Skocz do zawartości

Cukrzyca ciążowa | Forum o ciąży


boroovka

Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny ja też liczę wymienniki węglowodanowe.
Martaer zobacz sobie tabelkę z indeksem glikemicznym i te produkty które mają poniżej 50 wolno podnoszą poziom cukry we krwi. Warto ich jeść jak najwięcej, bo wtedy cukier nie będzie tak skakał.
Uważaj na chleb wieloziarnisty bo czasem do niego karmel dodają.
Anus321 jeśli chodzi o orzeszki to mają dużo tłuszczu i mogą podnieść poziom cukru po kilku godzinach, czasem nawet się nie kojarzy, że to akurat po orzechach 😉. Co do głody to dokładnie tak jak napisałaś jak będzie głodna to wyjdą ketony w moczu. I też będzie problem.
Ja na początku ciąży budziłam się w nocy i bardzo mi się chciało jeść, żeby nie mieć ketonów a jednocześnie cukru nie podnosić miałam naszykowaną marchewkę albo zielonego ogórka. A w ciągu dnia jadłam kiszone 😉.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Nikusia, chleb na szczęście jest bez żadnych dodatków, kupiony rano, na wieczór już jest suchy, bo bez żadnych dodatkowych spulchniaczy i innych.
Tabelki mam, wszystko mam, tylko ileż można jeść zieleniny i strączków 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anus bo najważniejsze wypróbować na sobie. Jak wiedziałaś, że orzechy na Ciebie nie działają (tzn nie podnoszą) to zawsze dodatkowy bezpieczny produkt. 🙂
Martaer o chlebie to mi kiedyś mi diabetolog powiedział. Była w szoku, bo nawet mi do głowy nie przyszło, ze tam coś mogą dodawać. Co do warzyw to masz rację ile można jeść, ale mamy dodatkową motywację 😉 Jeszcze trochę i dzidzia będzie na świecie i wszystko wynagrodzi. 🙂
a pomyśl, że prawdopodobnie problemy miną i cukier wróci do normy. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

martaer napisał(a):
Nikusia, te jeszcze trochę to Ty masz 🙂 U mnie o zgrozo! jeszcze 10tyg. Dla mnie to katorga, nigdy w życiu nie musiałam byc na żadnej diecie, a teraz 😞

