Skocz do zawartości

Mamy listopadowe jak sie czujecie | Forum o ciąży


Marzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
siedze i czytam o dietach mam karmiacych i co strona to inne informacje-totalne pranie mozgu mowie Wam..jedni pisza pij mleko i przetwory mleczne..inni nie pij tego bo mozesz narazic dziecko na skaze bialkowa..dalej..jedz jablka..inni-nie jedz jablek bo to owoce pestkowe..to ja chyba tylko bede jadla chleb kurczaka gotowanego i banany..i z wagi 61kg spadne do 45 😠 😠 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia82

    1431

  • leniuch

    1490

  • Sathi

    1519

  • akigo

    1373

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Karolinko gdybym ja wiedziala wczesniej jak wygladaja te gaziki Leko ze sa takie sztywne i nie wygodne to bym kupila ten spirytus i bym go rozcienczala ale niestety juz po ptakach 🤔 bo kupilam dwa opakowania:/
Marzi nie sadze zeby od slodyczy cos sie dzialo (moze dlatego ze sama ich duzo jem - znowu wtrynilam cala milke)
Co do GBS to mialam posiew pobierany 1/10 bylam dzis w rejestracji ale okazalo sie ze wyniki jeszcze nie przyszly (czas oczekiwania jest na 10 dni). Nastepna wizyte mam 14/10 wiec wtedy odbiore wszystkie wyniki badan i spakuje od razu do torby do szpitala.
A co sadzicie o tych "rondach" (albo dmuchanych kolach ratunkowych) na ktorych podobno wygodniej sie siada po porodzie???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wlasnie ja tez sie dowiedzialam ze tu tj w Irlandii pepuszki przemywa sie tlyko czysta woda i niczym wiecej, oni nie uzywaja do tego spirytusu. Nawet nie macie pojecia jak tutaj sie wszystko rozni od tego w Polsce.
Podam kilka przykladow:
- w polsce pare dni po porodzie sie lezy w szpitalu, pomagaja ci w opiece nad dzieckiem, instruuja co i jak, tutaj z koleji jak urodzisz silami natury i z dzidzia ok, to wychodzisz w tym samym dniu ze szpitala. 🤢

- jesli karmisz butelka w IRL - mlekiem zmodyfikowanym- pakowanym w kartoniki to go nie podgrzewasz!! tylko przelwasz do butelki i podajesz w temperaturze pokojowej!

- w PL pepuszek sie wiaze po czym mamy go przemywac spirytusem zeby wyschnal i odpadl, W IRL pepuszek zszywaja lub zakladaja cos jakby- klips i w obu przypadkach przemywa sie go tylko woda

-jesli chodzi o kapiel niemowlat to tu (IRL) uwaza sie ze robi sie to co pare dni a nawet raz w tygodniu bez uzycia zadnych srodkow myjacych - tlyko czysta woda, a z tego co wiem w PL dzieci kapie sie codziennie (bo przeciez czasami zrobia kupke siegajaca az po szyjke i chsteczki nawilzajace nie wystarcza aby dzidzie dokladnie umyc) poza tym dodaje sie/ uzywa sie srodkow myjacych dla niemowlat: plynow do kapieli, mydelek...

-po kapieli w IRL nie zalecaja smarowania dzieci zadnymi balsamami czy tez oliwkami, a w PL to chyba norma ze nawilzasz skore maluszka, ktory rosnie jak na drozdzach i dostajesz sie kremikiem w wszystkie jego slodki skorne zakamarki 🙂

Mysle, ze takich przykladow moznaby mnozyc w nieskonczonosc... wiekszosc roznic wyjdzie jeszcze jednak w praniu. Ja jednak mam zamiar byc prawdziwa Matka Polka mimo iz na "wygnaniu" 😉 bede wychowywac tak jak my zostalysmy wychowane 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
WOW KUKUNARI mocne postanowienie:P !
co do wyprawki to u mnie kiepsko...:/ jeszcze troche mi brakuje.
No w PL nacinanie krocza to jeszcze rutyna, co druga kobieta je ma (choc staraja sie od tego odchodzic) a w IRL odsetek naciec wynosi 12%.
Wlasnie otworzylam sok jablkowy i w smaku dobry ale jak go odstawilam to zobaczylam termin waznosci 31/08/2009 i co teraz? smietnik? 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kukunari, pozwolę się wtrącić 😉
A nie będzie do Ciebie przychodzić położna do domu przez pierwsze 10 dni?
I wyjść można w tym samym dniu, ale na własne życzenie. A jeśli sami Ci proponują wypis zawsze możesz odmówić itp 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no to faktycznie 🙂. ja przemywałam 70 % spirytusem, ale trzeba to robić dokładnie wokół i nie bać się. ja się zawsze bałam i zawsze położna jak przychodziła tak wypędzlowała pępuch że odchodził przy niej kikut. pewnie jakbym ja to robiła dokładniej to by już wszećniej odpadł.

sandro ale wiesz co ja myślę o oliwkach :P:P hehe .... co do pogody to nie masz się co dołować bo w polsce też szaro-buro i ponuro :/ .....

co do mleczka mdyfikowanego i w ogóle podgrzewania picia to powiem wam że ja np jak dawałam pić to nie podgrzewałam, .... czasem piły nawet chłodne "napoje" .... i nigdy nie miałam problemów z gardłem. fakt Zuza po 1,5 roku zaczeła mi chorować ale to były płuca, oskrzela lub przeziębienia. ale nie rozumię jak ktoś nie da dziecku loda w zimę (w lato łatwiej można zachorować bo gardło jest nagrzane) czy tylko ciepłe picie.

