Skocz do zawartości

MAMY SIERPNIOWE 2010 narazie fasolki:) | Forum o ciąży


Dorunia700

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 24,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Wiojojka

    2267

  • anochi

    3640

  • Mufka

    1833

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Mufka ja podziwiam za stosowanie tych pieluch wielorazowych! 🙂 My przy córce (12 late temu) zagapiliśmy się kiedys i nie mielismy pieluch na Nowy Rok(sklepy zamkniete) więc poszły w ruch wielorazowe a była u nas tesciowa...po 2 godzinach (mała zsikała sie kilka razy już) teściowa mówi:"wy jedźcie szukać tych pieluch -ja wam połowę renty dam nawet za paliwo i dołoże do pampersów" 😁 😁 😁 i znaleźlismy wtedy kilka w aptece przyszpitalnej 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
my używamy pampersów i zazwyczaj udaje nam sie kupowac je w promocjach, w jakimkolwiek jestem w sklepie zawsze sprawdzam czy nie ma promocji na pampersy i zazwyczaj udaje nam sie kupić paczkę np.po 35 złotych, ostatnio kupilismy po 35złotych + paczka chusteczek gratis,takich na noc , ale używam je normalnie w ciągu dnia i ok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Heja

My też na pampersach jesteśmy, wydają mi się najbardziej mięciutkie a też przetestowałam większość na rynku. Jeżeli chodzi o kupno to wyobraźcie sobie że od urodzenia Frania nie kupiliśmy ani jednej paczki bo za każdym razem jak odwiedzają nas dziadki jedni i drudzy to przychodzą z paką pieluch 😁

Jeżeli chodzi o antykonceptcje to ja używałam przez chwile tych tabletek co anochi i niestety czułam się TRAGICZNIE myślałam że rzucę sie z okna normalnie tak mi hormony szalały, poza tym seks przestał dla mnie istnieć a tego nie lubie ☺️
wróciliśmy do gumek i dzięki temu kochamy się nawet po kilka razy dziennie 😁 😁 😁: 😁 ☺️ ☺️ ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Boziu nocka do dupy, od 1 Wojtek śpi ze mną bo obudził się taki niespokojny, nie pozwolił odłożyć się do łóżeczka, więc wzięłam go do siebie, tak mi się chciało spać, ze juz było mi obojętne.
a od 5 walka z kominkiem, rozpaliłam i dym zaczął mi zwracać do mieszkania!!!! ja pierdolę, okno otwarte i mimo to piec zwraca dym, bo wieje strasznie, wentylacja i komin szaleje i jazda taka, i tak to jest w starym budownictwie, a spóldzielnia mieszkaniowa ma nas w dupie, mówią ze mamy za szczelne mieszkania i dlatego piecyki cofają dym, bo nie ma ciągu, a ch..a prawdy, ja mam otwarte okno przecież! ! kominy stare, filtrów żadnych, nic nie wymienią bo po co, pięniedzy nie mają 😮 jak zwykle na nic nie mają, prywatę tylko załatwiają a resztę w dupie mają. a mi tu do chaty kopci dym, i zamiast ogrzac mieszkanie wyziębiam je otwartym oknem, i na dodatek sama jestem Marcina nie ma, 😞 ryczec mi się chce normalnie bo boję się ze ze sie zaczadzimy,przeciez ja mam 3miesieczne dziecko na rekach... kogo to obchodzi, dopiero jak sie jakas tragedia stanie-odpukac-wtedy będzie reakcja. aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
i tak sobie siedze patrze na ten znienawidzony dzisiejszej nocy kominek i czekam az wypali sie do końca drewienko bo przecież wodą go nie zaleję... 😞 nie ma bata wyprowadzamy sie stąd, nie w przyszłym roku ale natychmiast!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
o cholera Wiojojka szlag by mnie trafił z takim kominem 😠 uważaj ! za to Wojtek REWELACJA 😁
Bulka ja po tych tabletkach czuję się ok, szkoda tylko, że faceta ma mało w domu, by z nich korzystać :P podaj jakiegoś maila czy gg to podam CI adres 😜
qrcze moja młoda wczoraj po szczepieniu praktycznie cały czas śpi, wczoraj nawet bawiła się 5 min na leżaczku, nagle cisza a ona zasnęła i spała tak 2 godziny, bidulka mała 😞
zamówiłam sobie te pieluchy wielorazowe 😁 zobaczymy, też będe korzystać z nich w domu, a na wyjścia i na noc raczej normalne pampersy, ciekawe czy się sprawdzą 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej kobiety..
U nas też kolejna kiepska noc..pobudki co godzinę i częściej..o co chodzi..??
Wjojojka współczucia z tym piecem..;/
Fajna fotka..jak Wojtuś spogląda na tatusia.. 🙂
Co do tych tabletek anty..to mi nie służą coś..;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jejku, Wiojojka współczuję Ci, musiałaś się strasznie czuć walcząc z tym piecem. oby Marcinowi udało się to naprawić!
Biedna też Anycool, mam nadzieję, że to nie jest jakaś poważna choroba.uściski dla niej.
Anochi, mam nadzieję, że będziesz zadowolona z tych pieluszek 🙂 no a przede wszystkim Ala 🙂 a zapomniałam odpisać wczoraj,że Łusia i Ala mogą sobie podać rączki - obie robią mostek, zamiast siadać, łobuziary małe 😁. mi pediatra kazała z nią ćwiczyć siadanie, natomiast moja szwagierka, która jest fizjoterapeutką powiedziała, żeby się nie przejmować, bo jeszcze ma czas na to...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mufka mi lekarz w ogóle nic nie mówił o siadaniu, wydaje mi się, że jest ciut za wcześnie, Ala uwielbia siedzieć w leżaczku, bo wtedy widzi dużo, ale na leżąco też jeszcze wytrzymuje, lubi leżeć na macie i wszystko ciagnąć, targać i ssać 😜
co do pieluch to mam nadzieję, że choć trochę te wielorazowe się przydadzą 🙂 a dzisiaj kupiłam na próbę Dada, zobaczymy co z nich będzie 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[URL=http://www.fotoo.pl/hosting-zdjec/2010-12/18c38cb7/kopia (2) kamilek grudzien 2010 003.jpg.html][IMG]http://www.fotoo.pl/zdjecia/thumbs/2010-12/18c38cb7.jpg[/IMG][/URL]

