Skocz do zawartości

Mamy listopadowe jak sie czujecie | Forum o ciąży


Marzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Asiu badała mi piersi,w ogóle mam trochę czerwoną,i jak mi badała to bolało 😞 mnie przeważnie tak mocno boli jak skończę karmić,wtedy jest masakra 😞

Co do czkawki,to Mała ma bardzo często 🤪 pytałam to powiedzieli,że dzidzia ma często takie napady heh,i przeważnie zaczyna to się w brzuszku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia82

    1431

  • leniuch

    1490

  • Sathi

    1519

  • akigo

    1373

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
AnetaBubu ja dzisiaj je zakupiłam i jeszcze dziś, albo najpóźniej jutro zacznę. Skoro pediatra zaleciła...

Beatko u mojego z czkawką różnie. Niby nie odrazu mu przeszkadza, ale jak trwa dłużej to zaczyna go mierzić.
Co do pokarmu nie wiem co Ci poradzić... U mnie z odciąganiem w ogóle słabo idzie, kiedy próbuję. 😞

Ocho moje małe lwiątko się budzi... 😉 Lecę... 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tez podaje witaminy w kapsulkach tzn wycickam mu je do buzi.
Beatko a kupilas sobie nakladki silikonowe na piersi Aventa? Podobno troche pomagaja a koszt okolo 20zl.
Gosiu u mnie tez skora na piersiach jest bardziej czerwona (jezeli o to chodzilo) powiemo tym lekarzowi na wizycie a to dopiero 18/12
Juz zaczelam meczyc mojego malucha ale musialam go odlozyc i znowu zasnal.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asiu używałam nakładek, uwazałam zeby łapał cała brodawke, nie tylko sutka, połozna patrzyła czy prawidłowo go dostawiam do piersi, nie siedział u mnie non stop przy cycku, takze nie bolały mnie tez dlatego ze ciagle je ssał... no trudno, najwazniejsze ze teraz jest troche lepiej, tylko martwi mnie mała ilosc pokarmu 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ech my i te nasze cycki!... ja na rany na sutkach używałam Bepanthen. I wsmarowywałam też własne mleko. Nakładki z Aventa, o których wspomina Leniuszek też dobre - używałam ich póki mi się krwawe strupy na sutkach nie zagoiły... Poranione miałam strasznie. 🥴 Teraz piersi są w porządku, wygojone, ale powiem Wam, że wciąż mnie boli jak mały ssie. Jakoś w ogóle nie widzę w tym nic przyjemnego... 🥴 Co śmieszniejsze wszyscy od początku chwalą, że Witek ładnie łapie pierś - więc chyba coś raczej z moimi cyckami nie tak. 😞

Ale dzisiaj pogoda... leje, leje... 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A z tymi witaminami to podobno jest tak, że może ich być niedostateczna ilość przekazywana dziecku w pokarmie... więc to tak zapobiegawczo. 🤨

Hm, hm, jakoś tak właśnie (ho, ho, cóż za refleks 😉) zdałam sobie sprawę, że z naszego grona jestem ostatnią listopadówką. :P

No to fotka Witka, jako najmłodszego listopadówka:

[img size=300]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/balbinek.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />

(Babcia próbowała ogrzać i uspokoić nieszczęśliwego z powodu kąpieli Witka. 😉)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No Wicio się nie śpieszył do Nas :P

Heh a fotka super,Malutki jakie oczyska ma 😉 My też mieliśmy problem z kąpaniem,bo krzyczała w niebo głosy ale już trzy dni ostatnie było lepiej,jak jest wyciągana z wanienki to takiego jakiegoś szoku dostaje i momentalnie krzyczy,a jest przenoszona delikatnie,spokojnie nie wiem dlaczego 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Beatko mi witaminę K kazano dawać od 8 doby życia maluszka a witaminę D od 3 tygodnia i tak daje jeśli kazali, witaminę k mam w kapsułkach a witaminę D w kropelkach

mnie sutki bolą jak małą zaczynna ssać ale tylko kilka senkund jak zapie a potem już wogóle nie czuje że onan ssie, tylko że nadal mamy problem zeby dobrze złapała Nadia pierś, musimy zrobić kilka podejść znaim Naduni uda się dobrze złapać, ja lubie ją karmić ale chyba nie będe zbyt długo karmić ja piersią myślę że tak do 6 albo 8 miesiąca potem butelka i inne pokarmy ale zobaczymy jak bedzie z akilka miesiecy moze mi sie odmieni 🙂:P

