Skocz do zawartości

listopadówki 2012 (z brzuszka:) | Forum dla mam


edithd_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
adzi sliczna Helenka 🙂
thalia ja takie siu robie adzie i tylko chce wiecej wiec dzieci roznie reaguja, moja akurat uwielbia jak sie ja tak wysoko kolysze podnosi itd..zanosi sie placzem jak sie ja po takich wybrykach polozy...
ja dzis gadalam na skypie ze znajoma jej syn skonczy 4 marca 4 miechy-ale wglada i azchowuje sie na pol roczne dziecko conajmniej-do tej pory jestem w szoku jak roznica rozwojowa! ona mu glowki wogole juz nie trzyma a maly juz podnosi sie jakby do siadania! my wstalysmy wlasnie z drzemki popoludniowej troche nam sie przysnelo -ciekawa jestem jak bedzie wygladac noc po tym jak sie teraz wyspalysmy obie 🙂 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
ja właśnie mam błogie lenistwo...Maciuś już spi smacznie w swoim łózeczku ja się wykapałam nasmarowałam czekam na mamę bo ma do mnie przyjść .... po pogawędce z mamą znając życie położę się spać wykorzystam to że Maciuś już śpi i też naładuje akumulatorki zwłaszcza ze przez te choróbsko jestem już wykończona...
zmykam....życzę miłego wieczoru i przespanej nocki
do jutra
pa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Megan wszystkiego naj z okazji urodzin!

Moja Olcia tez juz chrapie 🙂 U nas tez był dzis marudny dzien...
Tesciowa stwierdziła - a co tak wczesnie spi? alez ona mnie wkurza... Najlepiej by pewnie było i cieszyłaby sie jakby mała spac wogole nie chciała w nocy i wyła. Miałaby temat do obgadywania u córeczek. Tak samo gada o płaczu - wogole jej nie słychac na dole, nie placze? Wiecie teraz mam codziennie porównywanie - bo jej córka ma dziecko młodsze od Olci o 1,5 mies. Pamietam jak ze mnie drwiły we 3 ze nie jem po porodzie wszystkiego i trzymam diete lekką, madrzyły sie doswiadczone mamusie ze wydziwiam i ze one jadły odrazu wszystko i teraz tez szwagierka ma zamiar jesc odrazu. I co sie okazało - dziewczynka ma takie plamy wielkie czerwone na buźce ze szok. Jak zobaczyłam to sie zastanawiałam jak do tego mozna doprowadzic i wogole nic z tym nie robić. Ewidentnie to jakas alergia. Pozatym to przeciez meczarnia dla dziecka bo pewnie swedzi. Oczywiscie sie odgryzłam ze smialy sie ze mnie a teraz prosze - teraz dopiero przeszła na diete szwagierka i odstawiła wszystko co mogło uczulać. Podobnie było jak miałam za mało pokarmu na poczatku - sto madrych rad i porównania ze córka to az rok karmiła. Później jak urodziła sama miała problem z karmieniem bo dziecko nie umiało ssać po porodzie. Jak ja nie lubie takich ludzi z takim podejsciem. Krytykowac innych ale jak samemu zle zrobi to nie widzi problemu. Wrrr...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
własnie - Megan sto lat!!!!

idzisz goska, ten sie smieje kto sie smieje ostatni..

moja tesciowa wcz zadzwoniła zeby K przyjechała do niej na cały dzien bo ona si ebedzie z nią bawić..mówie K czy chce jechać, a ona mi na to ze nie, bo babcia się z nią i tak nei bawi... i dobrze. dzieci na serio wszystko widza i wyczają co sie święci. tesciowa woli dupsko w fote wcisnąć i kawę pic jak tam jestesmy i K sama to widzi...

ja dzis byłam na basenie. musze sie dprowadzic do normalnosci. ja mam obsesję na punkcie pozbycie sie tłuszczu - juz mnei to zaczyna męczyć, ale przed ciążą byłam taka fajna szczuplutka a teraz bleee. niby kg ok, bo mam 55kg, moje marzenie 53kg, ale tłuszcz na biodrach bleee
taka próznosc z mojej strony, ale zalezy mi zeby byc znów fit a nie fat 🙂
niech juz wiosna nadejdzie...

