bez marudzenia 😁
I muszę się pochwalić, że śpi mi do ok. 1 w nocy w swoim łóżeczku, zje, odbije jej się i sama zasypia w łóżeczku i śpi do rana a póżniej jak pisałam kilka dni wcześniej bawi się ok 1,5 godz i śpi godzinę, a po południu ponad dwie godziny i tak praktycznie codziennie. teraz właśnie musiałam ją obudzić bo o 17 wypadało zjeść a spała 2,5 godziny.

Natalia dobre wieści 🤪

Deira i jak, mała pospała?

A ja dalej na antybiotyku i czuję się strasznie wymięta 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej hej mamuski..
ja dzis mega zla, pozarlam sie z M od rana nie odzywam sie do niego..
moja tez na bebilonie1 je co 3h 150ml- zaczyna 180ml powoli 🙂 spi cale noce bez zadnej pobudki zwykle wstaje 8/8;30 ale dzis pobila swoj rekord i wstala 9;40 🤪 🤪 🤪
wiec jest grzeczna nie placze duzo w dzien za duzo tez nie spi kupki prawie codziennie 🙂
herbatek i wody nie lubi pluje i sie zlosci
14 stycznia ostatnie szczepienie poki co
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
jutro rano mój M kupi to mleko hipp bio combiotic... wyczytałam same zalety tego mleczka...
2h marudziłam z Szymkiem, ćwiczyłam, dusiłam aż wkońcu zrobił małą kupke ale twardą, plastelinową 😮 wyczytałam że po Bebilonie są zatwardzenia i bóle brzuszka może faktycznie to wina mleczka?!

mój M miał dzisiaj wyrywanego zęba (ósemkę) chirurgicznie i teraz kona z bólu... nawet ketonal nie pomaga aż mi go szkoda 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No moja pospała do 14, ale potem znowu dała mi popalić 🤢 Przed chwilą znowu usnęła, ale obudzę ją koło 20 do kąpieli. Mam nadzieję, że po kąpieli zaśnie, bo ja wymiękam... 😮
A ślini się tak koszmarnie, że cały rękaw bodziaka miała mokry. Użyłam dziś pierwszy raz takiej silikonowej szczoteczki do zębów i dziąseł nakładanej na palec i próbowałam jej pomasować dolne dziąsła. Bardzo jej się to spodobało, bo myślała, że to smoczek i mi palca zassała 🤪 I tyle było z masowania dziąseł 😉

No i w końcu dotarła paczka od ciotki ze Stanów 🤪 Jakie fantastyczne ubranka tam były - pajace, śpioszki, bodziaki, kompleciki spodenki+bluzeczki 🤪 Większość od Carter's. I to na szczęście na wiek 6 miesięcy, więc na pewno Nata sobie w nich "pochodzi" 😁

Isa, życzę Ci żeby Szymek w końcu się uspokoił - współczuję Ci szczerze, bo mi wystarczyło pół takiej nocy i taki jeden dzisiejszy dzień pełen marudzenia i mam naprawdę dość...
Agnieszka, tylko pozazdrościć tak pięknie śpiącego dziecka 🙂 Masz przynajmniej czas by coś zrobić wokół siebie i dla siebie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Deira dzięki 😘 Choć jakiś czas temu wciąż pytałam, czy to normalne, że dziecko tyle śpi i jest takie grzeczne 😁
Właśnie Maja po kąpieli, mleku i śpi smacznie a ja zaraz uciekam pod prysznic i do łóżka, gdzie może jeszcze poleżę przy laptopie 😁

