Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum o ciąży


...123

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 20,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • lusia1982

    2395

  • edyta86

    2294

  • kama00006

    1605

  • justi5

    1967

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witam nowe lipcoweczki 🙂 🤪Ciesze sie ze nascoraz wiecej 🙂 🤪Aniulka super wygladasz i sliczny brzusio 🙂Edytko kocyk superasny,niewidzialam takich na allegro,a byly niebieskie???Ann jak bede potrzebowala jakis glebszych informacji na temat diety to sie zglosze do ciebie,narazie poczekam co mi powie ta dietetyczka we wtorek,a jak cos to zawsze jestes pod reka 🙂 🙂 🙂Ja staram sie nic nie dzwigac,wyrecza mnie maz,albo tata ktory jest caly dzien w domu i zawsze jest pod reka 🙂Ale mnie ostatnio brzuch gniecie i niemoge za dlugo siedziec przed kompem 😞 😞Chyba bede uciekac...Milej nocki dziewczynki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam wten paskudy poranek EDYTKO kocyk śliczny taki uroczy a mi dziś się śniło że już urodziłam i matka się na mnie darła że martynka ma już tydzień a ja jeszcze nie byłm z nią na spacerze tylko jej wcale tam nie widziałam ale wiedziałm że już jest ale dziwne uczucie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny 🙂
Edytka kocyk super 🙂
ja widziałam na allegro takie grubsze z mikrofibry niby, slicznie wygladaja, chyba taki kupie.
co dom Pampersow... to wcale nie są takie okropnie drogie. te początkowe kosztuja u nas od 49 do 52 zł/paczka w której jest albo 92 albo 107 sztuk... juz nie wiem sama. w Tesco czaem są trzypaki za niecałe 100zł. a np najtansze z biedronki prawie 30zł/p 76sztuk. jakoś biorąc pod uwagę różnicę kolosalna w jakości to mnie przekonują. a happy jeszcze troche tańszeod pampersa ale dokładnie nie wiem.
dzisiaj piękny dzień 🙂 wczoraj córka dostała obitnicę że tatuś ją na plac zabaw weźmie, ciekawe..... 😉 potem obraziła się na mnie (bo ja z uwagi na ból brzucha nie poszłam z nią z resztą padało) i oburzona powiedziała że tata ją zabierze na ten plac, a ja zostanę w domu 😜 hehe.... za karę chyba 😜
wczoraj wygrałam aukcję z ciuszkami dla dziewczynki 🙃 pare groszy, więc nie szkoda, a ładne, dobrej firmy 🙂 ciekawe czy się przydadzą 😜 nie mogłam się powstrzymać. Oby do wtorku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień doberek dziewuszki 🙂
Były też niebieskie kocyki 🙂 Wogóle w Smyku te wszystkie kocyki są cuuuuudne. Takie mięciuśkie, że aż sobie chętnie bym taki sprawiła hihihi 😜
Ja dzisiaj wstałam z okropnym bólem w części lędźwiowej po lewej stronie. A do tego mała mnie z samego rana strasznie skopała 😞 Najwyraźniej to nie jest mój dzień...Ale chociaż pogoda u nas dopisała i nawet świeci słoneczko. A wieczorkiem wybieramy się z M. do znajomych na parapetówkę 🤪 także troszkę się rozerwę 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej kochane brzuszki 😉))u nas pieknie slonecznie choc ma padac niby...
sluchajcie z naszym mieszkaniem wszystko jasne 😉)zostajemy z bratem 😉,wczoraj zrobilam taka jazde ze az siebie nie poznaje hehehe i od razu sie poukladalo,krzyska rodzice jednak cos mieli do tego zeby zrobic sobie ten dol,najpierw mowili nie ma sprawy a jak co do czego to stale jakis problem...powiedzialam ze na gore do nich nie przyjde i juz bo oni juz mnie probuja ubezwlasnowolnic i decydowac za mnie co lepsze dla nas ,a zwlaszcza dziecka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wiec same wiecie nie ma co sie dawac bo jakbym na to przystala to by mi wlezli na glowe....no i tym sposobem jeszcze pod wplywem wkurwa posprzatalam zagracony balkon i piwnice do ktorej wejsc nie mozna bylo,moj laskawie mi pomogl tylko na poczatku mial focha ze jak to nie pojde do jego rodzicow...to ja na to chcesz to idz droga wolna ja sie tam stresowac nie bede i na glowe mi nie kapie...
acha no i kupilismy komode w biedronce dla malego poki co 😉)kosztowala 130zl i nawet wyglada,na tyle bylo nas stac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziekuje edytko 😉 ☺️....teraz czeka nas juz przemeblowanie no i szybkie odswierzenie pokoju i jakos damy rade 🙂)...ja juz chce skrecac komode i lozeczko ale moj mnie oponuje no bo w sumie jak mamy malowac to sie mija z celem ale trzymam reke na pulsie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to musicie się jak najszybciej zabrać za to malowanie, bo tak jak już Lusia wcześniej pisała, że łóżeczko powinno tak z dwa miesiące postać skręcone i się wietrzyć 🙂 Mój mąż niedawno pomalował łóżeczko małej, bo było pokryte tylko farbą wodną, więc nie było wystarczająco zabezpieczone i teraz cały czas wietrzę pokoik małej, coby wszelkie zapachy pouciekały 😉 Jeszcze tylko muszę zmobilizować lubego do pomalowania kaloryfera coby też wywietrzał 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej, dziewczyny 🙂
Dziś tylko na szybko, bo gotuję mega porcję czegoś, czego w zasadzie nie powinnam jeść, ale wyjątkowo sobie pozwolę 😉 Takie danie jednogarnkowe z wieprzowiny, warzyw, ziemniaków, cebuli itp. wszystko zapiekane w piekarniku. Rodzice mają w domu remont i mam zamiar im to wtrynić, żeby nie musieli gotować w rozwalonej kuchni (oczywiście jak zwykle twierdzą że sobie poradzą i żeby sobie nie robić kłopotu 😉 ).