dzieciaki spia, ja zarzucam 9 serię chirurgów z neta 🙂 relax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Magda, no nieładnie tak synka straszyć 😉
Gwiazdeczka z Maciusia inteligent z tą książeczką
Gosia masz 100% rację, tacy ludzie są okropni. Mnie też się wydaję, że te ciuszki takie duże, jeszcze jak robiłam porządki w szafie i sortowałam pierwsze ubranka Helusi, to nie ma porównania, już nie pamiętam, że ona była taka malutka 🙂
Megan wszystkiego naj!
Elmirka jeszcze nasze bobasy zostaną maniakami chust 😜
a teraz zmykam kończyć pakowanie (ile tego jest 😮 tylko 2 dni a pełny bagażnik będzie,a mamy kombi 🙃 🙃:silly 🙂
pewno do niedzieli, papa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
O jaka cisza 🙂
Adzi u nas jak jechałam do rodziców z małą miesiac temu to mielismy pełny samochód gratów 🙂 Mysłałam ze sie nie zabierzemy. Adzi a ile Hela miała cm jak sie urodziła? Tez pewnie byla długa?

U nas dzis goscie ... Znów bedzie porównywanie dzieciaków... Tylko spokój mnie dzis uratuje.

Znów sniegu napadało i wieje strasznie wiatr. Dosc mam juz zimy 🙂 Tesc mówił przed chwila ze w marcu ma byc juz 16 stopni - oby bo czekam na ta wiosne jak na zbawienie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kurcze ale naskrobalyscie narazie nie mam czasu na nadrabianie zaleglosci-tylko wpadlam sie zameldowac.Przeczytalam narazie 3 strony zalegle
Elmirka-moja Lenka tez na butli na noc owali 120ml i poprawia cycusiem ale twoj Kubus dwa razy taki jak ona-ma tempo chlopina niezle masz co nosic
My zabiegani-bierzemy pozyczke na remont lazienki i latanie po banku z kazdym swistkiem doprowadza mnie do szalu pozniej jeszcze wybor plutek-moja ulubiona sprawa a pozniej najgorsze ukladanie plytek alep ozniej bede tylko oko cieszyc 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
TY Ania to jestes szalona z tymi remontami, albo jakies malowanie, albo kłądzenien kamienia, masakra...

My dzis luźna sobota, rano była frtyzjerka, odświeżyła mi pasemka, podcięła mnie, mame i babcię, nawet moja sis sie z nią umówiał na robieie fryzury weselnej 🙂 po obiedzie wyszliśmy z dzieciakami na podwórko, G wziłą K na sanki a ja z M w wózku, ale chwilkę tylko byliśmy bo wieje brzydko, lepiej znów dzieci nei narażać (choc M pod folią), no i sniegu kupa i wciąż pada....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
My juz po odprawieniu gosci. Ale udało mi sie zachowac zimna krew...choc tesciowa jeszcze troche i mnie wyprowadzi z równowagi wewnetrznej 🙂 Goscie przyjechali to akurat Olcia zasneła - a tesciowa na to: to weź ja przebudz i przynies na dół zeby pokazać ciotkom... nóz w kieszeni sie otwiera 🙂
Całe szczescie juz po...moze tydzien spokoju bedzie.

Dopiero udało mi sie upichcic obiadek, mała ze mna kuchni w lezaku - naszło ją dzis na gadanie od rana.Nawija cały czas opowiesci. Hehe a wracajac do naszych gosci - jak zobaczyła ciotki to dała taki popis rozwyła sie jak syrena alarmowa hehe az musiałam z nia wyjść 🙂 Czuje pismo nosem ze to nie towarzystwo dla nas 🙂