Isa ja zanim kupiłam mleko też dużo czytałam. Tak, jak pisałam ci wcześniej nie od razu było dobrze, Maja też miała straszne zatwardzenia a jak już coś z siebie wydusiła to były to twarde grudki lub plastelina 🤢 Po Hippie przez tydzień miała jeszcze problemy ale jak już raz zrobiła to całkiem inne dziecko 😁 Jedyny problem, jaki mamy to często zielone kupki ale po badaniach pediatra stwierdziła, że tak może być po tym mleku i eksperci z Hippa potwierdzili mi to telefonicznie. Acha, jak karmiłam bebilonem, to też jeszcze dokarmiałam piersią i byłam pewna, że dziecku powinno być łatwiej się wypróżnić 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Isa, jak czytam o Twoim Szymku to jakbym sobie przypominala Nadie.. Z nia blylo tak samo.. Moga spac w dzien i 45min w sumie, a tak to ciagle marudzila. W nocy co rusz mi sie budzila , juz jak byla starza melisal jej podawalam, herbatki z melisa, ale nic nie ppomagalo ;/
i nie chce cie zmartwic, ale Nadia majac 3 lata mniej wiecej zaczela mi pac cale nocki..

Do dzis zdarza jej sie wstac, popkaiwac w nocy, albo gadac przez sen...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się też wydaje,że nie koniecznie coś mu dolega. Można sprawdzić,ale może on po prostu taki jest i co tu robić. Porażka.
Moja dziś bije rekord grzeczności.
Od 10 rana do 16 byla w wózku,prócz tego jak dwa razy ją przewinelam na przewijaku i spowrotem do wózka 🙂 potem od 18 znow wozek i siedziala sobie ladnie i bawila sie 🙂
Ja kąpię małą co dwa dni. Tak mi położna mówiła,że nie trzeba codziennie a to nawet i nie wskazane bo zmywa się flora bakteryjna. Każdy robi jak uważa.
Ja daję mleko Gerber 1 i jestem bardzo zadowolona z niego.Nawet nie wiedzialam jakie pozytywne opinie na forum ma to mleko.Kupiłam przypadkiem bo Bebiko nie bylo wtedy.A po bebiko niby czesto są kolki.Dobrze ze kupilam Gerber.
Moja śpi w dzien co 2 godziny po pół godziny i tez nie ma mowy zeby dluzej pospala.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A ja już wykąpana i idę spać. Już skończyłam antybiotyk a poprawy nie widać... Na razie Maja nie załapała nic ode mnie i niech tak zostanie.

Isa ja nie chce się wymądrzać, ale po to tu jesteśmy by dzielić się opiniami 😁 A próbowałać Szymonka usypiać gdzieś co 1,5-2 godzinki, żeby załapał jakiś rytm dnia? A w międzyczasie wymęczyć go na maksa, tańczyć, śpiewać, itp. Dziecko ponoć im dłużej nie śpi tym bardziej marudne i ma problemy z zaśnięciem... Ja na początku usypiałam Maję na rączkach o określonych porach, dopiero jak złapała odpowiedni rytm zaczęłam usypiać w wózku i łóżeczku. I nie dawałam jej przysypiać na kilkanaście minut, bo tak to bym miała jak z pierwszą córą 😮 Ta to mi dała popalić jak tobie Szymuś 😉 I jak ją usypiam to przytula się do pieluszki (zakrywa sobie nią oczka i nosek) i śpiewam jej różne piosenki, czasem pomruczy chwilkę i nie wiadomo kiedy śpi 😁 Już mi więcej nie przychodzi do głowy ale rozumiem, przez co przechodzisz, bo 15 lat temu miałam to samo 🤔 Wyobrażam sobie, jak musisz być zmęczona 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
sandroos napisał(a):
Isa, jak czytam o Twoim Szymku to jakbym sobie przypominala Nadie.. Z nia blylo tak samo.. Moga spac w dzien i 45min w sumie, a tak to ciagle marudzila. W nocy co rusz mi sie budzila , juz jak byla starza melisal jej podawalam, herbatki z melisa, ale nic nie ppomagalo ;/
i nie chce cie zmartwic, ale Nadia majac 3 lata mniej wiecej zaczela mi pac cale nocki..