Dostałam właśnie odpowiedź od producenta w sprawie prania pokrowców na materace gryka - kokos oraz ceratek, więc wrzucam od razu, może Wam się też przyda:
Jeżeli chodzi o pranie pokrowca nie zaleca się prania w pralce mechanicznej z tego tylko względu, ze jest to bawełna i przy nieumiejętnym praniu może się zbiec.
Nieprawdą jest ,że łuska po wypraniu traci swoje właściwości. Łuska zawiera swój naturalny barwnik i po zbyt długim zamoczeniu może go puścić pozostawiając delikatne zacieki na materiale.
Robiliśmy próby z praniem w naszej firmie. Wystarczy miejscowo zaprać pokrowiec. Warunek łuska ze względu na właściwości antypotowe (wchłania wilgoć) musi być dobrze wysuszona przed kolejnym użyciem. Poza tym przeważnie na materac nakłada się prześcieradło co oznacza że "cięższe" zanieczyszczenie zostaje na prześcieradle.
Jeżeli chodzi o prześcieradło z ceratką nie ma to najmniejszego sensu.
Materac z łuską zawiera właściwości antypotowe, antyodleżynowe, kładąc ceratę zostanie zablokowany przepływ powietrza między warstwami. Poza tym dzidziuś ma do pewnego okresu założoną pieluszkę (pampersa, tetrową czy flanelową).
I to jest główna ochrona przed zanieczyszczeniem materaca.
Wiem że na internecie można kupić podkłady ceratowe dedykowane do tego typu materaca ale jest to kompletna bzdura i świadczy o tym że sprzedawca kompletnie nie ma pojęcia o tego typu sprawach. Podkłady z cerata sprawdzają się podczas przewijania dziecka np na kanapie, łóżku itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...