Anula macie zapal do tych remontów- ja to juz nie mam siły po naszych pracach w mieszkaniu i meblowaniach pokoi. Został nam jeden najwiekszy pokój do zrobienia i korytarz... ale odechciało nam sie całego zamieszania 🙂 Musze wymienic firanki wszedzie ale tez jakos nie mam weny - ogladałam na allegro ale na tym sie skonczyło 🙂
Edyta super sesje pieknosci sobie zrobiłyscie 🙂 Mi tez juz by sie przydało poprawic pasemka. ale do swiat moze jakos wytrzymam. Wogole to chce mi sie pójsc do kosmetyczki na jakies fajne zabiegi. Ale oczywiscie to tylko w ramach marzen 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej,
u nas dzis spokojnie, wczoraj przy kapieli byla moja mama i robila tak jak konik ustami, patrze na T a on tak smiesznie jezdzil jezorkiem po dziaslach jakby tak od zewnatrz, probowal, probowal i wreszcie zaczal cmokac tak jak mama, no tak slodko, ze mi sie strasznie milo zrobilo na serduchu 🙂 jutro chyba pojedziemy prosic na chrzestnego kuzyna K, jesli tylko okaze sie, ze u niego w domu wszyscy zdrowi, bo chcemy zabrac Tymonka. Dzis zrobilam porzadek z ubrankami, odlozylam wszystkie 0-3 i dolozylam 3-6, niektore jeszcze za duze ale lada moment pewnie bede odkladac,bo beda male. Ide sie myc i zaraz spac, T juz spiocha. milej nocki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
🙂)) ola wyczuła ciotki hahaha. a co do teściowe to Ty i tak Gośka długo wytrzymujesz...

