Skocz do zawartości

Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 557
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

W 21 tygodniu poczułam po raz pierwszy kopnięcia mojego synka 🙂 wcześniej czułam dziwne bulgotania i tak naprawdę nie wiem, czy to dzidziuś był.
Przytyłam niecałe 2 kg i brzusio dopiero zaczyna rosnąć. zamiast tego piersi mam 2 rozmiary większe i zaczynam bać się o rozstępy. Macie jakieś sprawdzone kremy bądź inne sposoby???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam wszystkie mamusie w 21 tygodniu . samopoczucie mam dobre, czasem mnie enegia rozpiera i mogła bym góry przenosić 🙂 czuje nadal bulgotanie w brzuszku a od wczoraj jeszcze cos...wydaje mi sie ze to sa pierwsze kopniaczki..tylko nie wiem jak mam odczuwac te pierwsze kopniaki,dla mnie wszystko jest nowe.to moja pierwsza ciaza wiec wszystko mnie zaskakuje... 🙂 pozdrawiam serdecznie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od zeszłego tygodnia leżę i biorę NoSpę, odczuwam kłucia i twardość brzucha. Szczególnie rano jak mam pelny pęcherz jest nieciekawie, skurcz jak przy okresie i niemiły ból. Każda próba wstania z łóżka kończy się większym napięciem macicy i skurczami. Niestety.
Czekam aż przejdzie, mam nadzieję że wkrótce.
Pierwszy kopniak był 2 tyg temu, teraz pojawiają się sporadycznie, głównie wieczorem.
Nie jestem pewna, ale może na bezruchy dziecka ma wpływ to że wszystko jest takie napięte w środku, do tego mam problem z metabolizmem i ciągłe wzdęcia.
Wyobrażałam sobie że będę chodzić na basen spacery gimnastykę dla ciężarnych a tu nic, jestem uziemiona i w dodatku nie czuje się wcale fajnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja od zeszłego tygodnia leżę i biorę NoSpę, odczuwam kłucia i twardość brzucha. Szczególnie rano jak mam pelny pęcherz jest nieciekawie, skurcz jak przy okresie i niemiły ból. Każda próba wstania z łóżka kończy się większym napięciem macicy i skurczami. Niestety.
Czekam aż przejdzie, mam nadzieję że wkrótce.
Pierwszy kopniak był 2 tyg temu, teraz pojawiają się sporadycznie, głównie wieczorem.
Nie jestem pewna, ale może na bezruchy dziecka ma wpływ to że wszystko jest takie napięte w środku, do tego mam problem z metabolizmem i ciągłe wzdęcia.
Wyobrażałam sobie że będę chodzić na basen spacery gimnastykę dla ciężarnych a tu nic, jestem uziemiona i w dodatku nie czuje się wcale fajnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Salamandra napisał(a):
Ja od zeszłego tygodnia leżę i biorę NoSpę, odczuwam kłucia i twardość brzucha. Szczególnie rano jak mam pelny pęcherz jest nieciekawie, skurcz jak przy okresie i niemiły ból. Każda próba wstania z łóżka kończy się większym napięciem macicy i skurczami. Niestety.
Czekam aż przejdzie, mam nadzieję że wkrótce.
Pierwszy kopniak był 2 tyg temu, teraz pojawiają się sporadycznie, głównie wieczorem.
Nie jestem pewna, ale może na bezruchy dziecka ma wpływ to że wszystko jest takie napięte w środku, do tego mam problem z metabolizmem i ciągłe wzdęcia.
Wyobrażałam sobie że będę chodzić na basen spacery gimnastykę dla ciężarnych a tu nic, jestem uziemiona i w dodatku nie czuje się wcale fajnie.


