Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum o ciąży


...123

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Justi ja sobie sciaglam mleczko i podgrzalam w domu i wlozylam do tego termoopakowania,a ze mielismy o 18 w kosciele,to maly pil o 20 i bylo jeszcze cieple,a jakby nie bylo to mysle ze kobietki z tej restauracji by mi podgrzaly,no ale wzielam jeszcze w razie w troszke bebilonu zrobilam,ale juz nie potrzebowalam bo to jest jego ostatnie picie,ale zawsze sie lepiej zabespieczyc!!!A moja siostra karmila normalnie piersia i jej szwagierka tez,tylko ze siadly sobie w drugim koncu lokalu,i nikt nie widzial!!!A ja nie mialam takiej mozliwosci bo sukienke mialam zbyt skomplikowana hehe....
A mleko moze stac tyle podgrzane,nawet mozesz je pozniej jeszcze raz podgrzac ja tak robilam 😉
Amelia,ale masz zdlnego synka,piekna rodzinke namalowal-maly artysta 🙂
Michalindziorku,ale musiala ta listonoszke ciekawosc zzerac,ze az sie pofatygowala na gore...hehe 😠 😲 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • lusia1982

    2395

  • edyta86

    2294

  • kama00006

    1605

  • justi5

    1967

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
michalindzior to niezla babka,pofatygowala sie specjalnie tylko z ciekawosci:P

Ja tez planuje tatuaz,mam juz jeden i mysle, nad kolejnym albo dwoma...Chcialam na przedramieniu napis np imie malej albo meza hmm jeszcze sie nie zastanowilam.No a drugi to lapke albo stopke malej tylko jeszcze nie wiem gdzie,na lopatce chyba.
A mam znajomego tatuazyste co bardzo tanio zrobi,tribal na ledzwiach mi zrobil w 20min za 60zl 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
AMELIA - synek artysta, a wózek to z jakiegos katalogu na 2011rok 😁

Jezu, przeczytałam wszystko i jak przyszło do pisania, to zapomniałam wszystko o czym pisałyście żeby dodać jakieś komentarze 🤢
Chyba coś o papierosach było...ja nie palę i nigdy nie paliłam, niestety Robert tak, ale pali tylko w wc, ale ja i tak czuję ten smród 😠 Raz kupił sobie takie fajki, po których nie śmierdzi tak bardzo, bynajmniej mój wszędobylski nochal nie wyczuwa, więc dałam mu warunek, ze jak chce nadal palić w kibelku to musi je kupować 🙂

U nas dzisiaj pogoda masakra, nie jest zimno, ale bardzo wieje, od czasu do czasu jak nie deszcz to jakaś mżawka, więc nici ze spaceru.

