Skocz do zawartości

Mamy listopadowe jak sie czujecie | Forum o ciąży


Marzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia82

    1431

  • leniuch

    1490

  • Sathi

    1519

  • akigo

    1373

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Megulka mi się obrócił Mały już dawno... ale tak jak pisze Paulisia nasze maluchy są tak zwinne, że nigdy nic nie wiadomo 🙂

Niunia, dzięki; wiem właśnie że mam wszystkie 3 objawy zatrucia ciążowego... mnie to 130 nie martwi, tylko to 90, bo to ciśnienie jest ważniejsze w ciąży....

Moniczko główka do góry, a na ciśnienie, to tak jak pisała Iwonka przede wszystkim czosnek...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
HEj, ja już po lekarzu ginekologu, wyniki ciutke lepsze ale nadal coś tam w nich siedzi :/ Miejmy nadzieje że powoli do normy wszystko popowraca , moja gin . tak szybko do szpitala mnie nie póści powiedziała że to wszystko i z nią trzeba skonsultować, a stwierdziła że dla mnie lepiej się leczyć w domciu. Wiecie normalnie mnie badała, bo powiedziałam że miałam stracha, że coś mi się konkretnie zaczyna dziać - w niedziele chciałam z męzem zdążyć na autobus i niepotrzebnie pobiegłam ( to znaczy bardziej sunęłam niż biegłam 🙂 ) i potem miałam problemy, skurcze mnie dosyć mocne złapały. Co do cukrów to, ja już mam dośc tej cukrzycy. Manna ma cukier wiec nie moge dużo jeść mleko zwykłe tak samo, pierogi są z serem i kartoflami to kazała mi po dwa jeść bo ziemniaki są z cukrem jak chce banana to mam sobie jednego dawkować przez cały dzień, no mówie wam już mnie coś trafia, nie wiem czy mam dziecku dostarczać w pokarmie witaminy czy stosować się do cukrzycowej diety, bo jedno z drugim się gryzie i czasem wyklucza.

olusia_1987_87 na obniżenie cisnienia jest dobra aronia, np soki uważaj na siebie. Iwonko też mi się tak śniło że siusiam i powiem że już o mały włos i bym nie dała rady, ledwo co do wc zdążyłam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosiu a dlaczego-dziwnie ulozona?bo tak Ci sie wydaje czy lekarz Ci mowil?..odnosnie polozenia dziecka to znajomy mowil mi historie ze jego mama majac go w brzuszku pojechala do szpitala rodzic juz..zobaczyli ze jest ulozony nozkami do wyjscia-zadecydowali cesarke..wiezli ja na sale "operacyjna"a tam spostrzegli ze przez ten czas co ja wiezli maly sie obrocil glowa do dolu:laugh: w ostatniej chwili..dzis bylam na wizycie w przychodni(mierzenie cisnienia,wagi)..zmartwilo mnie bo odkad pamietam maly mial tetno powyzej 140..a dzis mial 134..niewiem czy to nie za niskie 😞 ..Wy tez tak macie ze jak lekarz Was bada i sprawdza polozenie glowki to tak mocno wciska Wam palce.hmm.na wzgorku lonowym??? ☺️ ..mowie o badaniu zewnetrznym..bo jak mnie zbadal to do teraz mnie boli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paulisia niedziele była położna i powiedziała że Mała jest ułożona główką do dołu ale tak pod ukos 🤨 tzn plecki ma do moich żeber po prawej stronie a rączki i pytki do lewej strony zwrócone.

Co do pulsu dzieciaczka to moja Malutka nigdy nie ma takiego samego,począwszy od 130 skończywszy na 152,także nie martw się,a jak byłam podłączona teraz w szpitalu,to miała puls około 140 a w momencie jak zaczynała się ruszać to skakało aż do 180 🤪 momentami to się pytałam czy jest wszystko oki.

Paulisia a co do szukania położenia główki to moja położna mi tak wbija pazury aż że szok,oczy wychodzą na wierzch,no i niestety nie jest to przyjemne.

Moniczka nie martw się,tak jak pisałam już bliżej niż dalej 🙂 i nie biegaj tyle heh bo jeszcze brzucholka zgubisz 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ogolnie boli jak lekarz mnie bada bo strasznie mam tam wszystko zacisniete.
Co do ulozenia sie dziecka to jak robilam USG w 32tc to byl glowka do dolu ale wiem ze juz tyle razy sie przekrecal ze szok! 🤪 normalnie w poprzeg juz byl i po ukosie i nogami w dol tak wiec nie wiem jak sie ulozy w dniu w ktorym zechce wyjsc na swiat.
Ja wlasnie wstalam po poludniowej drzemce i tez mam te sny jakies dziwne dzis mi sie znowu snil moj synek ze byl podobny do krasnoludka mial taka lekk brudke (mozna rzec szczecinke) i tak wysoko brwi. Moze dlatego takie bzdety mi sie snia ze rozmawialismy ostatnio z moim M jak bedzie wygladal nasz synek:P
U mojego maluszka tetno w granicach 130-140
Trzymam dziewczynki za Was kciuki aby wszystko bylo dobrze!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Olga ja dziś też dzień porannego rozbicia. Chyba przez ten ból w boku - promieniuje mi na mózg. 😉:P

