Skocz do zawartości

Mamy listopadowe jak sie czujecie | Forum o ciąży


Marzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
No mi mowili zeby dziecko myc codziennie aby sie od malego przyzwyczajalo do codziennej toalety. A w szpitalu tam gdzie chce rodzic to po porodzie dziecka nie myja tylko osuszaja pieluchami i oddaja matce. Nie myja dlatego zeby te wody plodowe i sluz w malucha wsiaknely (czy cos takiego).
Gdzies w sumie czytalam zeby dziecko myc dwa, trzy razy w tygodniu ale na szk rodzenia powiedzieli zeby codziennie.
Olusia to ile Ty przytylas ze Ci tak lekarz kazal sie glodzic? 🤔 Bo ja jak juz pisalam dobilam do 20kg i jakos nie zamierzam sie ograniczac bo w sumie malo czasu zostalo. Ograniczac to sie bede jak zacznie sie karmienie piersia 🤢 .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia82

    1431

  • leniuch

    1490

  • Sathi

    1519

  • akigo

    1373

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
sandro a ja jestem od was jeszcze młodsza :P:P - to już wszystkich pobijam z moim potomstwem :P:P .....

a ja nie wiem o co chodzi z tymi wodami i nie myciem dziecka przez pierwsze 24 h .... moje córki były normalnie myte .... co to daje ?? lub czego nie daje ? bo chyba czegoś nie doczytałam.

ja jak iwoka kąpałam swoje dzieci codziennie. to był taki rytuał. jak się mówi dziecko potrzebuje rutyny .. codziennie to samo, tak i z kąpielą. dzieci w ogóle ładnie śpią po kąpieli ... nie wiem dla mnie to dziwne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kurka ja o tym nie slyszalam. W ogóle pamiętam jak z dziećmi wyszłam ze szpitala to były poodparzane i zaniedbane. Mam nadzieję że będe w stanie łazić to sama dopilnuje swojego maleństwa. Pamiętam że jak wróciłam z Adą to przez tydzień leczyłam jej odparzenie. Może teraz jest lepiej bo pieluchy jednorazowe są stosowane.Oluś ja też dużo przytyłam i trudno. Fakt że przez to też mi się ciśnienie waha. Ale Oluś nie ograniczaj sie zbytnio. Bo dzidzia teraz najwięcej przybiera.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marzi - z domowych sposobow na zatoki to polecam tzw. 'parowke' tj. saune domowego zacisza 😉 zalewasz goraca woda rumianek suszony - np. herbate rumiankowa 2-3 torebki w misce moze byc plastikowa do wieszania prania... i wkladasz glowe swojego mezczyzny tuz nad pare oraz przykrywasz go recznikiem tak aby to cieplo/para nie uciekala. on powinien starac sie delikatnie oddychac. w ten sposob rozgrzewa sie miejsce zatok - glutki latwiej ssplywaja a sam rumianek dziala odkazajaco na infekcje, ktora tam powstala. Z innych sposobow to nagrzewa sie na pokrywce z gotujaca woda specjalne woreczki z siemie lnianym ale trzeba najpierw te woreczki uszyc albo kupic wiec to pewnie odpada.

co do kapieli dzieci to ja tez uwazam, ze powinno sie kapac codziennie i wyrobic od malenkosci taki nawyk kapieli przed snem... poza tym dobrze to robic o mniej wiecej tej samej porze codziennie wtedy dzidzia sie szybko nauczy tego, czego sie spodziewac po pluskanku- czyli cycek i lulu - bez marudzenia i przeciagania :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oluś nie przejmuj się,chyba że sama z tym się źle czujesz,nieraz kobieta przytyje ponad 30kg i żyje.Moja psiapsiółka przytyła 32kg 🤪 nie mogła się ruszyć,i szybko zjechała z wagą,teraz waży ponad 50kg,ważne chyba jak My się czujemy z wagą,i tyle.

Też właśnie słyszałam,że dzidzia powinna być w tych śluzach naturalnych jakiś czas,ale nie mam pojęcia czemu to ma służyć 🤨