myślałm ze wyskoczę jeszcze dzis na basen, ale juz jestem taka zmęczona ze szok. Maciek padł o 19.30, Kari krótko po nim, dzis obyło sie bez czytania bajek bo padła przed TV.
maertwi mnie kaszel Macka, nic mu nie swiszczy a jednak kaszel ma taki mokry, nieładny. dzis juzz mu dodałam do soli parę kropel mucosolvanu do inhalacji, zobaczymy co bedzie jutro, ale w poniedzialek chyba Go pojadę osłuchać, będę nieco bezpośrednia stwierdzeniem ze rzgam juz tymi kataro-kaszlami. niby nie choroba a jednak budzi niepokój
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Uff doczytalam wszystko wiec jestem na biezaco i nie mam zalegloaci.Megan-wszystkiego naj najlepszego.Edyta-ale sie usmialam twoim stwierdzeniem ze Lenka wyjatkowy przypadek ze potrafisz stwierdzic do kogo podobna no ale co ja sie dziwie jeszcze nikt nie powiedzial ze do mnie podobna wiec przyzwyczailam sie do tego 🙂 Kakila-Sofka aliczna wydoroslala i poeobna chyba bardziej do ciebie szczegolnie oczka,no i fakt jaka ty szczuplutka jestes prawie jak patyk chuda jakbys w ciazy wcale nie byla.Adzi-Helcia strojnisia i powazna na buzce,ja tez uwielbiam stroic Lenke.Thalia-chlopca tez mozna stroic zawsze rozgladalam aie za takimi malutkimi koszulami ogrodniczkami itp jakby mial byc syn ale jest corcia i stroije corcie 🙂 Gosiaczek-Olka wyczuwa nosem zna sie na ludziach albo wysysa z mlekiem "uwielbienie"ciotek 🙂 Gwiazdeczka-my w rodzinie mamy wojskowego byl na misji w Afganistanie i wszyscy nerwowo ogladali wiadomosci jak cos sie dzialo itp ale wrocil i przeszedl juz na emeryture bo stwierdzil ze nie chce juz sie sam meczyc i rodziny.No i Macius z ksiazka wyglada jak powazny facecik 🙂 No to chyba do kazdej cos napisalam a jak nie przepraszam za omoniecie 🙂 My odnosnie remontowania to no musimy 2lata minely jak sie przeprowadzilismy po sprzedazy mieszkania i tak powoli robilismy wszystko do stanu uzytku no i wszystko zrobilismy do czasu ciazy bo ja zapaleniec malowania acian wiec trzeba bylo wszystko zrobic zebym przed ciaza pomalowala pozniej ciaza na poczatku jeszcze ukladalismy panele pozniej juz musialam przystopowac teraz tato ukladal kamien na schodach ja choc troche w miedzy czasie pomagalam podac itp a lazienka zostala nam na koniec-funcjonujemy bez plytek i cala lazienka do roboty bo ile to mozna funkcjonowac na scianach z regipsu i podlodze przykrytek starymi dywanikami wiec doszlismy do wniosku ze zaoszczedzic sie nie da na plytki a lazienka ma 12m2 wiec dosc spora na same plytki i tarakote potrzebujemy 2500-3000 zl wiec jak wezmiemy pozyczke to sie zrobi i sie powoli bedzie splacac-wiec teraz szukamy kolorystyki naszej myslimy jak i co i troche to cieszy a troche przeraza bo zaduzo mi sie podoba i nie chce przedobrzyc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
To prawda Ania - wybór jest tak duzy ze az przeraza 🙂 Mam to samo.Tez nie mogłabym sie zdecydowac. Jest tyle super wzorów. łazienki teraz to jak dzieła sztuki wygladają- takie wymuskane robią ze wychodzic sie nie chce i cały dzien chciałoby sie siedziec na kiblu 🙂 hihihi zart oczywiscie 🙂 Ale naprawde ogromny wybór jesli chodzi o style i kolory. Nie to co kiedys wszystko na jedno kopyto 🙂
Edyta nie dziwie sie ze masz juz dosc tych chorób. Ile mozna... Ale zima sie skonczy to i dzieci beda zdrowsze. A tak a propos macie do inhalacji specjalny sprzet? bo mi tez zaleciła pediatra ale nie chce specjalnie kupowac inhalatora. Bo bedzie kolejny gazdzet stojacy w szafce i uzywany raz od wielkiego dzwonu...
Magda moja Olcia tez sie tak nauczyła jak byłam z nia u rodziców 🙂 dziadek jej pokazał i później cały czas cmokała 🙂 Teraz juz zapomniała bo dziadka nie ma 🙂 Ale faktycznie słodko to wyglada - takie papugi małe nasladuja wszystko. Co do ciuszków tez dzis kolejne odłozyłam. Bo po kapieli okazalo sie ze nastepne spiochy za małe... Powiem Wam ze zauwazylam ze polska rozmiarówka to jakas zanizona jest chyba. Ola niby ma 62 cm - polskie bodziaki i spichy roz. 62 sa juz od dawna ciasne , załozyłam jej dzis body 68 i tez na styk. Z angielskich nosi 3-6 i są w sam raz. amerykanskie 68 - za duze 🙂 i badz tu madry człowieku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
To dzis pierwsza jestem ja-na 8 lece na uczelnie sie pokazac bo nowy ostatni semestr wiec trzeba 🙂 oczywiscie na wszystkich zajeciach siedziec nie mam zamiaru bo kto to by wytrzymal od 8 do 18 🙂 zaraz pewnie Edyta z racji nauczycielki sie wkurzy jak tam mozna podchodzic do edukacji ale i ja w sumie przykladem nie swiece jako przyszly pedagog 🙂 hihi Lenka smacznie jeszcze spi-przelozylam ja do tatusia do lozka wiec pewnie do 9 pochrapia sobie sobowtorki razem-jejciu oni jak spia razem to jak mala i duza kopia nawet buzie maja tak samo otwarte no kto to widzial dziewczynka i pisz wymaluj tata to jalby byl syn to juz bylo by przegiecie nic ze mnie a tak pipcia chociaz jest 🙂 wracam ok 14 wiec milej i spokojnej niedzieli mamusie i dzieciaczki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
anula no mnie tez by sie ne chcialo w niedziele smigac na uczelnie..ale kilka godzinek dasz rade i troche odsapniesz swiezym powietrzem 🙂
u nas wczoraj byla spontaniczna wizyta kuzynki meza z troja dzieciakow - po 3h jak pojechali to czulismy sie z moim m jak po huraganie...jejku ja nie wiem jak ona daje rade z trojka dzieciakow caly dzien! bo jej maz caly czas pracuje... pelen szacun mowie wam..dlatego ja wczesniej niz za 3 lata nawet nie mysle o next baby. a my dzis znowu same w domu bo moj ma dniowke...na dworze zimna jak cholera nawet strach nos wyscibic za drzwi 😞 we wtorek mamy szczepienie 😞
milego leniwego niedzielnego dnia wam zyczymy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
anula4ever napisał(a):
To dzis pierwsza jestem ja-na 8 lece na uczelnie sie pokazac bo nowy ostatni semestr wiec trzeba 🙂 oczywiscie na wszystkich zajeciach siedziec nie mam zamiaru bo kto to by wytrzymal od 8 do 18 🙂 zaraz pewnie Edyta z racji nauczycielki sie wkurzy jak tam mozna podchodzic do edukacji ale i ja w sumie przykladem nie swiece jako przyszly pedagog 🙂 hihi Lenka smacznie jeszcze spi-przelozylam ja do tatusia do lozka wiec pewnie do 9 pochrapia sobie sobowtorki razem-jejciu oni jak spia razem to jak mala i duza kopia nawet buzie maja tak samo otwarte no kto to widzial dziewczynka i pisz wymaluj tata to jalby byl syn to juz bylo by przegiecie nic ze mnie a tak pipcia chociaz jest 🙂 wracam ok 14 wiec milej i spokojnej niedzieli mamusie i dzieciaczki