Miłego weekendu 🙂

Masz rację do urodzenie mi ok 3 tyg zostało. Za to jeśli chodzi o to, że cukrzyca przejdzie to
miałam na myśli Ciebie, bo mi po porodzie cukrzyca nie przejdzie. Ja już ją mam 9 lat. 😉
Udanego weekendu Dziewczyny 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
O matko jaki się tu ruch zrobił 😉
Mater mnie osobiście marchew i jabłko bardzo podnosiły cukier. Ja również przeliczałam ilość zjadanych rzeczy na wymienniki węglowodanowe. Podobnie jak Dziewczyny miałam 6 posiłków dziennie aby nie zjadać tak dużych ilości naraz i to diabetolożka rozłożyła o której mam zjeść i ile owych wymienników. Mnie chyba wszystko podnosiło cukier 🥴 Myślę nad jakimiś przekąskami ale nic mnie sensownego do głowy nie przychodzi. Niekiedy śmiałam się do Męża, iż nawet niegazowana woda wpływa na wysokość cukru - chociaż ponoć jest to niemożliwe 🙂
Anus wiadomość doszła - zaraz odpiszę 😉
Nikusia 3mam kciuki i powodzenia przy rozwiązaniu.
Miłego weekendu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja robiłam w piątek badanie pod obciążeniem i hemoglobinę glikowaną. Zobaczymy jakie będą wyniki. Szczególnie czekam na tę hemoglobinę bo ona powie jak sytuacja wyglądała w dłuższym okresie - nie miałam jeszcze nigdy robionego tego badania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ann z pewnością wszystko będzie dobrze. Trzymam kciuki! 🙂 Ja miałam takie badania robione w czasie ciąży - nawet dość często. Z tego co pamiętam diabetolożka była zadowolona z wyników.
Anus nie wiem co się poprzestawiało, ale Lenka ostatnio nie bardzo chce spać w dzień 🥴 Może się jeszcze naprawi bo przez to jestem do "tyłu" z pracą 😉
A co u Ciebie, Anitki i Stasia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ann, ja tak samo jak Jasia mialam to badanie w ciazy kilka razy
Jasia u nas ok, masc zaczyna dzialac, wiec powinno byc dobrze. Co do spania w dzien to problem jest popoludniu, tzn jak sie obudzi kolo 13 to juz zawyczaj zabawa do wieczora 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anus bardzo się cieszę, że wszystko zmierza w dobrym kierunku 😉 Na pewno będzie ok! Generalnie to ja już dość dłuższy czas nie miksuje obiadków na papkę. Lence grudki nie sprawiają żadnego problemu 🙂 a obiadki przeze mnie gotowane są połykane w każdej ilości 😜 Ostatnio otrzymałam warzywa od kuzynki bez żadnych oprysków, nawozów itp. więc jestem mega zadowolona 🙂 🙂 🙂
Ann jak wyniki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ann skoro cukier wyszedł dobrze to hemoglobina również powinna być ok. Średni poziom cukru z ostatnich 3 miesięcy daje wynik hemoglobiny także będzie ok! 🙂 Ann miałaś świętą rację z rozwojem dziecka. Leneczka od poniedziałku sama siada a wczoraj patrzę co Ona wyrabia, a Lenka pełza!!!! 🤪 Bardzo jestem z tego faktu zadowolona tylko nie wiem jak przeżyje to choinka zarówno u nas jak i u Rodziców 😉 Mały Łobuz się robi z tej Mojej Córeczki 😉
Anus a jak postępy u Anitki?
Idę zobaczyć jak tam indyk z dynią się gotują 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ann dobrze ze wszystko ok.
Jasia u nas narazie po staremu, mala chyba raczkowac nie bedzie, wogole nie lezy na brzuszku, strasznie tego nie lubi, odrazu placz. W chodziku za ta super , mocno stoi na nozkach. Apropo jedzenia to znow probowalam dac takie nie zmiksowane do konca, to sie krztusi , chrząka itd.Ja ty robisz jedzenie tzn, jak rozdrabniasz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anus jak bym tam Anitki nie generalizowała 😜 Ja też myślałam, że Lenka nie będzie pełzać a tu niespodzianka 🤪 (tak jak pisała Ann każde dziecko rozwija się inaczej nie można ich traktować podręcznikowo) 🙂 Dochodzę do wniosku, iż Lenka musiała coś zacząć "robić" w sensie siadać i pełzać bo ja jestem przeciwnikiem chodzików i nie włożę tam mojego Dziecka. 🙂 Co do rozdrabiania to robię blenderem. Z początku zostawiałam takie malutkie kawałeczki aby zobaczyć czy Lenka będzie jadła - gdyby nie chciała to zawsze było wyjście zblendować na miazgę 😜 ale się udało i przeszło ☺️ Ostatnio Mama powiedziała, iż daje zbyt duże te kawałki to teraz staram się je troszkę zmniejszyć 😉 Ponadto ja trę Lence jabłko na tych dużych oczkach to też przyzwyczaja Ją do gryzienia i większych kawałków.
Madziara902 a nie masz cukru w moczu? Z tego co ja wiem to cukier jest odpowiedzialny za ewentualną cukrzycę. Natomiast u mnie diabetolożka nie zwracała uwagi na ketony także nic nie wiem w tym temacie. Powodzenia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hey Jasiu dzieki za odp wpisze ci moje wyniki z moczu przejrzystosc metny kolor bursztynowy glukoza bialko bilirburina ujemny ph 5 ciezar wlasciwy 1.030 leukocyty liczne erytrocyty azotyny ujemny ketony 5 kwas askorbinowy ujemny urobilinogen 2,0 osad-nablonki plaskie nieliczne leukocyty usiane erytrocyty 0-1 pasma sluzu liczne szczawiany wapnia duze liczne flora bakteryjna d.liczne dodam ze jak robilam mocz w poniedzialek to ketonow bylo 10 kwasu askorbinowego 20 a urobilinogen 0,2 wiec nie wiem co sie dzieje morfologia jest ok erytrocyty 4.06 leukocyty 8,45 hemoglobina 13,9 hematokryt 39,4 prosze o kazda informacje i zgory dziekuje pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madziara ketony w moczy mogą oznaczać także, że organizm jest "głodny", pojawiają się przy stosowaniu diety itd. W ciąży mogą się pojawić bo dziecko zabiera nam jedzenie i nasz organizm bywa głodny 🙂. Nie wskazują jednoznacznie na cukrzycę.
Po obciążeniu będziesz wiedziała co i jak. Powodzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wesołych, rodzinnych, pogodnych Świąt Bożego Narodzenia chciałam wszystkim życzyć - oby były magiczne 😉
Anus my już w tym roku możemy poszaleć z jedzonkiem, a przyszłym Mamom, które muszą się ograniczać życzę wytrwałości - w przyszłym roku będzie można sobie odbić 😉 😉 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej, nie bylo mnie troche, poniewaz nie mialam dostepu do internetu. U nas ok, mala dalej nie chce jesc innego jedzenia jak papki 😉. Wczoraj probowalam dawac zupke z kawalkami ryzu, to z wielkim trudem zjadla dwie lyzeczki, krztusi sie , kaszle, wypycha to z buzi i zadowolona 😁
Co tam u was?Co do wigilii to ja rok temu jeszcze takiej scislej diety nie miala, bo cukrzyca jeszcze nie byla zdiagnozowana, jednak juz mialam zakaz slodyczy itp.A w tym roku to tak jak piszesz pelna swoboda 😁
Co do ketonow to wlasnie oznaczaja ze organizm jest glodny, a czy swiadcza o cukrzycy to niestety nie wiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
WSZYSTKIEGO CO NAJLEPSZE, NAJRADOŚNIEJSZE I NAJMILSZE W TYM NOWYM 2012 R.!!! Oby nam się Bobaski chowały i nie chorowały a tym Dziewczynom co chodzą w ciąży życzę lekkich porodów i zdrowych Dzieciaczków.
Ann Tobie jeszcze życzę aby wyniki zawsze były w normie
😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...