Salamandra nie martw sie tak bardzo tym twardnieniem brzuszka bo to normalne na tym etapie ciąży...bierz no-spę jak lekarz ci zalecił i staraj sie odpoczywać...co do twoich problemów z metabolizmem to moge poradzić parę rzeczy które mi pomogły a tez miałam straszne problemy...zaczęłam jeść raz dziennie jogurt naturalny aktivia(tylko naturalny)lub jakikolwiek inny ale bez owoców...i dużo zielonego...sałata...ogórek świeży...i owoce najlepiej jabłka!!!!!!!pomogło 🤪 teraz mogę powiedzieć że nigdy nie miałam lepszej przemiany...spróbuj sama...a i jedz otręby z mlekiem najlepiej rano na śniadanko ..nie codziennie ale co jakiś czas najlepiej dwa razy w tygodniu...na obiad kaszę gryczaną..jaglaną...zamiast np ziemniaczków...pij wodę lub sok jabłkowy bądź aroniowy...po jakiś 3-4dni efekty murowane!!!samopoczucie lepsze i w ogóle...warto spróbować by sie po prostu nie męczyć...co do ruchów dzidzi to dzidzia rusza się bardzo często ale dopiero jak jesteś rozluźniona czujesz te ruchy...dlatego najczęściej jest to w nocy jak juz się położysz...staraj sie więcej odpoczywać i poprawić dietę i zobaczysz wszystko będzie ok!! 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pharmaceris krem na rozstępy stosowałam przy pierwszej ciąży jednak rozstępy i tak sie pojawiły...może są one po prostu mniejsze ale są ...teraz używam tylko gęstej oliwki...rozstepy sa kwestią dziedziczną...jak twoja mama je miała to ty też tego niestety nie unikniesz..mozna jedynie je zmniejszyć..ale raczej żaden specyfik nie zapobiegnie im ostatecznie!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
co do ruchów dzidzi to ja je czuję bardzo wyraźnie już od miesiąca..to są po prostu kopniaczki które nawet mój mąż ostatnio zaczął odczuwać...wcześnie ale jest to moja druga ciąża...i podobno za drugim razem odczuwa sie te ruchy znacznie wcześniej... 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a co tu taka cisza?jak tam samopoczucia?ja właściwie padam bo bardzo meczących jak dla mnie teraz weekendowych szaleństwach w galeriach handlowych....szukałam ubrań na swój wciąż powiększający się brzuszek...polecam H&M I C&A...maja super kolekcje !!!nawet te nie dla mam a w rozmiarze ciut większym są super...zajrzałam też do paru sklepów z odzieżą dla dzidziusiów...no i chyba niebawem sie zacznie moje szaleństwo z kupowaniem ..juz na miejscu nie mogę usiedzieć...super jest MOTHERCARE ...ale deczko ceny szokują...H&M..standardowo śliczne i przystępne...SMYK...mały wybór jak na początek...ale w akcesoria dla niemowląt (jak pieluszki,kocyki,buteleczki,smoczki,laktatory itp)jest super zaopatrzony... 🤪rany chyba się zaczyna 😮...a będąc w IKEA oszalałam na punkcie maskotek ...przesłodkie!!! 🙃a jak u was?zaczęło się?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
strasznie mi niezręcznie... ale spróbuję.
czy pamięta Pani może początki swojej ciąży. Zdaję sobie sprawę, że powinnam pytać na forum dla kobiet w 8 tygodniu ciąży ( w tym własnie jestem ja), jednak tam juz nikogo nie ma. Czy na początku swojej ciąży spotkała się Pani z badaniem beta hcg?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wiem że to badanie wykonuje sie dla potwierdzenia ciąży jak jest taka potrzeba...ja miałam robione usg dopochwowe i to wystarczyło...pęcherzyk ciążowy był widoczny...okrągły o regularnych zarysach,pęcherzyk żółciowy obecny-prawidłowego kształtu i echogeniczności i uwidocznioną akcje serca...a na badaniu byłam w 8tygodniu ciąży...wcześniej może być jeszcze ciężko wykryć?i potwierdzić ten fakt...dlatego często lekarze proponują badanie hcg...wtedy po hormonach można ocenić jak jest naprawdę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bardzo dziękuję Pani za odpowiedź. Poszukuję dokładnie kobiety, która robiła to badanie i być może miała podobne obawy jak ja. Mimo wszystko dziękuję za chęć pomocy. Generalnie jestem w 7 tygodniu ciąży i nie słyszałam jeszcze serduszko, a badanie o którym wspomniałam nie szczególnie wyszło pozytywnie. Poza tym w moczu ciała ketonowe, urobilinogen, glukoza trochę za niska. A wizyta we wtorek ... ale nie będę Panią kłopotać :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasienkaks nie denerwuj ie na zapas mi na pierwszym usg Pani powiedziała,ze serduszko nie bije i ciąża martwa i mam zrobić hcg po czym stwierdziła, że nie warto
w ten sam dzień odwiedzilam innego lekarza i okazało sie, że wszystko jest ok i już po polowie ciąża duża, a tamta Pani prawdopodobnie miała kiepski sprzet i prawie mnie do zawalu doprowadziła, że do dzis mam traumę czy wszystko ok i dopiero wszystkim zaczynam mówić więc najlepiej dla sprawdzenia i wojego pokoju odwiedz innego lekarza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Pani która pyta o beta hcg ja miałam to badanie zlecone w czwartym tygodniu ciąży- tak wiem że to mało prawdopodobne ale ja od razu wiedziałam o ciąży i szybko po zrobieniu testu pobiegłam do gin, badanie to było po to aby sprawdzić ile na dobę wzrasta poziom tego hormonu odpowiedzialnego za ciąże, ponieważ u mnie było bardzo wczesnie wiadomo pęcherzyk był pusty ale najwazniejszy był ogromnie powiększony lewy jajowód. Mój pęcherzyk nazwano wówczas pseudo pęcherzykiem a ciąże już przed badaniem hcg uznano za pozamaciczną i na drugi dzień zostałam umówiona na zabieg laparoskopii i wyczyszczenie wszystkiego. To beta hcg zlecił dopiero drugi lekarz ale zanim umówiłam się na nie na usg w pęcherzyku już pojawiło się ciałko żólte i lekarz stwierdził że to będzie prawidłowa ciąża.Teraz szczęśliwie jestem w 18 tyg!!!!!!!!!!!i nie żałuje że poszłam wtedy do innego lekarza. Także podsumowując beta hcg pozwala potwierdzić lub ewentualnie wykluczyć ciążę więc proszę się nie martwić wszystko będzie ok ja jestem tego najlepszym przykładem.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...