Ja wykąpana już,wstawiłam leczo sobie teraz 🙂 i tak pomyślałam,kurczę zjadłabym sobie zupki pomidorowej 🤨 chyba się skuszę jutro :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gosia82 napisał:
Też właśnie słyszałam,że dzidzia powinna być w tych śluzach naturalnych jakiś czas,ale nie mam pojęcia czemu to ma służyć 🤨

ja o tym pierwszy raz slysze i rowniez nie mam pojecia czemu to ma sluzyc... przeciez dzidzia byla w tych sluzach dobre 9 miesiecy wiec co to da te kolejne pare godzin 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosiu to zapraszam do mnie ja mam pomidorowke z makaronem 😉
wlasnie zjadlam cieple mleczko z makaronem i maluch sie od razu pobudzil. Zaraz zabieram sie za racuchy z jablkiem. Czytalam ze NIUNIA90 bedzie miala cc w poniedzialek ech a ona w sumie termin miala pod koniec pazdziernika z tego co pamietam... prawie tak jak Marzi.
ech dziewczynki niedlugo nasza kolej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
śluz nie śluz mi się kojarzy to raczej z pożywką dla bakterii ale ja nie jestem znawcą w tej sprawie ,....
u nas w szpitalu jest codzienna kąpiel maluchów - kąpią je pielęgniarki i przynoszą przed każdą wizytą poranną lekarzy czyściutkie, świeżo przebrane i pachnące. ja dzieciaczki ze szpitala wywoziłam czyste i zadbane. jak ze starsza nie dalam rady wstawać i sie sama zajmowac, tylko zawozilam ja do pielegniarek i same ja przebieraly. na 3 dobe dopiero ja przebieralam, ale ja bylam po podaniu krwi bo mialam bardzo niska hemoglobine, czy cos.
z mają od razu smigalam przebierac. no - nie śmigałam raczej :P ..... rety najgorsze jest siedzenie po porodzie. pamietam jak sie rozsmieszalysmy z "kolezankami" z porodowki (bylo nas 5 i rodzilysmy w ten sam dzien) to nas wszystko bolalo i tylko mowiłsy ze dosc bo sie smiac nie mozna :P:P hehe .... ale ja i tak milo wspominam porody 🙂 i w ogole wszystko z tym zwiazane. 🙂.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej mamuśki 🙂 przeczytałam wszytsko co pisałyście od wczoraj wieczora ale nie pamietam tego co chciałam odpisać:P

na zatoki lekarak mojemu tacie zaleciła miód czosnek i cytryna-zmieszac razme i jeśc 2 naparstki codziennie 🙂

widze z ewy gotowe do porodów a ja nic nadal zwlekam z wyprawką, miałą jechac w ta sobote ale mąż ma szkołę i zabiera mi smaochó, może siostrę wyciągnę bo musze wkońcu kupić łóżeczko i piżamę dla mnie do szpitala a i pampersy i husteczki nawilżane po reszt emoge wysłąc meza jesli sama bym nei zdążyła pzrzed porodem kupić ale musze miec chociaz to co do spzitala jest potrzebne:P

ja dizs miałą teściową i szwagierkę an kawie-przyszy ocenić kuchnię 🙂 ach i padam z nóg po cłąym dni, nasprzatałąm sie przed wizytą "mamusi" tak ż enogi mam jak 2 kluseczki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zajrze za jakiś czas ... ide wszyć suwak :/ .... a nie moge siedziec, tak mi sie pod żebrami maluch rozwalił i nie ma ochoty sie z tamtąd ruszyć :/ .. pamiętam to uczucie, to juz na prawde 9 miesiąc sie zacznie !!!! mialam ak za kazdym razem 🙂 .... az nie do zniesienia, bo w zadnmej pozycji nie wygodnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Od popołudnia mnie nie było i 10 stron!... :P

Dziś na szkole rodzenia było ciut lepiej. Jednak ponownie panowie zostali przemienieni w powietrze, w dodatku zbędne - bo wyproszono ich z sali. Ale choć to o tyle dobrze, że było dużo babeczek i nie było czym oddychać... Dowiedziałam się minimalnie więcej niż ostatnio... 🥴 Normalnie jednak nie przegrzewają nam tam zbytnio główek nadmiarem informacji. 😠

Megulka może powinnaś się z tego cieszyć być może po urodzeniu Twoja dzidzia też będzie lepiej przesypiać noce, a "grasować" w dzień. :P

Akigo biedna byłaś z tym serem. 😞 A i z kaloryferem dzisiaj. 😞

Marzi nie mam pojęcia co to, ale trzymam kciuki aby okazałao się, że to jednak nic takiego! 😘

Kukunari ja nawet na listę wyprawkową nie zerkam... Tyle mi rzeczy zostało, że szok...
Co do tych różnic - w PL też słyszałam, nie raz, że wcale nie trzeba co dzień myć niemowlaka, bo on i tak się nie brudzi - oczywiście, w tym momencie nie mowa o części wydalniczej tylko całej reszcie. 😉 I tu też co do smarowania po kąpieli są zdania podzielone i słyszałam też żeby nic nie robić.

Paulisio straszna tragedia. 😞 Pewnie juz nawet nie była świadoma co z dzieckiem. A i niemowlak bez mamusi... 😞

Olga ja bym się cieszyła z takich konkretnych zakupów! Ale też rozumiem, jak dołek dopadnie to czasem tylko czekać aż ktoś poda drabinkę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...