hahaha, zdziwiłabyś sie anka moim kombinowaniem studyjnym.... tez mijałam co się dało 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
no i witam się i ja
anulka, powodzenia na uczelni!!! Gosiaczek ja kupiłam inhalator, powiem Ci ze bardzo sie przydaje, i uzywamy go duzo.
karusia, miłej niedzieli we 2kę 🙂

poweim Wam ze ja to zaczynam marzyć o spokojnej niedzili we 2kę z mackiem... jakos dzis juz mam wszystkiego dosyc, a dopiero rano...jak patrzę za okno i widzę te zwały sniegu, uginające sie pod wiatrem drzewa i panury krajobraz to mnie juz cos bierze. do tego Kari jak zwykle z rana ma czas bajek a mnie juz zaczyanją draznić te same melodie, chcę w spokoju DDTVN sobie zobaczyc...wrr.. więc jak widzicie prozaiczny powód ale mnie wyjątkowo dzis drażni....
M najbardziej kaszle mi z rana. w nocy nic, nawet jak sie przebudzi na mleko i w ciągu dnia tez tylko troszkę, ale rano bardzo. jest juz po inhalacjach i kuleczkach, zobaczymy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hahaham znam ten sposób Karusia 🙂)) ale tak miło mnie dzis G z rana zaskoczył ze az żal niszczyć ten nastrój... może sobie pójde pobiegac i ten zły nastrój wypocę
M zasnął na matce, był juz taki umiałczany, nie mógł sobie miejsca znaleźć więc Go zostawiłąm na chwilę. porycał sobie, pożalił sie i zasnął 🙂
a my z K przygotowałyśmy obiad i czekamy az G wróci z kościoła.
dzis w planie wizyta u mojego wujostwa (troszkę starsi od nas) i bardzo sie cieszę. mój wujek to podróznik - wspinacz 🙂, akurat wybiera sie w podróz do Nepalu. ale mu zazdroszcze...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jestem i ja po powrocie ze swiaya naukowego 🙂 Lenka dala popis dzis dla tatusia ze stwierdzil ze jestem gigantem bo on az sie spocil zanim mu usnela a jak ja tylko wrocilam dalam cycusia i od razu wiedzialam w czym problem zaczela tak mi sciskac dziaslami sutki ze myslalam ze aie posikam i nie wiem czy zrobila to ze zlosci ze pojechalam i ja zostawilam czy bola dziaselka ale raczej to srugie bo posmarowalam zelikiem i od razu inne dziecko wogole jejciu jak ona mi sie przygladala ze zdziwieniem a po chwili wpatrywania bezzebny usmiech od ucha do ucha i opowiadac zaczela po swojemu ze az sie usmialam tak sie zalila co to z tatusiem robila.Ale taki wypad od dziecka na kilka godzinek to jak dobry reset na caly tydzien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej, dzis T po dniu pelnym wrazen, bylismy w odwiedzinach u K kuzyna zaprosic go na chrzciny, mialam wrazenie, ze byl zadowolony. Tymus byl bardzo grzeczny, ucial sobie 30min drzemke, druga moze 10 min, w sumie troche godzin tam spedzilismy. Na chrzestna poprosilismy bratanice, tez byla dumna, a najbardziej zadowolony byl moj brat 🙂
No i robimy chrzciny w drugi dzien swiat, na obiad i deser jedziemy do lokalu, gdzie mielismy wesele, a pozniej przenosimy sie do nas do domu, wiec nie bedzie az tak duzo roboty, jakies ciasta i zimna plyta. Dodatkowo jestem zadowolona, bo babka z racji tego, ze mielismy tam wesele zeszla nam troche z ceny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...