Do dzis zdarza jej sie wstac, popkaiwac w nocy, albo gadac przez sen...


dziewczyny mojej siostry tak samo 🙂 młodsza trochę mniej, ale u starszej płacz i marudzenie było constans... dlatego mnie zachowanie Tymka już nie dziwi...
choć nieprawda... właśnie mnie zadziwił!! najpierw kąpiel bez płaczu, wręcz z uśmiechem... pierwszy raz na plecach taka reakcja!! 🤪 🤪 🤪 potem porozmawialiśmy sobie trochę, jedzonko, po odbiciu go odłożyłam, dałam smoka i zeszłam mu z oczu... zasnął po ok. 10 minutach 😁 chyba pierwszy raz po kąpieli zasnął bez marudzenia i bujania 😁 😁
nie sądzę jednak, że to zwiastuje choć częściowo przespaną noc...

Deira Tymiś uwielbia, gdy masuję mu dziąsła tą nakładką i też zdarza się, że zasysa mi palec...

a w ogóle, to muszę wam pochwalić mojego syna... dziadek, czyli mój tata nauczył go wyjmować i wkładać smoka... Tymek robi to sam 🙂... trochę nieudolnie, ale idzie mu coraz lepiej, hehe 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam się w nowym roku 😉
U nas sylwester na spokojnie. na dworze nawet żadnych fajerwerków nie było a w TV tylko 10minutowy popis z londynu, za to niesamowicie ładny 😉
Mój Krzyś też ostatnio się rozregulował, zasypia ok 24, i potem budzi się co godzinę. Wpada w taki ryk, że nie da się go uspokoić. Smoczek nie pomaga. cyca jak possie to jest lepiej i zasypia. Ale od ok5 rano to zaczyna co 30min się budzić. Całe szczęście że są moi rodzice to o 8 biorą małego a ja mogę te dwie godzinki pospać 🤢 Nie wiem co będzie jak pojadą 🥴 🥴 🥴
W ciągu dnia mały też nie śpi, wczoraj 6 godzin z rzędu nie spał. I po takim czasie oczywiście jeszcze trudniej jest go uśpić 🤢 Nie wiem jak mu uregulować dzień, żeby w nocy było lepiej 🤢 🤢
mixi dzięki za przepis, wypróbuje, ale najpierw czeka mnie wycieczka od polskiego sklepu. Szkoda tylko że diete miałam zaczać 😁
chudnięcie mi tez nie idzie, ale przysięgam że ostatnie ciasto jakie zrobie to milky way od mixi i koneic ze slodkim
deira ja witamina K podawałam do końca 3 miesiąca. Ale ostatnio w necie przeczytałam że podaje się do końca 4 miesiąca. http://kalendarzmaluszka.pl/witaminki-dla-twojego-maluszka/#/podawanie_witamin
Natalka będzie ślicznie wyglądać w ciuszkach z Cartersa! szkoda że tego sklepu nie ma w europie, bo mają super ciuszki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzisiaj Borys skończył 4 miesiące o 22:57 😁
A ja złożyłam wnioski o urlopy wypoczynkowe zaległy i bieżący, 2 dni opieki na dziecko i na rok wychowawczego, narazie a później się zobaczy. 🙂
Sandra dzisiaj kupiłam tę maść Pulmex co pisałaś ale tam jest napisane, że jest dla dzieci powyżej 6 miesięcy i teraz nie wiem czy mogę stosować czy nie 🤢
Mały ma jakąś fazę na jedzenie ostatnio, 2 godziny ciężko mu wytrzymać i marudzi już po 1,5 h 🤔 a na noc to co godzinę 3 razy musi zjeść. Może to ten skok rozwojowy tak na niego działa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień Dobry,
Mój synek strasznie sie boi, to już nawet nie chodzi o zyrandol. Jak wstanie chwile sie pobawi, ale jak już się zaczyna nudzić to tak przerażliwie płacze, ma minke jak podkówka, piąstki zaciśnięte i takie przerażenie w oczach że mi aż sie płakać chce 😞 😞 😞 😞. Nie wiem dlaczego on się tak boi 😞(
Takie przerażenie u tak małego dziecka jest przerażające...jakkolwiek to brzmi 🥴

