Skocz do zawartości

MAMY SIERPNIOWE 2010 narazie fasolki:) | Forum o ciąży


Dorunia700

Rekomendowane odpowiedzi

wiecie co ręce mi opadają jak czytam posty na "innym " forum co matki wyprawiają z dziećmi a babcie dają na to przyzwolenie a ojcowie mają własne dziecko w dupie to mnie SZLAK TRAFIA , A NAJBARDZIEJ MI ŻAL ŻE NIE MOGĘ NIC GŁOŚNO POWIEDZIEĆ BO ZOSTANĘ ZLINCZOWANA


BOŻE TY WIDZISZ I NIE GRZMISZ !!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Wiojojka

    2267

  • anochi

    3640

  • Mufka

    1833

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
co do ekstremalnych wyjazdów to przypomniałam sobie, że znajoma pojechała na Mazury na jacht z 9-miesięcznym bobasem, na pokładzie byli jeszcze ich znajomi z psem i jakoś dali sobie radę, mówiła, ze jak myła małego w misce na pomoście to zawsze byli w centrum zainteresowania 😜 więc moja CHorwacja pod namiot z prawie rocznym dzieckiem to chyba nie takie ekstremum 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anochi, a wracając do podróży macie juz paszport dla ali? bo zastanawiam sie czy wyrabiac paszport czy dowód? dowód podobno tańszy, ale jak nam się zachce chorwacji... to bez paszportu lipa.
A, i jeszcze jedną wątpliwość mam. Czy dziecko powinno mieć meldunek? Może ktoś wie

Mufcia, to niesamowite jak Łucja jest do Ciebie podobna- śliczna dziewczynka 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wcześniej pisałam, od 4 dni podaje małemu marchewke ze słoiczka- najpierw hipp, teraz gerber, je chętnie, daje pół słoiczka naraz i codziennie ok. godziny po jedzeniu zwraca lub ulewa mocno. Wasze dzieciaczki też tak miały na początku? Nie wiem, czy daje za dużo, czy mu nie podchodzi marchew, czy jeszcze żołądek ma delikatny, ech... chyba odstawie na jakis czas. a, kupki robi normalne, tylko gęściejsze niż wcześniej. i skrzypi, skrzeczy, jeczy, marudzi (nie wiem jak to określić) przez pół dnia, no w każdym razie mój układ nerwowy jest na skraju wytrzymałości od tego :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ika Wojtek ma tak, ze jak sobie dobrze po jedzeniu nie odbije to ulewa nawet godzinę po jedzeniu, staram się zawsze długo czekać aż mu się odbije, tylko nie zawsze udaje mi się zgadnąć że ten"bek" to było to...
na początku po marchewce tez mu się ulewało ale teraz już jest ok, zwalam to na to, że żółądeczek jeszcze nie był w stanie przyjąć ,bo zajadał ze smakiem, może się mylę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
paszport już mamy i Ala była już z nim na Słowacji 🙂 nawet ja meldowano 😉 dowód podobno chyba nawet za darmo, ale wyrabiałam paszport właśnie ze względu na Chorwację 🙃
co do szczepień to w tv wczoraj ekspertka się wypowiadała, że na grypę można szczepić już półroczne dzieci, czyli nasze jeszcze w większości się nie łapią 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie Kochane 🙂
Co do filmiku to ja się zdenerwowałam i do końca nie oglądałam bo wątpię żeby to była przyjemność dla malucha 😞 on podnoszenia szybko do góry się boi a tu takie wywijanie 😞

A jeśli chodzi o to inne forum to ja już przestałam podczytywać bo się we mnie gotowało, ich życie ich problem ja mam ,,trochę" inny światopogląd 🙂

Dlatego cieszę się że Wy tu jesteście 🙂 🙂 🙂

I mam problem i pytanie : mój Jerzyk wstaje w nocy co 2 - 1,5 a nawet co pół godziny 😞 niedługo idę do pracy 😞 PROSZĘ powiedzcie co zacząć mu podawać żeby przesypiał noce ??????? W jakich ilościach i od czego zacząć ??????? Karmię tylko piersią i czasem podaję herbatkę. Wiem że jeszcze niedawno upierałam się że nie podam nic do 6-miesiąca ale jutro kończymy 5 miesięcy 🙂 a ja nie wyobrażam sobie powrotu do pracy po takich nieprzespanych nockach 😞

Mam nadzieję że zrozumiałyście o co mi chodzi 🙂 Jutro wyjeżdżamy do babci więc wrócimy dopiero w piątek ale będę wdzięczna za pomoc i rady 🙂

POZDRAWIAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aaa. Anochi miałam Ci pisać jak było na kangurach. No więc bardzo luźno i sympatycznie, kto chciał to wiązał - np. ja. Łucja trochę pomarudziła i w mig zasnęła w chuście, więc jej się chyba podobało 🙂 było tam z 8 kobietek, rozmowy w tematach dziecięcych oczywiście, ale wszystko luzacko. Te spotkania odbywają się w kawiarni, więc taki klimat knajpiany. Mi się bardzo podobało. Co jakiś czas zapraszają tam jakiegoś gościa z wykładami, program jest na stronie klubu kangura.

dobrej nocki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My dziś po szczepieniu.
Rano okres jeszcze dostałam 😠 A wczoraj już jak osa chodziłam nadąsana, czułam, że się to zbliża, choć i tak spóźniony 😁
Amelka waży 7.400
Powiedziałam, że zaczęłam wprowadzać pokarmy ze słoiczków, to powiedziały mi, że dobrze zrobiłam 🙂 Ze jak na słoiczku jest napisane, że od 4 miesiąca można to spokojnie mogę dać to dziecku. Powiedziały mi, że już niedługo będzie trzeba wprowadzać zupki jarzynowe i obiadki z mięskiem 🙂 Więc dobra ze mnie mamusia.
Dziewczyny, które obawiają się dawać dziecku pierwszy pokarm, spróbujcie a zobaczycie jak Wasze dziecko będzie się cieszyć, że dostaje oś innego niż tylko cyc i że je łyżeczką jak mamusia i tatuś 🙂
Moja Córcia zawsze obserwuje jak my jemy obiad i się cieszy jak może swoją łyżeczką zjeść coś pożywnego 🙂 (mam na myśli obiadki czy deserki ze słoiczka, nie nasze obiady)
Anochi Rusałka kiedyś musi być ten pierwszy raz 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mufka super, że się podobało, może za miesiąc się zgadamy i spotkamy 🙂
Sabcia a od czego zalecają zacząć? marchewka? zupka?
to mój mały podróżnik, paszport miała już po tygodniu
[URL=http://fotoo.pl/hosting-zdjec/2011-01/8957cd44/a.jpg.html][IMG]http://fotoo.pl/zdjecia/thumbs/2011-01/8957cd44.jpg[/IMG][/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...