Skocz do zawartości

Mamy listopadowe jak sie czujecie | Forum o ciąży


Marzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia82

    1431

  • leniuch

    1490

  • Sathi

    1519

  • akigo

    1373

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
oooo... iwonka to ja jutrop tez ją kupie !! jak by było fajnie 🙂 bez nacięcia ... 🙂 ....

a ja przyszłam i jak przyszłam do domu tak poleciałam po paczkę na pocztę :P ... no trochę się nalatam gosiu :P .... ale po paczkę to od razu poleciałam jak awizo zobaczyłam bo to moja paczka którą zamawiałam a tam i pieluszki jednorazowe i inne. rety jak otworzyłam te pieluszki to aż w szoku byłam że takie małe - kupiłam z wycięciem z heppy, na pępek od 2-5 kg..... tylko jedną paczkę bo nie wiem jaki maluch się urodzi i czy nie będą zaraz małe. ale na start wystarczą tak sobie przecież kupie 🙂, czy ktoś mi kupi. lista się zmniejsza 🙂 🙂 ... muszę pilnie zrobić - bo tak piszę lista ale nie mam nic spisanego - zatem muszę pomyśleć dokładnie co mi jeszcze trzeba - a nie dużo na szczęście 🙂 i zaraz po wypłacie lece na zakupy :P:P

a i kupiłam sobie syrop na kaszel ... w ogóle jaki zakręcony był jakiś nowy, młody aptekarz, ja mu mówie ze w ciązy a on mi syrop ktory nie moge chce sprzedac. i tak mowie a mozna ulotke zobaczyc ?? .. bo mi się coś nie podobało co on mi chce dać. i zerknoł a tak - kobiety karmiące nie mogą i ciężarne też nie mogą. i mowie do mnie - to bym pani sprzedal ..... no dajcie spokoj. i mowie mu moze jakis homeopatyczny .... to mi stodal dal - juz sam ulotke zobaczyl, ale on nie ma przeciwskazan. no zebym ja musiala aptekarzowi mowic co mi moze sprzedac - ... szok. jak trzeba sprawdzac i kontrolowac co daja ....

a jesli chodzi ooooo to ja czasem czuje takie ukłucie, ale potem przechodzi. mze cos sie nam przygotowuje dziewczyny .....

gosiu ty to sie koboitko wychorujesz przed porodem. ale lepiej przed niz po .... może.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasieńko jakbym miala lecieć po paczkę to bym też skrzydeł dostała 😉.
Dziewczynki ja ostatnio zastanawiam sie czy nie mam przeziębionego pęchcerza.Bo czasem wydaje mi sie że zaraz nie wytrzymam ide do ubikacji i wylatują ze mnie 3 kropelki. Nic mnie nie kuje nie picze. Ale troche mnie to dziwi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej kobietki!

ja dzis od rana latalam po urzedach, sklepach itp. Wszyscy znajomi pytaja w smsach/tel czy juz urodzilam a ja szczrze im odpowiadam, ze nie mam na razie na to czasu :P
Tak szczerze to padam z nog, bo dopiero dotarlam do domu a wyszlam o 10 rano 🤢 znow pewnie spuchnam i stopy od tego biegania - ale co zrobic wszystko trzeba pozalatwiac zanim dzidzia przyjdzie na swiat...

Gosiu - super, ze wysylaja do IRL na pewno sie zaopatrze w potrzebne rzeczy 😁

Megulka - moja dzidzia sie odwrocila glowka w dol w 32 tyg ale pani doktor powiedzila, ze ma jeszcze tyle miejsca,ze moje sie jeszcze dowolnie odwracac na wszelkie strony... w 35tyg- w zeszlym tyg byla nadal glowka w dol wiec chyba prawidlowo...