Witek jest cudaśny 🙂 a włoski ma śliczne 🙂 i podobny do mamusi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sathi super zdjecie! 🙂 Widac ze Witek taki biudulek taki jak moj, w wanience jest super ale jak sie go wyjmie to juz masakra placz niesamowity moze mu zimno sie robi albo zaluje ze sie kapiel skonczyla.
No a ja tancuje z Aleksem po domu przebudzam go a on tylko na chwile otworzy oczy i zaraz twardo spi doslownie w kazdej pozycji spi nawet jak go przewijam 🤔 niemozliwy jest po prostu 🙂 i kochany 🙂
Mi tez w szpitalu nic nie mowili o tych witaminach ale byla polozna i kazala kupic i podawac dziecku. Pediatra mowila to samo wiec daje. Witamine K daje sie wtedy kiedy dziecko karmione jest piersia bo moga byc w pokarmie niedobory.
Ciekawe co u Moniczki i Paulisii dawno sie nie odzywaly.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosiu u mnie krzyk jak tylko poczuje, że go golutkiego "gdzieś" przenoszą... czyli do wanienki. 😉 Ale chyba jeszcze za wcześnie by się uspokoił... Choć nie powiem, zdarzyło i to się na chwilkę. 😉

Maiha właśnie do kogo podobny to wciąż zagadka, hi, hi, każdy mówi co innego... Choć włoski ma ewidentnie blond - tatusiowe. 😁

Hm, hm, poszukałam i znalazłam na lapie jeszcze tą tabelkę, postarałam się ją ciut uzupełnić (ale wciąż nie wszystkie mam dane):

[img size=494]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/listopadowe_mamusie_2009.gif" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to u mnie jest tak samo,jak poczuje że jest golutka to zaraz łapki ma i pytki ma naprężone,ale gorzej jest jak się Ją wyciąga z wody 🤢

Ale fajna tabelka,już cała zapełniona 🙂 ale tak patrzę i normalnie mali mężczyźni dominują,heh tylko 6 dziewczynek 😲

Zajrzałam w grudniówek tabelkę,tam jest ponad 30 mamusiek 🤪 szok,dużo co nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to niezłe "stadko" mają grudniówki. 😁

Oj to przepraszam za błąd Kasiu, już poprawiam... 🙂
A właśnie dziewczyny - może jeszcze sprawdźcie i jak zobaczycie jakieś błędy w swoich danych to dajcie znać! To od razu też poprawię. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hey Mamusie 🙂 ja tylko na chwilke bo mały spi 🙂 ogolnie to mały aniołek w nocy raz sie tylko budzi wczoraj skonczyl 3 tyg 🙂 i juz wazy 5kg hehe, u mnie juz ok szwy wczoraj zdjete i wszystko jest ok 🙂 a co u Was jak tam maluszki? aaa widze po tabelce ze moj syn najwiecej wazyl heheh a i mała poprawka bo ma na imię Bartłomiej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej! Wituś śliczny!Olusia no to naprawde ja tyle pokarmu nie mam. Właśnie mała ubrałam i wystawiłam na balkon . Poszła na spacerek 😉.
Wiecie co mojemu psu odbiło od mojego wyjścia ze szpitala. fakt ze to do niej zawsze mówiłam moja malutka. I teraz ja odrzuciłam na dalszy plan. Ale to byl taki madry pies.A teraz szok! Sika po domu. I to jeszcze w takich dziwnych miejscach. Obsikała Adzi tornister z książkami . Dywanik na którym spała. Kiedyś karma mogła stać 3 dni zanim ruszyła teraz za każdym razem jak nasypie to je . Jakby sie bała że jej ktoś zje.
Ale najgorsze to sikanie. Masakra smród! Mój pies zwariował.
A mała po szczepieniu dała popalić w nocy spala ze mną wystarczyło że ja przytuliłam spała jak sie tylko odsunęlam płacz straszliwy i to jakimi grochami.Ale wiedziałam że po szczepieniu latwo nie będzie.
Tabelka super! 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Olusiu poprawke wprowadzę... 🙂 Tylko czekam na ewentualne kolejne "wykrycia". 😉
A co do pokarmu - 120 ml, wow! Ja chyba w życiu tyle nie odciągnę... ☺️ Ledwo pierwsze kreski na butelce sięgam. 😞 I to w bólu i męczarni. Aż dziw, że ten mój Szkrab się najada. 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...