Maiha ja też zazdroszczę Marzi, ale cii... bo usłyszy, he, he. 😉

Megulko mi już się ułożył maluch główką w dół, ale Ty chyba masz jeszcze troszkę czasu.

Moniczko strasznie ciężko masz z tym cukrem. Nie wiem co Ci poradzić, bo nigdy nie byłam w takiej sytuacji. 😞 Trzymam za Ciebei kciuki, że wytrzymasz i poradzisz sobie. Bądź dzielna! 😘

Paulisio nie... mnie tak lekarz nie badał, wystarczył mu obraz potwierdzający z usg... Chyba, że ja z całego zażenowania nie zaóważam jak on mnie tak bada. 😁

Gosiu mój maluszek też tak leży, ale nie słyszałam od nikogo aby to złe położenie było. 🤔

Dobra, ja lecę, zbieram się na te Katowice, na koncert, mam nadzieję, że ból minie mi całkiem (bo już zelżał troszkę 🙂). Buziakii i albo do póóźnego wieczora, albo do jutra!! 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asiu :laugh: dobre masz te sny :laugh: ja też nie mam za ciekawych ale aż tak kosmicznych nie mam :P

Paulinko nie powiedziała mi że to jest złe ułożenie 🤨 powiedziała tylko że nie jest jeszcze tak jak powinna 🙂 ja sobie już chyba wkręcam że to jest źle i że już powinna leżeć tak jak się należy :laugh:

No i życzę Tobie udanej zabawy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie podobno dobrze się już niunia ułożyła, ale to i tak nie wyklucza cięcia kolo 10 pójde na Usg zobaczymy. Zobaczcie jakie to niesamowite jak to dziecko wie w którą strone się kierować, samo to jest jak cud. Gosiu jeszcze może się przekręcić, tylko troche jest ciężej bo coraz ciaśniej i może dla tego powolutku się układa, ale ona wie gdzie chce iść :P do mamusi 🙂 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam dziewczynki. nie byłam u tej okulistki. bo wiecie ona mi tak dziwnie powiedziala z tym przjsciem. bo niby mam isc do niej do domu. bo tam ma ten sprzet ale nie mam tel by sie dowiedziec czy jest w domu i czy mozna przyjsc. dzisiaj tez mi zlecial ten dzien i poxno bylam w domu i juz nie dzwnilam, ... zadzwonie do poradni albo w poniedzialek, albo za tydzien w srode i moze sie jakos dogadam :/ .

co do bąbla to moj ponoć jest dobrze ułożony - jak mialam ostatnio pod koniec wrzesnia usg robione, ale czuje go często po bokach itp tak wiec na pewno sie przekreca jeszcze w inne strony. spokojnie zatem dziewczyny 🙂 ...

oki zmykam i ppotem zjarze - monia to juz tak nie dlugo ze dasz rade 🙂. wspolczuje ci bidulko i chetnie bym cie jakos pocieszyla. jeszcze troszke i zapomnisz o tym - bedziesz tulic dzidzie w ramionach 🙂 ...

oki zmykam, bo dziewczynki do coci sie wybieraja - ale ide tylko za dom do drugiego wejscia :P:P ktore prowadzi na pietro mojego domu :PP ... tu są trzy wejscia !!! taki niepozorny a wielki dom 🙂 ..... tak ze zmykam. potem zajrze 🙂.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja dopiero sie doturlałam byłam popłacić rachunki. Kupiłam sobie herbatkę z lisci malin w zielarskim.Więc to musi być dziewczynki z liści a nie z malin.Kupiłam takie fajne wielkie podpaski w aptece i lewatywe.Ciemno deszcz pada ale tak jakoś fajnie mi sie chodziło po mieście. Latem było tak ciężko a teraz super.
Karolinko mam nadzieję że będzie z Toba wszystko ok.Was bolą piersi a wiecie co mnie pobolewa? Nie bede pisać ☺️ .Dziwne trochę bo nie jestem ani po badaniu ani nie mam męża w domu. A tu jakiś taki nie fajny ból.Dostałam takie piękne skarpetki z grzechotkami od szwagierki jak znajde w necie to się pochwale. Mam biedronki i motylki ! Strasznie mi sie podobają!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...