Jutro zaczynamy 36 tydz wiec zostanie nam jeszcze mniej wiecej 4 tyg 😁 i sie przywitamy z malenstwem - juz sie nie mozemy doczekac 🙂

Wczoraj wieczorem zaczelam czytac ksiazke p.t. "Jezyk niemowlat - moja mama mnie rozumie" - jest swietna - polecam
Jest w niej opisany podzilal niemowlat ze wzgledu na temperament od "aniolkow" (slodkie malenstwa niesprawiajace problemow) po "poprzeczniaczki" (ktore zawsze sa na nie i ciagle placza)... Zaczelam sie zastanwiac jakie bedzie nasze malenstwo i nawet sie nie ludze, ze bedzie aniolkiem 😉 na pewno nie po rodzicach. Ale jak patrze na dzieci moich kolezanek, ktore sa takie spokojne, duzo spia, ladnie jedza, lubia sie kapac, przebierac, gaworzyc to tez bym takie chciala - no ale sie nie łudze, nawet mojemu caly czas powtarzam, ze ma sie przygotowac na wieczne wrzaski naszej dzidzi :P Ciekawe jak to bedzie, ciekawe na ile bede cierpliwa... troche sie tego boje musze przyznac...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wróciłam... ciśnienie się unormowało, obrzękami nie kazał mi się przejmować (jeśli chodzi o dystalne części ciała) powiedział do mnie " Przecież to jest 36tc." GBS pobrany i do tego pobrał za darmo, na skierowaniu z przychodni (ja chodzę prywatnie)... zawiozłam wymazówki do szpitala i z głowy 🙂 Mały rośnie 🙂 Wszystko w normie; następna wizyta za 3 tyg. - jak wytrzymamy do tego czasu 🙂 Miłej nocki ja wyłączam pc 🙂do jutra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Iwonko u mnie się tak zaczęło,zaczęło mnie cisnąć na pęcherz i sisiałam po 2-3 kropelki,ale każdy mi mówił że to Małą uciska,fakt że mi się to nie podobało no ale sobie myślę w ciąży nie byłam to może faktycznie to jest normalne,ale moje przeczucie było lepsze,i czułam że coś jest nie tak.

Kasiu po paczuszkę to ja też chyba bym nawet zapi..... lalalała :laugh: wtedy to by mi nic nie dolegało :P

Sandro Ty tak jak Kasia hehe,obydwie chyba będziecie rodzić ostatnie bo nie macie czasu na poród :P uważajcie babeczki na Siebie 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
caly dzien leżalam, można odlezyn dostac heheh:P teraz mam cisnienie 120/80 wiec jest super 😁 a spakowana jestem juz do szpitala jak by mi nie chcialo zejsc cisnienie 🙂 ogolnie bylam dzis oddac wymaz chodz szczerze mowiac nie wiem do czego to badanie, wczoraj mialam robione usg i widzialam dokladnie siusika hahahha no i mały sał kciuka a pozniej biedacwto dostalo czkawki hehe az sie smialam z lekarka 🙂 a co do winogrona to nie moge jets bo jest tuczące 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tylko tak zajrzalam bo nie mam dzis ochoty naprawde na nic,po wizycie u lekarza ginekologa ktory robil mi usg..

Mowie wam dziewczyny czlowiek pomylil sie z powolaniem,powinien zajac sie leczeniem siebie a nie biednych kobiet w ciazy ktore oczekuja pomocy...
Jak chcialam sie cos dopytac to do mnie z japa ze on mi ciazy nieprowadzi i mam isc do mojego lekarza i on mi wszystko wytlumaczy.

Zero przejecia,niepowiedzial mi nic ale to kompletnie nic,dala tylko kartke z usg i do widzenia...

Dopiero w domu zobaczylam ze np.moje lozysko ma juz stopien 3 a zawsze mialo 0 i nie wiem czy to dobrze czy zle ,dzidzia z usg wazy 2800 podobno jak to on powiedzial prawidlowo,ale tez nie wiem ...

W poniedzialek wam powiem co mi lekarz moj kochany do ktorego chodze powie i niewyjde z tamtad dopoki mi wszystkiego nie powie ,wali mnie to ze zrobi sie kolejka ,wyjde z gabinetu dopiero wtedy jak dostane 100%odpowiedzi na moje pytania...