Dziewczyny, powiedzcie mi apropos kaszek. Ogólnie będę karmić łyżeczką, ale chciałabym dodać jej trochę do mleka na nocne karmienie, i nie wiem, czy ten smoczek z krzyżykiem nie będzie za duży, bo przez ten normalny to chyba nie przeleci....nie wiem. Może powinnam sama przetestować, ale może wy mi coś podpowiecie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lusiu ja dzisiaj dalam kacprowi kaszke przez ten zwykly smok i biedak ciagl i ciagl i dupa nic mu nie polecialo,az biedny sie poplakal,i dalam mu troszke na lyzeczce ale byl bardzo niecierpliwy i chcial od razu wszystko,wiec zrezygnowalismy,i damy wieczorem bo maz ma dzis kupic jak poj z pracy takie do kaszki,a my mamy z aventu to wiec niewiem czy sa duze czy mala dziurka!!!!Dzis sie przekonam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja po tych degustacjach gotowizn zdecydowałam że zasadniczo będę bazować na własnym gotowaniu i dziadkowych słoikach a gotowizny będą na wypadek awarii albo bardziej zapracowanego dnia. Zupełnie inny smak.
Czerwcówkom się już chwaliłam, ale i Wam się pochwalę, jakie u nas luksusy wjechały do szafki 🙂 Dziadek przerobił dynię (taką zieloną) i jabłka renety w wersjach: sama dynia, dynia z jabłkiem i samo jabłko. Wiecie dziewczyny jakie to pyszne? Jak Stasiek niewdzięcznik nie będzie chciał jeść to sama zjem 😜 Ta zielona dynia ma trochę mniej intensywny smak od tej pomarańczowej, do kaszki manny będzie w sam raz. A, z tą dynią z gotowych słoiczków to nie ma nic wspólnego w smaku. Nie wiem skąd tam się wziął ten smak i zapach - mnie odrzuca, może z oleju rzepakowego? Ja będę zaprawiać masełkiem albo oliwą ale to jeszcze nie od razu.
A, no i co do tej dyni to zrobiłam dziś test: zamoczyłam leciutko paluszek w tym co zostało w garnku i dałam Staśkowi do polizania. Na początku go zatkało a potem jak wciągnął mi palec to boki zrywaliśmy 🤪 🤪 🤪 Cieszę się że mu smakowało bo i dziadka roboty byłoby szkoda i też fajnie że takie kwaskowate smaki mu pasują (bo i dynia kwaskowata i renety też).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My niedawno wróciliśmy z rehabilitacji i spacerku.
Rehabilitacja to całkiem przyjemna sprawa i zaczynamy już od dzisiaj ćwiczyć tyle razy ile to możliwe. Pani rehabilitantka potwierdziła że mamy taką małą asymetrie w prawej stronie i ćwiczeniami to wyeliminujemy , Lenka była bardzo chętna do ćwiczeń więcej jej to sprawiało nawet przyjemność bo się śmiała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Irka83 napisał(a):
Elunia dziekuje za zaproszonko 🙂
Widze,ze ty pochodzisz bardziej z moich stron chociaz od kepna do krotoszyna jest kawalek,ale mam nadzieje,ze kojarzysz ta miejscowosc 🙂


Ircia pewnie że kojarzę te strony, bo nawet w Ostrzeszowie chodziłam do szkoły informatycznej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Było tak fajnie zaczynało się już tak dobrze wszystko składać a tu nagle wszystko szlak trafia.
Czemu całe życie człowiek musi mieć pod górkę i w dodatku pod wiatr. Właśnie przed chwilą Sławek mnie poinformował że nie będzie miał pracy i to akurat w jego imieniny taki prezent to niesprawiedliwe jest. Zastanawiam się z czego będziemy żyli bo moja kasa za macierzyński to na opłaty ledwo starcza a na życie to już nie wiem co zrobimy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sławek dzwonił przed chwilą i pocieszył mnie że nie będzie tak źle bo chłopaki z brygady się wstawili i może będzie lepiej. Co się zdenerwowałam i wkurwiłam to moje i jak tu teraz odreagować? Jakbym nie karmiła to bym sobie piwko szczeliła ale teraz to nie mam jak, może jakieś kropelki na uspokojenie bo meliska to chyba za słaba by była.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja dzisiaj cały dzień chodzę obandażowana na piersiach, mówię wam okropne uczucie. Nie dość, że jestem przez to płaska jak deska hehehehe 🤪 to jeszcze ściśnięta jak nie wiem co 🤢 Jak to zdejmę na noc to chyba podskoczę z radości 😜 A rano znów to samo 🥴 Mam nadzieję, że szybko mi pokarm zaniknie coby jak najkrócej tak chodzić...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kochane patrzcie, nieaktualnepóki co dla nas ale ciekawe 😉
Będzie chłopiec, jeżeli:

* nie wystąpiły nudności poranne we wczesnym okresie ciąży,
* częstotliwość akcji serca dziecka jest mniejsza niż 140 uderzeń na minutę,
* brzuch jest szpiczasty,
* lubisz kwaśne rzeczy,
* masz bardzo duży apetyt,
* lubisz jeść sery i pić mleko,
* twoje stopy są zimniejsze niż przed ciążą,
* włosy na nogach rosną szybciej w okresie ciąży,
* twoje dłonie są bardzo suche,
* tata dziecka przybiera na wadze razem z tobą,
* mocz masz jasno - żółty,
* masz bóle głowy.