już nie pamiętam reszty co tam miałam odp :P::P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no widocznie zalezy to tez od szpitala...
moje znajome wypuscili praktycznie zaraz po porodzie
jedna w tym samy dniu co urodzila...
a druga poniewaz rodzila w nocy przetrzymali do dnia nastepnego i tez ja puscili do domu...

ja sie tego boje bo nie wiem czy bede w stanie w ogole poruszec sie... ale moze trafie tak jak mowisz ze mnie przetrzymaja chociaz 2-3 dni - mam nadzieje...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
PannaNikt napisał:
Kukunari, pozwolę się wtrącić 😉
A nie będzie do Ciebie przychodzić położna do domu przez pierwsze 10 dni?
I wyjść można w tym samym dniu, ale na własne życzenie. A jeśli sami Ci proponują wypis zawsze możesz odmówić itp 😉


Podobno bedzie przychodzic polozna - tlyko nie bardzo wiem po co - szczerze mowiac - to chyba takie kontrole i ewantualne poinstruowanie w razie pytan... Z tymi wypisami to nic mi nie wiadomo - byc moze... bo jakos nie wierze zebym byla w stanie wstac po porodzie i poprostu isc do domu :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mi powiedzieli w szpitalu ze po porodzie SN wypuszczaja do domu po 48h, a polozna to nie wiem wkoncu czy przyjdzie czy nie. U mojej kolezanki jak byla to sprawdala warunki mieszkaniowe, czy z dzieckiem wszystko ok czy ma dobra opieke i czy np nie jest bite (czy nie ma oznak przmocy np. siniakow).
Karolinko powiedz mi czy kupilas wkoncu ten stojak pod wanienke? Bo ja doszlam do wniosku ze jednak by mi sie tez przydal bo nie dam rady jej dzwigac pelna wody.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asiu nie kupiłam, bo nie mogłam znaleźć wymiarów wanienek a mam większą niż standard, a w necie stojaki były różne... w każdym bądź razie z moją mamą znalazłyśmy inne rozwiązanie 🙂 mamy taką dużą skrzynię w łazience z ręcznikami i przestawiliśmy ją i teraz stoi koło prysznica, więc spokojnie mogę napuścić tam wodę i wykąpać Małego....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No właśnie Karola sama byłam zdziwiona że samą wodą,bo pamiętam jak moja mama chłopcom przemywała o ile się nie mylę Gencjaną (nie wiem czy dobrze napisałam),no a tutaj jest inaczej.Ale myślę że też będę przemywać spirytusem,o ile dostanę go tutaj 🤨

Sandro tutaj u mnie tak samo,dzidzia jest dopiero kąpana 2 dni po porodzie,w samej wodzie,żadnych kosmetyków przez pierwsze tygodnie,dziwne no ale tutaj tak się niby robi,i znam 3 osoby które rodziły tutaj w Anglii i po paru godzinach wychodziły do domu.Mi położna teraz mówiła jak była że mogę zostać na obserwacji 48h po porodzie ale tylko jak się coś będzie działo,także nie wiem jak to jest do końca.

Olga na poprawienie humorku 😘

Krocza nie nacinają tutaj,powiedziała mi że tylko w nagłych wypadkach,ale nie stosują tego.

Asiu nie pij tego soku,jabłka fermentują 🤢

PannaNikt położna przychodzi 10 po porodzie,a wtedy jakaś inna już przez następne ale nie wiem ile 🤢 z tym że ja jestem w UK ale to chyba tak samo działa jak w IR.

Mi się wydaje że jest tak jak Sandra pisze,nie znam przypadku żeby leżały tutaj po porodzie dłużej niż parę godzin.Ale mogę się mylić.

Przypomniało mi się jak mówiła mi położna że Malutka będzie podpięta pod system alarmowy 😁 a ja się pytam po co,a Ona mówi,że jak coś będzie nie tak,zmieni położenie hehe itp,to momentalnie cała klinika stoi w miejscu,windy i w ogóle i szukają dzidzi,dobre co.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
iwusku - ty to masz dobrze z tymi twoimi dzieciakami - tak czesto piszesz, ze masz z nich malych pomocnikow - super - kochane dzieciaczki 🙂 Zazdroszcze - ty w tym samym wieku co ja a juz 3 dziecka sie spodziewasz 🙂
....ja jakas jestem spozniona :P pewnie zanim zrobie trojke dzieciaczkow to juz bede na babcie wygladac a nie na mame 😉
Co do szafy dzwon po braci swojego meza - niech pomoga!! - z tego co pamietam to niezle dryblasy 😉 przeciez nie bedziesz czekac na powrot meza 4 tyg!! Jeszcze rzeczywiscie przecieknie do sasiadow lub ci gdzies grzybek urosnie pod ta szafa 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czytam te wasze wpisy i troszke sie zaskoczylam niektorymi wiesciami na temat porodow w UK ja tez tu jestem i szczerze mowiac to nie wiem jeszcze jak to wszystko bedzie wygladalo ale to dziwne ze tu przez kilka tygodni kaza myc dzidzie tylkow wodzie.. Hmm,,, dobrze ze bedzie w grudniu moja mama bo zaczynam sie przejmowac 🥴 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...