Sorki dziewczyny,ale musialam sie wygadac,chodze od 13 taka podminowana,wszystko i wszyscy mnie denerwuja,wiem ze to niedobrze bo synio moj tez odczuwa mamusi humor ale moze jutro mi sie polepszy...


Moj kochany M przywiozl dzis nad lozeczko karuzelke z misiami grajaca i 3 body z dlugim rekawem,ja dokupilam jeszcze czapeczke na zime...
A w sobote na zakupki ostateczne dla maluszka 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marzenko spokojnie nie ma się co martwić na zapas,gdyby było coś nie tak to chyba by Ci powiedział 🤨
Co do łożyska z tego co wyczytałam w necie to z czasem zmniejsza się wydajność łożyska,i wtedy określają stopień,ale to raczej nic złego 🙂 nie denerwuj się,tak jak napisała Paulisia,do poniedziałku niewiele czasu 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja ponownie , i też na chwilkę. Dopiero teraz bo gości mieliśmy teściowa i teść przyszli ale tak się zlożyło że oddzielnie jedno po drugim 🙂 Kasiu nie przemęczaj się tak bardzo, relaks teraz najważniejszy, ja zauważyłam ze teraz jak za dużo chodzę to strasznie mnie uciska dół brzucha i skurczy dostaje, więc chodze na spacerki ale krótkie Iwonkomoże to być pęcherz jeśli ci jeszcze jakiś ból albo pieczenie dochodzi to możliwe, ale samo to że pare kropelek to ja też tak czasem mam , mam wrażenie że to niunia jest tak nisko że uciskając na pęcheż nie zawsze pozwala cały opróżnić, bo nie raz tak miałam że pare kropelek tylko a potem jak z wodospadu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marzenko wcale Ci się nie dziwie, czasem ja mam wrażenie że niektórzy wyżywają się na biednych ludziach bo muszą pracować, ja nie raz się z takim czymś spotkałam, najczęściej to w sklepacha, ale osoba która robi USG to rzczywiście chyba z powołaniem się minęła bo jej praca to polega przedewszystkim na kontakcie z człowiekiem i to dosyć bliskim, więc i podejście do pacjenta musi mieć. Są parapety, ludzie, stołki i młotki nic dodać nic ująć , jedyne co mi przychodzi na myśl gdy o czymś takim słysze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja tez mialam takiego goscia co mi robil Usg ze lepiej nie mowic w sumie to on nic nie mowil i byl wogule nie przyjemny.
No to Moniczko faktycznie sobie obejrzalas House'a:laugh:
ja to na koniec sie poplakalam no i chyba przez to maluch zaczal mi sie strasznie wiercic chyba chce mnie pocieszyc 😉 bo wypina sie i prezy.
Marzi i co zapisalas sie gdzies na to ponowne USg czy sobie odpuszczasz i czekasz do poniedzialku?
Strasznie mnie zgaga meczy blee 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zajrzalam do was na chwilke i dzieki za pocieszenie,moj synio chyba wyczul moj zly humor bo tak sie wierci i wypina ze az usmiech pojawil mi sie na twarzy...

A co do tamtego lekarza to nawet chamisko nie pomogl mi wstac z lozka a mialam z tym niezle trudnosci,pozatym nawet niedal mi do wytarcia brzucha zadnego recznika ,pajac jeden wiec sama sie obsluzylam i wzielam z jego polki,no wiecie co mam nadzieje ze pierwszy i ostatni raz spotykam sie z takim gosciem,niby jak on smie nazywac sie ginekologiem -poloznikiem,swojej kotce niedalabym odebrac miotu takiemu pajacowi 😉
Buziaki spijcie slodko,zajrze jutro

Asiu narazie wstrzymam sie do poniedzialku a pozniej w zaleznosci co mi moj gin.powie zobaczymy
Pewnie bede musiala na ktg jechac,bo z miesiaczki mam termin na 10 ale to wam powiem w pon.

Do juterka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...