Będzie dziewczynka jeżeli:

* miałaś nudności poranne w czasie ciąży,
* częstotliwość akcji serca dziecka jest większa niż 140 uderzeń na minutę,
* lewa pierś jest większa niż prawa,
* brzuch wygląda jak arbuz,
* lubisz jeść słodkie rzeczy,
* lubisz jeść owoce,
* nie wyglądasz tak dobrze jak przed ciążą,
* twarz masz okrągłą,
* twoje piersi są duże,
* mocz jest matowy i ma żółty kolor.


wg tego mialabym teraz Jagode a nie Sewka 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie raczej nie nie sprawdziło przy chłopcu miałam nudności przy dziewczynce nie, miałam apetyt akurat przy dziewczynce czyli odwrotnie przy chłopcu raczej nie, sprawdził się tylko kształt brzucha przy chłopcu był bardziej spiczasty przy córuni rozlazły na boki, jeść nabiał akurat jadłam przy obu ciążach tak samo, apetyt na kwaśne raczej nie było nigdy jak juz to na ostre i słone ale jednakowo przy obu ciążach. No to znaczy nie bardzo to się sprawdza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Elunia nie jesteś sama mój tez stracił robotę, został zwolniony. Na szczęście w poniedziałek idzie do innej nowej pracy ale cały miesiąc jesteśmy na łasce naszych rodziców z obu stron bez ich pomocy umarlibyśmy z głodu bo mąż miał tygodniówki także kasy nie mamy już wcale cóż takie niestety jest życie.......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamusie 🙂

Wczoraj kupilismy krzesełko do karmienia, ale co sie wkurzyłam to moje....przez całe miasto jechalismy w godzinach szczytu do komisu po to, żeby pani powiedziała nam ze to pomarańczowe krzesełko juz sie w tym tyg. sprzedało 😠 Mówię jej ze jest w internecie, to ona na to, że w poniedziałki aktualizują, a tak nie ma czasu żeby na bieżąco...siedzi łajza przy kompie, pewnie na NK, ludzi nie ma i mówi że nie ma czasu....jak ostatnio kupowaliśmy tam bujaczek, to tez kupilismy inny jak chcielismy (ale na szczęście, bo jest super 🙂), i powiedziała ze w środy aktualizują. Więc sprawdzałam od środy codziennie i był....
W końcu kupiliśmy koło nas, tam gdzie wózki, i jest taki jak wcześniej któraś z was pisała Baby Design. Też fajny, bardzo podobny do tamtego, i za 140zł 🙂 No i kupiłam smoczek do butelki, tzw. trójprzepływowy, taki do zagęszczanych mlek 🙂
Ale wczesniej podałam Frankowi jedna butlę z miarką od mleka kaszki bananowej i wypił w normalnym smoku. Coprawda dłużej i mocniej ciągnął, z trzema odpoczynkami, ale wypił 🙂

Wg. zasad to ja powinnam mieć dziewczynke 😉 Większość była za 🙂
Ale coś w tym musi być, że pewne rzeczy są za konkretną płcią. Ja na przykład uwielbiałam i cały czas wcinałam nabiał, głównie biały ser ze śmietaną, a mięso było raczej bleee, dopiero pod koniec mi zasmakowało 🙂

Pokażę wam mojego Franczeska 🙂
http://w548.wrzuta.pl/film/7i2awmBMGXr/snc00033

http://w548.wrzuta.pl/film/6zMAmuqibFP/snc00034
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzień Dobry 🙃

Lusiu ano widzisz, tak to jest wszędzie z tymi klempami....

mnie rozwala ta co jest posrednikiem w mojej sprawie o mieszkanie....nosz k... mać 😠

ja planuje dziś po pierwsze primo: wypeirniczyć te cholerne łóżko piętrowe dzieci i wstawić im foteliki jednoosobowe które muszę jechać kupić.... i zeby te pietrowe wywalić trzeba je rozkręcić i zawieźć do mojej mamy, a M. zabuczały dzis i nie wiem czy to zrobi...
a po drugie primo: iść do znajomej na noc i rano na zajęcia 🙂 ciekawe 🙂 już to widze jak poszłam 🙂 M. zawału dostanie jak mu wyjawie swoje plany 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...