Leżaczek jest super bo wszystko widzę 🙂
Nasze maluchy mają dopiero po niespełna 4 miesiące więc mają jeszcze czas do siadania. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko: JAK USYPIACIE Wasze pociechy. Ja chciałam żeby nie bujać ale teściowa lubiła w wózku i się zaczeły "spacery po domu" tylko teraz jest gondola już niemal za mała na mojego (nie wiem czy są dłuższe ale moja ma tylko 75 cm 🤪 🤪 a Kamilek około 72 cm!! więc w styczniu najpóźniej wyciągam spacerówke 🙂 ) więc apropo usypiania w dzień musze go odzwyczaić od bujania-było trochę płaczu przed chwilą ale zasnął w łózeczku i PO RAZ PIEWSZY ZE SMOCZKIEM 🤪-jestem w szoku bo to już 6 smoczek teraz kupiłam (po raz ostatni podeszłam do tematu smoków) od 3-6 mc i załapał! Cieszę się że zasnął sam bez bujania bo to znaczy że jest jakaś nadzieja na unormowanie tematu spania by nie bylko horroru za kazdym razem. A jak jest u Was?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
u nas zasypianie tylko na rączkach i ze smokiem 😞 trwa to chwilkę, ale inaczej nie chce spać, jak odłożę do łóżeczka to od razu się wybudza i zabawa 😞 walczę z mała, ale na razie kiepsko wychodzi, a metoda z wypłakiwaniem się dziecka jest dla mnie okrutna 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Łucja często zasypia mi na rękach zaraz po wypiciu mleczka, jak jest zmęczona to zdarza jej się też zasnąć w leżaczku ze smoczkiem - bujam ją wtedy, a wieczorem nie ma na razie na szczęście najmniejszego problemu z zasypianiem. mogę ją zostawić samą w kołysce i zaśnie, tylko, że musi być bajeczka przeczytana 😁
a jak uparcie nie chce zasnąć np. w ciągu dnia lub rano jak się obudzi, a ja chcę jeszcze pospać (ale ze mnie mama naciągacz, hehe), to daję jej smoczek, głaskam po główce i nosku, no i czasem też śpiewam kołysanki. szczególnie to głaskanie po nosku ją usypia 😁 🙃

co do tematu siadania, to nie chodziło mi o to, żeby Łucja już siedziała, bo to wiadomo za wcześnie, tylko o ten odruch, że jak się dziecko chwyci za rączki i lekko pociągnie, to się ono podciąga do siadania. Łucja ma wtedy wręcz odwrotnie - wypina brzuszek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pamiętam, że wcześniej Ala miała odruch siadania, ale od ponad miesiąca tylko mostek 😜
właśnie otworzyłam paczkę pieluch Dada, na pierwszy rzut oka to o wiele sztywniejsze od Pampersów i chyba nie mają, żadnych olejków, tylko sama jakby wata czy coś takiego - zobaczymy jak w praktyce się sprawdzą
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mufciu nie nasz kominek trzeba naprawiać,ale wentylacje w całym bloku i tym powinna zająć sie spółdzielnia mieszkaniowa i kominiarze... 😞 😠 Marcin przyjechał zadzwonił do spółdzielni, wykrzyczał im że ma małe dziecko, mają przyjsc skontrolować...
Wojtus najchetniej na rączkach i ze smoczkiem zasypia, ja lubie jak on mi na rączkach zasypia tak sie wtula wtedy 🙂,ale coraz cięższy sie robi, juz próbowałam odkładać go do łózeczka płakał 5 minut i zasypiał,,,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...