Gdy tylko próbuje go zakołysać jest taki płacz rozgląda się na około, szuka czegoś po scianach nie wiem co mu się stało 😞(
Ja już mam nerwice przez to ehh..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tak , on jest od pol roczku.
Ja pamietam, ze Nadie smarowalam minimalnie, jak miala 4 miesiace.. ale to juz jesli wolisz zadzwom do swojeg pediatry., bo kazdy ma inne zdanie na ten temat. zeby cie pozniej nie opier....
W wiekszosci te masci dlatego sa od 6 miechow badz syropy od 3 lat, bo nikt nie spr jak dzieci reaguja...i daja bezpiecna granice.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dobry,
u nas noc jak noc... mogłoby być lepiej ale ważne że już tak bardzo nie marudził... Szymek po kąpieli wypił 90ml herbatki uspokajającej bo nie chciał mleka 😮 i zasnął o 21 i budził się na jedzenie o 00 (wypił 120ml mlczka) i o 4 (dostał 40ml mleka i troszkę pomamlał pierś i 60ml herbatki) i pomiędzy pobudkami na jedzonko jeszcze zrobił mi 3 na przytulanie i smoka więc jestem średnio wyspana w szczególności że dzień zaczęliśmy o 6 rano 😮

wanilka mój też ma podobne akcje... a jak robi podkówkę to śmiać mi się chce i płakać razem z nim bo tak słodko to wygląda 😉 też nie wiem o co mu chodzi...

mąż pojechał na kontrolę do dentysty... ma cały bok spuchnięty i prawie nic nie spał tak go ta rana bolała ;/
no i po drodze ma kupić to mleczko hipp i herbatkę poprawiającą trawienie...
zobaczymy czy to coś da.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam .
Isa właśnie miałam Ci pisać ,że ja miałam dwie osemki wyrywane ,mój M jedną i nigdy nie bolało ,ani nie puchło więc radze iść do dętysty po antybiotyk bo widocznie coś się nababrało.
Ja już sama nie wiem co jest z naszymi dziećmi moja dziś w nocy jadła co godzinke jak z zegarkiem w ręku ,masakra nie wiem o co chodzi ,a w dzień je i śpi 😮
A też takie grzeczniutkie dziecko miałam jak agn ,przesypiała całe noce w swoim łóżeczku ,ach kiedy te czasy wrócą 🥴
Pójdę na szczepienie to będę musiała to skonsultować , boje sie tylko ,że lekarka będzie kazała odstawic małą od cyca i dać MM . 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mixi wydaje mi sie, ze jesli mala przybiera, to nie bedzie miala powodu zeby kazac odstawic ja od piersi...

Ja analizuje czy mi pozwola wychodzic badz przychodzic godzine pozniej do pracy..przez karmienie, bo chyba nie chcialabym rezygnowac w momencie pojscia do pracy.
Tymbardziej, ze jest nowa dyrektorka. No, ale zobaczymy jak to bedzie...
W sumie jeszcze tylko 4 miesiace mi zostaly ;((
Minie raz dwa...

Mysle kiedy jej podac MM, bo w koncu jak bede juz szla do pracy to nie bede za kazdym razem odciagac bo zwariuje.. 😉)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Przybiera ,ale chyba za duzo i za szybko bo juz teraz to pewnie ma z 7500 przez to jedzenie nocne co godzine. Słyszałam ,że dzieci na piersi nie można utuczyć ,ale u mnie jest tego dowod mała to ma już trzy podbrudki ,a ciuszki nosi już na 80 🤪
Nie wiem co ja mam za mleko ,że tak tyje .

Ja na szczęście nie wracam do pracy biore wszystko co mi przysługuje ze starszą też tak zrobiłam . Jak mogę sobie na to pozwolić to czemu nie 🙂 Przy okazji starszą będę miała na oku 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...